2. laparoskopie a endometrióza, mám požádat o Clostil?

luckamb
26. bře 2013

Ahoj holky,
v roce 2009 jsem byla na laparoskopii, kde mi byla zjištěna endometrioza, řádně mě vyčistili, obahnili :D :D a mě se v podstatě do měsíce podařilo otěhotnět. A to po dvou letech marné snahy. No a píše se rok 2013 a historie se pravděpodobně opakuje. 8.4. jdu na laparku, endometrioza tam dle všeho opět je a pan doktor mi sám řekl, že pokud by se mi po té laparce nepodařilo otěhotnět hned, tak s mojí diagnozou jedině IVF. Mám takovej malej dotaz...chci znát více názorů. Myslíte, že si po té laparce mám říct dr o Clostil a "pojistit" to tím. NEmůže ten Clostil nic po..... Pište názory, rady....budu ráda za vše. Díky moc.

ravela
26. bře 2013

@luckamb Ahoj, já jsem byla na laparoskoii kvůli endometrioze celkem 4krát a přesto jsem po poslední laparce a hormonální léčbě otěhotněla přirozeně, i když mi doktoři také říkali, že bude nutné IVF 😉 O Clostilu bych se poradila s doktorkou, já jsem brala Utrogestan.

janicka85
26. bře 2013

luckamb ahojky, neboj clostibegyt je zbytečný, dá se otěhotnět i bez něho, pokud probíhá ovulka, ajestli probíhá, to zjistíš podle symtottermální metody- má dokrorka jinak doporučuje metodu Naprohelp, když tak ji vyzkoušej 🙂

alpakovo
26. bře 2013

ahoj, všechny píšete léčení stylem laparoskpie, ale jsem před necelým týdnem musela na klasickou chirurgickou operaci ☹ endometrioza se mi projevila 3 roky po císařském řezu právě v okolí jizvy a to ve velikosti téměř 3 cm!!! žádná bolest, žádné potíže uvedené na stránkách této nemoci...... Jak jste na to tedy přišli vy a váš lékař?

luckamb
autor
27. bře 2013

@ravela
@janicka85 Díky, já vím, že se dá otěhotnět přirozeně. Po první laparce jsem taky otěhotněla bez Clostilu. Ale bylo mi 27 ne 31, tak proto jsem se ptala, zda není lepší si to "pojistit" protože ta endoška je rychlá a za dva měsíce už může být zase pozde.

@alpakovo u mě na to přišli u první laparky, kterou jsem si vydupala, poté co jsem nemohla dva roky otěhotnět a na místě kde je pravý vaječník jsem měla bouli, která rostla a rostla a bolela. Takže na laparce zjistili, že jsem měla endometriozu prorostlou uplně všude. No a teď už zase 1,5 nemůžu otěhotnět a podle všeho to vypadá, že tam prostě je zase zpátky.

Blbý je, že se v podstatě bude vracet už pořád.

alpakovo
27. bře 2013

@luckamb no to moc nepotěší, je pravda, že při prvním otěhotnení se rok nedařilo a teď jsme taky párkrát riskli, že to zkusíme a nic ☹ jsem zvědavá na další výsledky

luckamb
autor
27. bře 2013

@alpakovo tak ti budu drzet palce aby to vyslo 😉

alpakovo
27. bře 2013

@luckamb děkuju, určitě dám vědět

janicka85
27. bře 2013

alpakovo
endometrioza se opravdu musí odstranit chirurgicky, ale má doktorka opravdu nedoporučuje Clostilbegyt a doporučuje symtotermáílní metodu, díky ní radí 🙂

luckamb
autor
28. bře 2013

@janicka85 hele a co to je za metodu, tak nějak ve zkratce???

luckamb
autor
28. bře 2013

@janicka85 to je měření bazální teploty???

janicka85
28. bře 2013

luckamb ano teploty a hlenového příznaku, on se taky mění v cyklu,
je to víc než jen měření teploty, moje doktorka toho využívá i diagnisticky

bernicka
7. únor 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/