Syn 2 roky - asi období vzdoru, ale já už nemůžu 😔

15. kvě 2022

Ahoj holky… raději dávám anonym, protože se opravdu cítím jako krkavčí matka a nejsem na to pyšná..😞

Syn 2 roky, kojený stále (normální stravě moc nedá) spí se mnou v noci na prsu, protože pak spí celou noc.. když nemá prso je vzhůru skoro furt, už mě to ale začíná strašně ničit. Furt a furt chce prso, jedno cumlá a na druhý musí furt šahat a točit mi bradavkou a furt něco.. dělá i kraviny, tudíž já už mám nervy jen z toho, když se po mě sápe. Je strašně, ale strašně uřvaný, furt a furt řve.. není po jeho hysterický záchvat a i bez důvodu.
Vůbec mě neposlouchá, vyhodím do koše kapesník, chce to udělat sám, říkám oka tady máš, on ho vyhodí a zavře kos a hned jde zase vezme ho a začne ho trhat, řeknu to nedělej, to je e e bude všude bordel víš a on začne řvát, když ho nechám je v pohodě. Jdu na záchod rve všude toaleťák, vezmu mu ho a zase jde po něčem jiném, jako by mi dělal naschvaly. Je to strašný rict, ale já už nemám den ani jeden den kdy bych byla šťastná máma, nejradši bych se někam zavřela a neviděla ho minimálně týden. Vadí mi jak se po mně sápe, jak furt řve, dělá kraviny, neposlouchá, zlobí, naschvaly dela.. a to je furt a furt dokola.. jen a jen na něj řvu, jsem úplně napěněná.. s přítelem jsme se rozešli, začal pít a stal se z nej dost velký alkáč, tudíž neví ani o tom, že má snad dítě. Tudíž jsem s ním sama.. tchýně si ho na chvíli vezme, ale když začne knourat tak je to “tak si ho snad vem ne? Chce být u maminky, no prďolka” ale do prdele vždyť je se mnou furt! A furt jenom řve. Když jdeme k sousedce, tak tam je chvíli v klidu a když jdem domů začne kopat a řvát..
Opravdu ho nechci ani vidět, ani nic, jsem z něj úplně ale úplně hotova..

Holky prosím, zažila jste to některá? Co jste dělaly a prejde to? 😞😞😞 děkuji moc…

gbp
15. kvě 2022

snazila bych se eliminovat to, co muzu, aby byla vic v klidu. verim, ze pak se to projevi i na diteti. kdyz mam blby den ja, dcera to vyciti a je to s ni hruza, vadi mi i jeji pritomnost 🤷🏼‍♀️
rekla bych, ze jsi proste jen unavena, rozhodne ne spatna mama.
kdyz je ti to tak neprijemne, nechces uz odstavit? treba by se zlepsilo i to jidlo. kojeni by melo byt prinos pro obe strany. taky jeste kojim, ale uz jen na uspani, v noci rikam, ze mlicko neni. kdyz se lip vyspim, hned mam lepsi den a silu vymyslet veci, abysme obe byly vic v pohode - jit ven, mezi lidi, na vylet. napada te, co by ti pomohlo? posilam silu, drz se 👍

klokanka31
15. kvě 2022

Je to normální dítě v tomhle věku...😊 tak dej malého chvíli na hlídání,pořádně se prospi, užij si chvilku sama pro sebe a bude líp... A s tím toaleťákem to znám, naše ho teď furt tahá, staví z něj věže,něco rozškube...😄

autor
15. kvě 2022

@gbp Holky děkuji a děkuji, že v tom nejsem sama, že je to normální 😔
No já se jen bojím té noci, spí u prsa a kdykoliv se otočí a začne knourat vezme prso a spí celou noc, jinak spi 30 min😔

klokanka31
15. kvě 2022

A co mu podstrčit dudlíka? Jinak ze své zkušenosti vím že to chce občas dát oddych,a člověk to pak všechno bere s nadhledem. Když jsem přetažená tak mě vytočí každá kravina. Dneska mě manžel nechal spát a o malou se postaral plus uklidil, takže když jsem vstala a našla počmáranou zeď od fixy, nerozhodilo mě to 😃 ale jindy bych asi šílela 😄

lida9
15. kvě 2022

prestan byt pro sve dite dudlik a zacni byt matkou... nastav pravidla a ze rve? on prestane az pochopi, ze po jeho nebude... tve rozpolozeni mu asi neprida, mas to tezke, ale je potreba uz asi neco zmenit, protoze tobe soucasny stav nevyhovuje a jak pises, tak i malymu tak uplne ne... drzim palce at mas silu na zmenu!

autor
15. kvě 2022

@lida9 Děkuji moc..
dudlík pruser, od mala ho nechtěl a ani teď, už jsem to zkoušela.. hlavně abych ho ve 2 letech učila na dudlík?😂🤔
Když řve, tak ho nechám, samozřejmě když se vzteka, ze není po jeho, ale jsem z toho na palici to řve kazdych 5 min😔 teď třeba měl prso a bradavku mi macka, vzala jsem mu ruku ze nesmí no a hysterak.. 😞

gbp
15. kvě 2022

ja si myslim, ze to kojeni je k tomu vsemu hodne vycerpavajici. nemas to snadne ani tak. ja sem teda ted tehotna, takze me to jeste ke vsemu boli, proto uz chci opravdu skoncit. ale kdyz mi k tomu dcera smrdla po obliceji, ve vlasech...uz me to taky dohani k silenstvi. nemuzu se na ni ale na to zlobit, protoze jsem ji to dovolila a delam taky neco co uz nechci, jen sem slaba utnout to rovnou. rekla sem do konce kvetna. pak holt budu muset vydrzet ten rev, ale verim, ze to pak bude lepsi. treba se bez toho lip vyspite a hned bude vic energie. taky te nebude stvat to, ze delas neco, co je to vlastne neprijemne. ale sama v tom urcite nejsi. my jdem ted uz pul hodiny domu usek ktery se da ujit tak za 3 minuty. 🤦🏼‍♀️sedi na zemi, trha kytky, sbira bordel, tisickrat se vraci a me uz se chce na zachod a taky me to stve 😄🙈 nejdulezitejsi je vzdy zajistit, aby ses citila v pohode, odpocata, najezena a pak budes lip snaset i tyhle veci, co proste delaji 🤷🏼‍♀️

drakenn
15. kvě 2022

Nemáš čas na oddych a odpočinek. Proto jsi vyčerpaná.
Nenajde se někdo v okolí, kdo by pohlídal? Tví rodiče nebo i ta tchýně? Potřebuješ oddech. A pak se ti dítě zklidní. Ale i tak klobouk dolů, že takhle vychází dítěti vstříc, to kojení a společné spaní a kontakt 24/7! Nejsi tak slabá, jak si myslíš a máš skvělé nastartované mateřské pudy. Držím ti palce!

katule1990
15. kvě 2022

Myslím si, že problém není v dítěti, ale v tom, že od vás odešel partner a v tom vyčerpávajícím kojení, to je prostě záhul a nemáš to vůbec jednoduchý. Na tvém místě už bych prostě odstavila, tady v laktační poradně je dost rad, jak na to. První noci sice budou asi krušné, ale věřím, že to pomůže, tohle věčný visení dítěte je prostě ohromně vyčerpávající. To, že jsi na vše sama a že se syn tolik kojí se podepisuje na tvé náladě a na tvé trpělivosti, což se pochopitelně hned odrazí na náladě dítěte, ono moc dobře pozná, že nejsi v pohodě a samo je pak nejisté a zlobí, získává si tak pozornost + do toho klasické období vzdoru. Já jsem si teď stáhla knihu Aha rodičovství v audioverzi a myslím, že by to mohl být dobrý tip i pro tebe, dá se poslouchat třeba před spaním 🙂. Můj syn se taky vzteká, když není po jeho, snažím se mu v klidu vysvětlit, proč to nejde, odvedu ho jinam a snažím se ho zabavit jinak. Ne vždy to samozřejmě vyjde podle mých představ, já nejsem nastavením zrovna klidná vodní hladina 😀. Ale dítě mě teda trpělivosti velmi učí 😀. Zkus nejdřív zapracovat na vlastní pohodě (např. tím odstavením, uklidňujícím poslechem audioknihy, vanou plnou pěny se skleničkou vína, když dítě usne, hlídáním syna bez tvé přítomnosti...) a veřím, že i se synem to pak půjde líp 🙂.

pipi_puncocha
15. kvě 2022

Měla jsem to dost podobně, po druhém roce jsem syna postupně odstavila, a můj psychický stav se zlepšil fakt výrazně. Myslela jsem si, že to je nemožné, že budu kojit navždy, že my dva to nikdy nezvládneme, ale nakonec mě překvapilo, jak hladce jsme ten odstav zvládli. Byla jsem už totálně vyčerpaná, přeohmataná, nebyla jsem vůbec schopna normální interakce. Tak za mě doporučuju o tom pouvažovat. A mít co nejvíc programu, 2x týdně chodíme dopoledne na kroužek, snažím se být co nejvíce venku na hřišti, na písku, dělat cokoliv, co vyčerpá víc dítě než mě.

