2 letý nechce jíst hlavně obědy

pavgal
17. čer 2019

Ahoj holky, už jsem zoufalá… Syn mi odmítá jídlo… Hlavně teda obědy. Dřív jedl normálně. Kolem 18 měsíců jsme byli se střevní virozou v nemocnici a od té doby je to boj. Trochu se rozjel, ale pouze mixovane, protože v nemocnici dostával mixovanou stravu… Tak jsem mu vařila a mackala… Časem jsme mixování odbourání, protože jablko, banán, chleba a ostatní kouše krásně. Ale teď poslední 2 měsíce odmítá i oblíbená jídla… Uvidí misku nebo talíř s jídlem a hned křičí ne ne… Zkoušela jsem mu to teda zase roznackat ale to taky nechce. Jinak sní ovoce, to by mohl pořád, rohlík sem tam taky, chleba taky, jogurty i presnidavky taky, ale oběd vůbec… Už to nechce ani ochutnat. Mléko dostává večer před spaním…uz jsem z toho zoufalá… Pořád mu vyvaruju, ale stejně nic k obědu nesni… Poradíte jak ho motivovat? Nebo nějaké vitamíny pro zlepšení chuti k jídlu? Děkuji.

Zavří

prejeta_zaba
17. čer 2019

jejda buď ráda, že jí ovoce a zeleninu. Třeba je to i těmi vedry. Podle mě čím větší tanečky budeš kolem dělat, tím to bude horší. Když jedl normálně, zase začne. Tak si třeba udělejte pár dní jenom nějaký lehčí oběd, klidně i holé těstoviny nebo jenom obložené pečivo, on to přežije. Nebo jestli vaříš tak nabídni, nechceš, nechtěj. U plného talíře ještě nikdo hlady neumřel. Může to být i obdobím vzdoru...

sirka1
17. čer 2019

A třeba vaří s tebou? Syn většinou vaří se mnou, takže když např. scedím těstoviny, tak se krmí z cedníku. Nebo když děláme kaši, tak stojí u hrnce se lžící a krmí se z hrnce. Tak jestli by tohle třeba nepomohlo. Jinak ve vedrech, co teď jsou, toho taky k obědu moc nesní, ale kdo by se divil, že jo.

pavgal
autor
17. čer 2019

@sirka1 vaření se mnou ho moc nebere, to už jsem zkoušela 😉 radši si šel jezdit s vláčkem.... Doufám že je to jen nějaké blbé období...

verunkanatalka
17. čer 2019

@pavgal jako bys mi psala u duše... Dcera 2 roky a Oběd do ní nedostanu... Baští ovoce, zeleninu, občas kaši a polévku, ale vařený oběd ne.

prejeta_zaba
17. čer 2019

Všimněte si, kolik lidí tohle popisuje u 1,5 - 3 letých dětí, prostě to asi patří ke zkoušení hranic. Však vařené jídlo není nějaká podmínka k životu ne? Dodržovala bych klasický zvyk oběda, sezení u stolu, že to dostanou na ten talíř apod. Ale nějaké nucení ničemu nepomůže. Kór pokud jí rozmanitě - ovoce, zeleninu, vajíčka... Nedojídat sladkým a ono se to zase ustálí. Úplně nechápu na co si stěžují ti, co v jedné větě píšou, že děti nejí, ale ovoce, polévky apod ano. Však dvouleté dítě nepotřebuje sníst polévku a guláš se šesti na posezení. 🙄

kopretinak
17. čer 2019

Hlavne, že něco ji. Naši malé je 22m a za tu krátkou dobu, co je na světě jsme si s ní užila různých etap s nejedenim a jedenim už opravdu hodně. Všechny růsty zubů nejedla. Nemá cenu si s tím lámat hlavu. On začne jíst až bude chtít. Pořád bych nabízela, ale nenutila.Malou jsem kvůli nejedeni odstavovala až před pár dny, protože jsem se bála , že když to udělám, tak umře hlady a žízní. 😂

waloiss
17. čer 2019

Buďte v klidu 🙂 my mame 7letou slecnu a taky kdyz ji vidim s jakou nechuti se rýpe v obědech.. 😀

drakenn
17. čer 2019

Ony ty děcka mají holt větší rozum než my. Jíst uvařené obědy v téhle vedrech.. pokud jí ovoce a zeleninu, jogurt, mleko, tak to bohatě stačí. Já bych děti nenutila a hlavně nic nehrotila..

verunkanatalka
17. čer 2019

@prejeta_zaba já si nevšimla,že bych si nějak stěžovala.Jen jsem zakladatelce napsala,že je to jak u nás.Vím,že mi dítě hlady neumře...už jedno dospělé dítě mám a znám tak nějak tyto etapy vývoje.

calvac
17. čer 2019

@pavgal Existuje pripravek na zlepseni chuti k jidlu Nutrolin B. Syn uzival po rotavirech a super.

pavgal
autor
17. čer 2019

Holky, děkuji za odpovědi😊

makronka222
17. čer 2019

Do nasi jsem porad neco cpala aby se najedla, kdyz nechtela obed, tak to bylo paty pres devaty. Pak jsem se na to vykaslala. Dala jsem na stul snidani po 20min sebrala, pak svacina, kdyz opet nic takze jsem ji za chvili sebrala. Nic mezi tim nedostala, pak uz byla hladova tak snedla pozdni obed... po 5 dnech uz jedla krasne snidane, svaca, obed atd.. jinak by se placala krupkama, ovocem a kapsickama celej den do ted, jen abych do ni neco nacpala. To jsem nechtela. Od te doby ma supr navyk, jje ji 3,5 a jidlo vzdycky u stolu. Ted pro zmenu ma obdobi sucha - samotnej rohlik, spagety, knedliky, ale to uz neresim, ostatni ji

pavgal
autor
17. čer 2019

@makronka222 děkuji za radu....vyzkousim 😊

katka_nedo
17. čer 2019

U nas to same.Uz jsem nestastna.Maly je hubeny.

pavgal
autor
17. čer 2019

@katka_nedo náš malý je naštěstí takový větší... Má cca 13,5 kg....

katka_nedo
17. čer 2019

@pavgal Nas ma taky 13,5kg ,ale je hubeny oproti ostatnim.Driv byl takovy gurman a ted hruza.

bva
17. čer 2019

@pavgal no přesně to jsem měla s dcerou, kolem roku a půl začala stávkovat s jídlem. Do té doby jedla všechno a krásně. Rostly ji zrovna zuby, tak jsem si říkala to je tím...pak jsem si říkala, ze je to třeba období. Každopádně to byl s jídlem boj, také jsem zkoušela vše, po dobrým a po zlým, ale neuspěla jsem. Časem jedla lépe a pak zase skoro vůbec. Něco co krásně jedla jeden týden, druhý týden už ji nechutnalo atd. Teď už ji jsou 4 roky, a s jídlem je to stejné. Je vybíravá, nutit do jídla ji nemá smysl, ale už se s ní dá rozumně domluvit.. Má několik jídel oblíbených, které sbasti vždycky, ale ostatní jidla - bída. Trosku ji hecuje její mladší brácha, který ji (ťuk ťuk) skoro vše. Tak někdy překvapí, ze ochutná něco nového...

pavgal
autor
17. čer 2019

@katka_nedo jojo, náš byl taky gurmán... Říkávali jsme, že nás všechny jednou sní 😁 no asi jsme to zakrikli.... Ale doufám že se to časem zase spraví 😊

eithelwing
17. čer 2019

Dcera jedla krásně, ale co začalo teplo, jede hlavně na ovoci a zelenině. A já to chápu. Jak se trochu ochladí, apetit se opět zvýší. Ale jinak obědy jsou slabší i od té doby, co chodí spát jen po obědě. Je unavená, aby jedla, sní nejnutnější. Zbytek nabídnu k večeři, leckdy si dá.

Nehrotila bych to, ale nedávala bych alternativu. Nechce, ať nejí. Děti hlady neumřou. 🙂 Když dceři opravdu oběd nechutná, nějaká osobní preference, že toto ne, tak holt musí počkat do svačiny a samozřejmě žádná sušenečka není. Ale tak prostě nechutná jí, fajn, beru to.

Jinak dost vedou zeleninové polévky. 🙂 Ať už krémové, tj. rozmixované, nebo s kousky, do toho si nadrobit chlebíček, udělat pěkný bordel v kuchyni. Jo, to ji baví. 🙂)

bayt
17. čer 2019

@pavgal Chápu, že tě to štve. Taky nemám zrovna jedlíka a ten pocit, že uvařím a jsem ráda, když sní tři lžičky. Ale co jiného poradit, než to nechat být? Násilím to do nich nemá cenu cpát, oni sami ví, kolik chtějí/potřebují 🙂 Hlady asi neumřou. Mívá období žravosti, mívá období nežravosti (to je aktuálně, ale není mu dobře). Jablka a banány si taky dá rád, tak mu je nakrájím vždy ke svačině. Oběd podávám jednou, nechce, nechám být, dostane zase až večeři. Bohužel ale syn se pořád hodně kojí, takže čím méně mi sní, tím víc mi visí na prsou, což už je dost únavné.

janaaanna
17. čer 2019

@waloiss ze s dovolenim odbocim od tematu, jak to zvladate? Nase 7 leta nesnasi cokoliv noveho, ve skole skoro neji, doma jen ta sama jidla. Sladkostmi odmitam dokrmovat, takze je hubena, porad cekam, zda to prejde. Tak do 3-4 let jedla normalne, od te doby postupne ubyva, co ji, a pribyva, co neji ☹

jirovapa
18. čer 2019

@pavgal máme to podobně, ale zjistila jsem, že je to tím, že chce dcera jíst sama. Takže do židličky se mi brání a ukecávám jí na nějakou hračku, pak jí podstrčím misku s obědem a lžičkou. Jdu dál a ona se na jídlo sama vrhne, ale když jsem u ní, tak brečí a vzteká se, že to nechce. Za docela krátkou dobu se naučila jíst sama lžící 😂.

pavgal
autor
18. čer 2019

@jirovapa no náš malý právě už tak půl roku jí jen sám... Teda pokud chce jíst... Krmit se nenechá fakt dlouho...takze když fakt nechce jíst tak do něj nemám šanci ani já nic dostat.

prejeta_zaba
18. čer 2019

@janaaanna Hele, sestřenka jedla do 7 let snad jenom řízky, teď už je dospělá a jí i váží úplně normálně. Taky se mi tomu nechce věřit, moje dítě je teda fakt extrémista, jí asi jen 3 jídla, ostatní v životě nevzalo do pusy a taky s tím nic nenadělám. Neříkám, že jsem z toho nadšená, taky neexistuje jíst sladkosti pokud nesní aspoň trochu normálního jídla. Ale musím se úplně smát takovým těm přechytralým babičkám, co mu pořád dělají kolem toho jídla tanečky - jak je to doooobrý a zdravý a jak bude po mrkvičce dobře vidět a kdesi cosi. Dítě to vůbec nezajímá. Dodnes si pamatuju, jak mě ve školkových letech pořád někdo nutil dojídat a jíst věci, které se mi protivily a protiví se mi dodnes. Prostě pokud dítě nechce, nějaký nátlak to nevyřeší. Stejně to úspěchy nemá, akorát bude obracet oči v sloup z těch keců okolo. Nezbývá než doufat, že na to přijdou sami. 😝

janaaanna
18. čer 2019

@prejeta_zaba ja jsem tak rada, ze v tom nejsem sama, dekuju za uklidneni! My mame jidel tak 10, ale ty tocime dokola. Ve skole neji, v restauracich tak rizek. Pije jen vodu, jeste minuly mesic pila caj, ale ten uz taky skrtla. Kdyz ji to chutna, tak sni hodne. Kdyz ne, tak nic. Vsechno je podezrele, sunku i maso podrobi patologickemu rozboru, jakekoliv barevne nekonzistence jsou okamzite komentovany a separovany. Nejvic frci sucha ryze a suche testoviny ☹ a rizek a pizza...