Zbývá jenom doufat v zázrak. Adopci ne

pigy
8. říj 2010

Zakládám toto téma, jelikož jsem v diskuzích podobné nenašla. Pro všechny doufalky, kterým nepomohlo umělé oplodnění, další si už nemůžou, nebo nechtějí dovolit a o adopci nemají zájem. Pro všechny, které už doufají jen v zázrak a stále věří, že je naděje

ester32
8. říj 2010

ahojky@pigy patřím taky mezi doufalky,ale prozatím pořád ještě bojuji s IVF teď mě bude čekat již 7 pokus.Všem takovým přeji aby se ten zázrak jak koliv stal))))

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 ahojky, kolik 7???? 😲 prosím tě, jak to zvládáš? já mám teda tři hrazené a několik ketů, ale jsem už fyzicky i psychicky unavená a dávám si pauzu. Peníze už taky nejsou, tak že, jestli někdy zbyde, tak pak půjdem do dalšího boje, ale je to těžké, už mi taky není dvacet ☹ příští rok, chceme konečně na dovolenou a prostě vypnout.

ester32
8. říj 2010

@pigy jak to zvládám dá se říci,že čím dál tím líp)))) a je to asi i tím,že už mám pomalu 15 letou dceru a chodím na minimálky který nejsou až tak náročný.Věk mi teda pomalu taky začíná klepat na dveře on teda už začal,ale není to snad ještě tak hrozný a tak si říkám dokud to jde tak to zkouším,ale už tomu taky moc nedávám dohromady se snažíme už 10let samozřejmě s pauzama))))) a odpočinek ti schvaluji pokud se člověk nebo spíš my holky na to necítíme je lepší si dát pauzu..........vlasně nejvíc co je pro mě stresující jsou ty finance.....kdyby to bylo zadarmo to by se to jinak bralo,ale pokud se finance zužují nebo už došly tak to je potom těžký jak dál......je to boj a snad nebo spíš doufám,že ho jednou opravdu vyhrajeme

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 tak to já nemám žádné dítě ☹ nejhorší na tom všem je, že doktoři kroutí hlavou, proč to nejde, všechny testy jsou v pořádku, tak že co na to říct. Měla jsem 2x biochemické těhu, ale jinak nic. Penízky dochází, teda lépe řečenou, neutrácelo se, aby zbylo na IVF, celá léta bez dovolené, kupovali jsme jen to nejnutnejší. Dala jsem se taky na alternativní medicínu a užíváme kde co. Prostě jsme si teď řekli, že tomu necháme volný průběh a budem nějaký čas fungovat normálně a budem si užívat. Je to těžký, nevyhneš se tomu, abys na to nemyslela... ☹ Já už opravdu čekám jenom na zázrak

ester32
8. říj 2010

@pigy strašně bych ti ho přála a nemyslet na to to opravdu nejde a ještě teda když není zjištěný problém tak to je taky těžký čeho se potom chytit((( popravdě ač bych si druhé dítko moooooc přála tak raději ho přeji všem snažilkám které žádné ještě nemají.Aspoň jednou v životě by to měla zažít každá a prožívat vše co k tomu patří.U nás je teď aktuální puberta,ale děkuji,že ji můžu u někoho prožívat.....přeji hodně sil a ať se ten zázrak podaří a to co nejdříve.........my jsme nikdy neměly mrazáčky a ani // na testu pokud jsi je už měla tak je tu spousta holek co to měly několikrát a nakonec se dočkaly toho šťastnýho konce tak ať je to tak i u Vás!!!!

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 děkuji ti moc, tak ti přeju, ať se ti splní sen a ty najdeš na testu // 😉 první jsi měla přirozeně? povedlo se hned? víš, zase si říkám, že jestli by se mělo narodit nemocné dítě, nebo bych o něj měla přijít, tak ať radši zůstanu bezdětná 😒 je to těžký, ale musím to brát, tak jak to je

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 jak zvládáš tu pubertu? no jestli máš doma puberťáka, jako jsem byla já 😀 tak to ti fakt nezávidím a přeju pevné nervy 😉

ester32
8. říj 2010

@pigy jojo otěhotněla jsem přirozeně a hned,ale to už je minulost a popravdě taky radši nic než postižený mimi ((( je to těžký,ale musíš věřit a přitom se naučit i s tím žít to je asi to nejtěžší..............a pubertu zvládám dobře jako ty vždy si vzpomenu na sebe a hned vím,že může být ještě hůř))))tak si oddychnu,že ještě není))))))))))

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 tak to je fajn, že to bereš takhle 😀 máš doma aspoň veselo 😉 to já si pořídila pejska, aby mi nebylo tak smutno 😀

ester32
8. říj 2010

@pigy tak veselo to teda je)))) ale je pravdou,že už jen někdy už ji vlastně nějak pomalu nevidím......to zase ne,ale už mě tak nepotřebuje (teda krom toho když potřebuje penízky))))))) už to není ono,ale je to zase další etapa života a tak se to musí brát a musím si ji hýčkat aby mi potom půjčovala vnoučata))))) a miminko pejska je taky fajn a neboj bude i to člověčííííí))

pigy
autor
8. říj 2010

@ester32 jaký máte spolu vztah? rozumíte si a svěřuje se ti? já jsem s mojí mamačou kámoška 😉 a jsem za to ráda

cincinnati
9. říj 2010

Ahojky, narazila jsem na vaši diskuzi a nedá mi to, abych se nezapojila 🙂 Nám taky na nic nepřišli, proč se nám zatím nezadařilo. My to zkoušeli zatím jen přirozeně a všechny různé testy a vyšetření v CARu nic neukázaly.

