Svatba v téhle drahé době. Jaká byla cena pro 50 lidí?

alex97
26. čer 2022

Maminky můžu mít otázku na kolik vyjde svatba cca pro 50lidi ? 🤔 Nebo kolik stála vaše svatba někdy v téhle drahé době?? A co jste vše v tom měli?

michaela666
26. čer 2022

@alex97 Záleží na tom co chcete. Jestli vám stačí svatba na úřadě a oslava na vlastní zahradě s grilováním? Nebo třeba všechno na jednom místě+ přespání? Asi napiš co je pro tebe důležité a na čem jsi ochotná slevit.

Velký rozdíl bude třeba u fotografů. Jsou lidi co ti za 4 tisíce nafotí celý den nebo profi fotografové co to udělají za 20 tisíc. Podle toho ta práce samozřejmě vypadá.
Na květinách se dá ušetřit díky sezónnosti. Svatební šaty můžeš mít z půjčovny, ušité nebo klidně nějaké obyč co potom využiješ na běžné nošení.
Chcete oběd+ večerní raut nebo jen společnou polévku a potom raut, který se bude doplňovat? Je toho spousta.

Nás třeba svatba 2017 vyšla na 60 tisíc. Měli jsme jeden obřad ve čtvrtek, po té raut s rodinou ( 35 lidí) a v sobotu další obřad na hradě a grilování se zábavou pro kamarády (cca 50 lidí) . Na tom druhém jsme řešili snad jen pití a nějaká drobné občerstvení. Zbytek pokryli kamarádi v rámci svatebních darů - bohaté grilování a bečka piva.

xnikax1
26. čer 2022

@alex97 My jsme měli svatbu 2018, 45 lidí na obědě, večerní raut 70 lidí. Obřad a hostina na jednom místě, ale bez spaní.
Catering, fotograf, živá hudba, možnost vlastního pití, platili jsme jen pronájem a obsluhu.
Svatba nás vyšla na 140 000,kdyz do toho počítám úplně všechno do poslední mašličky na auto.
Teď bych řekla, že by nás to vyšlo 2x tolik. 🤦🏻‍♀️ Ale my bysme už tak velkou svatbu nedělali, zpětně už to víme. 👍

felixfelicis
26. čer 2022

Meli jsme 120 hostu, pro vsechny ubytovani, hostinu + raut, saty jsem si nechavala sit. Kamaradka se brala na radnici v miste bydliste v kratkych bilych satech z obchodu, pak obed pro cca 15 lidi a vyrazili jsme domu. 2 uplne jine svatby a obe fajn...zalezi, jakou mas predstavu.

jjasmina
26. čer 2022

@alex97 tak záleží co tam vše chcete no, my měli svatbu na radnici a pak velká party na grilovacce u svagrove, takže víceméně nás to vyšlo hodně levně. Saty pro oba, party, květiny do 30 tis, žádný velký tyjatr sme nechteli

pampeliska1313
26. čer 2022

My měli pro třicet cca a vyšlo to skoro na stovku. 80 určitě. A to jsme měli “raut” nebyl svatební oběd pro rodinu jak bývá po obřadu a bylo proste rovnou jídlo pro všechny a kaviár nebo nějaký drahy položky tam nebyly.:D Hodně lidi něco přinesli i od sebe. Ale kupovali jsme stany to vyšlo na par tisíc.. na druhou stranu mi šaty šila matka a nedala jsem za ne nic, za pronájem prostoru taky nic, protože jsme to měli u nás na zahradě.. Myslím ze jsme se snažili najít věci co byly nejvýhodnější pro koupi a nerozhazovali zbytečně a stejně to byla pálka.

veritanas
26. čer 2022

Sestra se vdávala teď, měla 51 lidí na oběd a večer na raut cca 75, oslava na radnici, šaty poměrně laciné, výzdobu jsme si dělali sami, oslava ve sklípku, který jsme si pronajali... Šaty 6000, fotograf 15000, pronájem sklepa 6000, catering 35000, nápoje a pivo 12 000, výzdoba 6000, květiny 4000, dj 8000, kosmeticka a kadeřnice 2000, benzín na rozvoz vzdálených hostů 2000, zákusky a koláčky 5000( ale jenom naše strana, ženich platil víc), myslím, že jsem nic nezapomněla. Víno a slivovici jsme měli vlastní, svatební dort byl dárek od babičky, ale stál 6000( byl to RedVelvet). Jsme z Moravy, takže tady jsou v módě tyhle velké rodinné svatby, takže to bylo dražší, ale myslím hezké. Je fakt, že jsme v cateringu měli u drahé věci jako miniburgery, sushi, tatarák ze svíčkové, takže to naskákalo. Ale jídlo a pití ti nikdy nevyjde míň než 1000/osoba.

