Zbývá jenom doufat v zázrak. Adopci ne

pigy
8. říj 2010

Zakládám toto téma, jelikož jsem v diskuzích podobné nenašla. Pro všechny doufalky, kterým nepomohlo umělé oplodnění, další si už nemůžou, nebo nechtějí dovolit a o adopci nemají zájem. Pro všechny, které už doufají jen v zázrak a stále věří, že je naděje

lola22
7. led 2011

@azeretka No on Dr. Madar na maily moc neodpovida. Klidne tam zavolej, objednavaci doby jsou dlouhy (2-3 mesice), takze budes mit dost casu na to ziskat zadanku. Bez ni ti to taky udelaji, ale stoji to 6000,- Kc. Me mela moje drivejsi doktorka tendenci nejdriv posilat na laparoskopii, coz je mnohem vetsi zakrok nez odber krve na imunologii. Ja se na to ptala me soucastne doktorky a ona rikala, ze ta imunita moc casta neni a kdesi cosi, tak jsem se tam objednala aniz bych mela zadanku a pak jsem to svoji gynde rekla, ze uz jsem tam objednana, ze to vysetreni chci, at mi zadanku napise a napsala🙂
Jinak muj manzel dneska dostal horecku a ja moc neridim, tak ze jsem preobjednala Hakla az za 14 dni, tak se ho bohuzel dneska nemuzu zeptat, kdy je nejlepsi se objednat:(

lola22
7. led 2011

@crawler Diky za podporu, prirozene planovani rodicovstvi je asi prvni vec po ktere kazda snazilka sahne. Ja taky poznam kdy mam plodne dny a kdy ne. Ale diky🙂

zelvik
7. led 2011

@mischacek Ahojky, no tak to jsme na tom úplně, ale úplně stejně. My, až na moji endošku, taky vše OK. Jenže my pořád říkáme "JENOM" endometrioza, ale ona je to pěkná mrcha zákeřná...
Já po 2.návštěvě p. Hakla taky MS 5 dní - teda ten 5. den už zase špinění...
@crawler Děkujem moc za přáníčko a tobě gratuluju k pokladu a přeju taky vše NEJ...

crawler
7. led 2011

jo holky, držím palečky,...ono je velkým blokem taky psychika a že na to pořád člověk myslí, ale to se lehko řekne, že? kdyby se vám na to třeba podařilo zapomenout, tak by to bylo šup, když není závada jinde ☹...

@zelvik juj, já o téhle nemoci slyšela rvně asi před 3 týdny, má ji přítelkyně mého synovce...problém s početím se připisuje i tomu? možná je to fakt hodně hloupý dotaz - já to jen prostě neznám...

crawler
7. led 2011

@azeretka teď fakt nechci rýpat - myslím to v dobrém - nejsi příliš hubená? já jen, když vidím tu ikonku v pase (jestli je to tvá fotka), tak mi přijde, že moc vážit nemůžeš...já jen, že i to bývá důvod...manželka bratránka je zase při těle a jim doktoři řekli ať zhubne...nic jim totiž nenašli ani u ní ani u něj...podle mě je to blbost, ale něco na tom být může...

azeretka
7. led 2011

@crawler jj, máš pravdu, hubená jsem a vždycky jsem byla, jestli je to důvod neplodnosti bohužel neumím říct 😖 Každopádně žádnou dietu jsem nikdy nedržela, je to prostě vrozené

crawler
7. led 2011

@azeretka chápu a zkoušela jsi někdy přibrat? já, že tělo, když nemá dostatečnou tukovou zásobu tak se otěhotnění brání, protože výživa a růst miminka je náročný na energii a tělo se tak brání případnému zhuntování...možná bys mohla zvážit nějaký B12 nebo tak...zkus se zeptat mudry...každopádně je jasné, že někdo může být vyzáblý a otěhotní hned, stejně tak otěhotní hned žena, která má třeba 30kg nadváhy, ale u některé může být právě tohle důvod, proč to nejde...

azeretka
7. led 2011

@crawler abych přiznala, tak má lékařka zatím žádnou intenzivnější prohlídku mého těla nedělala. Po osmi měsících snažení mi řekla, že to bude řešit až po roce, do té doby mám přestat měřit teplotu, ať se zbytečně nestresuji. O váze nikdy nepadla řeč, tak mě to ani nenapadlo. Každopádně je to teď již rok, takže jsem nemarnila a příští týden se objednala na vyšetření. Uvidím, jestli její vyšetření spěje k nějakému výsledku, nemám v ní vůbec důvěru, proto počítám s možností okamžité výměny lékařky, ale chytřejší budu až po tom týdnu, co mi mudr poví. Mám strach spíše z toho, že to nebude nijak řešit a doporučí zase nějakou ptákovinu jako se nestresovat 😠

zelvik
7. led 2011

@crawler Bohužel ano a docela hodně to ovlivňuje. Krom toho, že způsobuje cysty, srůsty a tedy mechanickou zábranu početí, vylučuje navíc i nějakou chemickou reakci, která tomu všemu brání (ale na podrobnosti se mě neptej, tomu až tak dalece nerozumím🙂 Takže tak☹

mischacek
7. led 2011

@lola22 Držím pěsti, ať to vyjde! My byli dnes na 3. IUI, tak jsem zvědavá. Moc tomu nevěřím... :0(

pigy
autor
7. led 2011

@azeretka tak my se snažíme dlouho, 16 let 😒 zkoušela jsem vše možné i nemožné, taky umělko. Podle lékařu jsme naprosto v pořádku a nikdo nechápe a neví, proč to nejde. Nikde nikdo na žádnou příčinu nepřišel 😒

azeretka
7. led 2011

@pigy : to mě mrzí, 16 let je opravu dlouhá doba ☹ Dnes jsem četla příběh jedné koníkovky, která otěhotněla po 12 letech (ovšem za pomocí doktorů), nicméně jí pomohl až třetí car, první dva těžce pochybily, tak třeba jsi jen měla smůlu na doktory jako ona, tady dávám pro zajímavost odkaz:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bellka/

pigy
autor
7. led 2011

@azeretka tak my chcem zkusit taký jiný car, až na to budou penízky 🙂 jinak, všechny kartářky mi ale říkají, že budu mít dvě, holčičku a achlapečka, jen ten čas jim nějak nevychází, pak mi taky jedna řekla, že mě v životě čeká ještě jeden muž, tak už mi to všechno tak nějak leze na mozek a říkám si, co když můžem mít děti ale každý s jiným partnerem ☹

pigy
autor
7. led 2011

@azeretka no nechávám to už osudu, co příjder, to bude

cincinnati
7. led 2011

@pigy Stále na tebe myslím a držím palce, aby to už konečně vyšlo...

pigy
autor
7. led 2011

@cincinnati děkuju moc, jsi moc hodná, snad se taky někdy dočkám a co ty? jak se vám daří?

mischacek
8. led 2011

@lola22 Ahoj, chci se zeptat, když jste byli na IUI, snažíte se i kolem toho (třeba den před a po)? Nebo to necháváte jen na tom IUI?Díky za odpověď.

cincinnati
8. led 2011

@pigy No dopadly mi špatně testy 1.screeningu. Zvýšené riziko T21, tak musím ke genetikovi a asi na plodovku ☹ No příjde mi, že nic nemám zadarmo.

cincinnati
8. led 2011

@mischacek My jsme to nechali jen na tom IUI, nesnažili jsme se doma a vyšlo to.

mischacek
8. led 2011

@cincinnati Díky. To mě mrzí. A co to je T21? Ale ještě to nic neznamená, ne? Jistě to budete vědět až z té plodové vody, ne? Kamarádku taky tak vystrašili a pak byly výsledky z plodovky v pořádku. Budu držet pěsti, aby bylo vše o.k.!!! Dej vědět.

cincinnati
8. led 2011

@mischacek T21 je trisomie 21 - chromozom navíc způsobující downův syndrom.

slunickosedmitecn
8. led 2011

ahoj kočky, tak vás jdu opět pozdravit.

