36. tt, mimi koncem pánevním, málo plod. vody. Otočí se?

nicol2010
28. únor 2012

ahoj, jsem 36+3 tt a miminko mám stále KP, nožky natažené do pravého boku. Doktor mi říká, že máme málo plodové vody a místa a že šance na otočení už není. Přesto se ptám, jestli se někomu stalo, že se miminko otočilo s tím, že mělo málo místa a vody , zda jste tomu nějak pomohly a pokud ano tak jak? díky moc.

eloana
28. únor 2012

Ahoj me se malej pretocil ve 36tt. nic jsem proto neudelala... nejake cviky jsem se bala- aby se nejak nezamotal do pupecni snury...ale vody jsem mela dost....

llluckaaa
28. únor 2012

Ahoj, nevím, kolik jsem měla vody, ale ani jedno z mých dětí se od 32 tt nehlo a obě zůstaly koncem pánevním až do konce. Nějaké cviky jsem při prvním děcku cvičila (ale bez efektu), při druhém jsem ani nic nezkoušela, bylo mi jasné, že se ani nehne 😀

apollo11
28. únor 2012

Ahoj, mně dr. nabízel i manuální otočení, ale v 36tt na kontrole už bylo příliš málo vody a zkonstatoval, že by to asi nešlo - odmítla jsem to stejně (chtěla jsem taky, aby se otočila sama, ale násilím ne). Mluvil o tom jako o jedné z podmínek úspěšného otočení.. ale zázrak se může stát vždycky 😉

kamaradicek
28. únor 2012

Neboj, miminko se Ti urcite otoci. U me syn ve 40. tydnu tam byl polohou pricnou a v 41 tydnu uz lezel jak mel🙂

babka
28. únor 2012

Jsem na tom v podstatě stejně jako ty. Miminko je už přes měsíc a půl tvrdošíjně v poloze KP, jen nožky má občas na bok, občas nahoru. Podle jedné doktorky v porodnici máme také málo plodové vody, podle druhé akorát (u KP polohy se to prý špatně měří), ale šanci na otočení už nám taky nedávají ☹ Cvičení mi doktorka nedoporučila, tak počkám, jesti se mimčo ještě umoudří...

karrison
28. únor 2012

mně se malej taky neotočil...zkoušela jsem cviky, dokonce jsem byla i na obratu zevnimi hmaty, alea ni to nepomohlo...nakonec jsem musela jit na cisare.

n20
28. únor 2012

Ahoj, náš malej byl také koncem pánevním, bylo mi nabídnuto manuální přetočení,které jsem odmítla, jsem toho názoru,že má miminko svůj důvod proč tak je,tak pokud se nechce otočit samo,tak ho přetáčet manuálně rozhodně je blbost. Nakonec jsem šla na císaře.

kacerinka
28. únor 2012

Měla jsem malé bříško a naše mimi se rozhodlo, že zůstane hlavičkou nahoře. Bylo mi nabídnuto, buď rodit koncem pánevním nebo císař. Oboje mělo svoje pro a proti, ale než riskovat zdraví moje a hlavně miminka, rozhodla jsem se pro císařský řez a nelituji. Rodila jsem v 39 tt v Havlíčkově Brodě.

mamucha2
28. únor 2012

Taky by mě zajímalo, co na nezbedné děti 😀 Moje miminko bylo na 3D hlavičkou dolu, tak jsem se radovala, že je stejně chytré jako můj první miminko, které se otočilo hlavou dolu hrozně brzo a už tak zůstalo 🙂 Poté jsem šla za tři dny na UTZ ke svému gynekologovi a ten mě nepotěšil, protože řekl, že je miminko KP. Tak jsem vytírala zásadně na 4 a přemlouvala ho, aby se otočilo. Na UTZ ve 32tt bylo hlavičkou dole, tak jsem jásala a druhý den jsem jela s velkou bolestí břicha do nemocnice a mimís je v příčné poloze a je to teda doost nepříjemné 😠 😠 Tak jsem nakonec zvědavá jak to s polohou našeho mimi dopadne 🙄 🙄

janca_dobi
28. únor 2012

Naše tvrdohlavá cácorka se také neotočila, zůstala KP. Prý si nějak seděla na nožičce, či co, proto jí to asi nešlo. 😒 Cviky jsem zkoušela jen párkrát, bylo mi to nepříjemné. Na zevní otočení bych nešla. Rodila jsem tedy císařem a to ještě ke všemu dříve, a to už v 34. týdnu.

fiallinka
28. únor 2012

Jedno z dvojčat se mi otočilo v 35. týdnu, a to fakt nemohlo mít skoro žádné místo 🙂

slundo
28. únor 2012

Asi bych tomu nějak nepomáhala. Většinou už tak mimi zůstane, ale některý se dokážou přetočit i těsně před porodem 🙂 A jak píše mamucha2, některý děti jsou akrobati 😀 Nech tomu asi volný průběh

bettyx
28. únor 2012

ahoj, já měla KP do 36tt.. pak se mimčo samo otočilo... plodový vody bylo akorát.. ne moc, ne málo, ale byla jsem placatá.. v době porodu 98cm přes břicho a otočilo se.. tak mu věř a třeba ti to taky vyjde.. hodně štěstí! 😎

usounek25
28. únor 2012

Ahoj, malá byla taky od 32. týdne KP, plodové vody jsme měla dost a jelikož jsem měla i dost velké břicho, tak si myslím, že i to místo tam nějaké bylo. Ale zůstala až do konce KP. Občas jsem zkusila si lehnout na záda a podsadit pánev, ale pak jsem se na to vyprdla. Většinou k tomu mají děti nějaký důvod, že se neotočí a do manuálního otočení bych já určo nešla a ani mi ho nikdo nenabídl. Rodila jsem vaginálně, do císaře mě nikdo nenutil a jsem ráda, že se to povedlo přirozeně. Navíc jsem byla druhorodička a porod byl rychlovka - za dvě hodiny byla malá na světě, ani jsem si nestačila užít nějaké bolesti apod. Ale jak se říká - naděje umírá poslední 😉 , než porodíš tak je furt šance, že si to prcek rozmyslí a otočí se.

blondynka400
28. únor 2012

Taky jsme měla mimi KP, plodové vody tedy dostatek, místa asi méně, vždy jsem měla maličké bříško, v devátém to co má většina v pátem 😀
Co se týče otočení, po tom 36tt už šance moc není ikdyž je vše "úplně ok", ale může se stát že se otočí, jsou případy, kdy se otočí i těně před porodem. Já zkoušela zhruba od 32tt cviky na přetočení, svítit baterkou, nosit v kapse rolničku, prostě všechny tyhle metody a nic nezabralo (ale v tom 36tt jsem s tím zhruba sekla). Celkově jsme ale názoru, že když dítě zůstane KP,ví proč to dělá. Je to stejně fyziologická poloha jako poloha záhlavím, jen méně častá, to jen v dnešní době se z toho dělá něco nenormálního a extra rizikového a řeší se to CS, podle mne úplně zbytečně. Já rodila přirozeně, jen tedy vyvoláním v 39tt, aby nebylo mimčo moc veliké a pohoda 😉

michaela_2
28. únor 2012

ahojky, mě říkala doktorka, že mám málo plodové vody už od 16. týdnu - posílala mě kvůli tomu i na různá vyšetření. Malá byla od začátku KP a i když se hýbala hodně často, tak se nepřetočila aby byla správně. Možná to bylo kvůli té vodě, měla jsem i hodně malinké bříško, takže tam moc místa neměla. Já jsem chtěla rodit spíš normálně a v porodnici tomu i většina doktorů byla nakloněna - protože mi říkali, že miminko bude menší, že nebude mít ani tři kila. Na předposlední kontrole před termínem mi ale jedna doktorka přeměřila pánev, popsala všechna rizika a nekompromisně napsala na císaře.
Po narození malá nakonec vážila 3,41kg, takže nebyla vůbec tak maličká jak doktorům vycházelo měření na ultrazvuku a já jsem byla ráda, že to nakonec dopadle takhle, když jsem viděla, jak je nádherně baculatá, nedovedla jsem si moc představit jak bych jí rodila zadečkem napřed 🙂

Každopádně od nějakého 30. týdne jsem každý den cvičila různé ty doporučované cviky, ale nepomohly.............Malá asi za žádnou cenu nechtěla být hlavičkou dolu 🙂

Držím palce aby se miminko ještě otočilo - slyšela jsem případy, kdy k tomu doopravdy došlo naposlední chvíli. I mě dělali ještě ráno před řezem kontrolní ultrazvuk, jestli k tomu náhodou nedošlo.

mrsblack
28. únor 2012

Měla jsem naprosto totéž, už od nějakého 24. týdne jsem cvičila, ale miminko už se neotočilo, kvůli nedostatku plodové vody jsem rodila císařem už v 38tt přesně. Slyšela jsem i o otočení těsně před císařem, kdy si to mimčo rozmyslelo (asi se samo bálo jít "pod kudlu" 😀 ), ale upřímně, nechci tě zklamat, ale moc šancí tomu nedávám 😒

salomee
28. únor 2012

To, co popisuješ, byl případ i mojí sestry, a to v obou těhotenstvích. Obě neteře zůstaly už do konce koncem pánevním a taky se tak narodily- přirozeně, ne císařem. A všechno bylo OK (Dneska je jim 15 a 10 let🙂 ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru