Jak se baví vaši 12 letí kluci v době karantény?

gingermom
29. říj 2020

Ahoj holky,
hledám tipy, jak zabavit syna v této době. Nechci aby trávil spoustu času na telefonu, počítači či televizi - což by jistě preferoval, kdybych mu do toho nekecala 😉. Má své povinnosti v domácnosti, školu, nástroj, lego i společné aktivity se snažím vymyslet, ale ......dny začínají splývat, scénář dne je pořád téměř stejný. Tak bych byla vděčná za inspiraci. Díky 🙂

gracinka7
29. říj 2020

Co čtení?

mirecka.jaroscakova
29. říj 2020

Syn hodně čte. Pak miluje abc, z toho pořád něco vystřihuje, slepuje, tvoří ... pořád něco spisuje, kreslí. Ale na mobilu je teda taky. Plus toho má vcelku hodně do školy.

zuzkasim
29. říj 2020

Syn má celkem čerstvě 13, takže myslím, že je to hodně podobné. Trvám na tom, že musí denně ven (dnes teda u nás celý den pršelo, tak byla výjimka). Obvykle chodí na koloběžku, někdy si házet míč do koše a když nemá nápad nebo se mu nic nechce, tak se holt obleču a jdu s nima (má ještě mladší sestru a staršího bratra) procházkou do lesa nebo někam kousek mimo sídliště. Sem tam je vytáhnu ke stolní hře. Občas něco upeče, úplně jednoduché věci, ale oni mají stejně furt hlad, takže se to hodí - bábovku, mufiny, šneky z listového těsta, na tom fakt není co zkazit, jede podle receptu. Měl by trochu číst (moc se mu nechce, takže ho musíme motivovat), chci, aby skoro každý den udělal nějakou lekci na duolingu (aplikace na procvičování cizích jazyků, takže jazyky, které se učí ve škole). No a taky teda pouštíme filmy. Jinak vystřihuje a lepí z ABC, občas tvoří z kartonu vlastní rampy pro skejtíčky a kola, staví lego nebo jiné stavebnice (geomag, seva, bofin), musí pomáhat doma, cvičit na nástroj, ve všední dny škola. Sem tam si vezme antistresové omalovánky. Taky mi někdy dochází nápady, kluky teda baví i šít na šicím stroji, plést z bužírek, začaly jim on-line skatutské schůzky, mají za úkol vymyslet nějaký program pro ostatní, tak bude mít zase něco nového.

lolam10
29. říj 2020

Kazdy den prochazka,rozptyli se a utece vam to...

konidana
30. říj 2020

bud něco vyrábí, vaří nebo pracuje s tátou nebo jezdí na koloběžce - teď si udělal přenosnou dřevěnou rampu, aby mohl jezdit i před barákem a nemusel do |skate parku, kdyby tam bylo moc kluků

zuzkasim
30. říj 2020

@konidana Tý jo, dáš foto přenosné rampy? To by se mým líbilo, bohužel nás limituje panelák (absence dílny apod.), takže si to nevyrobí, ale pokochat se můžou🙂

konidana
30. říj 2020

@zuzkasim sam si to vymyslel i udelal. Tatinek obcas jen zkorigoval technologii, aby to nedelal zbytecne slozite. Ma i stavitelne nozicky z vrutu. Jsem to hned vcera musela vyfotit babicce😉
O prázdninách s tátou makal na dílně, a zbyl čas i na toto.

zuzkasim
30. říj 2020

@konidana Paráda, jak přijde nejstarší z brigády, určitě začne vymýšlet, jak by to šlo udělat🙂 Vypadá to dobře!

konidana
30. říj 2020

@zuzkasim pokud skousneš trocha bordelu, tak nepotřebuje dílnu, stačí materiál, pila a vrtačka 😉

zuzkasim
30. říj 2020

@konidana Máme aspoň balkón, tam muž občas něco kutí, spíš přemýšlím, kde sehnat teď dřevo. Dřevotříska šla takhle ohnout? Nebo co to je, ta pojezdová plocha?

konidana
30. říj 2020

@zuzkasim asi překližka

konidana
30. říj 2020

@zuzkasim u nás se kutí v kuchyni 🙄😂

zuzkasim
30. říj 2020

@konidana Tý jo! Tak to bych asi úplně nedala🙂 Zlatý balkón!

