Zbývá jenom doufat v zázrak. Adopci ne

pigy
8. říj 2010

Zakládám toto téma, jelikož jsem v diskuzích podobné nenašla. Pro všechny doufalky, kterým nepomohlo umělé oplodnění, další si už nemůžou, nebo nechtějí dovolit a o adopci nemají zájem. Pro všechny, které už doufají jen v zázrak a stále věří, že je naděje

slunickosedmitecn
20. dub 2011

Ahoj holky, tak jen sděluji, že dnes na testíku už jen bílo, bez ducha, takže nic, ale i s tím jsem počítala a nehroutím se. Hold si ještě počkám. Tak pěkný den.

lola22
20. dub 2011

@slunickosedmitecn Tak to me mrzi. Nebud smutna, i kdyz se to se lehko rekne, ale tezko udela. A ty uz si to nekdy zazila? Mozna si to sem uz psala, ale me to splyva, promin. Ty uz si nekdy otehotnela?

slunickosedmitecn
20. dub 2011

@lola22 Já to beru už tak nějak normálně, zkoušíme dál, jednou to přece musí vyjít...Zamrzí to, ale co se dá dělat.
Jinak jo jo, už jsem přirozeně otěhu 3x a vždy v začátku kolem 5tt - 6tt konec a pak jsme byli na ET i na KET. ET se nepovedl, KET loni jo, ale jen do 8tt a pak se mimi přestalo vyvíjet ☹ , takže tak. No vidim to na tu návštěvu imunologie, aby nás ještě jednou proklepli.
A co u tebe nového?

lola22
21. dub 2011

@slunickosedmitecn No tak to uz toho mas teda hodne za sebou. Ja nikdy neotehotnela a rikam si co je horsi jestli furt potracet nebo ani neotehnet. No u me je problem prave v imunite. Lecila jsem se v Podoli, rok jsem jedla prednison (kortikoidy), ale nepomohlo to, ted jsem presla k jiny vyborny imunolozce a ta mi dala jinou lecbu, tak uvidim jestli to zabere. Trosku me ale tlaci do IVF, pry kdyz se snazime uz tak dlouho (3,5 roku) a bude mi pomalu 34, je cas to zkusit. Ona mi rekla ze na mym miste by to zkousela jeste tak do zari a pak by do toho sla. Tak se s tou predstavou pomalu szivam.

zelvik
21. dub 2011

@slunickosedmitecn Jééé :( To mě mrzí. Ale je jaro, je hezky, ono to půjde a to by bylo, aby nebylo.

lilisa
27. dub 2011

ahoj holky, tak já pořád taky nic. My se s manželem léčíme tibetskou medicínou od ledna, tak uvidíme. Jinak byla jste některá na reprodukční imunologii? A kde kdyžtak?

lola22
27. dub 2011

@lilisa Ahoj, ja se lecila na imunite v Podolí, ale teď jsem přešla k Dr. Malíčkové v nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Je výborná, snad nám dokáže pomoc.

lilisa
27. dub 2011

a co všechno vyšetřuje Loli? Já přemýšlím, zda nejet do Plzně nebo nebo jak je ten ústav pro matku a dítě v Praze. A co máte za problém? Nějak jsem se začala v tom ztrácet 😒

lola22
28. dub 2011

@lilisa Ustav pro matku a dite to je to samy jak Podoli. Tam jsem byla na vysetreni kompletni imunity ve vztahu k poceti a tehotenstvi a pred vice jak rokem mi tam zjistili, ze mám zvysenou bunecnou imunitu proti spermiim, proto se mi nedari otehotnet. Byl mi naordinovan prednison (kortikoidy), jez jsem bastila rok (mezitim 3 neuspesne IUI), pak uz me to prestalo bavit a na jiny diskusi jsem si nasla, ze je dobra ta Dr. Malickova, tak jsme k ni presla, ona mi kortokoidy vysadila, stim, ze na ne radne nereaguju a zacala jinou lecbu. Hodne se to probirá tady:https://https://www.modrykonik.sk/forum/tema/snizena-bu...
Rika se, ze nejlepsi imunologie je Podoli a Plzen, me ale v Podoli nepomohli.

lilisa
28. dub 2011

Lola22: no ale vyšetřit by mě kdyžtak mohli a pak by jsme viděli no. Já jsem včera zjistila, že když si chci nechat udělat vaginální hydrolaparoskopii, tak to VZP nehradí. Tak musím asi zase přejít na novou pojišťovnu, a to až za 3 měsíce. Chci si udělat kompletní vyšetření.

lola22
29. dub 2011

Co to je vaginální hydrolaparoskopie? Vim co je laparoskopie ale tohle ne🙂

lilisa
16. kvě 2011

ahoj holky, jak se máte? Co nového u vás? Kdepak jste všechny? 😉

misha83
7. črc 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat?

lilisa
8. črc 2011

ahoj Misha83: určitě se k nám přidej, napiš něco o sobě 😉
Holky a jak jste na tom vy? Nikdo nic nepíše nového ...

misha83
8. črc 2011

@lilisa Děkuju 🙂 . Máme za sebou 3 pokusy IVF, první stornován pro nereagující vaječníky, druhý katastrofa, třetí s darovanými vajíčky byl úspěšný, bohužel jsme o dvojčátka přišli hned na začátku a vzhledem k vnitřnímu krvácení a prasknutí vaječníku se z toho ještě teď vzpamatovávám. Přestože nám zbývá ještě jeden pokus na pojišťovnu, tak se nám do dalšího pokusu nechce. Manžel říká, že na přelomu roku, já to zatím nevidím vůbec. Manžel adopci odmítá, takže asi taky nezbývá nic jiného než ten "zázrak", v který ale moc nevěřím.

lilisa
25. srp 2011

ahoj holky, kdepak jste, a jak se vám daří? 🙂 🙂 🙂

majka43
25. srp 2011

Ahoj holky, taky už čekám jenom na zázrak. Můžu se přidat?

val1
25. srp 2011

Ahoj, můžu se přidat?
O mimčo se snažíme už asi 6 let....
Mám za sebou vv dělohy, následnou operaci.
V březnu 2010 zamlklé těhotenství v 10 tt.
Srpen 2011 po dlouhé době snažení a pomoci v Gennetu jsem byla těhotná....bohužel se mimi umístilo přímo na jizvě po operaci dělohy a ještě v místě, kde je nějaký defekt. Asi 4 lékaři mi doporučili těhotenství ukončit ze zdravotních důvodů...hrozilo riziko masivního krvácení, odloučení placenty, ruptura dělohy....v lepším případě bych přišla o dělohu v horším o život. Konzultovala jsem to ještě se svými dvěma lékaři.... tento týden jsem v 7 tt musela podstoupit "výkon", který mi vzal to po čem jsem nejvíc toužila.....a vzalo mi to všechnu naději, optimismus...snad jsem udělala správnou věc a jednou si ten uzlíček k nám cestu najde...i když je trošku trnitá, ale my to nevzdáme........Už jsem byla ve všech tématech, zamlklé těhu, snažilky, vv dělohy...ale všechny moje spřízněné duše mají miminka nebo jsou těhule a nechci jim kazit tu radost...takže jsem na koně moc nechodila...ale tento týden mám velkou potřebu se vypovídat....a najít někoho na stejné lodi...
Těď mi nabídli přešití jizvy na děloze....a to znamená zastavit snažení na cca půl roku...zítra se mám na kontrole rozhodnout.....je mi hrozně smutno, už jsem to měla několikrát tak blízko......

misha83
28. srp 2011

Ahoj holky, já se snažím nakukovat, ale bylo tu dlouho dost prázdno ☹ .

mirabela
8. zář 2011

@val1 Ahoj, já bych ten půlrok počkala... Člověk pro miminko musí udělat maximum a ono těch 6 měsíců uteče jako voda seč se to nezdá a nechce zdát... Vím to z vlastní zkušenosti, taky nějakou dobu čekám. Držím Ti pěsti, určitě se zadaří. Možná ne hned, ale zadaří.

pigy
autor
9. zář 2011

Ahoj holky, tak jak se všem daří 🙂

cincinnati
23. zář 2011

@val1 Je mi to moc líto. Taky jsme se o mimi tak dlouho snažili. Jednou to výjde, musí !!! K čemu bude dobré přešití jizvy ???

cincinnati
23. zář 2011

@pigy Ahojky, mně dobře. Co ty ? Nějaké novinky ?

pigy
autor
25. zář 2011

@cincinnati ahojky, gratuluji k miminku🙂 já nemám nového nic, jen to, že jsem se dala další pokus, tak uvidíme, jak to dopadne 🙂

cincinnati
25. zář 2011

@pigy IVF ? Kdy ? Budu držet pěstičky 😉

cincinnati
25. zář 2011

Fotečka naší Nelinky

pigy
autor
25. zář 2011

@cincinnati už chodím do centra, možná mě čeká nejdřív laparka, ale už jsem se dala do boje. Nelinka je kouzelná, moc hezká holčička 🙂

cincinnati
25. zář 2011

@pigy Tak mi dej vědět, co nového zjistí...

pigy
autor
25. zář 2011

@cincinnati jasně, podám hlášení 🙂

drndapetka
25. zář 2011

@val1 Ahoj beruško, já sice do tohoto tématu nechodím, ale všimla jsem si Tvého příspěvku a nedá mi, abych na to nereagovala....chci, aby jsi věděla, že na to nejsi na tomto světě sama 😉
Snažíme se s manželem o dítě 4 roky.....
V dubnu 2008 jsem poprvé otěhotněla jen po 4 měsících snažení. Bohužel já začala krvácet a z těhotenství vyklubalo mimoděložní (miminko se uhnízdilo v pravém vejcovodu) a museli mě operovat, protože jsem byla ohrožená na životu. Zjistili mi, že po operaci slepého střeva (leden 2007) mám na vejcovodech srůsty, na vaječníku zánět,....dali mě celou do kupy. Hodně to bolelo, ale měli jsme před svatbou, tak jsem na to rychle zapoměla.....
Byl květen 2009 a my se vraceli se svatební cesty v Paříži. bylo mi posledních pár dnů špatně (dávala jsem to za vinu změně klimatu), byla jsemunavená, protivná. Ani jsem nevěděla, kdy mi ma MS dojít - moje cykly se staly od mimoděložního těhotenství strašně nepravidelné (50-70dní). Druhý den po návratu jsem letěla na gyndu. Vzali mi krev na hormony, píchli Agolutin (na vyvolání ms). Druhý den telefonát od doktora - hCG je 14,otěhotněla jsem na svatební cestě-radost a přitom strach! mám dojít znova na krev. Další den HCG 28....krásně to stoupalo až do 6tt, když jsem začala špinit. Skončila jsem opět v nemocnici - spontánní potrat - nedokončený...tak to dokončili sami-revize dělohy.
Byl červen 2010 a mimino pořád nikde. Já zkoušela pít kontryhel, drmek, chodila jsem k léčitelce, bral Gynex, zdravě jedla, přestala kouřit, manželovi cpala také vitamíny, podstoupila milion vyšetření,.....ale nakonec jsem si řekla dost! Přirozenou cestou to už asi nepůjde ☹
Začali jsme chodit do CAR. Bylo to rychlé. V srpnu stimulace - dlouhý protokol-25 vajíček, já chytla hyperstimulák (pěknej hnus, už nikdy bych ho nechtěla, plakala jsem manželovi, že tohle už nikdy nepodstoupím). V srpnu 2010 mi byli transferovány dvě krásné hatchující blastocysty. Už 6.dní po ET jsem měla na testu //. radost byla, ale zároveń strach. Letěla jsem k doktorovi na utz, zda je mimís v děloze (opět strach z mimoděložního-může se opakovat-u IVF mám větší riziko). Mimís v děloze byl, super. Hcg krásně stoupalo až na 9 tisíc, pak jsem začala opět špinit ☹ V 6+3tt miminku přestalo bít srdíčko, musela jsem na revizi.... 😔
Následovalo genetické vyšetření - mě zjištěna trombofilní mutace, od příštího ET musím mít miniheparin.
V dubnu 2011 nás čekal KET. Měli jsem zamražená 3 embria-blastocysty. V den KET mi bylo oznámeno, že se rozmrazilo dobře jen jedno ze tří - strašný šok, bolest ☹ Ta poslední transferovaná se ani neuhnízdila......
Následovala očistná kůra, začala jsem cvičit Mojžíšovou, světe div se-začala jsem mít cykly po 40 dnech a začala jsem ovulovat!!!! Zhubla jsem 8 kilo, cítím se dobře......jdeme do dalšího IVF.
Nyní stimuluji na 2.IVF, všechno se sype, nic nevychází dle plánu. Každý den mám chuť to vzdát. dali mi tentokrát antagonistickej protokol, abych měla míň vajíček a nehrozil mi hyperstimulační syndrom, ale tentokrát reaguji na hormony moc špatně, počet folikulů je sice 18, ale rozměry jsou malé, prodlužují mi stimulaci, zvyšují dávky....v úterý mám jít na kontrolní utz a podle slov doktora by mělo být OPU ve čtvrtek-hrozně se bojím, že bude vyjíček málo a nebudou kvalitní. Do toho všeho hroznej šok-manžel je po 5ti letech nemocnej 😢 Vím, že si člověk nemoc nevybírá,že to neudělal schválně,ale proč zrovna te´d, když za 4dny má dávat spermie? samozřejmě , že to jejich kvalitu ta nemoc ovlivní, ach jo 😔 Mám strach, že to od něj chytnu a celý cyklus se bude muset úplně stopnout. Mám pocit, že nás ta smůla nikdy neopustí.......
Půl roku uteče jako voda, to je pravda, ale nikdynezapomeneš na "to" myslet, to nejde. Zkus to jak já-začít cvičit, cestovat, najít si nějakého koníčka, dát se psychicky dohromady,.....uvidíš, že se aspoň trochu uleví 😉
Člověk se může dobře připravit, ale osud ho vždycky zaskočí, to bohužel neovlivníme a snažím se s tím tak vyrovnat.
Přeji Ti hodně sil do dalšího boje,přeji hodně štěstí !!!!!!