Nitroděložní tělísko - rozdíl mezi hormonálním a nehormonálním

lorrelai
7. čer 2018

Holky prosím o radu. Jsem v tomto úúúplný amatér 😀 Dr. mi nabídla pro mě vhodnou antikoncepci nitroděložní tělísko, dala mi o tom nějakou brožuru, ale jinak sem se nic neptala-nevěděla jsem co :D Ale prosím, můžete mi některá říct jaký je rozdíl mezi hormonálním a nehormonálním tělískem a kolik stojí??? MOC MOC děkuji.

konidana
7. čer 2018

hormonální uvolnuje po určitou dobu (3 nebo 5 let) hormony , většinou je velmi slabá nebo žádná menstruace, žena neovuluje, stojí asi 5000 ? Kč na 5 let. Nehormonální jsou různá . obyčejné (cca 800Kč na 5 let) nebo s drahými kovy (se stříbrem nebo se zlatem - působí antisepticky a stojí okolo 1500Kč na 5 let, ale zle je nechat klidně i 6). Nehormonální tělísko funguje na bázi vlastní obranychopnosti organismu. Děloha/tělo se snazí vypudit cizí těleso - tělísko a tím vždy zároveň vypudí i oplodněné vajíčko, které se tak neuchytí a žena neotěhotní. Já osobně jsem pro nehormonální (už mám 2.) hormony jsou svinstvo, i když v tom tělísku je jich minimum ,protože působí jen lokálně.

konidana
7. čer 2018

jinak zkus najít starší diskuze (nehormonální tělísko), je jich tu víc a jsou docela obsáhlé🙂

lorrelai
autor
7. čer 2018

@konidana MOC děkuji 😉