@cincinnati moc držím palečky na té plodovce, vše bude určo v pořádku, věř tomu. 😉

lola, mrzí mě, že jste nakonec k panu Haklovi nejeli, tak hlavně, aby byl manžel zdráv na příště. 😉

tady jinak jedno zajímavé čtení o panu Haklovi.rozhovor
http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/hakl_po...

pigy
autor
8. led 2011

@cincinnati ach jo, to je mi líto, ale snad bude vše v pořádku, mimi jen trošku zlobí 😒 Kdy tam jdeš?držím ti vše co mám, aby to bylo ok 😉

cincinnati
8. led 2011

@pigy 17.1. triple testy, 21.1. genetika a pak asi plodovka

pigy
autor
8. led 2011

@cincinnati budu na tebe myslet, pak hned podej hlášení, jak jsi dopadla, ale věřím, že to je vše ok 🙂

lola22
10. led 2011

@mischacek Ahoj, no me doktorka vylozene rekla, ze to mame doma jeste podporit samosnazenim, takze jsem to v dobe ovulace stihli doma jeste 2krat, ale vzdycky az po IUI, aby na IUI bylo co nejvic spermii. Drzim palce at ti 3.IUI vyjde. A beres k tomu nejake leky? Me ted dala doktorka utrogestan, ze pry podporuje udrzeni pripadneho tehotenstvi uplne na zacaku, ale jsou to hormony, tak z toho moc nadsena nejsem.
@cincinnati Moc drzim palce, at je vse v poradku!
@slunickosedmitecn Diky za clanek, jdu si ho hned precist🙂

lola22
10. led 2011

Tak jsem si ted docetla ten clanek a naplnil me optimismem. Vsimnete si hned na zacatku zapisku z kroniky:" Nemohla jsem otěhotnět. Několikrát jsme byli u pana Hakla a už máme krásného chlapečka Štěpánka. V., Praha"
Takze ja k nemu budu chodit klidne i vicekrat nez dvakrat🙂

mischacek
10. led 2011

@lola22 Děkuji, tak my jsem to doma stihli už jen jednou... Jsem zvědavá.

Po přečtení toho článku jsem si taky říkala, že tam pojedu i víckrát...

Ješte se chci zeptat těch, které trápí ta endometrioza, jestli vám někdo navrhoval nějakou léčbu... Jsem teď taková zmatená, protože na jiných diskuzích holky psaly, že braly antikoncepci a nebo si píchaly injekce (cca3 -6 měsíců), které vyvolaly umělý přechod a po té, že se jim podařilo otěhotnět. Když jsem se ptala na nějaké možnosti léčby svého gynekologa, tak mi řekl tyto možnosti, ale současně řekl, že to může a nemusí pomoct a v případě, že chceme otěhotnět, že to nedoporučuje, že je lepší otěhotnět a tím se to taky vyřeší a ať jdeme co nejdřív na ivf. To bylo cca před rokem... V té době jsem šli poprvé do CARu a tam postupují od těch nejjednodušších možností po ty složitější, za což jsem hrozně ráda, takže za tu dobu jsme se ještě k ivf nedopracovali, ale to mi nevadí. Jde mi o to, že za tu dobu jsem už mohla být třeba přeléčená nějakýma těma hormonama... Když jsem se i v CARu ptala na možnosti léčby, taky mi v podstatě nic nedoporučili, že lépe je otěhotnět a to si myslím, že chodím opravdu k dobrému doktorovi. Tvrdí, že by to mělo jít i přirozeně s mou diagnózou, u IUI si myslí, že by to mělo jít taky a stále nic... Teď mě napadlo, co třeba ještě opravdu obětovat ty 3 měsíce a zkusit tu antikoncepci nebo tak... Ale protože vím, jaké je to svinstvo, tak se mi do toho moc nechce, ale nevím, jestli to zkusit jako poslední možnost před ivf nebo jít na to ivf.... Co myslíte??? A co vám třeba doktoři řekli na to, jaké jsou možnosti léčby???
Omlouvám se za tu slohovku... Díky za odpovědi...

veverka.dada
10. led 2011

ahoj děvčata...dlouho jsem tu nebyla, páč v práci nebyl čas a doma mi to vůbec nechtělo fungovat 😒
ale chyby napraveny a já dočetla vše, co jsem promeškala 😉

@cincinnati mám kamarádku, které před pár lety řekli, že nikdy nebude mít děti...manžel se s ní kvůli tomu rozvedl...po nějaké době si našla jiného partnera se kterým otěhotněla...jenže hned ze začátku jí vyděsili, že je pravděpodobnost downova syndromu...samozřejmě té myšlence uvěřila, protože už to, že otěhotněla byl zázrak...ale dnes má krásnou zdravou holčičku!!! 😉 takže rozhodně ty teď musíš být hodně silná a věřit, že výsledky dopadnou dobře!!! držím palce a dej vědět, hned jak se ty dobré zprávy dozvíš 😉

@slunickosedmitecn díky za článek, myslím, že nás všechny ještě víc povzbudil a dodal nám víru v schopnosti pana Hakla 🙂 a taky myslím, že kdyby to nevycházelo, určitě mu ještě dám šanci...

@mischacek já mám taky endošku...hned po laparoskopii mě poslali přímo do centra pro endometriozu, které je v Praze U Apolináře...a protože se bolesti po laparu nezlepšili, nasadil mi dr. v tom centru léčbu, hormonální injekce na 4 měsíce...můj názor na antiko při endometrioze je, že je dobrá tak maximálně když jako jedna moje kamarádka čekáš třeba na ivf a nechceš aby se ti endoška rozjela...ale podle mě tě nevyléčí...na to by měly spíše zabírat ty injekce...ale jestli do toho půjdeš připrav se, že to nebude jednoduché...protože budeš v umělém přechodu, pravděpodobně přijdou návaly, šílené pocení, hlavně v noci, to jsem se budila úplně promočená...taky dost silné výkyvy nálad...myslím, že můj manžel má nervy ze železa, že to se mnou vydržel 😀 existují nějaké prášky, které tyhle příznaky zlikvidují, ale pozor!! mě daly nějaké, které podporovaly nárůst sliznice...trochu to dr. nevychytal 😒
ale abych řekla pravdu, nevím, jestli mi ta léčba nějak pomohla...nedokážu soudit, jak to vypadalo uvnitř mého břicha, ale bolesti vůbecnezmizely...měla jsem je jak při ms, tak při sexu, tak běžně jen tak z ničeho nic...ty zmizeli až po návštěvě pana Hakla..a to je opravdu fakt 😉

jinak, holky, já jsem teď ve fázi čekání...ovulaci nepoznám úplně přesně na vteřinu...ale včera proběhl takový ten ovulační hlen a dnes mě pobolívá břicho...takže radši to ještě večer doma posychrujem a uvidíme...ale jak jsem psala, když to nevyjde teď nebo příští měsíc, zkusím ještě jednou pana Hakla a možná přidám IUI 😉

a trochu jsem se zamotala při čtení a nevím, která z vás to psala, ale těm, co jsou teď po IUI držím palce abyste se přidali k cincinnati 😉

mischacek
10. led 2011

@veverka.dada Děkuji, tak když to tak čtu, myslím, že do toho nepůjdu... Mě dělaly laparku před rokem a našli tam minimální ložiska velikosti špendlíkové hlavičky a to v místech, kde to prý otěhotnění zas tak nevadí... Nevím, jak to vypadá teď, je ale divny a je to dobře, že nemám právě vůbec ty typické příznaky, jako je bolest při MS nebo při styku... Je pravda, že kdysi jsem mívala bolestivou MS, ale to bylo při antikoncepci a asi 2x jsem zažila i ty bolesti při styku, ale určitě rok už o ničem takovém nevím... Myslíš, že se mi ta endoša mohla zhoršit? Když nemám žádně příznaky?