Tchyně si diktuje, co zabalit dítěti na pobyt u ní. Co myslíte?

25. čer 2022

Syn má jet v pondělí na týden k prarodičům. Celý víkend mě tchýně bombarduje tím, jak jsem mu zatím vždy zabalila špatně, že tam měl nevhodné věci, a že měl těžký kufr - přinesli jsme ho tam, odnesli... Nevím, kde je problém. No a pak přesně určuje, co má mít. Hlavně dlouhé pyžamo, prý mají doma zimu - bydlí v paneláku a přes léto tam mají hic. Syn i v zimě spí doma jen v trenkach. Pokud mu ho nedám, dojde mu ho koupit, na to mě upozornila. Když se syn bude potit, zhorší se mu AE, což babička nerespektuje, protože pokud je zima jí, musí být zima všem. Dál musí mít klobouk, ne kšiltovku. Nemám mu dávat knížku, že nebude mít čas na čtení, syn je zvyklý si číst před spaním. Musí si vzít Pexeso a Člověče nezlob se. Jiné hry ne, ty se kvůli němu učit nebude. Nemám mu dávat žádné hračky...
Jsem naštvaná a to tam ještě neodjel. Brali byste to v pohodě? Třeba jsem jen zaujatá a je to normální. Nebo to je už přes čáru?
Respektovali byste babičky přání?
PS: Synovi je 9 a balit se bude sám, ale to babička neví, protože by to bylo taky špatně.😁

anetka1701
25. čer 2022

Já bych ho k ní neposlala... Tohle zní jak koncentrak, ne prázdniny u babičky...

autor
25. čer 2022

@anetka1701 on se k ní těší. Jede dobrovolně a na vlastní žádost.

blondynka400
25. čer 2022

A ona tam chce a nebo nechce? Tím bych se asi řídila. Některé věci asi chápu, některé už méně.... Ale mám podobnou tchýni, skončilo to tak, že tam holky nejezdí, neb nechtějí. Jezdily tam rády, ale tím svým diktátorstvím je postupně otrávila.

hezz17
25. čer 2022

Tohle bych teda prehodila na msmzela. At ji zkroti aspon v tom pyzamu. Me he v noci taky vzdycy hrozny vedro…

anetka1701
25. čer 2022

Tak v tom případě bych neresila, ať si zabalí co chce a vysvětlila bych mu, ať je u babičky asertivní. Devitilete dítě už je dost velký na to, aby se večer vysvliklo z pyžama, aby babičce řeklo že klobouk nechce a číst si bude 😅

barumrallyebum
25. čer 2022

Normalni to neni. Nikdy mi babicky nerikaji co mam synovi pribalit. Nesmis ustoupit, pujde pak dal.. nema ti co diktovat. Zkousi to na tebe. Proste musi byt po jejim i kdyz to stoji za prd.

autor
25. čer 2022

@hezz17 ona nikoho neposlechne a nerespektuje. Neustoupí, protože ONA se nikdy nemýlí. Pokud řekne, že je zima, tak je zima.
@barumrallyebum pokud mu ho nedám, tak ho půjde koupit. To už tu bylo. Ale dám mu i tak krátké.
@anetka1701 ona mu zhasne a smůla.

fifinka2020
25. čer 2022

Řekla bych, že máme to samé (jen mladší syn 🙂. Babička má taky své názory, přes které nejede vlak...je schopna za minutu synovi říct 20x "potřebuješ curat", když ji jasne říkám, že se staci zeptat jednou a že nepotřebuje🙂. Ja z toho vždycky rostu, ale syn ji miluje takovou,jaká je, takže tím se řídím... snažím se je nechávat co nejvíc samotné (ja totiž jinak ty věci komentuje a většinou to skončí blbe) a vždy se pak syna zeptat, zda bylo vše v pohodě... a zatím jo, na nic si nestezuje 😉. Takže abych odpověděla- v pohodě mi to nepřijde, hrozně mě tyhle věci vytáčí, ale obávám se, že s tím nejde dělat. Takže pokud syn je ok a užije si to, řídila bych se tím, že je lepší to vypustit a neřešit...

lenerka1
25. čer 2022

Pokud je tchýně diktátor a nedá se s ní mluvit, řešila bych to se synem, pokud je on s tím v pohodě, zbytečně bych nečeřila vody. Jedině snad to, co má vliv na zdravotní stav...

zelenaesmolda
25. čer 2022

Zabalila bych synovi to,na co je zvykly z domova a co si s sebou chce vzit.

