Čekám dítě s přítelem, ale ještě jsem vdaná za budoucího exmanžela. Jaké papíry potřebuji k porodu?

29. říj 2020

Ahoj, v listopadu me ceka rozvod a v lednu mam termin porodu. Mam novy vztah, ale ja se vdavat znovu nechci. Co vsechno musim mit sebou za papiry k porodu? To ze dite bude papirove manzelovo vim.

sudylichozrout
29. říj 2020

No a musis muze uvadet do rodneho listu? Protoze preci neni fer, aby platil alimenty...
Nebo to nejde jinak?

autor
29. říj 2020

@sudylichozrout bohuzel to jinak nejde, ale platit rozhodne nic nebude. Jsme oba normalni a vychazime spolu lip nez kdy jindy ;)

eviicka
29. říj 2020

@sudylichozrout co vím, tak to jinak nejde, pokud porodí "v ochranné lhůtě" což ano, tak je "otec" automaticky exmanžel. Alimenty platit nebude, ale bude muset proběhnout o všem soud. Řešila to kamarádka, nakonec se raději rychle vdala, takže zakladatelce neporadím. ☹

blondynka400
29. říj 2020

K porodu standart, zbytek musíte vyřešit až poté u soudu.

@sudylichozrout 9 měsíců od rozvodu je dítě automaticky exmanžela, není to o tom, jestli ho chce uvádět do rodného listu a nebo ne. Systém je relativně složitý, proto to většina žen řeší tak, že se znovu vdá.

amazonkajanik
29. říj 2020

@sudylichozrout tam je to bohužel,že se dítě musí narodit do určité doby od rozvodu,jinak je automaticky manžela 😟 známý to tak měli a ještě k tomu dvojčata. I když spolu nežili 2roky a pak litovali,že se rovnou nerozvedli. Nového partnera si tudíž musela vzít,aby si své děti osvojil ...

similenka
29. říj 2020

Kamarádka to taky řešila, soudní cestou, ale znovu, tedy za bio otce, se nevzdávala. Takže se to nějak vyřešit dá.

sudylichozrout
29. říj 2020

To jsem netusila, ze je to takto... Diky za info.

blondynka400
29. říj 2020

@similenka vyřešit se to dá. Ale je to docela pruda a hodně záleží na tom, jak exmanžel "spolupracuje"

j.a.n.i
29. říj 2020

@blondynka400 no, pokud vsichni 3 spolupracuji, tak je to jedno stani u soudu, to zas neni o tolik vetsi pruda nez svatba.

priefi
30. říj 2020

K porodu asi nic, jedině rozvodové papíry, pak bude třeba čestné prohlášení otce, že je otec a čestné prohlášení manžela, že není otec. Více k této problematice Ti řeknou u porodu.

priefi
30. říj 2020

@j.a.n.i a vždy to je stání u soudu? Já měla pocit, že kamarádce stačily čestné prohlášení, ale treba se pletu

meronym
30. říj 2020

@priefi V pripade, ze se popira otcovstvi manzela matky, musi vzdy probehnout soud.

priefi
30. říj 2020

@meronym aha, tak to se musím tě kamarádky zeptat, zda taky nakonec skončili u soudu 😅

blondynka400
30. říj 2020

@j.a.n.i tak tohle si musí asi zvážit každý sám, nemyslíš? Ono bohužel dost často se stane, že někdo nespolupracuje a pak to na jedno stání není (navíc ono to není úplně příjemné pro všechny strany) .-) Ale ty jsi se vším rychle hotová jako vždycky 😀

nita1984
30. říj 2020

@priefi tohle musi vždycky k soudu

j.a.n.i
30. říj 2020

@blondynka400 No, jen ať si to každý rozhodne sám, taky každý nemusí souhlasit s tvým názorem, že je to taková pruda.

aleks
30. říj 2020

@amazonkajanik - stačí přeci jen popřít otcovství manžela. Proč si osvojoval své vlastní děti???

j.a.n.i
30. říj 2020

@aleks No, ale aby se nemuseli dělat testy DNA, tak je potřeba, aby se k tomu dítě ten nový partner přihlásil.

amazonkajanik
30. říj 2020

@aleks jo,to si mysleli taky,ale ten zákon je blbě udělaný. Prostě se narodili ještě ve lhůtě,kdy patří manželovi . Ale asi se to za tu dobu už změnilo. Klukům je teď asi 15let. Navíc biologický otec je němec,žijí teď všichni v Německu

aleks
31. říj 2020

@amazonkajanik - jedině, pokud prošvihli zákonnou lhůtu na popření otcovství. Pak už neměli jinou možnost.

aleks
31. říj 2020

@j.a.n.i - pořád mi přijde ale jednodušší absolvovat popření otcovství, byť s genetickými testy, než si osvojovat vlastní dítě.....

amazonkajanik
31. říj 2020

@aleks asi to bylo tohle. Tak,ono ve výsledku se brát stejně chtěli a když byly dvojcatum 3roky,tak tetka otěhotněla znovu a opět dvojčata 😂

j.a.n.i
31. říj 2020

@aleks ake to se dela oboji najednou, jeden otcovství popre a druhy se o nej přihlásí.

mrstte
3. lis 2020

Když jsem se rozváděla tak jsem to ze zvědavosti hledala a našla jsem, že se k soudu nemusí, ale všichni 3 musí na matriku, kde ex před matrikářkou řekne že dítě jeho není, samozřejmě i matka a její přítel. Musí sebou mít rozsudek o rozvodu.

j.a.n.i
3. lis 2020

@mrstte To si ale našla špatně, to byl návrh na změnu, ale zatím to neprošlo sněmovnou a tudíž to neplatí a stále se musí k soudu.

mrstte
3. lis 2020

@j.a.n.i aha, naštěstí to řešit nemusím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru