13+3 týden těhotenství, co znamená ta trojka?

kristula83
2. říj 2012

Dobry vecer,mam takovou otazecku jsem ve 13+3 tydnu co znamena ta trojka? dekuji za odpoved

favofrenki
2. říj 2012

Jsi těhotná 13týdnů a 3dny tzn že jsi ve 14tt těhotenství 😉

elana
2. říj 2012

od prvního dne poslední menstruace uplynulo 13 týdnů a 3 dny 😅 , běží Ti tedy 14. týden těhotenství, ukončených jich máš 13, těhotná jsi ale cca. o dva týdny méně (podle toho, kdy přesně jsi otěhotněla), takže plod je starý plus mínus 11 týdnů. Ale lékaři počítají se stářím těhotenství, plodu málokdy (protože se právě většinou neví, kdy k početí došlo).

sachmetttt
2. říj 2012

Znamená že máš ukončený 13týžden a začínaš 14ty týžden tehotenstva 🙂

kophana
25. říj 2012

taky by mě zajímalo, jak to doktoři vlastně počítají - dle průkazky jsem 9+3 (i když mi doktor řekl 9+1) a přitom mi řekne, že jsem v 7.týdnu.. vždy nezapomene říct o ty dva týdny míň... tomu rozumím, že první 2 týdny se vlastně nepočítají - datum od poslední MS se udává hlavně pro přehlednost... taky to beru tak, že jsem v 7.týdnu, ale ofiko to znamená, že už jsem vlastně v 10.týdnu? kdyby se mě někdo ptal, co můžu říct? na další kontrolu jsem pozvaná až na 20.11., což by byl 14.týden a to mi přijde na první vyšetření screeningu docela pozdě... četla jsem, že se chodí tak kolem 12.týdne... jak to tedy vlastně je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru