Zoufalství s každou MS, snažení už 10. měsíc

lennaaa
28. bře 2014

Ahoj holky,taky s nadějí čekáte jestli ms nepříjde a potom to hrozné zklamání co s ní přichází znáte? u mě je to čím dál horší..snažíme se od června loňska.antinu jsem brala asi cca 7 let,ms pravidelně 33-35 dní. zatím jsem se nějak neupínala, neměřím teplotu, ani nevím zda mám ovulaci, nějak jsem to neřešila.tulíme se opravdu celkem často, pomalu co 3 dny.začátkem března jsme byli na dovolené, tam jsme se tulili každej den...tak nějak si myslela že mořskej vzduch, jiné klima..tak to třeba vyjde...Zatím ms nemám, dnes je to 37 den.tt negativní, dělala jsem dnes ráno.břicho večer pobolívalo i teď, přes týden bylo špinění, a hustý bílý výtok.před ms jsem měla náladovost, žravost ( no prostě jako vždy před ms ) těh. příznaky žádné, nebo aspoň o tom nevím..hlavně si nechci nic vsugerovat...to jsem hlavně na začátku měla všechny příznaky těhotenství.takže si myslím že se mi akorát teď ještě navíc zpozdí ms...nebo půjdu příští týden na vyvolávačku.co myslíte vy?ale cítím se už taková zoufalá, bezradná....nechápu jak to může někdo vydržet 2 a více roků??!!nikdy by mě nenapadlo, že něco takového budu řešit.jak to zvládáte vy? mě připadá každej den dlouhý..čekání kdy přijde ms nebo nepřijde...

lennaaa
autor
28. bře 2014

@domca89 tys ho měla nepravidelně nebo jak?

domca89
28. bře 2014

@lennaaa jj ale fest, jednou po 24dnech, jednou po 36dnech, pak třeba po 30dnech, tak mi dali proveru, ta se brala od 18dne do 25 a 28 došla MS, to bylo první měsíc a druhý měsíc už nedorazila, tak říkám super, prášky nefungují, 35DC jsem nevydržela, udělala si digitální test a vyšlo mi plus a 2-3. Pak jsem si udělala klasický test, tam dálnice a po týdnu UZ kde byl vidět váček se 4mm kuličkou a bylo slyšet i srdíčko a to už jsme byli 6+3tt. teď máme 9+4tt, krásnou 2,5cm velkou fazolku a v pondělí jdeme pro řidičák. 🙂

lennaaa
autor
28. bře 2014

@domca89 to je pěkné 🙂 tak ať se všechno daří jak má. já cyklus asi upravovat nemusím..ale zkusím pít ten k. čaj tím snad nic nezkazím a za 14 dní zajdu k doktorce..už jsem tam rok nebyla tak se ukázat a taky by mohla vidět jestli probíhá ovulace nebo ne...

consti
28. bře 2014

Vím, že to nechceš slyšet, ale 10 měsíců nic není. Běžně to tak ten rok může trvat 😉 . Nám to trvalo 4,5 roku a jak vidíš, vydrželi jsme to 😉. Neříkám, že to bylo lehké, ale nikdy jsem se nevzdávala naděje, že ty děti mít budeme! Chodili jsme samozřejmě i po doktorech, ale všichni nad námi kroutili hlavami, že bychom měli mít děti v pohodě. Došli jsme až k IVF (přiznám se, že jsme to dlouho odkládali), to nevyšlo a za další dva měsíce jsem otěhotněla přirozeně 😉 . Nechci ti nic radit, protože poradit nemysli na to může opravdu jen ten, co tohle nezažil, to samé rady tipu dovolená, častější sex atd. 😀 Jediné, co ti poradím je: ono to jednou přijde, možná za měsíc, možná za rok, možná za tři...ale přijde a ve chvíli kdy budeš své miminko držet v náruči, zapomeneš na všechny ty měsíce či roky trápení. Nám to naše zlatíčko právě spinká na zahradě v kočárku. Dočkali jsme se my, vy se dočkáte taky 😉!!

pluba
28. bře 2014

@lennaaa Tak mi zmizela má obsáhlá odpověď, na které jsem dlouho pracoval. Zkusím ji dát aspoň trochu přibližně dohromady. Omlouvám se, pokud to vyzní nepříjemně, možná máte pravdu, že je to v klidu. Já vím, jak psychika funguje, dlouho se tím už prakticky zabývám. A vím, že mnohdy stačí velmi málo. Dám Vám dvě otázky: 1. Proč jste začala vlákno s názvem "zoufalstvi-s-kazdou-ms-snazeni-uz-10-mesic"? 2. Pokud byste se u lékařů dozvěděla, že jeden nebo oba nemůžete mít děti, jak byste se cítila? Nevím, jak byste musela odpovědět na první otázku, aby "to bylo úplně v pohodě". Pokud na druhou otázku odpovíte zklamání, to je ten nejlehčí, ale taky destruktivní pocit. Pokud jde o návštěvu lékeře, kdyby jste se dozvěděla, co nechcete, bude to mít dva protichůdné výsledky: Budete v odpovídající péči, na druhé straně se zařadíte Vy nebo partner do kategorie "problémy s otěhotněním" a to silně podpoří negativní myšlenky. Já bych Vám doporučil dříve než půjdete k lékaři dosáhnout stavu, že Vám i partnerovi bude jedno, ať to dopadne jak chce. Mohu Vám poradit jak na to, pokud budete chtít, na tomto fóru. Je to jen zdlouhavé, tak se ptám, chcete-li to (Vy i ostatní). Nebo o tomto tématu mohu udělat konferenční skype rozhovor, to by možná mohlo být snazší. Já jsem se na tento web přihlásil právě kvůli tomuto tématu, protože vím, jaký kolotoč pocitů, událostí, problémů může nastat, když se dostanete do výše uvedené kategorie.

lennaaa
autor
28. bře 2014

@consti na jednu stranu se poslouchá dobře že 10 měsíců nic není 😉 gratuluji k miminku a budu věřit že jednou se taky dočkám dětí

catherinat
28. bře 2014

@lennaaa Ja to taky mela pravidelne. Ale on pry snad nejak i procistuje ty porodni cesty a podporuje plodnost. Stal tenkrat asi 50 ,-kc pul kg, takze za zkousku date fakt minimum. a jak rikam, u me zabral 😉

vhovorkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marryjanew
29. bře 2014

Ahoj, holky, taky se snažíme... Kdyby tak jen pomohl ten čaj. V pondělí ho koupím... A budu se konečně už taky onjednávat k doktorovi. My sexujeme bez HA skoro 2 roky ale teď se snažíme na miminku a nic... ☹
Četla jsem že pomůže Kys. listová, Fem+, Calibrum baby plan, a teď jsem četla i o Clostybegyt, Provera, atd. Je toho hafo. Kdyby tak něco zabralo...

lennaaa
autor
31. bře 2014

@catherinat už jsem si ho koupila...včera jsem začla pít. jen nějak nevím do kdy ho mám pít, páč nevím kdy mám ovulaci...ms 33-38 dní.snad 12 dní bude stačit...

lennaaa
autor
31. bře 2014

@marryjanew já ho včera začla pít, jen nevím jak dlouho..asi 12 dní bude stačit.jj, taky jsem o tom všem četla...listovku beru od prosince..jinak teda teď zkouším ten čaj, a za tejden se chystám k doktorce...nevěš hlavu...to zvládnem 🙂 a pro tvůj klid 😉 - ty už máš alespoň 2 děti...my žádné...

faminka
31. bře 2014

@lennaaa drzim palce,at to brzo klapne! Ja cekala 8 mesicu,ale zoufala jsem nebyla,spis me to stvalo,ale vedela jsem,ze to opravdu nic neni,i doktorka mi rekla,ze to zacneme resit az tak po roce a ctvrt,ze do te doby je to uplne bezny! Tak hlavu vzhuru a fakt zkus nebyt zoufala a nechat tomu volny prubeh! jednou to urcite prijde! Kamoska cekala osm let (!!!) a stejne se dockala,takze zkus to brat,ze to jen dyl trva,ale prijde TO 😉))

marryjanew
31. bře 2014

@lennaaa ahoj, nu mám 3 ale psala jsem tam 2 kočičky a 1 pejska 🙂 dítě by bylo vymodlený 🙂 😢

catherinat
31. bře 2014

@lennaaa Zkuste ovulacni test a nebo se zeptejte doktora. Ten to zjisti 🙂 A drzim pesti 🙂

lennaaa
autor
1. dub 2014

@catherinat jj, k doktorovi se chystám za týden..tak uvidíme.ovu testy se mi ještě dělat moc nechce...

dora13
1. dub 2014

@lennaaa je sice chvalyhodne, ze se snazis nestresovat a nehrotit to, ale moc nechapu, proc nezkusis jeden mesic bud merit bazalni teplotu nebo ovulacni testy. Mozna mas jen nejaky uplne banalni problem s ovulaci, ktery se da velmi snadno vyresit, ale kdyz nevis kdy a jestli ovulujes, tak na to tezko prijdes a odstranis ho. My se snazili sedm mesicu, z toho pet "naostro", s nacasovanim sexu behem ovulace a za sebe musim rict, ze me ty testy uklidnovaly, vedela jsem, ze pro to delam maximum. Samozrejme ze nic se nema hrotit a jak pisou holky, psychika dela divy, ale ty dle tve zpravy ted zjevne v psychicke pohode nejsi, i kdyz nic nemeris...

lennaaa
autor
1. dub 2014

@dora13 někde jsem slyšela že ovu testy je zbytečné dělat.a k mudr se chystám asi v období ovu a ta by měla na ultrazvuku tedy vidět,, jestli se tam něco chystá nebo ne,,.

dora13
1. dub 2014

@lennaaa rika se, ze u nekoho nefunguji, ale treba mne se osvedcily stoprocentne -- vzdycky se mi ukazaly pozitivni v dobe, kdy jsem mela i vypozorovatelne priznaky. samozrejme ti nic nenutim, jen nevim, proc se kazdy mesic trapit a pritom si ani nezjistit, jak vse funguje...

nolies
1. dub 2014

@lennaaa Musím souhlasit, mě ovulační testy taky pomohly. Za zkoušku nic nedáš.

xmarg04
1. dub 2014

@lennaaa Ja musim rict, ze vždycky, když mi někdo tvrdil, ze na nej ovulacni testy nefunguj se ukazalo, ze problém byl jinde nez v testech...😉 A jinak souhlasím s @dora13 - je fajn se nestresovat a cekat, az to klapne, ale to jde v pripade, ze vis, ze vsechno funguje jak ma...😉

lennaaa
autor
1. dub 2014

@xmarg04
@nolies
@dora13 jo jo holky to je mi jasný..jenže člověk se snaží na to nemyslet, neupínat se a tím že začnu měřit teplotu a zkoumat ovu, tak vím že na to budu upnutá a budu z toho akorát nervozni.všichni říkají jak se na to mám vykašlat nesnažit se..a to měření ovu, mi zrovna moc na nějakém vykašlání se na to, nepřidá, jestli rozumíte.no uvidíme...no ale možná to zkusím..takže taková blbá otázka asi..ovulace je když se teplota zvýší nebo jak ji poznám?jsem zas četla že až se zvýší tak už je den po ovulaci..no ale jak já tedy poznám kdy je ovu??

xmarg04
1. dub 2014

@lennaaa Kazdej je jinej, to je jasny, ale ja ackoli nemam problém otěhotnět jsem proste zkusebne nektery cykly odtestovala, zjistila, ze když mam ovulaci, moje telo se chova tak a tak a dal nebylo třeba se v tom pitvat. A rozhodne me to nestresovalo, spis to bylo zajimavy, kazdej den cekat, jestli se na testu něco ukaze, protože telo se zrovna chova nejak. Třeba mereni teploty na me bylo moc komplikovany, takze ja testovala, 7 testu od dr. Maxe stoji 70 kc. A indikuje to ovulaci předem...😉

nolies
1. dub 2014

@lennaaa S měřením teploty nemám zkušenosti. Spíš jde o to, abys opravdu věděla, že je všechno v pořádku a tu ovulaci máš a pokud ty testy budeš přesně dělat podle návodu, tak ti tu odpověď dají. Nemusíš se na ně upínat, jen budeš vědět na čem jsi. 🙂

dora13
1. dub 2014

@lennaaa ja chapu, jak to myslis, ale ruku na srdce -- mas pocit, ze ted, kdyz nemeris a netestujes, ze se na to neupinas? ja fakt za sebe muzu rict, ze kdyz jsem mela pozitivni ovulacni test, tak jsem si rekla, ze super, ze vim, ze zakladni podminka k otehotneni je splnena a ze me to uklidnilo. ale chapu, ze kazdy je jiny, ja nemam rada nevedet na cem jsem, plus jsem si rikala, ze cim driv zjistim, jestli moje telo funguje/nefunguje, tim driv budu moct resit pripadny problem.

bejbinasarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz