Overal nebo bunda a kalhoty do školky?

terezka_k
19. zář 2020

Ahoj maminky, prosím o radu. Dcera nastupuje do školky a já nevim, zda pořídím softhellovy overal, který by se dobře oblékal a nikde by ji netahlo. A nebo bundu a kalhoty? Máte nějakou radu nebo tip? 🙂 Moc díky 🙂

theuska29
19. zář 2020

Určitě overal 🙂 Pracuji ve školce a pro děti i učitelky je oblékání jednodušší. A přesně jak píšete, nebude táhnout na záda 🙂
Ale je dobré pořídit buď dva overaly nebo mít i kalhoty s bundou. Velmi často se děti zmáčí nebo opravdu hodně ušpiní. A po vyprání do druhé dne neuschne a nesete do školky náhradní overal nebo bundu a kalhoty.

zuzangel
19. zář 2020

Tak těším toto dilema s triletackou, a zvolila sem.overal, přesně jak píšeš nepotahne na záda a bude to lepší. Jo sice když se potřebuje na WC je to naprd,ale říkám si, že než jsou na zahradu, tak jsou všichni na WC a tu hodinu a půl venku vydrží. 👍 Snad to bude ok.

ajja87
19. zář 2020

Taky jsem řešila a pořídila oboje, ale osvědčil se overal, ale jak píše
@terezka_k určitě koupit min. 2.

terezka_k
autor
19. zář 2020

MOC DEKUJI ZA ODPOVEDI..a můžu se zeptat kde jste porizovali? Já mám vyhlidnuty IELM jsou nádherné barevné, mají náplety a věřím že hodnocení nelze a jsou opravdu kvalitní. Ale zas nejsou nejlevnější. Viděla jsem že mají i v Lidlu ale tam asi nebude taková kvalita a nemají náplety tak přemýšlím kde koupit...

jana_zofie
19. zář 2020

@terezka_k Mám sice mnohem menší dceru, ale taky jsem pokukovala po overalech. Přemýšelala jsem o Fleru (LaMa fashion), ale nakonec jsem právě koupila nějaký z druhé ruky. Nicméně, proč to tu píšu, dívala jsem se teď ze zvědavosti na ten IELM a vypadají opravdu moc dobře. A všimla jsem si, že je teď mají s 66% slevou (tedy za 700,-). Jak říkám, kdybych si právě nepořídila jiný, šla bych do nich :D

terezka_k
autor
19. zář 2020

@jana_zofie já tu značku sleduji už delší domu a mají cca po týdnu vždy jiné motivy..jelikož jsem se stále nerozhodla tak už mi 2 motivy co jsem chtěla vyfoukly 🤣 jakmile je totiž prodaji už nejsou. Je to malá rodinná firma takže žádná velkovýroba a vypadají fakt krasne ale

terezka_k
autor
19. zář 2020

@jana_zofie ale chce to aspoň dva na střídačku tak přemýšlím kde ještě aby to nebylo moc drahé...

jana_zofie
19. zář 2020

@terezka_k Diky. To si budu pamatovat, az budu kupovat dalsi. U nas je to zatim jen na zkousku a budouci nesmele krucky. Ale obavam se, ze ani na tom Fleru levnejsi nejsou a tady jsem ve vlastni vyrobe nasla jen kalhoty, bundu, boticky a par drobnosti. Obavam se, ze krom bazaru nebo toho Lidlu nic lepsiho asi neporadim... Zas na druhou stranu lidl veci pro dospele za tu cenu vcelku ujdou.

terez94
20. zář 2020

@terezka_k Lidl má fajn nepromokavé věci . Jak overaly tak bundy a kalhoty. Do školky vždycky vybíráme tam. 🙂

tervi
20. zář 2020

@jana_zofie Vždy mi šila švadlena softshellové oblečení na holku. Letos jsem objednala na IELM a už ne, jsou pěkné, ale ten softshell je slabší, holka jednou spadla v lese a díra na koleni. Ten od švadleny vydržel více, materiál byl pevnější.

marticcelli
20. zář 2020

Vybrala bych to, co si dite dokaze samo obleci ;)

veronikav31
20. zář 2020

overal jsem nikdy neřešila,protože je to nepraktické na čurání venku,než se svleče...podle mě je lepší mít kalhoty a zvlášť bundu, softshelové kalhoty s vyšším pasem.dcerka i syn(to mu je teď 2,5r) si sundá jen kalhoty a jde na poslední chvíli čurat, natož kdyby si měl sundávat overal.

janedv
20. zář 2020

syn overaldo skolky vubec nemel rad, neoblekl si ho sam. Ta horni cast nejde tak lehce detem, jak bunda. Ale on byl vetsi, tem mensim asi ucitelky pomahaji a je to lehke. Lidl je do skolky ideal, cena/kvalita naprosta pecka. Jestli mate lesni skolku, kde jsou porad venmu, vybirala bych z opravdu outdoorovych firem. Ale do bezne skolky je Lidl ideal. Jen to ma kazdy, chce to dobre podepsat 🙂

terezka_k
autor
20. zář 2020

dcera je šikovná na oblékání a kromě trička ji nedělá problém nic. Ale zip na bundě je překážka a na overalu nemusí řešit jen zatáhne. Na záchod si říká včas takže se stihne vyslect úplně v pohodě sama a vydrží to. Už jsem objednala IELM a zkusím ještě Lidl na vystřídání. Jedná souprava asi nestačí co?

terezka_k
autor
20. zář 2020

A když už se tu tak bavíme co botičky na podzim do školky? Musím pořídit protože dceři vyrostla od podzimu noha takže nemá nic, jen gumacky

aspie83
20. zář 2020

Já jsem s IELM spokojená 😊 softshellove bundy a kalhoty mám zase nejradši Unuo, kalhoty mají super náplety, že vydrží a netahne na záda 😉 většinou si počkám na akce nebo beru 2. jakost, u které je třeba křive nazehlena odrazka apod 😉

revmelin
20. zář 2020

Za paní učitelku i dítě vás prosím o kombinézu

revmelin
20. zář 2020

@terezka_k boty ideálně na suchý zip. Tkaničky jen pokud je umí zavázat. Obouvat 25 dětí není vážně žádná legrace... A boty hlavně takové, které jdou přes nárt obout. Častokrát má dítě boty sice krásné, ale obout je je vyloženě peklo 🙄

veronikav31
20. zář 2020

@terezka_k syn i dcerka mají celoroční s membránou na suchý zip a umí si jej obout oba dva,i tenisky na suchý zip a holínky má zároveň i na zimu(Demar Mammut)

veronikav31
20. zář 2020

@revmelin proč?

terezka_k
autor
20. zář 2020

Holínky mám s teplejší vložkou takže jsou do mírnější zimy. Sněhule nepromokavé, pevné na utažení a duchy zip. Botasky do sucha na zip zvládne, papučky taky a tak teď řeším teplejší a nepromokavé.

revmelin
21. zář 2020

@veronikav31 co proč?

veronikav31
21. zář 2020

@revmelin predchozi odpověď byla:Za paní učitelku i dítě vás prosím o kombinézu. Tak se ptám proč.nechapu.vy jste učitelka?

ninive211
21. zář 2020

U nas naopak většina deti ma klasicky bundu a kalhoty, kombinezu malokdo. Tedy jsme ve meste, loni tu byl snih JEDEN den("plus druhý o vikendu), kdyby bylo hafo snehu a meli treba sankovat, tak dám mozna taky kombinézu

veronikav31
21. zář 2020

@ninive211 u nás bývá sněhu hromada-Vysocina 😁,20-25cm normální a mají kombinézu jen někteří předškoláci a pár menších dětí,u dcerky ve třídě jen asi 3 děti z 25(dcerce je skoro 5),zbytek bundu a kalhoty,pokud bunda má sněžný pás,tak je to v pohodě.ja osobně bych měla taky s kombinezou problém.a při sáňkování nebo prochazce v -10C svlikat venku kombinézu kvůli čůrání fakt ne(nechodíme ven na 30 minut,i cesta ze školky nám zabere hodinu pěšky a v zimě vic).

revmelin
21. zář 2020

@veronikav31 ano. Učila jsem jak děti zdravé tak děti s hendikepem. Za těch pár let co učím vím, že mnoha dětem dělá obtíže obléct si oteplováky, bundu, krásné zimní kozačky atd. S rodiči to možná jde. Jenže ve školce jsou děti bez rodičů. Vše je na nich samotných, jsou nervózní, roztěkané nebo se jim jen nechce. Proto bývá převlékání na ven a následně se převlečení do oblečení do třídy velmi náročné jak pro děti, tak pro paní učitelky

veronikav31
22. zář 2020

@revmelin no,moje dcerka žádné kozačky nemá,má sněhule-Demar Mammut.a oteplotaky má klasické-kalhoty, které si zapne,kšandy ji občas oddelavam a ty má nastavené a bunda je samozřejmost.no a u nás paní učitelky preferují víc samostatné kalhoty a bundu než kombinézu.dite které se umí samo obléct nemá s tímto problém.i můj 2,5 lety syn si toto umí sám obléct,i dát ty samé sněhule co dcerka, jediné s čím mu pomáháme je pretahnuti kalhot na sněhule.ale nervózní a roztěkané jsou i při běžném oblékání,zimní oblečení není nijak výjimečné

marketttttt
22. zář 2020

Maminky, prosím vás, vy, co už máte doma tu kombinézu IELM, jakou jste zvolily velikost?Na stránkách mají psané např. 116=7 let... Tak váhám, zda to synovi nebude velké... Marketa

terezka_k
autor
22. zář 2020

Bavíme se o podzimu ne o zimě. Na zimu mám obě varianty. Kombineza do sněhu, pokud nějaký bude jinak bunda a oteplovaky..ale řeším podzim. A já jsem brala velikost 92 dcera ji teď nosí a píšou celková délka 80cm a když zmerim dceru od ramene po kontiky má 70cm. Takže by měla nějakou dobu vydržet. Přijde do 10dni tak dám potom vědět ;)

veronikav31
22. zář 2020

@terezka_k softshelová bunda i soft.kalhoty-unuo mají vysoký pas a neprofoukne.možná není od věci zavolat do školky a zeptat se učitelek co víc preferují.