Robert, Bernard nebo Richard?

28. lis 2022

Krásné pondělí,
vybíráme jméno pro chlapečka a tyto tři máme v užším výběru. Které byste vybrali a klidně i proč? :D
Manžel je Brit a příjmení bude mít anglické, takže chceme, ať se v obou jazycích píše stejně a je v obou zemích běžně užívané.

apple_tree
28. lis 2022

Tak snad nebude kluk ráčkovat. 🙂 Jinak jsou to všechno pěkná jména, nejvíc se mi líbí Bernard (miluju Bernarda z Black Books 😀). Richard se mi líbí v češtině, ale dost by mi vadilo, kdyby ho v anglicky mluvících zemích někdo oslovoval Dick. 😀

kami1984
28. lis 2022

Máme Ríšu, v příjmení je také R.

takyjedna
28. lis 2022

Richard ❤️ To je jméno jako pro krále 🙂 Skoda, ze se k našemu příjmení nehodí ☹️

barulina
28. lis 2022

Richard, strašné se mi to jemno líbí, kdybych pak nechtěla pro syna jméno začínající na stejné písmeno jako jmeno dcery, tak je jistě Risa

hojda
28. lis 2022

Richard

autor
28. lis 2022

@apple_tree Vidíš, na toho jsem úplně zapomněla!😄 Taky ho miluju a je to o důvod víc ho dát! Mně taky přijde, že z těchto tří je nejmíň dávané, malých Ríšů už pár znám - obzvláště z dvojjazyčných rodin.

autor
28. lis 2022

@takyjedna Jojo, Richard je fajn, ale jakékoliv další varianty toho jména se mi bohužel už moc nelíbí:/

autor
28. lis 2022

@barulina Manžel ho taky miluje🙂 Mně se líbí jen v tom základním tvaru, ale třeba bych si zvykla, no...

ornelia
28. lis 2022

Richard je pěkné jméno. V Anglii jsem poznala Richarda a volali jsme ho Richie

lv
28. lis 2022

Robert

malinkata
28. lis 2022

Můj přítel je Robert. Chtěl, aby syn byl též, nesvolila jsem, mě se to jméno nelíbí a při představě, že mu někdo řekne Robertku... Uf. Je to Mikuláš

kelerub
28. lis 2022

Richard. Richie. Krásnè jméno. Jen né Robert 🫣

veroniquecz
28. lis 2022

@malinkata manžel je Robert a v životě mu nikdo Robertku neřekl 🙄🤦🏻‍♀️

veroniquecz
28. lis 2022

Robert nebo Richard.
My měli ještě vybraného Alexandra. Ten je taky použitelný všude ;)

me_druhe_ja
28. lis 2022

Richard.

Jinak ještě Martin je univerzální🙂

felixfelicis
28. lis 2022

Richard.

colik
28. lis 2022

Richard.

pipi_puncocha
28. lis 2022

Za mě taky Richard, krásné, mužné jméno. A pro dítě se mi "Ríša" líbí. Ale je jich teď poměrně dost, záleží, jestli to je pro vás podstatný důvod.

malinkata
28. lis 2022

@veroniquecz no u nás paní a je jí přes 40 mu tak říká.
A já spíš řešila, jak zdrobnele mu bude říkat okolí, když je malý.
Příteli říká rodina Robine

veroniquecz
28. lis 2022

@malinkata muži říkali Robinku, Robi, Robe, Robišu….

autor
28. lis 2022

@malinkata Mně se zase líbí, že je to takový chlapský jméno:P A doufám, že generace našich dětí bude mít robertka jen jako trapnou hlášku našich babiček - přijde mi, že už je to lehce old-school, myslím to označení té pomůcky:D Že už se to dneska mezi mladými moc neříká. Ale třeba se pletu, nebo třeba vybereme jiné, no;)

autor
28. lis 2022

@kelerub :DDD

autor
28. lis 2022

@veroniquecz Právě. Když jsme měli ještě delší seznam (asi 20 jmen), tak jsme postupně testovali přátele a obě rodiny a jediný, koho napadlo robertek byla naše babi:D Pro dnešní nejmladší generaci už to nezní tak cool, mezinárodně, takže myslím, že kdyby se dělala anketa na ZŠ, přehled v tomto odvětví budou mít jistě slušný, ale spousta z nich, aby nebude spojovat robertka s onou pomůckou:D

autor
28. lis 2022

@veroniquecz Jo, nad tím jsme taky uvažovali, ale zjistili jsme, že se nám líbí, když jméno začíná souhláskou🙂 A pak nám taky přišlo více ruské než britské:D

autor
28. lis 2022

@me_druhe_ja Martina manžel vyřadil hned v prvním kole. Nejdřív jsme si udělali kategorie ano, možná, ne a manžel to měl rovnou v té "ne". A asi mě to ani nemrzí, není to špatné jméno ale kromě té univerzálnosti k němu žádný vztah nemám. To tato tři se mi líbí o poznání více;)

autor
28. lis 2022

@pipi_puncocha Asi nepotřebujeme mít unikátní jméno za každou cenu, klasická jména se nám líbí, ale asi trochu i přikládáme důraz na četnost a je pravda, že těch Ríšů je kolem nás celkem dost. Takže to jako menší mínus bereme. Oba máme s manželem jedny nejčastěji dávaných jmen a vždycky jsme byly ve třídě minimálně tři nositelé:D A to je celkem opruz, takže bychom se toho rádi vyvarovali i u dětí.

autor
28. lis 2022

@malinkata Manžel říkal, že by určitě říkal Bobe - je mu to z angličtiny asi nejbližší - a já asi Robe. Ale takhle jsme si to dopředu říkali i u dcerky, která nemá úplně tuctové jméno a nakonec má x přezdívek a říkáme jí intuitivně úplně jinak:D

evawest
28. lis 2022

Mne se nejvic libi Richard, ale v anglictine je hodne jina vyslovnost, nez v cestine. Plus ty ruzne varianty. Robert by byl spis Rob nez Bert a cesky je skoro stejna vyslovnost. Takze z techto tri bych volila Robert. My jsme chteli pro kluka Arthur a docela jsem se desila, jak by to moji rodice komolili. Jedno z dvojcat je Aria a muj tata stejne rika Arie

veruuu_kubesovic
28. lis 2022

Richard 👌

autor
28. lis 2022

@evawest Výslovnost bychom oželeli, hlavně ať se to v obou jazycích píše stejně - stačí, že pořád v Česku spellujeme naše příjmení. Jinak Arthur je krásný! Taky jsme ho měli na seznamu, ale jak říkáš, tím, že žijeme v ČR by to bylo trochu krkolomný.
Manžel by říkal Bobe a já asi Robe, ale kdo ví... Navíc se nám každý den líbí jiné o trochu víc 🤭
A vy jste taky mixlá rodinka?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru