Sebevědomí po porodu. Jak se vám změnilo, co se týče těla?

31. led 2023

Maminky, mám na vás dotaz. Jak se změnilo vaše sebevedomi po porodu? Myslím tím, co se vašeho těla tyce.
Já nikdy nemela problém s nedostatkem mužské pozornosti. Postavu jsem mela vždycky tak akorát. Po prvním porodu jsem se rychle vrátila na svoji původní váhu, mela jsem čas cvičit a tak to šlo úplně v pohodě.
Teď po druhem jsem ale úplně vyrizena, takže na nějaké cvičení mi nezbývá vůbec chuť a nálada. Zůstalo mi bříško a mám větší zadek, mám celulitidu a strie. A jsem nešťastná, kdykoliv projdu kolem zrcadla.
Já vím, ze to není konec světa. Jsem vděčná, ze moje tělo odnosilo a porodilo dvě zdravý deti, ale nějak nejsem schopna se s tou vnější proměnou úplně smířit.
Před manzelem se silene stydím, při sexu vlastně myslím jenom na to, ze se mu přece nemůžu vůbec líbit. Takže ideálně když je zhasnuto, jinak si to moc nedovedu užit.
Jen bych teda chtěla podotknout, ze to v žádným případě není kvůli postoji meho muže - ten je skvelej úplně. Porad mi říká, ze sem krásná, ze sem chvíli po porodu, ať neblbnu.
Proste mám problém sama se sebou a nějak nevím, jak z toho ven. Momentálně mám noční mury z toho, ze přijde léto a já “budu muset” do plavek 🤦‍♀️
Zažila jste to některá? Jak z toho ven? 😢

marianarem
31. led 2023

No ja som po porode tiez ostala trochu pribrata, ale navyse sa u mna objavili kozne problemy - po celom tele cervene svrbiace flaky, z ktorych povznikal ekzem. A naozaj hovorim o celom tele posiatom flakmi. Tiez som si isty cas hovorila, ze co si asi muz mysli, v intimnych chvilach som na to myslela. Ale potom som sa nastvala a povedala som si, ze do kelu vynosila som, odrodila som, staram sa poctivo o male babatko a este k tomu vsetkemu si sama budem odriekat potesenie, ked muz ma vidi a evidentne ziadny problem s pritazlivostou nema 🙂 Tak som to vypustila a radsej som si zacala uzivat 🙂

hani_na
31. led 2023

Já jsem po porodech konečně smířila sama se sebou, až teď se mám doopravdy ráda. Asi jsem konečně dospěla, nevím. Vždycky jsem si připadala strašně nedokonalá, teď když vidím staré fotky, říkám si, jaká jsem byla kočka. Šla bych po psychice - ptát se sama sebe, proč se nemám ráda, jsem ok jen když jsem štíhlá, stačí to? A ke zdravému jídlu a cvičení - pomůže přijmout, že je to cesta, že si tu pizzu a větrník občas bez výčitek dám, ale vetšinou pojedu zdravě.

zuzkasim
31. led 2023

Jsem asi trošku starší jak ty, takže se mění nejen tělo moje, ale i mého muže. A zrovna dnes jsem si uvědomila, jak je mi to v tu chvíli (při sexu) úplně jedno, protože vnímám doteky, lásku a doplň si cokoliv dalšího, krom toho, jak ten druhý vypadá nebo jak v tu chvíli vypadám já. Takžem že to tvému muži nevadí, je určitě pravda. Nevím jak, ale zkus se hodit do klidu. Tvůj muž tě má opravdu rád přesně takovou, jaká jsi teď, je ti vděčný za vaše děti a líbíš se mu taková. Teď ještě naučit se mít ráda sama sebe. To je asi ta nejtěžší věc...

jako_mala_holka
31. led 2023

Jsem 6 týdnů po druhém porodu a sebevědomí na bodu mrazu... Snad se to časem zlepší, teď si připadám tlustá, břicho hrůza, strie a před porodem se mi objevil nějaký ekzém, no už se toho pomalu zbavuju 🙄 před prvním porodem jsem se bála jizvy po císaři a teď mi přijde, že to je to nejmenší... Ale bude zas dobře

ferda90
1. únor 2023

Pokud se stydíš a nelíbíš sama sobě, asi by bylo fajn tím prostě něco dělat. Proč bys měla,, přijmout,, to, že jsi taková jaká jsi jen proto, protože se ti nechce s tím nic dělat? Každý z nás chce vypadat a cítít se dobře, ale bez nějakého pohybu či změny stravy to asi nepůjde. Změnit jídelníček neznamená, že si už nic dobrého nemůžeš dát 🙂

irmamala
1. únor 2023

Chtela jsem napsat to same co
@ferda90. Pokud nejsi se sebou spokojena, nemusis to prece prijmout. Uz jsi zhubla, tak vis, ze to jde. Kdyz nemuzes tolik cvicit, tak se zamer hlavne na jidlo a bud na sebe prisna. Na youtube je hromada cviceni na 30min denne, to si myslim, ze pri trose dobre vule zvladne kazdy. Nebo domluv hlidani a 1-2x tydne si bez nekam vecer zacvicit. Ale urcite se nesmiruj s tim, ze jsem matka a uz nemuzu chtit vic…

vikinkav
1. únor 2023

Ahoj, jsem rok a neco po tretim miminku, dvakrat se mi telo vratilo v podstate hned do puvodniho stavu a ted jsem z toho dost nestastna, protoze porad nic 😬 Manzel je uplne v pohode. Do plavek jsem loni sla, ale nejvic me trapi brisko - vzdycky jsem byla v pase stihla a vypracovana, a ted je to fuc. Ale verim, ze az si najdu cas na cviceni, tak to postupne pujde, ale uz pres rok jsem si ho nenasla 😕

ferda90
1. únor 2023

@irmamala jee já se už bála, že dostanu sprda😁Hlavně, jsem to nemyslela nějak zle, ale myslím si, že člověk by měl být se sebou spokojený a když není, tak proto něco udělat, ať se cítí líp. V okolí mám kolem sebe pár lidí, kteří věčně,, nadávají,, ale nehnou zadkem. Je úžasný co to naše tělo dokáže, já jsem taky maminka 2 letého chlapečka a žasnu, jak se tělo dokázalo,, transformovat,, na těhotenství a jak to zvládlo dát zpátky po porodu do normálu. Jsem šťastná jako každá máma každý rodič, že moje tělo dokázalo v
pořádku odnosit a porodit zdravé dítě, ale taky se i já ráda cítím hezky a chci se cítít hezky ve svém těle. Mě třeba doma cvičení moc nebere, nemůžu se dokopat. Proto aspoň občas dáme syna k babičkam a jdeme do fitka, nebo nedávno jsem začala s jógou. Když má člověk k sobě parťáka, tak to jde líp. Já mám,, výhodu,, že jsen štíhlá. Před porodem jsem vážila 54 kg, 166 cm, v těhotenství jsme nabrala 16 kg a v porodnici jsem nechala 8 kg. Myslím si, že do roka jsem byla na váze 52 kg, kterou nyní mám. Ale já to mám taky geneticky, taťka je štíhlej, jeho táta byl taky takový. Já spíš chodím cvičit kvůli nabírání svalů, ať mám nohy a zadek a taky to není pro mě úplně jednoduché

lauriak
1. únor 2023

A kolko si po porode? Mne po druhom porode trvalo skoro 9 mesiacov kym sa telo zase dalo dohromady. Tiez som sa necitila zo zaciatku nic moc ale postupne som trochu schudla, trochu sa zmierila s tym, ze uz to nebude vyzerat ako pred detmi. A teraz v pohode. Nehovorim, ze som nejaka extremne stihla a vypracovana ale som so svojim telom spokojnejsia ako pred deťmi ☺️

mysh_me
1. únor 2023

@ferda90
@irmamala no jasne ze s tim jde neco delat, ale tady autorka jasne pise, ze nema na cviceni cas ani chut, tak si myslim ze poradit ji “bud na sebe prisna” ji urcite nepomuze k tomu, aby se citila lip 🤦🏻‍♀️ Kdyz se do toho bude nutit na silu, akorat si vypestuje odpor i ke cviceni, navic k tomu odporu ke svymu telu, ktery uz ma, no to ji bude bajecne, ze 🙄 i kdyby u toho par kilo zhubla, tak k cemu ji to bude, kdyz se bude citit psychicky hrozne.
Ja si myslim, ze klicem asi bude prestat zakladat svoji hodnotu jako cloveka na vzhledu. Jako ze uz nejsem tak dobra zena/partnerka, kdyz jsem pribrala/mam strie/nemam vysportovane bricho apod. Spis se zamerit na to, co je skutecne dulezite, pro me i pro muze a deti. A jasne cvicit je fajn, pokud ti to dela radost a citis se u toho dobre. Jist vyvazene a necpat se junk foodem je taky fajn, kdyz se po tom citis lip. Ale nutit se do toho jen proto, abys nejak vypadala nebo vaha ukazovala nejake cislo, je proste blbost a urcite ti uspokojeni neprinese 🤷🏻‍♀️

ferda90
1. únor 2023

@mysh_me možná to je nechuť jen proto, protože třeba není zvyklá. Jakmile se do toho dostane a uvidí nějaké výsledky, tak ji to třeba bude bavit. Já ji nechtěla nějak urazit nebo tak. Sama to tak mám, nemůžu se dokopat, ale když už jdu tak jsme ráda, že jsem pro sebe něco udělala. Ono možná stačí změnit jen tu stravu a třeba i zařadit víc procházky. Rozhodně, jak píšeš, musí chtít. Nikdo by ji nutit neměl, musí chtít sama.

krisstina93
1. únor 2023

Já mám paradoxně po porodu mnohem větší sebevědomí, nějak už neřeším blbosti jako ze mám někde nějakou strii, větší nos apod :D jsem spokojena, na to ze sem odnosila 3 děti, si myslím, nevypadam tak zle :D proste sem přestala řešit nedokonalosti a víc si užívat života, ono to sebevědomí je kolikrát víc přitažlivé, než postava modelky, co má komplex.

mon_88017
1. únor 2023

Po porodu celkem dobrý.... ale teď po čtyřicítce, ať dělám, co dělám (strava, cvičení), začíná to viset, ochabovat a povolovat a zkušenější říkají, že bude už jen hůř 😅 Nesu to těžce, tak se snažim aspoň hrát si trochu z módou a pěkně se oblíkat, oblečenou mě přece jen vidí víc lidí, nahou mě vídá jenom manžel, případně lékař.

irmamala
1. únor 2023

@mysh_me Já jsem z toho nepochopila, že by zakládala svoji hodnotu na váze, nebo že by někde cítila, že se cítí být horší manželkou. Normálně baba, která měla super postavu a teď jí štve, že jí nemá. Nepřijde mi to důvod pro psychoterapii. Každý se snažíme svůj vzhled a jeho nedokonalosti vylepšit. Řešíme kosmetiku, hadry, účesy. Jsme ženské a i když tomu současný trend bodyshamingu odporuje, je to přirozené, že chcem vypadat co nejlépe. Já mám odjakživa špatnou pleť. Utrácím dost peněz za kosmetiku a musím pleti věnovat mnohem více péče, než holky, které takové problémy nemají. Když bych tu založila diskuzi, mám špatnou pleť a mám z toho depku, ale nechce se mi s tím nic dělat, tak co mi na to řekneš? Smiř se s tím, nebo zkus a, b, c, d.....

amazonkajanik
1. únor 2023

Když jsem dosáhla své vysněné postavy, otěhotněla jsem a ještě k tomu rizikové. Strašně jsem nabrala hlavně v posledním trimestru. Jsem po porodu skoro 4 roky a stále se mě drží 10kg. Na cvičení jsem nikdy nebyla, postavu jsem vyhnala tvrdou prací , kdy jsem si uhnala i podvýživu. Sama jsem na sebe naštvaná, ale muž mi říká, že jsem porodila dítě a miluje mě,i kdybych měla i o 10kg více (jeho spíš seru svou povahou, se divím, že si po 12 letech ještě nezvykl 😂) oblékám se tak, jak mi postava dovolí. Jenže to mě štve, šatník mám plný kousků, které mám ráda, ale jsem soudná a nenatáhnu je na sebe. Plavky jsem vyřešila pořízením tankiny. Spíš než postavu, řeším zdravotní dopad na povolené břišní svalstvo. Ony dost trpí záda...

jannym
2. únor 2023

Po prvnim tehu a nasledne nemoci jsem nejdriv vypadala jak reklama na hlad, pak jsem dost nakynula, behem prvni prace po RD a nervu z ni jsem behem 3 mesicu opet dost zhubla, vse se tam nejaj srivnalo po druhem tehu jak vaha tak moje vnimani sebe…uz me dost veci nechava v klidu, jsem jaka jsem i se svymi sedinami, vypouklym briskem i inkontinenci - dnes vim, ze s pravidelnym cvicenim to bude lepsi ale ne uz uplne dobre, nemam nerealna ocekavani a s tim se mi zivot lepe zije vcetne

sorboni30
4. únor 2023

Jsem taky po porodu.. je únor takže se začínám zdrave stravovat a cvičit. Do léta je času dost tak to zkus taky. V létě tě to totiž sežere a budeš si nadávat, že jsi nic neudělala.. Mě bude příští rok 40. Už to není jako dřív..váha nejde rychle jako kdysi, ale prostě když pomalu začneš na sobě pracovat.. uvidíš brzy výsledky. Jinak pokud tě partner takto podporuje a říká, že jsi krásná atd je to to nej co si můžeš přát.. Není jiná možnost, než začít, zítra 👍

amilu
6. únor 2023

Ja mam zkusenost takových stavu mysli.proste po porodu se telo zmeni,je to narocne na psychiku a ta zmena cloveka muze zaskocit klidne az po nekolikatem porodu.je to o tvem pocitu sama k sobe a je celkem jedno zda jsou to kila navic nebo vytahla kuze,proste najednou je tezsi citit se ve sve kuzi. Myslim ze to je dost normalni a stava se to v nejake chvili vetsine maminkam. Proste se necitime pritazlive sami sobe.co treba se zamerit na sebe.udelat si spa den aspon 1 v tydnu.nekdo jit na masáž,ja se zavru doma udelam masku na vlasy, na obličej, nohy ko skopku a trocha relaxu.
Pro me ziskani sebevedomi zpet v sexu pomohlo poridit si korzet,vypada to super a zakreje to moje bricho ktery proste nechci vystavovat.a prekvapit manzela.naladit se a uzit si to.ja se treba bezne nemaluju ale obcas se nalicim když chci prekvapit manžela.pripadam si pak dost pekna a uziju si to vice.
Postupne to proste odeznelo. Ale musis se v tom sama vnitrne rozhodnout. Prijmout sama sebe. A takove dobre zazitky s manzelem tomu napomahaji. On urcite nebude proti.
Možná se daji i nejake rituály. Ja si treba rada zatancim,sama se sebou kdyz vsichni spi a nikdo me nevidi.mam Bluetooth sluchatka.delej co ti prinasi radost.kup si neco noveho na sebe.hezke spodni pradlo doda vzdy sebevedomi.po letech kojících podprsenek mam prvni puchupku a sem jako novej clovek.