Zoufalství s každou MS, snažení už 10. měsíc

lennaaa
28. bře 2014

Ahoj holky,taky s nadějí čekáte jestli ms nepříjde a potom to hrozné zklamání co s ní přichází znáte? u mě je to čím dál horší..snažíme se od června loňska.antinu jsem brala asi cca 7 let,ms pravidelně 33-35 dní. zatím jsem se nějak neupínala, neměřím teplotu, ani nevím zda mám ovulaci, nějak jsem to neřešila.tulíme se opravdu celkem často, pomalu co 3 dny.začátkem března jsme byli na dovolené, tam jsme se tulili každej den...tak nějak si myslela že mořskej vzduch, jiné klima..tak to třeba vyjde...Zatím ms nemám, dnes je to 37 den.tt negativní, dělala jsem dnes ráno.břicho večer pobolívalo i teď, přes týden bylo špinění, a hustý bílý výtok.před ms jsem měla náladovost, žravost ( no prostě jako vždy před ms ) těh. příznaky žádné, nebo aspoň o tom nevím..hlavně si nechci nic vsugerovat...to jsem hlavně na začátku měla všechny příznaky těhotenství.takže si myslím že se mi akorát teď ještě navíc zpozdí ms...nebo půjdu příští týden na vyvolávačku.co myslíte vy?ale cítím se už taková zoufalá, bezradná....nechápu jak to může někdo vydržet 2 a více roků??!!nikdy by mě nenapadlo, že něco takového budu řešit.jak to zvládáte vy? mě připadá každej den dlouhý..čekání kdy přijde ms nebo nepřijde...

bonavoxa
28. bře 2014

@lennaaa Takhle jsme to měla 5 let. I jsem si přišla i jako těhotná, ale nic. Mozek to tělu vsugerovával. Na testy jsem si vždy nakreslila druhou čárku a smutně přemýšlela, jestli to někdy v životě uvidím doopravdy. A uviděla jsem. :D Byla jsem o to víc překvapená, protože jsem se té myšlenky pomalu vzdala. Každý mi říkal, že se jednou dočkám.... 😀 Přišlo mik, že mé jenom uklidňují, ale je to fakt.

lennaaa
autor
28. bře 2014

@bonavoxa teda 5 let...to je síla.klobouk dolů.a chodili jste po doktorech nebo tak?jj, to máš pravdu taky na sobě každej měsíc sleduju těh. příznaky...se tomu pak vždycky musím smát.

bonavoxa
28. bře 2014

@lennaaa Chodili. Tady spíš já. Tehdejší muž k tomu zaujal trocha salámistický postoj, což nakonec byl i kámen úrazu, protože jsem se zamilovala do jiného. Nějak jsme to neřešili, nemluvili o tom, oba se trápili..a to bylo velice špatně. tak snad tě muž podporuje. někdy je fakt nejlepší, aby se na to žena nesoustředila..i když zrovnha to mi na tom přišlo asi nejtěžší.

lennaaa
autor
28. bře 2014

@bonavoxa přesně tak,nemyslet na to je to nejtěžší, ono se to dobře říká...ale hůř provádí.s manžou se o tom bavíme, chystám se k mudr tak uvidím co mi řekne..ale myslím si že do roka snažení se to asi moc neřeší..nevím.ale tak nějak si nemyslím že za 2 měsíce se to nezmění...

jija
28. bře 2014

@lennaaa klidne si zajdi k dr uz driv jestli chces. Nam trval maly 2,5 roku. Mela jsem pravidelnou ms 26-28 dni, po roce jsem_zacala merit teplotu a krasne grafy tak jsem si rikala, jo to pujde, jen jsme se asi netrefili.po asi roce a trictvrte jsem sla k dr, vzala mi krev a zjistila dle hormonu ze u me neprobiha ovulace i pres pravidelnou ms, dostala jsem prasky, ovulace naskocila a maly se povedl v cyklu bez hormonu a pak jsemy byla pul roku po porodu zase tehotna a mame jeste holcicku🙂
U me asi psychika az tak moc velkou roli nehrala, nijak jsem to ani niterne neresila a brecela asi jenom jednou a to proto ze v den kdy jsem to dostala se kamaradovi narodily dvojcata, kolegyne adoptovala holcicku a skvela kamaradka mi oznamila ze je tehotna,tak to uz bylo na me moc
Drzim palce at se zjisti rychle problem a jsi tehotna

lennaaa
autor
28. bře 2014

@jija dík.no to by mě taky zajímalo, zda vůbec u mne probíhá ovulace.dneska se cítím tak že ms bych měla dostat.zatím jsem teda nad ms nebrečela,ale vždycky mě ten den popadne taková depka, že zas nic. kdybych tohle věděla už dřív tak vysadím tabletky dávno a ještě ušetřím za antinu 😀

jija
28. bře 2014

@lennaaa taky jsem rikala kolik jsem mohla za HA za ty roky usetrit🙂
Ja si byla jista ze ovluce probiha dle informaci ze kdyz neprobiha neni pravidelna ms a je to videt na grafu bazalni teploty

saminomimino
28. bře 2014

no pokud chodíš i na vyvolávačky tak je cyklus trochu bokem a myslím že by ti měl Dr udělat hormonální profil,pač asi něco nefunguje jak má ,to je po braní HA běžné

lennaaa
autor
28. bře 2014

@saminomimino ještě jsem nebyla na vyvolávačce...ms vždy přišla sama 33-35 dní.teď mám zatím 1-2 dny zpoždění,tak uvidím jestli dorazí...pokud ne, jdu příští tejden k doktorce

verapp
28. bře 2014

nám se zadařilo taky až po 10 měsících, taky jsem brala HA 8 let a MS jsem měla nepravidelnou.. taky už jsme se pomalu začínali nervovat a při každém jak říkáš "tulení" 🙂 mysleli hlavně na to, aby už se to povedlo a brali to skoro jako povinnost. Pak jsme jeden večer strávili se známyma, něco se popilo, skvěle jsme se bavili a tu noc jsme se tulili naprosto neplánovaně a tak nějak víc pro radost a jsem přesvědčená, že tehdy se to podařilo, protože jsem na to nemysleli. Určitě se vám to taky podaří, hlavu vzhůru.. Venku je jaro, meze jsou sice ještě chladné 🙂 , ale třeba by vám pomohla změna prostředí..zkuste si zajít třeba někam do lesa a zkusit to tam, třeba budete myslet spíš na to, ať vás nikdo nenačape a nebudete se tolik soustředit na ten hlavní důvod.. 🙂

pluba
28. bře 2014

@lennaaa Přesně jak radí bonavoxa, vzdej to a "odevzdej se osudu". Je to dobrá cesta. @jija nezáleží, jestli si své myšlenky uvědomujeme nebo ne, působí stejně. Myslím tím, že pokud jste se rozplakala nad dvojčaty, stejně ve Vás byly negativní emoce (i touha je negativní emocí - znamená, že nemáte, co chcete).

jija
28. bře 2014

@pluba to nebylo jen nad dvojcaty, bylo to az nad ctvrtym ditetem ten den🙂 a bylo to jen jednou za celou dobu asi tak v pulce vsech pokusu🙂

pluba
28. bře 2014

@jija Jo, mohlo to být jen přechodné a jen v ten moment. A mohlo to být také skryté. Já bych mohl vyprávět, jak postupně objevuju spoustu svých potlačených pocitů (má máma mě vedla k popírání vzteku, ale nakonec se to rozšířilo i na spoustu dalších emocí). Nevnucuji Vám myšlenku, že to byl skrytý pocit, jen upozorňuju na možnost. Většinou jste Vy ženy v tomto daleko zdravější, víc (se) vnímáte, uvědomujete si, ale máma zosobňovala (a zosobňuje doteď) tento přístup. Přesto, že jste většinou víc spojeny s pocity a emocemi, "Jungovy stíny" máme všichni.

paulia
28. bře 2014

Ahojky,10 měsíců nic není,já to znám,člověk si myslí,že to bude max.na potřetí,ale neboj,vše má svůj čas,hlavně žádné zbytečné obavy,či nervy,je to samozřejmě i o psychice,jak se všude píše,ono se na to těžko nemyslí,když to člověk opravdu chce,ale já věřím,že vše přijde,kdy přijít má a sama mám 2 děti,tak vím,o čem píšu 🙂
Za pár měsíců tady budeš řešit třeba témata kojení atd....hlavně klid 😉

nolies
28. bře 2014

@lennaaa Ahojky, tyhle pocity jsem měla přes 2 roky, to obrovský zklamání každý měsíc. Pak jsem to prostě vzdala a za 3 týdny jsem měla pozitivní test. Nemohla jsem tomu uvěřit. Tak hlavu vzhůru 🙂 🙂

saminomimino
28. bře 2014

@lennaaa tak to jo,tak třeba to tentokrát vyšlo,držím palce!!

dadinkag
28. bře 2014

Ahoj holky....jen chci vám trochu pomoct...mám rok a půl od svatby...2 roky se snažíme o mimčo a nic....ovu testy, teploty....clostík....nějaký zamlký těhu....
Pak zlom...seru na to...už to stálo dost peněz a zdraví...samé hormony....
Manžel nová práce, stěhování, já nová práce.....absolutně jsem to nečekala....a najednou zpoždění.....a teď sílící pozit. testy....tak hodně zdaru a vypněte.....

ninive211
28. bře 2014

Psychika na tom má 90% podíl! V mnoha případech z mého okolí se to podařilo v okamžiku, kdy dotyčná nad tím buď zcela zlomila hůl anebo třeba nastoupila po znovu RD do práce...tak do pár měsíců šup...a bylo zaděláno!

catherinat
28. bře 2014

@lennaaa My se o mimco snazili pres rok a ctvrt. Pred tim jsem brala celych 11 let v kuse antikoncepci. Fakt je ten, ze vystresovanejsi, ze to nejde byl spis manzel nez ja. Nicmene nekdo mi doporucil KONTRYHELOVY CAJ. Tak jsem si ho zakoupila, byl to ten nejhnusnejsi caj, co jsem kdy pila, nicmene po mesici uzivani jsem byla tehotna. Nevim, jestli to bylo skutecne tim cajem nebo jen nahoda, kazdopadne v lekarne stoji par kacek, takze za vyzkouseni rozhodne stoji. Kontryhel je udajne dobry na podporu spravne funkce delohy a techto organu vseobecne. A caj se uziva nejak specialne - jako ze zacnete pit prvni den menstruace tusim, pijete nekolik dni, pak zase pauzu atd. To uz si ale nevzpominam presne, ale na webu to nekde bude. Ja to taky nasla v nejake diskuzi 😉

lennaaa
autor
28. bře 2014

@pluba
@verapp
@paulia
@ninive211 já si právě nemyslím že jsem na to nějak upnutá. jasně že ale s ms vždy přijde i deprese že zase nic.ale nezdá se mi že bych to nějak přeháněla nepočítám, neměřím, tulíme se jak chceme není to povinnost / nepopírám že při některým tulení na to nemyslím,ale opravdu ne při každém/.změna prostředí taky byla,,byli jsme u moře.pak přijde to napětí před ms jestli dorazí nebo ne a stejně vždy přijde..každej měsíc si říkám že se na to vykašlu...a jak říkám opravdu to nějak v půběhu toho měsíce neřeším.ale teď už mám prostě chuť zajít za doktorkou , ale myslím si že mi řekne že do roka je to normální, takže mám ještě 2 měsíce vlastně čas 😀 někdy si taky říkám že asi na to nejsem opravdu připravena, když to nechodí...člověka napadá ledacos...ale jinak užívám ,,svobody,,

lennaaa
autor
28. bře 2014

@catherinat taky jsem o něm slyšela...ale prej upravuje hlavně cyklus..a ten já asi upravit nepotřebuju když to mívám pravidelně 33-35 dní..

ninive211
28. bře 2014

@lennaaa Já otěhotněla 5.cyklus snažení (HA jsem předtím už víc jak rok nebrala), první cyklus byly spíš "jen tak", pak jsme začala víc sledovat ovulaci, dělal si testy (úpklně pozitivní nebbyly nikdy), pila jsem kontryhel a na v posledím cyklu nasadila po ovulaci bromalin pro uhnízdění vajíčka (+ jsem jedla ananas, kde ten bromalain je přírodně)...a ono se povedlo 🙂 Mimochodem, to byl cyklus, kdy jsem si říkala, že když to nevyjde, tak jdu k Dr. na hormonální profil a chlapa že objedám na spermio (měla jsem podezření, že vzhledem k sedavé práci a mírné nadváze může být problém spíš tam, moje doktroka mi už předtím říkala, že vzhledem k mému věku - blížící se 30 - by to začala řešit už dříve jak po roce, spíš už po půl roce)...no a místo pro žádanku na spermio jsem se byla objednat na potvrzení těhotenství 🙂

lennaaa
autor
28. bře 2014

@ninive211 a ten čaj se pije každej den? jen prej do ovulace, jo? ale slyšela jsem že prý jen upravuje cyklus...ale když ho mám zhruba 33-36 dní tak ho potřebovat nebudu nebo jo? zvažuju že ho koupím..dneska mi začíná ms..ale zas nevím jestli bude vůbec co platnej...

ninive211
28. bře 2014

@lennaaa Je i mimo jiné na úpravu cyklu, ale též posiluje děložní sliznici (někdo ji má třeba hodně slabou a pak slabou MS a v tom může být problém při otěhotnění - vajíčko je třeba i oplodněno, ale nemá se kam "zavrtat") a píje se buď do ovulace nebo 14 dní (pokud nevíš, kdy je ovulace)

lennaaa
autor
28. bře 2014

@ninive211 dík, dneska koupím a začnu 14 dní pít...i tak ale jdu za 14 dní k doktorce,stejně jsem měla být už dávno na prohlídce..

ninive211
28. bře 2014

@lennaaa Kdyžtak si to naplánuj na den předpokládané ovulky nebo těsně před a řekni jí rovnou o kontrolu folikulů 😉

lennaaa
autor
28. bře 2014

@ninive211 no nevím kdy mám ovu..ale když jsem to dnes dostala ( ms 33-36 ), tak nevím jestli tam zajít raději 10.4. nebo 15.4.? a ta kontrola folikulů je co?? jako jestli zrovna probíhá ovu? to by měla na ultrazvuku vidět, ne?

domca89
28. bře 2014

@lennaaa Já to měla 3,5 roku s jedním partnerem a pak přes rok s druhým partnerem, když jsem loni v únoru otěhotněla, hned jsem o mimčo přišla. Teď už čekáme konečně mimčo a doma panuje nejvyšší opatrnost a zákaz všeho těžkého, aby jsme o něj zase nepřišli. A ještě pokud nemáš MS přesnou zkus se na to zeptat doktorky, já dostala na to prášky a díky nim jsem otěhotněla hned druhý měsíc. 🙂

lennaaa
autor
28. bře 2014

@domca89 a po doktorech nebo tak jste chodili?co nakonec pomohlo?

domca89
28. bře 2014

jj chodili po doktorech a nakonec zabrali prášky s názvem Provera, srovnalo mi to cyklus a hned druhý den měsíc se zadařilo.