@pigy Nezkoušeli jste třeba léčitele ? Já zkoušela jednoho a ten mi v něčem pomohl. Teď se chystám zkusit ještě další léčitelku, která má velké úspěchy. Já na to sice nevěřila, ale v tom, v čem mi první léčitel pomohl, to se i lékařsky potvrdilo...

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati ahojky, vítej 🙂 tak já už ani nedokážu spočítat, kde všude jsme byli. Počínaje léčitelama, pak kineze, různá alternativní medicína a už si to ani vše nepamatuju. Je pravada, že v dost věcech nám to pomohlo, ale prostě se nedaří a nedaří. Teď jsme se momentálně dali na Energy produkty, tak uvidíme 😒
no a co vy? jak teď momentálně postupujete a co máte v plánu?

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati manžel teď začal užívat Fertiman, nemáte s tím zkušenosti? já si přikoupila gel pro podporu otěhotnění, tak jsem fakt zvědavá

ester32
9. říj 2010

ahojky)))@pigy ...jojo kamarádky jsme teda jen pokud nechci po ní něco co se jí nezdá))),ale to až bude dospělá nebude....myslím si,že vztah budeme mít dobrý))))Fertiman neznám a nemám zkušenost tak neporadím,ale jaký koliv vitamíny můžou pomoci!!!
@cincinnati přeji ať se Vám zadaří a ono každému asi ppomůže něco jiného,ale hlavní je aby výsledek se dostavil))

pigy
autor
9. říj 2010

@ester32 😀 tak to já byla taky, pak máma už věděla, že když chce něco vědět, tak mě musí nechat a já jsem přišla sama, když to chtěla ze mě dostat, tak si tím spíš škodila a nic ze mě nedostala.
Tak to je fajn, že máš doma takovou slečnu 😉

cincinnati
9. říj 2010

@pigy My budeme teď poprvé zkoušet IUI v Gennetu. Pak ještě jednou a uvidí se. Nechápu to, cykly a ovulaci - obojí ukázkové. Manžel spermio taky v pohodě. Zkoušeli jsme taky všechno možné, jak zlepšit naši plodnost, i když testy neukazují, že by to bylo potřeba. Fertiman neznám. Pro muže nám doktorka doporučila trojkombinaci pro muže - selen, zinek, koenzym Q10. Už jsme se na to vše ale vykašlali, protože to za 1. nepomohlo a za 2. to není ani potřeba.

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati tak to jsme na tom koukám stejně 😒 tak jsem si přála,aby na těch vyšetřeních něco našli, aby to mohli léčit a ono nic, tak to je pak těžko, vždyť to znáš 😕 no my te´d tomu necháváme volný průběh a uvidí se v budoucnu, co bude, ale teď momentálně nechci o umělém oplodnění ani slyšet

cincinnati
9. říj 2010

@pigy Tak ono to IUI není ještě klasické umělé oplodnění, to spíše IVF, takže to IUI zkusíme. Pak se rozhodnu co dál. Už je mi 29 let, takže nemám moc času, jestli si chci pořídit víc než jedno dítě. Navíc v práci je to k nevydržení už.... Chtěla jsem odejít už dávno a kvůli možnému těhotenství jsem to neudělala, ale asi jsem měla....

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati tak nás to umělko stálo kolem 80tis, no a stálo mě to tři zaměstnání, co ti budu povídat, prostě už čekám na zázrak 😒

cincinnati
9. říj 2010

@ pigy Aha. Já se právě dívala na ceník toho IVF a nějak nevím, co vlastně platí pojišťovna a co už ne... 80 tis. Kč je dost. Za co vše to je ?

pigy
autor
9. říj 2010

tak ono je to tak, že ti pojišťovna "hradí" tři pokusy odběr vajíček plus transfér. Nechala jsem si vytisknout výpis z poijišťovny. Zhruba pojišťovna uhradila na jeden pokus 35 tis. Zbytek jsem doplácela. Za léky, injekce na stimulaci, za narkózu a za úkony, které nejsou v rámci pojišťovny. Tak že za jeden pokus jsem odhadem doplácela + - 22tis. Ono to není jen tak, jak si každý myslí 😒

cincinnati
9. říj 2010

@pigy Tak to je celkem síla ... Já myslela, že pojišťovna hradí celé první 3 pokusy ... Tak to asi na IVF jen tak nepůjdeme ...

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati no ona je hradí, ale už nikdo neuvádí, co všechno si musí připlácet a nakonec na kolik to vyleze 😒

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati příští rok si chceme užít konečně nějakou pořádnou dovolenou, prostě chceme od toho všeho někam vypadnout. kdo ví, co pak bude, ale peníze nejsou

cincinnati
9. říj 2010

@pigy My na to taky nemáme, platíme vysokou hypotéku a leasing, takže to je fakt pecka... S takovou umřeme bezdětní...

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati no my právě taky máme hypošku a kolem máš další placení, vždyť to znáš. Štve mě ten systém tady, tohle je nemoc, za kterou ženská nemůže a je tady takové omezí, že sociálně slabší si to třeba opravdu nemůžou dovolit. Na druhé straně máš feťáky, které stát piodporuje v léčbě 😒 snad mi rozumíš

cincinnati
9. říj 2010

@pigy Jojo, rozumím.... Spousta věcí je nespravedlivých. Nemůžu zkousnout, že ženská, která celý roky makala a odváděla nemalé odvody na soc. a zdrav. pojištění, dostane stejné peníze na rodičáku jako kdejaký nemakačenko....

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati přesně tak, tohle taky nechápu. Prostě je tady bordel a my se musíme přizpůsobit. Jen se s tím vším nějak nemůžu srovnat, pořád se ptám, proč zrovna já 😒

pigy
autor
9. říj 2010

@cincinnati ty už jsi nějaké IUI podstoupila?