5. týden těhotenství. Bude něco vidět na ultrazvuku?

denousek
7. srp 2011

ahoj... v patek jdu poprve na prohlidku co jsem nasla / / budu 22DPO .. to znamena 3tyden + ty 2 co se přičitaji ze?takže 5 tyden těhu?zajimalo by mě jestli bude neco videt na UZV hlavne aby se potvrdilo ze je to v děloze.. už mám letos za sebou mimoděložní... myslite tedy že 22DPO už bude něco vidět?děkuji

gammaray
14. srp 2011

@megy velká gratulaceeee 😀 😀 😀

denousek
autor
14. srp 2011

@megy juuuuu no vidís to 😵 hod fotečku 🙂

michaela2310
14. srp 2011

@megy velká gratulace!!!!! tak hlavně zdravíčko 😉

snowgirl
23. srp 2011

tak my máme taky potvrzeno, zatím byl vidět jen žloutkový váček, ale příští týden jdem na kontrolu a bude vidět i návštěvník, doma máme první fotku s černou tečkou a manžel koupil Velkou knihu mateřství 🙂 A už mi je krásně zle .-((

megy
25. srp 2011

ahoooj holky, tak fotečka v albu přidaná - máme taktéž žloutkový váček a dokoncce dr. říkal, že i srdíčko tam na náš problikává, ale s jeho uz mi to chce potvrdit 7.9. 😀
jinak mě je docela dobře - v noci mě budí zvracení a bolavá prsa 😀 ale to nevadí 🙂

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

mydarling
20. kvě 2015

Ahoj holky,mám dotaz a budu ráda,když mi ho některá zodpovíte s podobnou zkušeností..Byla jsem u dr a na ultrazvuku viděla dutinku v děloze(byl to 17 DPO),neřekla mi k tomu ale nic a ať přijdu buď 14dní po vynechání MS nebo za měsíc(domluvit se co dál..),TT mám negat.Pokud by to těhotenství nebylo,co to může být?

keny123
26. lis 2015

Ahojky.maminky co vite kdy jste meli ovulku kolik dpo bylo tehu potvrzene na uzv?a kolik dpo bylo srdicko?diky

kocandina
17. led 2016

Ahoj holky tak jsem si dělala test a vyšel pozitivní tak bych byla dneška 4tt+3.Jdu na gyndu 28.1. Tak snad bude vše v pořádku 🙂

tati_ana
2. únor 2016

@keny123 ahojky, tak 18 DPO na ultrazvuku byla videt dutinka 5 mm a 32 DPO (6+4tt) bilo uz srdicko...mimco melo 6,3mm 🙂

slunicko156
9. únor 2016

@megy ahoj můžu mit dotaz?

megy
10. únor 2016

@slunicko156 určitě můžeš 🙂

slunicko156
10. únor 2016

Doktorka mi řekla, ze je to tam kde ma, ale ze zatím není srdíčko, ze mám přijít za dva týdny... Ale ja nic nevidím ani tady? :-d

megy
10. únor 2016

@slunicko156 tak tohle je krásný gestační váček - uložený v děloze - paráááda - tak mimoděložní těhotenství to není.který DC jsi na tom UZ? Ono totiž je to i tom, jak se natočí sonda atd. 🙂 jinak první je gestační váček, pár dní na to žloutkový s malou čočkou, kde se ukazuje srdeční akce. tzn., že pokud jsi cca 5 týden, tak na srdíčko tě pozvala správně 🙂 pokud se bojíš, zda je to normální nález - tak je to normální - gestační váček je pravidelný

megy
10. únor 2016

@slunicko156 jinak pro vysvětlení - ten takový tvar rohlíčku, to je gestační váček🙂 a je uložený v děloze - to je kolem toho váčku ohraničené bíle nahoře

slunicko156
10. únor 2016

@megy no podle výpočtu mého jsem byla na ultrazvuku 6+2tt ale těžko říct, poslední MS byla 24.12. 🙂, jo tak uz je mi to jasné uf 🙂

slunicko156
10. únor 2016

@megy a ovulace pravděpodobně a den početí asi 10.1. Myslim 🙂

megy
10. únor 2016

@slunicko156 no myslím, že početí mohlo být klidně o 3-4 dny později než píšeš 🙂 takže to pěkně odpovídá🙂

slunicko156
10. únor 2016

@megy no náš poslední styk byl toho 10.1. Protoze od 11.1. Jsem měla zase zánět močáku :-/

megy
10. únor 2016

@slunicko156 věz, že spermie jsou dost životaschopné - já podle všeho otěhotněla tenkrát úplně jinak než jsem si myslela 😀 u tebe to sedí úplně - jestli 10.1. byl PS, pak cca i podle životnosti spermií jsi mohla otěhotnět cca až 13.1 a to bez problémů 😀 - než se to dostane do dělohy a uhnízdí, tak to bývá tak 5-7den, tudíž tak 20.1. než se začne tvořit hcg, tak to odpovídá tomu testu, co máš a to 22.1.což je cca 27DC. 8.2 jsi byla 44DC - podle toho to odpovídá cca 6+2 - tak jak píšeš, ale mimčo bude asi kvůli té posunuté ovu o cca 3 dny mladší tipuju, takže UZ by odpovídalo přesně stáří 5+6 - což je absolutně normální nález. Já vím, že jsem byla tenkrát na UZ měla jsem taky spočítáno, že bych měla být víc a to mě dr. dost překvapil, že to bylo mladší 🙂

megy
10. únor 2016

@slunicko156 jo jinak jsi mě donutila ti podat důkaz - přidávám ti fotku z druhého těhotenství, kdy jsem si ji dokonce popsala, že jsem podle MS měla být 6+2 a podle uz jsem byla 6+0 😀

slunicko156
10. únor 2016

@megy Ahaa, no tak to jsem zvědavá za ty dva týdny co mi řekne 🙂 to uz mě snad dá i prukazku pokud to bude v pořádku 🙂

pajave
2. črc 2016

Ahoj,já jsem te ve 4tt a pár dní. Když jsem teď byla na kontrole tak na ultrazvuku ješte nic vidět nebylo... I 5tt je brzo... Nabrali jen krev 🙂

lussi1
2. črc 2016

Ahojky chtela jsem se zeptat, jake jsou nejcastejsi priznaky tehotenstvy...? Mela jsem pred par dni ms a jeste jsem je mela vynechavany a jen 4 dny.Mam tvrde a nafoukle bricho. Vsechno me boli a bolest zad...A trochu zvetsene bradavky a na pravem prsou me picha tak se chci poradit jestli to neco navazuje a jestli bych mohla byt tehotna dekuji

simi1510
26. srp 2016

Ahoj holky, co říkáte na toto z dnešní páteční kontroly? Dle poslední MS bych měla být 6+6 (k pátku), dle ultrazvuku ale v 5. týdnu. Ddle doktorky jsem opět objednaná na pondělí.

terezie1613
5. dub 2017

Jsem 5+2 dnes jsem byla na gynekologii a nase fazolka byla krasne videt nej vedle ni bylo neco co ani pani doktorka nevi co to bylo rikala ze to vypada na nejakou volnou tekutinu ale ze nemuze vyloucit dvojcata setkala jste se s tim nektera dekuji moc za odpovedi 🙂

muminek1988
10. čer 2020

Ahojky, chci se zeptat. Je mozne abych mela priznaky tehu a doktorka nic nevidi. Test jsem si nedelala. Ale kdyby tak bych byla paty tyden. Je sance ze bych presto mohla byt tehotna?

tasimia
10. čer 2020

@muminek1988 těhotenství může být klidně mladší než 5tt, takže nemusí nic jít vidět. Být tebou udělala bych si test, to je nejlepší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru