Kdy znovu otěhotnět po potratu?

grefite
21. led 2022

Ahoj všem,
před týdnem jsem prodělala v 18+5tt porody/potraty mých dvojčátek. Je to velmi bolavá ztráta, se kterou se vyrovnávám každý den jinak...úklid, pláč, pečení, pláč, procházky, vztek...ale dnes je to zcela jiné, probudila jsem se a tím, že určitě chci být matkou! Mohu se zeptat, kdy jste po potratu (ale i porodu, je to stejné, jen ten konečný stav se liší) znovu otěhotněly? Nechci nic uspěchat, ale zase nechci čekat nikterak dlouho...
Na internetu se člověk dočte, že je to možné hned po šestinedělí, pak zas, že až za půl roku a podobně...
Jak jste to prosím měly vy?

Děkuji

andelka
21. led 2022

Mrzí mě tvá ztráta, tohle se bohužel děje, a častěji, než by si člověk myslel. Po dvou bezproblémových těhotenstvích jsem nečekala že mě to potká, ale neštěstí nechodí po horách že..
Po zamklém těhotenství v 19tt nám radili počkat 3-6 měsíců. A myslím, že to tak je ideální. Týden po je psychika hodně rozhozená. U mě trvalo 6 týdnů, než jsem se s tím srovnala, aspoň nějak. Pak jsem se soustředila na zjistění, zda cyklus funguje v pohodě, a brala jsem Inofolic. Po třetí MS jsme se s manželem rozhodli zkusit to znovu. Roli hrál i věk a smlouva v práci. Povedlo se na první pokus, malý se narodil přesně do roka od potratu. Dřív bych do toho nešla. Přes půl roku taky nečekala. Záleží i na důvodu potratu, jestli se čeká na nějaká vyšetření, výsledky. Nám genetika přišla až v červenci, to už jsem byla na těhotná asi v 11tt. Stejně nic nenašli, a Dr i předtím říkali, že se asi na nic nepřijde, že to byla asi blbá náhoda (asi to brali i tak, že jak já, tak manžel už zdravé děti máme), tak jsme to riskli.

grefite
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
grefite
autor
21. led 2022

@andelka moc děkuji, důvody jsou asi zatím takové, že mám jiný tvar dělohy, do které se dvě miminka nevešla. Ano, chci smaozřejmě vydržet alespoň tři měsíce, ale teď ta doba zní tak dlouze...

andelka
21. led 2022

@grefite tak snad další těhotenství bude mono a bude všechno v pořádku. Ono se to zdá dlouhé, ale je to podle mě fakt potřeba. Prožít si to, urovnat, zpracovat a po těch 2-3 měsících, když cyklus bude už ok, se rozhodnout.

martiniquest
21. led 2022

Potratila jsem na konci prvniho trimestru, prirozene, takze jsem mohla hned, ale necitila jsem to tak. Pockali jsme pul roku.

lencaa11
21. led 2022

@grefite pokud není zdravotní komplikace a i Dr vidí vše ok tak jak se cítíte vy s partnerem vše je vždy na doporučeni od lékařů ale i to se různý někdo řekne 3-6 měsíců někdo rok a je to spíš na každé ženě zda se na to cítíte máte svůj cyklus ok tak bych se ničemu nebránila hlavně není jisté že to vyjde hned může a nemusí nechala bych tomu volný průběh držím palečky aby hlavně vše už bylo v pořádku ☘️☘️

grow
21. led 2022

@grefite Potratila jsem brzy a tělo se samo pročistilo, takže Dr říkala, že se můžeme hned snažit. Defacto jsem znovu otěhotněla po 2 menstruacích, nechali jsme tomu volný průběh.
Netlač na pilu, nejdřív se dej do kupy ty 😉

lenkalubina
21. led 2022

Soucítím s tebou❤jsem přesně 3 měsíce po potratu syna.. tehdy se mi zdálo,že ty tři měsíce jsou nekonečné...ale za tu dobu jsem mohla přemýšlet a zjistit jak na tom jsem. Když přišla první menstruace, tak jsem to obrečela radostí,protože to znamená, že je nová šance 🥰 teď jdu do nemocnice odstranit ten hnusný myom,který nám zabil syna a pak cca 4 měsíce budeme čekat. Teď už vím,že to zvládnu! Tobě přeju hlavně zdraví a sílu! Určitě to zvládneš! Držím pěsti ☘

jjasmina
21. led 2022

@grefite počkala bych po šestinedělí nebo tak, jak doporučí lékař

martulka88
21. led 2022

@grefite Je mi moc líto, co se ti stalo - já jsem před rokem rodila v 38tt mrtvého syna... Vyčkali jsem šestinedělí a hned jsme zkoušeli - povoleno od všech mých doktorů. Podařilo se nám po 4 cyklech. Mne cyklus najel ještě v šestinedělí - přesně po 28dnech od porodu - potvrzeno mojí gynekoložkou. Teď jsem 35tt. Udělejte to tak, aby jste to cítili oba a hlavně, aby jsi měla zelenou od gynekologie...

lentilkah
21. led 2022

Bylo nam doporuceno 3-6 mesicu, v tom 3.mesici jsem otehotnela hned na prvni pokus. Jinak cyklus naskocil ukazkove hned po porodu/ revizi. Drz se a drzim palce 🍀

berta3
21. led 2022

@grefite Je mi líto vaší ztráty. Dejte čas sobě a svému tělu, buďte na sebe laskavá a jakmile ucítíte, že do dalšího těhotenství chcete jít a zdravotně budete v pořádku, jděte do toho. Prodělala jsem potrat na konci prvního trimestru a teď jsem maminka tří dětí. Určitě se zadaří, přeji hodně zdraví.

mamikry
21. led 2022

@andelka Je mi to moc lito. Nam umrel chlapecek ve 20tt. Psychicky jsem to chvili zvladala, pak zase ne. Nejhorsi to bylo kolem terminu porodu, pak uz se to zacalo pomalu lepsit. Snazit jsme se zacali po 3 cyklech, ms mi najela hned po sestinedeli. Trvalo dalsi tri mesice, nez jsem otehotnela, cyklus pred jsem prodelala biochemicke. Ale ty tri mesice se mi zdaji akorat na to, aby se vse uvnitr stacilo vse dat do poradku. Mela jsem ale uplne stejny pocit, ze potrebuji rychle otehotnet, abych to vse zvladla a abych tu lasku mela komu dat. Mame duhoveho kloucka, bude mu rok. Moc preji, aby to bylo u vas taky brzy! ❤

chasing_rabbits
21. led 2022

Taky jsem přišla o syna při porodu… kvůli cs jsem musela čekat půl roku, pak jsem šla k léraři a dostala zelenou…
Být tebou počkám 3měsíce a zajdu na kontrolu k lékaři…
Mysli i trochu na sebe… tvoje tělo si musí odpočinout a nabrat sílu na další těhotenství.. ale úplně ti rozumím, taky jsem chtěla otěhotnět hned a čekání bylo nekonečné 🙂

lotta1234
21. led 2022

@grefite Je mi to velmi luto ☹ Napisem moju skusenost, v 8. tyzdni mi diagnostikovali molu hydati, kvoli tej diagnoze mi lekari odporucali cakat minimalne pol roka od revize. Bolo to pre mna nepredstavitelne dlho. Tiez mi menzes nabehol este v sestinedeli, nemala som ziadne problemy. Ale casom som si uvedomila, ze sa postupne vyvijalo aj moje vyrovnavanie sa s tym, od soku, cez strach az po klasicky smutok, ktory si proste musim odzit. Pol rok presiel a ja som hned otehotnela. Citim sa kludne a spokojne a viem, ze to bolo pre nas v pravy cas. Ale zaroven nepopieram, ze definitivne ma z toho dostalo az to dalsie tehotenstvo a pre niekoho je mozno vhodnejsie do toho vhupnut hned ako sa da.

grefite
autor
21. led 2022

@lenkalubina moc děkuji za pozitivni zprávu

kamce
23. led 2022

Ahojki, v říjnu jsem 'porodila' ve 21 tt. Snažili jsme se hned po 1 MS a vyšlo to. Ted jsem 10+3 😊. Pořád zastávám názor, že to tělo pozná 'kdy může'. Jinak doporučuji gynex a mast cytovital 🤗 gynex do ovulace a cytovital mazu doted 😎 držím palce, všechno zlé je k něčemu dobrě ❤

danvitka
23. led 2022

Po potratu a kyretáži v 12tt jsme zkoušeli hned po najetí MS, podařilo se cca po 4 měsících. Ale cítila jsem se OK, bez komplikací.

andyna85
23. led 2022

Já jsem před rokem a půl porodila v 35.týdnu mrtvou holčičku. Každý do mě hned hučel, že budu určitě hned zase těhotná, ale já půl roku o dítěti nemohla ani slyšet. Nešlo to, psychicky jsem se z toho dostávala docela dlouho. I když jsme se s partnerem vůbec nechránili, těhotenství stejně nepřišlo, psychika dělala své. Po zhruba tři čtvrtě roce se mé pocity začaly měnit a já si uvědomila, že bych miminko opravdu chtěla. No a za další 3 měsíce už jsem byla těhotná. Teď jsem v 34.týdnu a svého chlapečka už se nemůžu dočkat.

laraes
24. led 2022

Mrzí mě tvá ztráta. Já přišla jsem o malé ve 20tt - ZT. Při čekání na porod jsem si počítala, kdy bych mohla otěhotnět...realita byla úplně jiná. Trvalo mi přes 3 měsíce něž jsem se tak nějak fyzicky i psychicky sama se sebou srovnala. I když jsem chtěla otěhotnět co nejdřív, teď jsem ráda, že se to nepovedlo a čekali jsme (vyšetření, očkování,...) Myslím, že teď je to příliš čerstvé. Každopádně počkej na zelenou od lékaře....to je asi základ + tvá psychika. Ideálně si najdi/obnov nějaký koníček na zaměstnání mysli - mě strašně pomohl pohyb. držím palce

grefite
autor
24. led 2022
coconat
25. led 2022

@grefite ahojky
Potratila sem samovolně v 7tt
Vše ze mě doma odešlo a dr mi řekla že když to proběhne takto a nemusím na žádný zákrok tak po MS co přijde mohu znovu otěhotnět.. za měsíc jssm byla znovu těhotná a mám zdraviu holčičku. Snažila jsem se tomu nepoddávat a nestresovat se.. a povedlo se to hned. Přeji ti to samé a hlavně klid v duši❤️