jjasmina
15. kvě 2022

No já to měla jinak, u kojení jsem neusnula a opravdu se budila pořád, takže jsem odstavila, aby se naučila usínat i sama

jane46
15. kvě 2022

Moje zkusenost s kojenim... Nase dcerka vubec nic nejedla do 1,5 a jen kojeni. Pak aspon polevky. Odstavit proste neslo, zkousela jsem vsechno, radsi by umrela hladem. V noci na prsu, kojena 15x za den jako mimino... No a az jednou v noci me kousla tak, ze jsem rano prsa zalepila, rekla ze mam zraneni a mlicko uz neni. A prave az kdyz jsem ja byla pevna a rozhodnuta, to slo jako po masle. Parkrat se zeptala, vecer krasne usnula a v noci taky behem par dnu nebyl problem. Spani nam to tedy nevylepsilo, ale pomalu zacala i jist jina jidla.
Takze za me, az kdyz je mama vyrovnana, rozhodnuta, klidna a udrzi "poker face" Dite to prijme mnohem snaz.
U nas jsou deti jako zrcadlo, vetsinou az s odstupem mi dojde, ze "zlobily" protoze i ja jsem mela spatnou naladu/byla unavena ci tak neco.
Drz se, jsi silna mama a nedokazu si predstavit jak narocne musi byt starat se o dite sama.

areh
15. kvě 2022

Obě moje děti spí u babičky líp než doma. Aktuálně mladší syn byl teď poprvé u babičky 2 noci a skoro celé je prospal. To se doma nestalo. To se budí každou chvíli a vyžaduje mě, neakceptuje ani tatínka. Já musím říct, že jsem si neskutečně odpočinula a nabrala síly na další boj s dětma 😁
Jinak staršího syna jsem asi v 16m přestala kojit v noci a do týdne spal celou noc. U mladšího se mi to zatím nepodařilo, ale chystám se na to teď. Tak to snad vyjde. Už bych se taky ráda vyspala... Ve dvou letech jsem pak odstavila úplně. Bylo to fajn postupně. To kojení dělá opravdu hodně. Zkus ho omezit a uvidíš. Už je velkej, tak by s ním mohla být aspoň trochu domluva

autor
15. kvě 2022

@areh Holky moc vám všem děkuji, pokusim se to kojeni odstavit je na prsu 24/7 furt a furt, už chci opravdu klid…. A snad se zlepsi i jeho chování, jinak mě brzy odvezou 😪😂

nazka
15. kvě 2022

Já to s tím kojením měla stejně. V noci klidně 20x vzbuzena na prso. Já nevyspala, nervni.. Když ji byly dva roky, zalepila jsem si rbadavky náplasti a ukázala bebiko a že to nejde. První noc se parketa zeptala, já řekla, že ne, že mám bebi. Druhý den to samé a pak najednou byl klid. Byla jsem z toho hrozně překvapená, protože byla hrozný závislák a najednou - bacha na to- začala spát celou noc!!
Jinak to s toaletakem znám taky. Má období, kdy je takhle ujecena, trvá třeba týden a pak je to lepší a hned je lepší domluva.
Drž se a vyspi se hlavně!!

leninka800
15. kvě 2022

Ahoj, mam to doma podobne. Syn uz bude mit sice 3 roky, ale znam moc dobre. Jak kdyby naschvaly, neposlouchani, neskutecnej bordel, rvani atd...ani do obchodu jsem s nim nemohla, jit po chodniku na hriste vubec atd...to bych mohla vykladat do nekonecna. A co jsem se nabrecela...🙂
Poradim snad jen vydrzet, prejde to. Ale zkus vhodit do klidu hlavne sebe. Bordel doma pocka a poradim snad jen odklidit vse co by mohl provest a opravdu ti to vadi. Projdi si byt a vse schovej, odklid, odnes..to pomohlo hodne me. I hracky kteryma me rozciloval jsem odnesla. A prestat kojit. Chvilku bude peklo, ale pochopi to. Kamaradka si dala na bradavky sul aby mu to prestalo chutnat a sam uz to nechtel. Pomohlo to. Zkus taky mrknout na fb na stranky dovychovat. Maji i diskuzni. Pomohlo mi to trosku se uklidnit a celou tu situaci doma lip zvladat a malyho vic pochopit. Preji pevny nervy a neboj ono se to upravi.

autor
15. kvě 2022

@leninka800 Děkuji moc jste zlaté 😞💕

leninka800
15. kvě 2022

Jeste poradim zkusit doma na nej nekricet. Vetsinou ten krik zpusobi zase jeho rvani. Znam velice dobre. 😀 Proste se rano vzbudit a zkusit to jinak. Nekricet s laskou...pohladit, vysvetlit. Opravdu to ovoce prinese.

autor
15. kvě 2022

@leninka800 Zkusím, i když na to popravdě ani nemám naladu 🤔 ale zítra jedu na hodinu pryč, mám zařizování na alimenty, tak třeba když ho neuvidim, mi bude po něm smutno 😞😂

jannym
16. kvě 2022

Syn byl mlikoholik a taky pri kojeni smatral, u nas se to vyrazne zlepsilo odstavem, sice prvni noc promrcel, ale dalsi byly postupne lepsi, odstehoval se do sve postylky, sice se porad chodil v noci pritulit, ale i ten cas kdy vydrzel sam v postylce se postupne protahoval a doporucuju jasne ditku rict, kdyz je vam neco neprijemne (nedelej to maminku to boli, je to neprijemne…sice to bude muset opakovat casteji nez se vytvori nejaky novy navyk, ale to se podda), jo a kapesniky a toaletak to je vecny strory…to snad ani nekomentuju osypky mam z toho obdobi jeste ted…

jjasmina
16. kvě 2022

Chování nevim, u nás se kolikrát prudi a vzteka i bez kojení, ale odstavte je to stopro pak lepsi, aspoň pro mě bylo a člověk se kolikrát už normálně vyspal

autor
16. kvě 2022

@jannym a mohu se zeptat co jste mu dala když už ne prso? Jako třeba vodu nebo čaj? Jestli vůbec něco mám dávat?

jannym
16. kvě 2022

Rekla jsem ze mlicko uz maminka nema a pokud mel zizen nabidla jdem vodu nebo caj

autor
16. kvě 2022

@jannym Zkusím to😪

limali
16. kvě 2022

Nečítala som všetky komentáre, ale za seba doporučujem web Nevychova. Je tam všetko čo potrebuješ 😊

jannym
16. kvě 2022

U odstavu je nejdulezitejsi abyste byla opravdu rozhodnuta a smirena s tim ze uz kojit nebudete i s tim ze prvni den, dva nebo tri dny to bude narocne, dite se bude dozadovat sveho usinaciho a spaciho ritualu, ale je potreba vytrvat

fatal_error
16. kvě 2022

Soucitim. Syn ma taky obdobi vzdoru. Jsou mu 2 roky a temer 5 mesicu, ke vsemu ma namitky a chce presny opak. Jeste na me nekdy rve, ze nechce mamu, ze mam jit pryc. 🙂 A taky je kojenej, ale nastesti ted uz nejakou dobu spi celou noc ve sve posteli. Chodi spat ve 22h, uspim kojenim a az do 6h rano mam klid. To prileze ke me, nakoji se a jeste tak hodinu spi.
Jeste nedavno se kojil nekolikrat v noci i behem dne, u toho me jeste odstrkaval, nechtel ani abych se na nej divala, to me teda fakt nebavilo. 🤦‍♀️

Je to s nim tezky. Treba trva na tom, ze chce jit do rokle, cestou zacne "ne ja nechci do rokle!! ja chci jinam jit!! aaaaaa aaaaa!! ja nechci do rokle!!" div se nevali po zemi, nekdo i to samozrejme. tak mu nabizim alternativy, zmenime smer, jdeme jinam a za chvili "ja nechci XY, ja chci do rokle jit!!"
Nebo i s jidlem. Rekne si o jidlo x, dostane hl, hysterak, ze ho nechce, ze chce jiny, dam mu jiny a vzteka se, ze chce puvodni.
U starsiho syna jsem tohle obdobi celkem dost prozivala a byla z toho smutna, hlavne kdyz me odhanel, ale ted u mladsiho uz to nejak moc neresim. Holt je to obdobi a prejde to. 🙂

westie
16. kvě 2022

A jsi ochotna si pripustit, ze kdyz zmenis sve chovani vuci synovi, zacne se menit i to jeho?
Jasne, ze jsi unavena, vycerpana, nemit vlastne kontrolu nad svym telem je taky silene vycerpavajici. Mas opravdu zahul.
Ale pokud nevadi, nebudu ti jen poklepavat na rameno, jak je to normalni a ze v tom nejsi sama, ale to by ti ulevu stejne neprineslo.
Zkus se podivat na nevychovu, opravdu by ti mohla pomoct pochopit situace i ze strany ditete a taky, jak s nim mluvit, abyste si vlastne rozumeli. A nekomu nevychova nevyhovuje, tak muzes zkusit treba Jak mluvit s detmi, aby nas poslouchaly nebo Vychova bez porazenych.
Tvuj syn chce poznavat svet a kdyz mu najdes zpusob, jak toho muze docilit a tobe v tom bude dobre, nebudes se najednou tolik rozcilovat a stihnes si s nim i odpocinout. Priklad: chces trhat toaletak? tak ok, to je prece zabava, ale vezmeme si kousek, nebudeme s tim zbytecne plytvat, a taky bych to nechtela mit rozhazene po celem byte, tak kam bys to mohl trhat, aby se nam to dobre uklizeli? Co treba do kyble? A pak to spolu vyhodime do zachoda a splachneme, jo?