1. ultrazvuk. Kdy jít, aby to nebylo brzy?

aneztuzka
3. bře 2015

Ahoj holky, poslední ms jsem měla 24.1. a jsem objednaná na ultrazvuk na 11.3, není to příliš brzy? Nechci miminko zbytečně zatěžovat vyšetřením a nemůžu se zbavit pocitu, že mu může ublížit ☹

im4fun
12. bře 2015

@aneztuzka jo průkazku jsem dostala taky a docela mě překvapilo, od koho všeho si jí musím nechat potvrdit (zubař, praktik, oční, gastroenterolog). Navalili na mě strašnou spoustu informací, a přitom já jsem ráda že jsem ráda, resp. že můj žaludek je na svém místě (zatím) - nemám vůbec energii nic zkoumat a ničemu se věnovat

ajina10
16. bře 2015

Ahojky holky, ja mela antibiotika na zanet mocaku, do toho jde zjistila ze jsem v tom. Kdybych bejva nejedla atb. Tak bych tam tak brzo nesla.. Doktorka mě tak vynervovala a okamžitě poslala do nemocnice na vyloučení mimoděložního těhotenství.. Jelikoz jsem mela bolesti.. Po týdnu me pustili s tím ze mam v děloze 5mm váček.. Hned po kontrole v pondeli me moje doktorka znovu poslala do nemocnice.. Ze se podle ni plod nevyvíjí a ze mam tekutinu za dělohou a zvetsen vejcovad, bulela jsem ... Tam mi řekli ze se dutinka zmensila a ze bujde jeste ted den na vycisteni nebo operaci.. Za dve hodiny me vysetril jiný doktor a ten rekl ze těhotenství se vyvíjí normálně a je brzo chtít videt srdíčko.. Takze kdyby me nevyšetřil ten doktor tak jsem o mimi malem prisla kuli neschopnosti.. Ted jdu na kontrolní ultrazvuk 23.3 avsnad uz bude videt srdíčko ;)

aneztuzka
autor
16. bře 2015

@ajina10 No to je naprosto šílené!! Díky Bohu, že to dopadlo dobře! A moc ti gratuluji🙂 Ale být tebou bych snad změnila doktorku. Já mám dost rozumnou doktorku. Když jsem čekala první miminko a začala jsem potrácet, takřekla, že to vypadá, že se přestalo vyvíjel,ael že můžu počkat na samovolný a taky to tak dopadlo. Ale hlavně jsem potom neměla výčitky typu- nezabila jsem ho? Takže tyhle rychlý úsudky gynekologů fakt nechápu!!

aneztuzka
autor
9. dub 2015

Tak se hlásím, že už máme za sebou 2 ultrazvuk a zatím vše ok🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru