Nespící dítě a já už nemůžu. Měl někdo podobně? Kdy se to zlepšilo?

thekatie
11. srp 2022

Ahoj, mam 10 mesicni miminko. Od porodnice spanek katastrofa.. budi se x krat za noc.. ted to bylo konecne lepsi, budil se tak 3 krat a vstaval kolem sesty, pul sedmy. To trvalo tak dva tydny a ted zase se budi 10 krat za noc. Vstava kolem paty, pul sesty.. a ja uz nemuzu.. strasne me to stve a frustruje..hlavne psychicky.. pres den nejde kolikrat uspat..s tim driv problem nebyl.. ani kdyz rostly zuby. Plus je hyperaktivni a vzteklej.. doma se to neda vydrzet, takze chodime aspon 2x denne ven nebo na navstevy.. prijdu si, ze bezim nekonecnej maraton..a i kdyz ho nekdo pohlida, tak mi to stejne pomuze jenom na chvili.. no zatim je to materska spis za trest a to jsem se na to tolik tesila.. Kdo jste to mel podobne, kdy se to zlepsilo?🙏

verinka88hb
11. srp 2022

@thekatie Přesně jak popisujes, nechci tě strašit, ale začala spát v necelých 3 letech. Do té doby očistec, 10* za noc vzhůru, uspávání na rukou, byla jsem jak mrtvola. Proto už nikdy!!! další dítě, to bych znovu nedala. Nejdřív prdy a kolíky, pak zuby s celkové ji vydrželo, že spánek k životu nepotřebuje, ale dnes v 5 letech už spí aspoň celou noc. Lituji té a soucítím, byla to naprostá beznaděj. Nic mě nebavilo a nic nepomáhalo. Drž se!!! ❤️

katule1990
11. srp 2022

@thekatie Spanek v noci byl u nas hodne podobny, byla jsem totalne na dne. Preslo to s koncem kojeni, cca ve 13 mesicich. Pak zacal spat mnohem lip, behem par tydnu uz celou noc a zustalo mu to, spi celou noc 🙂. Prvni rok matersky jsem tezce protrpela, jak zacal spat, otocilo se to a uz je to fakt moc fajn. Drzim palce a soucitim 🙂.

hezz17
11. srp 2022

Ac to laktacni poradkyne, mamila a podobne neradi slysi, tak spat zacli oba slusne po ukonceni kojeni.

aarriel
11. srp 2022

@thekatie taky nechci strasit, ale zacala spat celou noc az ve 3 letech, kdyz sla do skolky. A to jsem se nervovala pred nastupem do prace, ze to nedam nevyspala, ale nastoupila do skolky a po tydnu spala celou noc jak parez. Nechapu... Jinak do tech 3 let katastrofa, nekolikrat za noc vzhuru, treba i tech 10x, kdyz byla blba noc, tak jsme zvladli i 15x. Asi proto jsem zustala jen u jednoho ditete 😂🙈

martiniquest
11. srp 2022

Mela jsem to same. Spanek se zlepsil s odstavem. Vydrzela jsem to 22 mesicu, podruhe 21.

carmenz
11. srp 2022

@thekatie Nám se to zlepšilo někdy po 8. měsíci, kdy už jsem taky nemohla, chytly mě do toho záda a nemohla jsem pořád vstávat, tak jsem dceru přesunula k nám do postele. Od té doby spala celou noc. Spí tedy s námi dodnes. Ale za ten klid mi to stálo 🙈 Nicméně bych to nebrala jako univerzální recept, u nás to prostě zafungovalo.

ondul
11. srp 2022

Kolem roku mi kluk taky vstaval 8-12x za noc, pomohl az nocni odstav. Nicmene mu je dva a pul a za svuj zivot spal zatim jen dve noci v kuse.

dashyyy
11. srp 2022

U nás taky obrovský obrat po ukončení kojení.. v podstatě ze dne na den spala celou noc a předtím třeba co 20minut vzhůru.. ukončila jsem to v 16měsících

pipi_puncocha
11. srp 2022

Měla jsem se synem to stejné, ve dvou letech jsem odstavila a poměrně brzy začal spát celou noc. Toho půl roku co takhle hezky spal byla mateřská úplně super.😀 Konečně jsem měla kapacitu jak psychicky tak fyzicky se mu přes den plně věnovat. No, teď máme druhé miminko a je to to samé v bledě modrém a když je k tomu doma ještě starší sourozenec, tak je ta spánková deprivace ještě větší challenge.😳 Držím palce, ať je brzy lépe.

patypresdevaty
11. srp 2022

Měla jsem to podobně a nikdo mi nehlidal, manžel téměř nepomáhal. Peklicko, no...

jjasmina
11. srp 2022

@thekatie měla jsem to stejně, líp začala spát po ukončení kojení

sylvka
11. srp 2022

Mám to stejně s osmi měsíční holčičkou. Plus já k tomu mám ještě dva větší kluky .takže noc na včerejšek,usnula v osm,do šesti 2 krát vzhůru,v 11 se probrala a usnula ve tři.ve dvě se mladší kluk celej poblil a blil až do rána . Dneska teda spala skvělé v noci jen 2 krát vzhůru .... Občas,když už umírám,takhle spi ,jednou týdně,za 14 dní......musíme vydržet.mmch přesně si říkám,když ráno otevře oko,jak když někdo vystřelí z istole a bez ! A cíl je večer,kdy jsou všichni tři uložení v postelích

sinicka
11. srp 2022

Kdyz jste ukoncili kojeni tak jste necim nahrazovali? Nebo proste spali bez niceho?

jjasmina
11. srp 2022

@sinicka mě malá um nevzala, takže jsem valila mléčné výrobky, plně byla odstavena v 1,5r, mezi 15-18mes cca 1 kojení po obědě, to si odstavila prakticky sama

me_druhe_ja
11. srp 2022

Pokud netrvas na dlouhém kojení tak zkus odstav. Dcera nespala. Jako novorozenec spala v kuse max 30min. Po půl roce se to zlepšilo, ale pořád šílený. V noci se budila i 2x do hodiny. Pořád na prsu. Do toho pouze o rok a čtvrt starší brácha. V 9,5m jsem začala s odstavem (já tedy nikdy nebyla příznivec kojení 1 rok a víc, takže cajk), během 14 dní bez prsa a zhruba po měsíci začala spát CELOU NOC. teď má rok a půl a spí krásně (pokud ji netrápí zuby nebo nemoc). Dneska spala třeba od 20:15 do 7:30. Jen kolem šesté se chvíli vrtěla. 🙂 Už spí výhradně sama v postýlce což při kojení skoro nešlo.
Takže pokud netrvas na dlouhodobém kojení, můžeš zkusit. Neříkám, že to 100% pomůže, ale může.

zmrzlinka
11. srp 2022

@thekatie moje děti začali spát po 2 roku života.... doporučuji dát dítě někomu na hlídání a jít spát 😉

thekatie
autor
11. srp 2022

Holky diky moc za reakce❤️.. hned je mi lip, ze v tom nejsem sama🙏.. ja bohuzel nekojim od 4. mesice, ptze jsem neustala bojkot.. takze u nas je to buzeni jednou na UM a zbytek bud dudlik anebo proste nemuze zabrat🤦‍♀️..u nas v posteli spi taky na prd..nema tam prostor na prevalovani..takze to taky neni cesta.. mam postylku vedle postele, tak aspon tak.. zkousela jsem ho i parkrat nechat v pokojicku, jestli ho nerusime, ale bylo to stejny a pro me hur, ze sem tam musela behat..

thekatie
autor
11. srp 2022

A obdivuju vas, kdo jste si poridili dalsi mimco a ty co ne, tak naprosto chapu!

jjasmina
11. srp 2022

@thekatie já rozhodně dalsi neplánuju, občas to ve mě hloda, ale pak si vzpomenu na ty k. O. Dny a noci. Svagrove se narodilo tak spací miminko a já jí to aj závidím, jak si to užívá. Já jsem ráda, že malá konečně v noci chrupe a já se taky vyspím

hezz17
11. srp 2022

@sinicka pred spanim voda a pak nic

thekatie
autor
11. srp 2022

@jjasmina taky zavidim vsem ty spici deti.. to musi byt uplne jiny zivot.. dneska je malej vzhuru od peti.. a spal ted 40 minut.. takze zase zadnej velkej odpocinek😮‍💨

sinicka
11. srp 2022

@jjasmina a v noci usnula jen tak sama?

jjasmina
11. srp 2022

@sinicka po odstavu? Malá spí s námi, mazlila jsem, kdyztak vodu, jasný vztekala se, ale žádná hrůza

hani_na
11. srp 2022

@thekatie Taky jsme měli totálního nespavce, měl taková ty noční okna a třeba 2-3hodiny nespal. Pak měl období, kdy vstával v 5, po oběde spal půl hodiny, v 17:00 byl uz totálně pretaženej a po dvouhodinovém uspávání se uřval ke spánku a pak zas vstával v 5. Po ukončení kojení se to zlepšilo, akorát nikdy nechtěl UM, takže nedostával v noci nic jen večer kaši, kde UM snědl. Je to začarovaný kruh, člověk nemůže být v pohodě, pak ani malé není v pohodě, manžel nervní. Když poprvé spal celou noc - cca od 22:00 do 5:00 bylo mu 14 měsíců, myslela jsem, že se mi rozbila chůvička. Ani dnes ve 2 letech není spáč - usne mezi 21:00-22:00, vstává kolem šesté, zatím spí po obědě. Chce to jen vydržet, nezabít kamarádky, co jim dítě spí celou noc od 3 měsíců, zlomí se to a zapomeneš to. Za týden mám termín druhého porodu😉

jjasmina
11. srp 2022

@thekatie jj chápu, malá se mi budila 2x do hodiny, strašný to bylo

sinicka
11. srp 2022

@jjasmina diky za odpovedi 🙂

oplatecka
11. srp 2022

Nooo, já bych mohla vyprávět 😄 Syn nespal, často se budil, byl hodně uplakaný, jeho první rok mám v mlze. Myslela jsem si, že horší už to být nemůže. Narodila se dcera a ta mi ukázala, jak jsem se mýlila 😅 Do tří let se mi budila co hodinu, nepomáhalo vůbec nic. Přežívala jsem díky kávě, vitaminu B a Floradixu. Třetí děťátko má pět měsíců, spí z nich nejlépe, ale taky to není žádná sláva 🤷‍♀️ Bohužel mám dodnes problémy se spánkem, mám velký spánkový deficit, prakticky sedm let jsem se pořádně nevyspala.

thekatie
autor
11. srp 2022

@oplatecka no ty blaho..to uz bych se nechala dobrovolne hospitalizovat v Havl Brode😁😮‍💨.. jsi dobra, ze mas tri 🙏..no prave taky citim, ze to telo dostava zabrat..zacala jsem sedivet a mam ekzem.. dopuju probiotika, b komplex a horcik.. a s tou mlhou to mam stejne🙈

pinkyy
11. srp 2022

Necetla jsem vsechny komentare, ale vsichni radi odstav kojeni, ja nekojim a taky se mi budi milionkrat za noc. Zkus vitaminy Supradyn, docela me nakoply. Jinak kdyby moje prvorozena dcera byla jako je ted syn, tak druhy dite nikdy nemam, ta spala fakt dobre

sinicka
11. srp 2022

A co třeba nějaká úprava režimu? Mně malej spal nejlíp po koupání. V 10 měsících se koupal klidne hodku ve vaně, pak kaše a spal.. vzbudil se, ale vezsinou jen napít mlika. Tuto chybu s mlikem v noci uz bych ale neopakovala. Max trosku vody a hotovo..