Porod mrtvého dítěte ve 41. týdnu. Zažila některá něco podobného?

adel18_
1. říj 2020

Ahoj holky,
před ani ne měsícem jsem musela porodit mrtvou holcicku, příčinou byl pravy uzel na pupecniku, bylo mi receno, ze nešťastná nehoda, která se muže, i když velmi zřídka stát a ze to na ultrazvuku není, bohuzel videt. 😢Je tu prosím některá z vás, která to také zažila nebo něco podobného? Rada bych nasla nekoho, s kým to budu moct probírat a vzájemně se podporovat. Bohuzel šlo o první miminko, o které jsme se snažili více než rok a pak se zadarilo až po ivf, nakonec to muselo skoncit touto tragédii 😢

katkatomaskova
1. říj 2020

Je mi moc líto vaší ztráty, osobní zkušenost nemám, ale znám holčinu, která byla na posledním ultrazvuku před porodem, a taky bylo zjištěno, že je miminko mrtvé 😢 Rodila císařem a do roka otěhotněla znovu a vše už dopadlo se šťastným koncem. Bude to tak i u tebe. Čas tu bolest otupí, i když nikdy nezmizí... Na miminko nikdy nezapomenete, projděte si s partnerem truchlením jak budete potřebovat, tohle by se nikdy nemělo stávat... 😢
Přeji mnoho sil!!!! 🍀
Určitě bude příští těhotenství už v pořádku a budete chovat malého drobečka v náručí ❤

adel18_
autor
1. říj 2020

@katkatomaskova 😢je to strašné, nikdy by mě nenapadlo, ze se toto muže stát, dokud jsem to nezažila 😢byl to strašný šok. Já rodila prirozene, ne císařem, bylo mi řečeno, ze mohu otěhotnět hned po sestinedeli znovu. Tak snad nám to vyjde, co nejdříve. Snad na nás to stesticko ceka.dekuji ❤️

luciesvag
1. říj 2020

@adel18_ Adél je mi to moc líto, vlastní zkušenost nemám. Ale má nevlastní teta si tím prošla. Několik nepovedených těhu ze začátku a pak porod mrtvého chlapečka. Další dvě už byly v pořádku, dostala vyvolavačku asi o 2 týdny před termínem. A moje sestřička si prošla minulý rok porod dvojčátek naprosto zdravých bohužel ve 22tt, měla v sobě zánět co ji otevřel a už se s tím nedalo nic dělat. Čas to zmírní a andílek jistě pošle za sebe sourozence.

berculka
1. říj 2020

Zkušenost nemám, ale budu na tebe i maličkou moc myslet.

fouskovi
1. říj 2020

U nás to naštěstí dopadlo dobře i když malý měl taky uzel na šňůře, hrozně mě vaše ztráta mrzí

benkl
1. říj 2020

Preji mnoho sil! Hlavně, prosím, bojuj dal! Nevzdavej to! 🌹🌹🌹

tasimia
1. říj 2020

Moc mě to mrzí, drž se. Nemám zkušenosti, ale máma, porodila mrtvou holčičku v 40tt. A vím jak je to těžký. Přeji hodně sil! ♥️☘️🍀

klokanka31
1. říj 2020

@adel18_ Taky naštěstí nemám zkušenost, ale moc mě mrzí co se ti stalo 😢 přeju ti ať brzy otěhotníš znova a vše je v pořádku ❤

adel18_
autor
1. říj 2020

😢snad mate pravdu, holky. Snad nam pošle sourozence a bude lépe. Teď si to nějak nedokazu predstavit, ze bude lépe. Hrozne to bolí, zazivam nejhorší dny mého života, každý den je dlouhy. Nic mě nebavi a mám šílený deprese, beru teď antidepresiva, ale zatim se cítím pořad stejně příšerně. Je to moc smutné, ze neměla ani jeden jediný den, aby mohla být na světě. 😢 kvůli takový veci, jinak byla zdravá a veliká. Nemůžu tomu pořad uvěřit.

orisek56
1. říj 2020

Jedna moje známá takto přišla pár dní před porodem o dvojčátka. Je to těžké. Ale teď po dvou letech jen opět těhotná. Hodně hrála roli psychika, která ji další těhotenství zkomplikovala, protože z toho samozřejmě byla hodně špatná, ale i přes tu bolest se povedlo.

levandule_k
1. říj 2020

@adel18 Měla jsi ji pod srdcem celou dobu, určitě cítila tvoji lásku❤

adel18_
autor
1. říj 2020

Dekuju holky. Snad nám rok 2021 přinese už jenom to hezké. V červnu svatbu a i zdravé miminko a budeme konečně rodina. ❤️Musím teď myslet na tu budoucnost, která nás čeká, nesmíme se vzdávat 😢

dandaa
1. říj 2020

Tohle je strašně těžké, každým dnem bude lépe, hlavně držte s přítelem spolu, nic si nevyčítej. Myslím na tebe a posílám mnoho sil ❤️🍀

sudylichozrout
1. říj 2020

Je mi to strasne moc lito a posilam mnoho sil.

atomix
1. říj 2020

To je moc smutný příběh. Moc na tebe myslím. O miminečka přišly maova a fujarka22.

eliskavidova
1. říj 2020

Ahoj, je mi ľúto 💖💖 Pred pár rokmi sa nám stalo niečo podobné. Dva roky sme sa snažili o dieťatko, potom som v 6. mesiaci. Prišli sme o dieťatko ktoré sme si vytúžili. Ak by si sa chcela porozprávať, kľudne napíš. Bude to bolieť navždy, ale pamätaj, že ti tvoje dievčatko zošle dolu súrodenca 💖💖

amazonkajanik
1. říj 2020

Sestra přišla o dvojčata,jedno ve 3.měsíci a druhé ho následovalo v 5.měsíci. Kamarádka rodila taktéž mrtvé v 8.měsíci,co tam bylo nevím,ale ona chtěla za ním 😟
Tehdy jsem si našla prazdnakolebka.cz ,tam pomáhají těm,kteří přišli o miminka. Já potratila velice brzy,sotva se objevilo srdíčko ...

elencze
1. říj 2020

Moje maminka sice nerodila mrtvé dítě, ale rodila předčasně a bratr ještě ten den zemřel. Pak jsem se narodila já a pak sestra, tu dokonce nakonec hodně dlouho přenášela. Snad ti to trochu pomůže doufat v lepší zítřky. Moc držím palce a myslím na tebe, připojuji tichou modlitbu.

martaskaaa
1. říj 2020

Zkus napsat fujarka22, i když nevím, jestli by to chtěla vůbec probírat, stalo se jí to co tobě, bohužel 2x ☹️ ale už má krásnou zdravou holčičku.
Mrzí mě to, neumím si to vůbec představit. Hodně štěstí, ať je brzy lépe 🍀

katkatomaskova
2. říj 2020

@adel18_ Vůbec si to nedokážu přestavit... 😢 Ale bude zase lépe, uvidíš, až si miminko najde cestu ❤

ninolleta
3. říj 2020

Je mi vás velmi líto a soucítím s vámi. 😔Je to něco, na co bohužel nezapomenete asi nikdy, ale chci vám říct, že já sice "jen" potratila v prvním trimestru, ale mela jsem pak pocity jako vy. Nic mě nebavilo, netesila jsem se na žádný další den, práce mě přestala těšit, nedařilo se mi otěhotnět, žila jsem půl roku na jakýsi automód, jako by v nějaké černé temnotě, že jsem vlastně ani nezila, až po půl roce jsem si že dne na den řekla a dost, takhle už žít nechci, začala jsem se těšit na dovolenou, kterou jsem plánovala s mamkou, začala jsem chodit na cvičení Ludmily Mojžíšové, prostě jsem se snažila zase začít žít a měsíc na to jsem znovu otěhotněla. I vy si jednoho dne řeknete A dost, ale vím, že to bude nejspíš ještě nějakou dobu trvat, to truchleni si musí člověk odžít, ale nebojte, mějte vůli, jednoho dne zase začnete žít....

ninolleta
3. říj 2020

A nebojte ta dušička vaší dcerušky neumřela s jejím teličkem, ta se k vám vrátí v dalším telicku, které budete čekat.

sylvusska
3. říj 2020

Mrzi me tvoje velka ztrata, je to nestesti. Drz se.... presne pred rokem kamaradovi zemrela taky holcicka ve 35.tt, taky problem s pupecnikem + 2x omotana snura kolem krku.Pry to byla obrovska souhra nahod vse a nestava se to bezne. Jeho zena rodila taky prirozene a v hned za 3 mesice se ji podarilo znova otehotnet a cekaji za mesic chlapecka. Nezazila jsem to teda, ale byla jsem s nima v kontaktu hned, jak se to dozvedeli z UZ, ze je miminko v brisku mrtve. Takze jsem byla na mobilu pred porodem mrtveho mimi, po porodu atd. Bylo to hrozne jen vnimat tu jejich ztratu. Hodne sil !!! Andilek vam snad brzy posle nove miminko a bude jeho straznym andilkem.

adel18_
autor
3. říj 2020

Dekuju moc za podporu holky ❤️Je to moc tezke, ale už se s tím nedá nic dělat, musíme teď myslet na lepsi budoucnost, snad nás to hezké čeká 😢❤️

saruler
3. říj 2020

@adel18_ nezazila jsem, ale v porodnici jsem lezela s pani, ktera porodila zdravou krasnou holcicku a kdyz jsme tak tlachaly o tom, zda ma doma uz jine deti a tak, rikala, ze ne, ze porodila ve 40. tydnu mrtvou holcicku. Detaily nevim, ale rikala, ze velmi kratce po tom porodu otehotnela znovu a prave uz vse bylo naprosto bez komplikaci.
Sama rikala, ze to nikdy nebude zcela zahojene, ale to zdrave miminko ze ji naplnuje tak obrovskou radosti, ze uz na to dovede vzpominat bez bolesti a bez slz.
Moc drzim palce, aby se tvuj stav zlepsovat. Jsem predvedcena, ze napodruhe bude vse v poradku!

adel18_
autor
3. říj 2020

@saruler moc díky, snad se taky brzy zadari a budeme konečně rodina ❤️😢Většina, co se jim to stalo píše, ze pak nebyl s otehotnenim problém skoro hned, tak musím věřit, ze na nás taky ta dusicka čeká ❤️je to moc smutné, ze se toto děje.

andyna85
3. říj 2020

Ahoj,moc moc mě mrzí,co se ti stalo,čím sis musela projít.Mě před dvěma měsíci zemřela v 35.týdnu holčička.Opravdu kdo tohle nezažije,nepochopí.Ty 2 dny,kdy jsem na gyndě čekala na porod,byly úplně nejhorší v mém životě.Bylo to mé osobní peklo na zemi,kterým jsem si o samotě na pokoji prošla.Ta bolest,zoufalství a žal z toho,že moje holčička tu najednou není.Ale na mě doma čekala dcerka,která mě potřebovala a po které se mi strašně stýskalo.A byla to právě dcerka,díky které jsem se musela okomžitě vrátit do běžného života.Díky ní jsem přes den neměla čas myslet na to,co se stalo.Ale ty noci,ty byly těžké.Teď je to 2 a půl měsíce od porodu a já vím,že už nikdy nebudu úplná,že vždycky ten malý kousek ze mě bude chybět.Momentálně se snažíme o miminko,tak snad nám naše Mariánka tam ze shora pošle ještě jedno štěstíčko.A věřím,že i na tebe se štestí zase otočí,a budeš šťastná maminka.

adel18_
autor
3. říj 2020

@andyna85 moc dekuji ❤️je mi to moc lito 😢ještě, ze mas ještě jednu dcerku, která tu teď pro tebe je a pomáhá ti v této tezke chvíli.❤️ Verim, ze se vám miminko, co nejdříve povede. Já v to také musím věřit, už abych měla po sestinedeli a šla vstříc nové šanci. Nesmíme to vzdávat, i když je to silene tezke.

andyna85
3. říj 2020

@adel18_ My to zvládneme,jsme bojovnice 😉

blondynka400
3. říj 2020

@adel18_ já si tím prošla ve 20tt díky úrazu a odloučené placentě. Už jsem doma děti měla, ale stejně to bolí a nikdy na něj nezapomenu ani po té době.... Když zavřu oči, pořád si to malé tělíčko pamatuji. Navíc ty jsi to nezavinila, já ano, o to je to horší. Ale čas vše maličko otupí, vše co se stane má nějaký důvod a neboj, určitě budeš mít ještě další mimi .-)