martt
26. čer 2022

@alex97 Záleží jakou máš představu. Vdávala jsem se sice v roce 2011 melu jsme cca 75 hostů. Měli jsme pronajatý sál s restaurací, kde jsme platili piti, oběd a večerní raut. Jinak jsme si hodně udělali samy. Dorty, zákusky, chlebíčky, jednohubky apod.. A když jsem to spočítali všechno dohromady i šaty, prstýnky, ubytování pro rodiny z daleka, kapela apod.. tak nas to vyšlo na cca 70tisic. V dnešní době by nás to přišlo dráž tak o jednou tolik.

zrzinda
26. čer 2022

Svatba (jakákoliv) te muže vyjit na 50 tisíc, ale i na milion. To by chtělo asi víc specifikovat tvoje požadavky 🙃

qistyna
26. čer 2022

My meli svatbu minuly rok, kdy se rozvolnily opatreni proti c19 (rozumnej povolili svatby, restaurace ne) a vysla nas i s prstynkama ty byly za 19tis na +\-25tis.
Ale jidlo bylo resene, ze v parku dovezena pizza a piti pro vsechny, takze tak 😀 a vecer zadny zapijeni; to uz vsichni byli doma a bylo nas dohromady tak 20-25.
Svatba je draha zalezitost, kdyz se dela klasicky.. i kdyz clovek setri na vsem moznym tak to takhle to vyskace

ferda90
26. čer 2022

@alex97 ahoj, kámoška se nedávno vdávala, měla max 60 lidí a co vím, tak jídlo na osobu na celý den stálo 1900 Kč. Nevím kolik dali za fotografa, květiny, obřad atd, ale možná i 200 tisíc za svatbu dali. Obřad měli ve wellness penzionů od rodičů od Evy Farne a ti si tam účtují za pronájem sálu, pak od 22 hod si účtují prodloužení toho sálu, pak za další, dvě hodiny co tam jsi tak další peníze za pronájem sálu.... Takže záleží jaké máš požadavky a co všechno tam chcete mít

nijij
26. čer 2022

Svatba vloni, vše na jednom místě, i s prespanjm pro 40 lidí nás vyšla cca 120000.

wladimira
26. čer 2022

@alex97 před 2roky hostů jsme měly 50 a svatba se vším všudy 250tis
A to jsme si na začátku rikaly ze do 75tis se vejdeme 😂😂😂 jak jsme byly naivní 🫣🙈

krisstina93
26. čer 2022

Tak záleží co chcete na svatbě mít, kde to chcete mít, co všechno budete platit (jestli třeba všechno, nebo jen oběd a pak nealko a zbytek si bude platit každý sám apod), jakou kapelu atd atd. Může to být za pár korun a může to být za milion.

goovana
26. čer 2022

@alex97 rok 2017 52 lidi 110 000
Obřad na zámku
Hostina s vlastním kuchařem na jednom hotelu kde maji konferenční velikou místnost
Alkohol, koláčky,dort, veškeré nealko nápoje vlastni
DJ vlastni- kamarád

nina004
26. čer 2022

@alex97 koniec roku 2018 cca 250tis., 60ľudí. Mali sme v Tom sálu,výzdobu, jedlo ,raut, pitie alko aj nealko, koláče, autobus, ubytovanie 5 izieb, fotografa, živú hudbu. Teraz si tú cenu nechcem ani predstaviť

somalicats
26. čer 2022

@alex97 Můžeš mít low-cost svatbu a nebo taky svatbu za půl mega. Vše je o tom, kde se chcete brát, a jak tu svatbu chcete pojmout. Moje druhá svatba (2019) byla v low-cost stylu, nešetřili jsme jen na jídle, protože to jsme si chtěli užít - brali jsme se odpoledne, takže jsme pak měli svatební raut. Svatbu jako takovou jsme teda měli dost netradiční, ale i s poplatky nás vlastní obřad vyšel na 2600 Kč, jídlo na 24 tis (cca 1000 Kč/os) něco za benzín (jeli jsme cca 40 km od nás), prstýnky máme z chirurgické oceli objednané z netu za 990 Kč 😀. Svatební dort jsem pekla já, objednávala jsem jen koláčky (3000 Kč). Když ji srovnám se svojí první svatbou v klasika stylu, tak ta druhá byla mnohem zábavnější.

m8
26. čer 2022

My jsme měli svatbu letos v dubnu. Bylo nás 24, pro nás úplně akorát a naprosto nádherná svatba, všichni si pochvalovali. 🙂 A vyšlo nás to zhruba na 35 000 komplet se vším všudy. ;)

prcek2018
27. čer 2022

My jsme se brali 2018, žádná hogo fogo akce. Šaty z AliExpressu, obřad u našich na zahradě. Oběd jen s rodinou a odpoledne udírna, chlastacka s kamarády (cca 50lidi dohromady) nejdražší položkou byl fotograf, kameraman ( celkem 40.000) a dali jsme asi 110.000,-

elesse
27. čer 2022

Fakt zalezi, co chces. Nektere naklady jsou fixni, jine podle poctu. Sama vidis ty rozdilne ceny. My se brali 2018, 15 lidi, na 100 tis jsem prestala pocitat, ale realne tak 130

zelenaesmolda
27. čer 2022

@nina004
no tvl,to je darda.

vaseli16
27. čer 2022

Aktuálně teď 60 lidí i s dětma 130tis je v tom raut, šaty, sladké,dort,kytky,DJ, prstýnky,oběd, kýta, výzdoba, pití...

honatko092
27. čer 2022

V dnešní době pro 50 lidí taková standard svatba od 120 000 Kč do 200 000 Kč, opravdu záleží jestli šaty půjčené nebo koupené, jestli budete chtít živou hudbu, přespání pro host, jestli budete mít párty na chatě nebo na v restauraci apod.

msgracia
27. čer 2022

My se brali 2014,meli jsme cca 60 lidi. A vše nás vyšlo na nějakých 30000. Ale tím že cukroví pekla známá, doma se peklo na podílky pro rodinu, dorty známá. A měli jsme to u nás v dedine. Ale teď jak se vse zdražuje těžko říct

superkousky
28. čer 2022

30lidí, cena kolem 200tis. Bylo v tom úplně vše. Nic jsme nedělali. Moje šaty (šité na zakázku), boty, obědový raut, večerní raut, pití, výslužky, svatební vína, kytky, výzdoba aut, dort, koláčky, prstýnky, ohňostroj, pronájem sálu na zámku, živá hudba na obřadu, fotograf na 5h atd..Svatba byla teď v únoru.

jane46
28. čer 2022

Jak uz tu ostatni pisou, je to o tom, co chces... My meli super tajnou jen se svedky (kteri jeli po obede domu) a vysla nas tehdy pred lety na 15.000,- 🤷 (a to urcite nedelaji prstynky, mame z chirurgicke oceli).

tynka9
28. čer 2022

Sice jsme se brali přes 9 lety, ale svatba pro 120 lidí nás vyšla na 70.000. Nemyslím si, že bychom šetřili, ale máme štěstí na rodinu a kamarády. Měli jsme obřad v kostele, oběd v restauraci pro nejbližší rodinu (25 lidí) a pak velkou garden party. Ale garden party byla v penzionu a campu u příbuzných, za pronájem nic nechtěli, jen za reálné náklady (prádelna na použité povlečení a podobně), úklid před a po byl v naší režii, prase nám pekl kamarád, kterého to moc baví, fotili kamarádi, šaty jsem měla šité, vyšlo to lépe než půjčovna, měli jsme živou muziku jak v kostele a před ním, pak přes celý večer - ale zase kamarádi, kdy jsme si vyšli vstříc a myslím, že s platem byli spokojeni jak oni, tak my… záleží co chceš a jaké máš možnosti. Jak tu píšou holky nade mnou, jde utratit za polovinu lidí násobky toho, co jsme platili my.