Nepřipravená na podzimní nemoci. Čím doplnit lékárničku a co uleví?

janinaklinku
23. říj 2021

Maminky prosím o radu, syn už od včera pokašlává a dneska od rána na něm bylo vidět, že mu není dobře. Po večeři, které se ani nedotkl, jsem mu měřila teplotu 38,4 ☹ máme doma jen nurofen, syn doteď nebyl nikdy nemocný.
Poradíte nějaký sirup, kapky, cokoliv, čím doplnit lékárničku a co mu uleví? Třeba i něco na podporu imunity.
Nemoc nepřišla v úplně pravou chvíli, bydlíme dohromady s tchánovci a tchýni čeká operace, má kýlu na jícnu. Takže ta potřebuje být taky fit.
Proto bych ráda rady od zkušených, synovi je 2,5 roku, vím, že některé léky jsou až od 3.

maaaadlaaaaa
23. říj 2021

@janinaklinku Nad 38 srážet Nurofenem nebo Panadolem. To děláš dobře. 😉

jipe
23. říj 2021

u nás nurofen, paralen/panadol, olynth na rýmu, mořská voda do nosu, pak stoptussin a bronchipret na kašel (nevím od kolika jsou ted z hlavy) a event. sinupret na rýmu/dutiny (taky ted nevím od jakého věku, už mám děti 3+). Na imunitu dávám rybí olej a produkty alta herba

mourovatakocka
23. říj 2021

@janinaklinku Já mám teda taky děsně nezásobenou lékárničku, ale co nesmí chybět je sirup na kašel, nejlépe jitrocelový. U nás míchají v lékárně, případně značka myslím muller. Nedávno přitáhla dcera hodně výživný kašel a ještě jsme dokoupili stoptusin. Když mám jen podezření na kašel a rýmu, tak dělám domácí cibule na drobno, smíchat a medem a jak pustí šťávu, přecedím a po lžičkách dávkuju. Na rýmu doporučuju mořskou vodu, krásně se pak vysmrká.
Ohledně imunity neporadím, momentálně jsem mírně nasraná, jelikož dávám olej z tresčích jater s vitamíny a ještě mix železo a další vitamíny, dávám myslím hodně ovoce a zeleniny a stejně je víc doma než ve školce 😡

orisek56
23. říj 2021

Zato já jsem se zbláznila a od covidu jsem v podstatě nsstradala 2 bedny různých léků, přípravků, vitaminu, masticek. Ale teď u nás frčí lactobacilky pro děti, pro nás pro dospělé, rybí olej a imunogkukan (ten jen sice pro 3 lete děti a výše, ale já ho holce 2 a 3/4 roku dávám, dříve byla tabulka že ho mohly už od roku). Na teplotu mi sice fungoval nurifen a panadol střídat, ale jak začala starší u teplot blit, tak jsem vymenila za čípky a ty působí i rychleji. Pak tu mám x dalších serepticek. Ano někdo může říct magor, ale aspoň jsem připravena. A protože letošní rok je hardcore, tak se za to vůbec nestydím. No a samozřejmě doporučuji do lékárničky dodat i léky a sirupy na kašel, do nosu a i třeba mořskou vodu.

maaaadlaaaaa
23. říj 2021

@orisek56 To je hodně dobrý 😀. Drobet se bojím toho období až bude větší a bude lítat mezi děti. Asi na tom budu dost podobně 🤣🤣🤣

orisek56
23. říj 2021

@maaaadlaaaaa uuuplnenstejne

orisek56
23. říj 2021

@maaaadlaaaaa ani nebudu říkat co ti všechno mám 🤭🤭🤭😄 erdomed, levopront, mucosolvan, hedelix, léky na alergii, kapky do očí, do ucha, léky na teploty, léky na bolesti, maste, byline sirupy na všechno možný, samozřejmě arzenál různých vitaminu pro nás i děti, rakytnikove štavy, spreje, věci na sragoru, hodně uhlí..... Toxikologické linka u nás občas je nutná 😁🤭 a tak bych mohla pokračovat. A stejně vždy zjistím, že pro něco do lékárny potřebuju, ale jinak objednávám na e-shopu. Holt retard.

maaaadlaaaaa
23. říj 2021

@orisek56 🤣 Ty jo, jsem zatím ráda, že neznám názvy a nevím na co to všechno je. Tohle je dobrý vědět a asi si na lékárničku napíšu číslo už teď preventivně. To pobavilo. 🙂

orisek56
23. říj 2021

@maaaadlaaaaa hele dá se říct že jsem domácí soukromá lékárna a chemik k tomu 😆🙄 to tak bývá, když se něco vysere náhle a potřebuješ být operativní. Navíc už 3/4 roku jsme všema moznyma uzavirkama že všech stran jak kreténi zazděný a do města jezdíme kvůli tomu 60 km denně, což je těhotná s dvěma malyma dětma utopie, z naší díry, když se ani bez auta neobejdes.

janinaklinku
autor
23. říj 2021

Tak to vypadá, že to objednám raději přes e-shop, nevím co by si o mě pomysleli, kdybych začala diktovat všechno z vašich seznamů 😀 ale určitě se taky hodně zásobím, raději toho budu mít plnou lékárnu než jako teď, jeden sirup a do města až v úterý 😒

keysi90
23. říj 2021

@janinaklinku ještě bych koupila fenistil, je na alergii ale pomáhá na kašel aby se dítě v noci vyspalo.

orisek56
23. říj 2021

@janinaklinku přesně tak, do lékárny jedu jen když vidím, že by mi to už mohlo dojít. A taky kontroluju expiraci 🤭 jo někdo se zabývá sbíráním známek, jiný lekama 😁🤣 radši se s tím jinak mechlubim, ale.... Když je někomu něco z nás, tak už posledně i manžel ocenil, že jsem vždy připravena. 😊

maaaadlaaaaa
23. říj 2021

@janinaklinku co by si pomysleli? Za chvíli by u vás byl zátah na varnu drog. 🤣

orisek56
23. říj 2021

@maaaadlaaaaa to musíš postupně, nenápadně po částech 😁 přes dopravce

maaaadlaaaaa
23. říj 2021

@orisek56 😄 Dobrý vědět

lachipie
23. říj 2021

Mam doma permanentně Kalobu, Nurofen, Paralen sirup, Panadol čípky, Mucosolvan, Stopkašel, Livsane sirup na kašel, Stoptussin, ACC, Levopront, Vincentku do inhalátoru a do konvičky, Sterimar, Nasivin, fenistil kapky a na imunitu má dětské kozí kolostrum a hlívu ústřičnou sirup. Já jsem vybavená na všechno 😀.

mdch91
23. říj 2021

To si opravdu myslite, ze cim vice leku do deti nacpete, tim rychleji se vyleci z virozy? Zaklad lekarnicky je morska voda do nosu a neco na horecku, protoze kdyz prijde rychle vysoka, je potreba ji srazet treba uprostred noci. Ale mozna jsem jen naivni stastlivec, co u deti nemusel nikdy resit zvysenou nemocnost (a nebo jsem to nemusela resit prave proto, ze to nich necpu od samyho zacatku samou chemii).

aklin
23. říj 2021

Dcera má teď podzimní nachlazení. Jelikož věřím v sílu bylinek, koupila jsem extra silný bylinkový sirup na imunitu a kašel, bylinkový čaj na průdušky a plíce, sinupret, kaloba a rýmastop. Za dva dny vidím zlepšení, kašel se nerozjel naplno. Bylinky nesmí chybět v lékarničce.

nnnadja
23. říj 2021

Jedine, co v lekarnicce mam a co vlastně deti kdy měly , je mořská voda do nosu,fenistil,Paralen a tantum verde ve spreji. Kdyz mají kašel,dávám bylinkové čaje vyléčení hned.

orisek56
23. říj 2021

@mdch91 no ono jsou i jiné hrůzy než teplota, rýma a kašel u dětí víš? A to že mám doma toho hodně neznamená, že to do nich Peru pořád, to je přece jasné, jen když mají daný problém.

lachipie
23. říj 2021

@mdch91 do syna jsem nikdy necpala chemii... většinou to zvládal dobře a vystačili jsme si s Vincentkou a pohoda. Ale to co přišlo s nástupem do školy je teda fičák. A to jsem si myslela, že když se "promořil" ve školce tak to bude dobrý. No šeredně jsem se pletla. S každou nemocí je doma minimálně 14 dní, horečky a fakt je ko a kašel se drží několik týdnů. Takže naše lékárnička se notně rozšířila.

mdch91
23. říj 2021

@orisek56 vsak pisu, ze jsem mozna stastlivec, ze jsem to nikdy nemusela resit. Kamaradka treba ma deti 4 a 7 let a nikdy nedostali lek mimo bylinek Mam lekarnu ve meste 5 km a kdyz budu neco potrebovat, tak tam dojedu. Kdybych resila neco vaznejsiho, jdu k pediatrovi, nemusi mi kvuli tomu preventivne praskat lekarnicka ve svech.

orisek56
23. říj 2021

@mdch91 jenže pediatr ti kolikrát po telefonu řekne, kupte si tohle a tamto a objednejte se na druhý den na kontrolu.... Do té doby nebudu dítě trápit jen tak. Spoustu věcí mám totiž na základě jeho doporučení a nebo dokonce vyzadani. Jen něco je moje uvážení.

lachipie
23. říj 2021

@mdch91 s nástupem do školy jsme u pediatra pečený vařený a že by to teda bylo nějaký terno to teda není.... Jako rýma polevila po kapkách co napsala... Ale kašel přetrvává už víc jak 3 neděle a už ani sama doktorka neví co. A ono tahat epileptika, co má epi záchvat při každé teplotě, každé viróze, když mi tam ještě pokaždý něco přichytne, zvlášť teď, když to lítá všude, tak to je prostě haluz. Takže proto já mam lékárničkou nabouchanou protože mi nic jinýho nějak ani nezbývá

mdch91
23. říj 2021

@orisek56 takze to mas ale proto, ze jsi tim ty deti uz nekdy lecila. Ale nenakoupila sis to jako zakladatelka proto, abys byla pripravena na podzimni virozy

keysi90
23. říj 2021

@mdch91 také jsem měla na začátku jen léky na horečku, něco do nosa...a postupně už mám doma snad vše. Bohužel děti mají sníženou imunitu ( potvrzeno testama) a dcera je už 5 týdnů doma nemocna. Syn 4 týdny...

mdch91
23. říj 2021

@lachipie ale to prece neni pripad zakladatelky, jeji dite ma prvni teplotu a nezkoupi kvuli tomu snad pul lekarny do zasoby. Ale ano, letosni zari je teda neco i u nas, to pripoustim. Ja lecim kasel uz ctvrty tyden a deti taky mely rymu a z toho kasel. Ale porad jsme to vylecili jen tou morskou vodou a klidovym rezimem, ale trvalo to teda dyl nez jsem zvykla

keysi90
23. říj 2021

@orisek56 také tak nakupuju. Tento měsíc jsem nechala v lékárně skoro 2000. Jen za antibitika, sirupy na kašel, a jiné chuťovky. :-/

orisek56
23. říj 2021

@mdch91 ale kupuju taky, kdeže. Samozřejmě že se chystam vždy v září. Každej kdo si přijde nějakým horším obdobím dětských nemoci se na podzim stejně zásobi a nemusí být necitlivka co coendo děti chemii. Prostě nás vypekl v lednu covid, kdy jsme doma neměli to co vlastně bylo potřeba a srpen byl jedno velké peklo a září po špitále. Tak tento te pak vycviči.

janinaklinku
autor
23. říj 2021

@mdch91 "vykoupení" lékárny bylo samozřejmě bráno s nadsázkou. Chtěla jsem prostě jen doporučit od zkušenějších co skutečně zabírá u dětí. Beru raději přírodní než chemii, ale občas se k tomu prostě člověk přikloní. Mořskou vodua jitrocelový sirup koupím do začátku, bylinkový sirup na kašel a průdušky doma mám, ale není pro děti do tří let