Dodatečný odklad, máte zkušenost?

cmeldova
17. dub 2018

Dobrý den, prosím zajímá mě. Mam srpnového syna, chceme aby letos šel do školy, zápis ma za sebou úspěšně. Logopedka ke které chodíme přes rok, nám řekla že by syna do školy dala, že je šikovný. Ve školce doporučují odklad, protože je živější, ne ale problémový. Už čte jednoduché slova, píše, učení ho baví, je chytrý má rád úkoly a sám se chce vzdělávat. Zajímá mě, jestli má někdo zkušenosti s dodatečným odkladem. Tím nás totiž straší. Zajímá mě, v jakých případech dodatečné odklady provádí. Nechci tím nechat syna projít. Přijde mi to potupné vrátit se ze školy do školky pro to dítě. Zajímá mě praxe. Děkuji za informace a vaše zkušenosti

evik19
17. dub 2018

Praxe je takova, ze rodic ma vzdy posledni slovo. Takze i kdyby vam dodatecny odklad nabizeli ci dokonce vnucovali, vy ho muzete vzdy odmitnout. Je vzdycky otazka, jak cerstve sestilete dite zvladne skolu po te organizacni strance-sedet 4-5 hodin v lavici, soustredit se, psat denne ukoly... Moje osobni zkusenost je takova, ze srpnové deti se v prvni tride a mnohdy i pozdeji dost trapi, ale samozrejme vsechno je individuální a vas syn to muze zvladnout s prehledem. Dezim palce, je to těžké rozhodnuti.

digiivca
17. dub 2018

Zdravím, já když jsem byla malá, byla jsem též živá a dokonce jsem nevydržela sedět dlouho na jednom místě. Mamka mě dala normálně do školy. To bylo cca před 25lety 🙂. Můj synovec (7let) je též živější a šišlá (má svojí mluvu). V pedagogickopsychologické poradně mojí sestře řekli, že je velmi šikovný, rád se učí, jde mu to. Ve škole je sice trochu živější a musí sedět s klidným dítětem v lavici, jinak prý vyrušuje, ale zvládá to s jedničkama úplně s přehledem. Myslím si, že si chce škola jen ulehčit. Já osobně, když vám logopedka řekla, že by ho do školy dala, a zápis udělal, nevahala bych a na odklad bych se vyprdla 🙂

rubesovak
17. dub 2018

Dodatečný odklad je to nejhorší co může pro dítě být☹ ten bych určitě nedoporučovala. Paní logopedka vidí vašeho syna občas, takže je dobré že z hlediska logopedie školu doporučuje, takže předpokládám že uz pouze docvičujete a všechny hlasky již má syn vytvořené. Ale paní učitelky ve školce kaou se synem daleko víc, takže bych dala i hodně na ně. Ale zkusila byvh ještě projít poradnou ať máte jistotu. A jelikož je syn srpnový určitě by odkladem nic neztratil.

konidana
18. dub 2018

Mne pred 35 lety take doporucovali odklad. Byla jsem živější, v ppp jsem nechtela spolupracovat a jsem červencová. Do skoly mne nastesti rodiče dali, vyplynulo, ze jsem se ve skolce nudila. Ve 2. Tride jsem si pry sama prosadila prestup na vyberovou jazykovku☺

betelgeuzz
18. dub 2018

Dodatečný odklad musí být pro dítě strašný, ale ještě jsem o nikom takovém neslyšela, že by ho využil. Myslím, že dnes je spousta variant řešení, když nastanou nějaké problémy. A stejně je to vždy na rodičích, jestli chtějí problém řešit a jak.
Asi bych víc probrala ve školce, co se jim nezdá, nevím, jestli se ještě dá stihnout vyšetření v PPP. odklady se dávají do 30. 4. a teď je tam narváno. A jinak živějších dětí je plná škola a do září se dítě ještě hodně změní. Nevím, proč rovnou straší takovou extrémní věcí.

prochi
18. dub 2018

U nás se dodatečný odklad uskutečnil v synově třídě u spolužáka. Nevím ale, co přesně měl za problémy. V první třídě vydržel do listopadu, pak marodil a po Novém roce už nenastoupil a šel zpět do školky. Dneska má ve čtvrté třídě, respektive jeho třída, asistenta pedagoga. Dcera je taky letní (červenec), odklad jsme hodně zvažovali, ve školce nám ho doporučovali kvůli tomu, že je pořád hodně hravá, nevydrží sedět... nakonec šla a nelitujem. Za rok by to totiž jiný nebylo. Dneska je ve třetí, pořád je hodně hravá, je schopná si o hodině vytáhnout plyšáka, ale paní učitelka si ji srovná. Hodně kecá, vyrušuje, občas nedává pozor... Ale zatím má pořád samý 🙂. A vidím to i doma, syn sedí v klidu u stolu nebo na posteli a učí se. Ona u úkolu udělá tisíce pohybů, píše úkol a u toho pomalu visí hlavou dolů, neposedí, je roztěkaná, musím u ní sedět a hlídat ji... no moje nervy 🙂 ale je to prostě povahou.

baris
18. dub 2018

Dodatečný odklad je až poslední možnost. A rozhodně není až tak častá. Starší dcera (nyní 3. třída) má celkem drsnou paní učitelku - každý rok nechává jedno dítě propadnout - a dodatečný odklad také nedala.

Pokud váháte - zkuste si promluvit s učitelkami v MŠ - proč doporučují odklad, v čem má "rezervy" ... A jak to vidí váš syn? Chce jít do školy? Když tak zkuste už se synem "dělat úkoly", jak přijdete ze školky. Já jsem tak s mladší jela cviky pro předškoláky, uvolňování zápěstí ..., aby si navykla, že se musí dělat úkoly.

kafr
18. dub 2018

U nás ve škole jsme jednou žáčka do školky vraceli... Ale bylo to zanedbané dítě, soc. slabá rodina, nevěnovali se mu, problémy s řečí, neměl chudák ani žádné brýle a to je opravdu potřeboval (když přišel další rok k zápisu, měl na očích "štamprlata"). Takže opravdu krajní řešení extrémního případu! Normálně se nedělá, učitelka si poradí.

cmeldova
autor
21. dub 2018

Děkuji. To mě právě zajímalo, jestli vracejí i když je dítě jen neposedne a učitelce se nechce ho srovnat nebo jsou to extrémní případy