antoinet
25. čer 2022

Moje maminka kdysi rostla takto z naší babičky, ta dělala všechno jinak, než jsme byli doma zvyklí, ale většinou to nějak přešla a byla ráda, že těšení se je na obou stranách. Pro mě to bývaly nádherný prázdniny! I když jsme se sestrou byly nahastrošený, hrály retro hry a četly staré komiksy z půdy. Nechala bych tomu volný průběh...

autor
25. čer 2022

@fifinka2020 jo, to si říkám taky. Jen mě štve ten ekzém. Posledně jel čistý a dávala jsem ho dokupy 3 měsíce. No a ještě mi vynadala, že ho nemažeme a má to takové hnusné. Ale to, že to má z toho, jak se potí, slyšet nechce.
@zelenaesmolda on si to zabalí, ale štve mě, že si to zase udělá podle sebe... Koupí mu nové pyžamo, klobouk a hry s ním stejně hrát nebude. Přitom se na to syn tak těší. My doma hrajeme hodně. Takže to Člověče mu tam dám, aby si s babičkou zahrál aspoň něco.

@antoinet a respektovala bys přání babičky na to, co má mít s sebou. Nebo by sis to udělala podle sebe?

veronicka89
25. čer 2022

O pyzamu bych ji jasne rekla ...dale at si syn zabali a vubec bych nic neresila jestli se on i ona tesi...jestli chce klobouk...pexeso
at mu ho klidne koupi...😃

antoinet
25. čer 2022

Respektovala bych vše kromě pyžama. Pojala bych to jako takovou bojovku, jako když dostaneš seznam na školu v přírodě a pak sháníš pláštěnku, kostým na nějaký program a kdoví co ještě. Možná bych přikoupila klobouk i babičce, ať se synem netrhá partu 😄

levandule_k
25. čer 2022

Ty hry jsou prkotiny, to může takle zkoušet, protože chce hrát prim.

Ekzém je problém, asi tak, jestli je diktátor, holt musíš být větší diktátor než ona a prosadit na spaní trenky/krátké pyžamo.

ai30
25. čer 2022

Dala bych mu pyzamo s kratkym, at se muze prevlect, kdyz mu bude horko, zbytek bych neresila. Kdyz mu babicka chce koupit jine pyzamo, tak vzdyt at koupi, tvoje penize to nejsou. Zbytek je na synovi, uz neni tak maly, aby nevedel, co mu vadi a co ne. Kdyby byla takova traga, ze si nebude tyden cist a bude hrat clovece, tak by. tam asi nechtel jezdit. Resila bych to s nim, ne s zenskyma na koniku. Zeptej se ho, co je podle nej v pohode a co ne. Kdyz si bude chtit vzit knizku, pribal mu baterku na cteni a hotovo. Neni cesta lustrovat vsechny v synove okoli, lepsi je ho naucit, at se za sebe umi postavit.

jane46
25. čer 2022

Klobouk, hry, hracky... To bych jeste pochopila. treba ty hry, moje mamka uz taky nema energii ucit se ty moderni hry a radsi detem vytahne pexeso.
Cteni knizky treba moje tchyne se synovcem dela behem dne, vecer uz chce klid (ale deda vypravi pohadku z hlavy).
Pyzamo v deviti letech... At si ho oblece a pred usnutim sunda spodek nebo at spi jen pod povlecenim.
No a ekzem... Copak tam dostava kluk k jidlu? Hadam, ze to bude hlavni pricina.

jane46
25. čer 2022

@ai30 Souhlas 👍

fifinka2020
25. čer 2022

To chápu, ten ekzem je blbý... tak bych se zkusila zaměřit na to, protože to je nepříjemnost, co budete řešit pak vy... a zkusila o tom s tchyni promluvit, nebo přes manžela, že jako vše necháš v její režii, jak se se synem dohodne, ale že ten ekzem fakt nechcete...

martulka88
25. čer 2022

Je mu 9, je rmdost velký na to, aby řekl babičce svůj názor - slušně. Upřímně, kdyby mi mamka nebo tchýně kecali do toho, co zabalit dítěti, tak je pošlu k šípku. Chce spát v trenkách? Ať spí. Chce si číst? Ať si knížku vezme. Chce nosit kšiltovku? Ať si ji vezme. Já jsem člověk, co se naučil říkat svůj názor i v postavení proti tchýni. Prostě pokud něco nějak nechci, "nepářu se s ní". A jestli se urazí? Tak ať. Jsem dospělá, mám k ní respekt, ale zároveň ona musí mít i ke mně. A syn je fakt velký na to, aby už dokázal říct, co nechce a co mu je či není příjemné.

jajulin
25. čer 2022

Pokud se syn a babička na sebe těší a jsou spolu rádi, vůbec bych nečeřila vody. Řekla bych synovi, že babička to plánuje tak a tak a pokud on to bude chtít jinak, ať si to s ní vykomunikuje.

autor
25. čer 2022

Syn si nic sám nevykomunikuje. Je velmi tichý, až zakrikly a neumi se za sebe postavit. Učíme ho to od školky, ale je to silný introvert, takže bude tiše trpět a raději ustoupí.

@jane46 hlavní příčina ekzému je opravdu pocení. Mám vyzkoušené z domova. Teď už to umíme doma vyřešit, ze to je v pohodě. Např. po tělocviku si musí ložiska promazat, aby se to nerozjelo. Babička je na jídlo pes. Řekla bych, že tam jí lépe než doma a babička ho nenechá hřešit. Takže jídlo opravdu ne.

@ai30 já řeším sebe, jestli jsem zaujatá nebo ne.

bara88
25. čer 2022

Pokud tam syn chce jezdit tak to tam asi tak hrozné nebude, pokud mu bude horko tak se neprikryje peřinou a že mu nebude číst bych fakt o prázdninách neřešila

izz76
25. čer 2022

Je mu 9let, k babičce se těší a jistě ji vysvetlí proc má takové pyžamo a ne jiné. Ty další věci co si diktuje bych taky neřešila, pokud třeba nemá klobouk,přijede bez klobouku,ať to babička klidně koupi..

autor
25. čer 2022

@bara88 ne, ona zakazuje, aby si četl sám. Ona mu číst nemusí.
Jak jsem psala, neřeším syna, řeším sebe, jestli jsem zaujatá.

@izz76 ono toho je celkově mnohem víc. Ale asi to je ve mně. Snažím se to na syna nepřenášet. Jsem ráda, že tam jede. Já babičky neměla, takže jsem nikam nejezdila.

ai30
25. čer 2022

No zaujata asi jsi, to tak holt casto byva vuci tchynim. Uplne uprimne, jako jedine by mi vadilo to pyzamo a to je zrovna vec, co by si uz mel byt syn schopny osefovat sam, i kdyz je introvert. Kdyz mu bude horko, tak se proste vysvlece, ne? Babicka prece nad nim nedrzi hlídku celou noc a nasilim ho asi oblikat nebude. Jinak mi uplne neprijde, ze je to takova hruza, ze s nim bude hrat pexeso, to za me neni uplne hrich stoleti. Kor kdyz doma hrajete hodne a casto, tak snad syn prezije, ze ten tyden hrat nebude. Prijde mi normalni, ze u prarodicu ma jiny program nez doma. Stejne tak i se ctenim. Uplne bych to chapala, kdyby byl syn treba autista a potreboval zazite ritualy, ale jinak mi neni jasne, proc by to melo devitilete dite tak rozhodit, ze je doma zvykly na neco jineho... A furt plati, ze kdyz mu to bude vadit, tak uz tam priste nebude chtit jet a babicka se podle toho bude muset zaridit. Takto z toho mam fakt pocit, ze ty mas stres kvuli pexesu a syn se tesi na prazdniny...

treasurka
25. čer 2022

A nemůže to s maminkou pořešit tatínek? Jemu taky vadí, když se synovi rozjede ekzém, ne?

jajulin
25. čer 2022

Ano, přijde mi, že to moc řešíš a jsi zaujatá. Jedině ten exem je problém, zbytek jsou prkotiny. Je přirozené, že s babičkou máte každá jiný přístup a názor. Nenuť jí ten svůj. Co je víc než to, že si babička a syn spolu užijí pěkný týden? Tomu bych vše přizpůsobila. Možná právě proto jsou děti rády u prarodičů - protože to je zas něco jiného než doma. Nech to plynout.

2hanah
26. čer 2022

@blondynka400 tak naše čůza (rozumějte babička😖) tomu hodila ještě vyšší level, když tam děti odmítaly jezdit, že je taky otrávila svým diktátorstvím, panovačnou hloupou povahou a neustálým až přehnaným šetřením, kdy ani na výletě (když už si ho děcka vydobily) se nesměl koupit nanuk nebo pití a lila jim z domu sťávu do jogurtových kelímků, dala nás prostě k soudu, aby měla papír, jak nás donutit, aby tam jezdit musely.

jane46
26. čer 2022

Tak to jo. A pomohla by treba rano sprcha ci i pres den treba? Jen se oplachnout bez mydla. To by babi vadit nemuselo.
Uz je mu devet, to zvladne. Ale kdyz sunda spodek od pyzama a rano si ho zase vezme "vlk se nazere a koza..." vis jak 😉
A super, ze babi dobre vari. To se jen tak nevidi, vetsinou vnoucatum dopravaji sladkosti atd