klea81
30. říj 2020

Kolo, koloběžka

gingermom
autor
10. lis 2020

Holky, DĚKUJU VÁM VŠEM za váš čas a tipy! Upřímně, když jsem zakládala tuto diskuzi, měla jsem lehkou depku...........pořád pršelo, nestíhala jsem klasický trojúhelník (práce-domácnost-děti) a potřebovala jsem, aby se syn smysluplně zabavil i sám. Ale člověk si zvykne i na tuto zvláštní dobu, i syn si zvykl, použila jsem i něco z vašich rad a děkuji za ně!!!
@gracinka7 Bohužel, ale opravdu bohužel, čtení ho nebaví - od první třídy boj, teď vzal na milost audioknihy. HURÁÁÁÁÁ! 😉
@mirecka.jaroscakova Děkuju za tip s Ábécéčkem, super 👍
@zuzkasim Děkuji za dlouhý inspirativní seznam 👍 Vypadá to, že máme kluky podobného ražení, z tvého výčtu činností všechno dělá i náš synátor (teda až na skaut, rampu a omalovánky 🙂 A ještě mě zaujalo Duolingo, díky!!!
@lolam10 Děkuji za tip, jen......ve 12 letech je procházka už trochu za trest 😀 Přesto ho sem tam nutíme!
@konidana No tak to klobouk dolů před rampou, opravdu šikovný!!!
@klea81 Děkuju, kolo má, kolobku plánujeme koupit na Vánoce 😉

gingermom
autor
10. lis 2020

Holky, prosím vás, nemáte tip na nějakou dobrou freestyle koloběžku - chtěli bychom koupit na Vánoce. Díky!!!!

zuzkasim
10. lis 2020

@gingermom Jakože už má trochu zkušenosti? Jestli jo, tak (nejsem odborník, jen po čem se tak koukají synové) bych se možná odpíchla od ceny a připravila si cca 4 tis. Jestli je nějaká "značka" lepší než jiná, ti nepovím, první si kluci koupili hotovou, teď už k tomu dokupují komponenty a skládají sami. No a musí se jim to líbit i designově, jako vybrat barvu nových koleček nebo gripů, to je jak když si něco kupuju já🙂 Náš mladší má od léta tuším tuto https://kolobezky.heureka.cz/versatyl-bloody-ma..., starší má kolobku odsud https://www.freestylky.cz/freestylove-kolobezky..., netuším kterou, už na ní má stejně původní jen desku, obchod máme u nás a mohl si jít osobně vybrat.
Zkušenosti má určitě i @konidana, třeba napíše víc🙂

konidana
11. lis 2020

@gingermom pry nejlepší obchod je gizmania. Pro zacatek asi staci cokoli co bude sedet velikostne a bude se libit. Pokud ho to chytne tak sam zjisti , co potrebuje. My 1.koupili v Decathlonu, ale to jsme netusili ze ta pro zacatecniky klukovi vydrzi sotva mesic.... on se za ten mesic naucil skakat metrove skoky ... no jezdil a skakal nekolik hodin fakt denne😅. Vzdy jsme tedy kupovali na prodejně a nechali si poradit od profiku. Pokud je kluk sportovne nadany a mate v dosahu skatepark, tak Decathlon nebrat.

knuffel
11. lis 2020

Syn má tuhle a paráda, levnější už bych nikdy nekoupila, minulá koloběžka se mu rozvrzala velice rychle, i když recenze na ni byly skvělé.
https://m.heureka.cz/kolobezky/street-surfing-r...

knuffel
11. lis 2020

Jo, u nás se prostě kluci tohohle věku schází na koloběžkách, ať táhnou i do školy...

zuzkasim
11. lis 2020

@knuffel Tak naši chodí na kolobky až odpoledne, jak mají hotovou školu, od půl třetí do půl paté, a do školy by moc rádi, všichni. Spoustu z nich čekají přijímačky letos nebo příští rok, starší syn je už teda na střední, ale zrovna dnes dostali úkol vypracovat projekt, jak obrábět kostku a srazit jí hrany, no u soustruhu stál na praxi 2x v září, od té doby nic, bez tatínka strojaře by úkol těžko zvládl... je mi ho líto a všech ostatních též. Ta kolobka je jediné, na co se celý den těší a kvůli čemu je ochoten školu udělat včas, a doma pomoct co potřebuju, jinak by měl zaracha🙂

knuffel
11. lis 2020

@zuzkasim Taky si myslím, že většina by tu školu brala. U nás má druhý stupeň online učení až odpoledne, takže ven chodí později, ale stejně se jich tam sejde/sjede víc než dva 😀. Proto mi přijde na palici, že do školy nemůžou, ale to je na jinou diskuzi...
Ten náš je knihomol a pokojíčkosedač domácí, takže jsem ráda, že odpoledne vypadne mezi kluky.

knuffel
11. lis 2020

@zuzkasim A dost vostrý mi přijde zadávat takovéhle domácí úkoly, byť teda na střední...

zuzkasim
11. lis 2020

@knuffel No, to mě taky, ale nenaděláš nic. Muž mu určitě nějak pomůže a na druhou stranu, každá výzva tě posílí, prostě se s tím musíme naučit poprat. Může napsat učiteli, aby jim k tomu napsal něco víc, může doma sedět a vztekat se, že neví co s tím, může napsat spolužákům, jak to dělají oni, může zajít za tatínkem... možností má víc, záleží na něm, kterou si vybere🙂

gingermom
autor
5. pro 2020

Holky, díky vám mám objednáno!!! Bez vás bych koupila z Decathlonu/Sprotisima a to bych asi radost neudělala. Tak snad se bude líbit. Pěkné svátky ❤