6. tt a hlen s příměsí trochy hnědé krve

mufinka26
5. lis 2011

Ahoj holky, dneska jsem začala 6tt, ráno sem byla na pohotovosti, jelikož mě bolel podbřišek a když jsem byla na wc tak po utření byl na papíře hnědý hlen, ale velmi málo, na pohotovosti bylo vše v pořádku, jsem doma a ležím, ted se ovšem hlen ukázal znova, je to normální? Stalo se to některé takhle na začátku? Bříško mě nebolí a opravdu je to jen hlen z trochou hnědé, jakoby staré krve ☹

tamarila
5. lis 2011

Taky jsem takhle na začátku špinila, kolem 10 tt dokonce i docela dost. Doktorka mi říkala že pokud nejde o čerstvou krev tak to obvykle nebývá problém, jde obvykle o nějaký hematom co se vytvoří když praskne nějaká žilka jak se v děloze všechno zvětšuje, a pak se to čistí ven. Pokud bylo na pohotovosti a UTZ všechno v poho, tak se nestresuj, ale raději si dej klidovej režim a lež než se to zklidní 🙂 Bude to dobrý.
Kdyby se to nějak zhoršovalo tak klidně jdi zase, raději zbytečně ať máš klid. Jo, a na takový ranný špinění se předepisuje Utrogestan nebo Duphaston, já jsem měla ten Duphaston, je to na udržení ranného těhotenství, asi spíš pro klid, někdy se předepisuje i preventivně a bere se do 12 týdne. Tak se na to kdyžtak u doktorky přeptej ať jsi klidnější. Zatím se měj, ať ti to dál probíhá už bez problémů 😵

maudn
5. lis 2011

tohle jsem měla někdy kolem 4týdne (nebo 5), zapsala jsem si to jako ms a pak jsem byla překvapenad z pozit. testu

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
coxa
7. lis 2011

Také jsem lehce špinila, ale měla jsem i hematom, tak to prý bylo způsobené tím. U mne to trvalo jen pár dnů. Ať je vše tak jak má!

sisip
7. lis 2011

Ahoj, a nebyla jsi ted někdy na gyndě ,na prohlídce, já to ěla v záčátku těhu asi do 6m, vždy jak jsme byla na gyndě na kontrole. Tím jak ti tam dá to zrcátko a prohmatává,tak pak jsme měla taky mírné špinění. myslím, že to nic nebude, když ti na pohotovosti potvrdili,že je vše v pohodě.

romca13
7. lis 2011

já jsem v 8tt a taky od včera lehce špiním, dnes jsem byla na kontrole, vše je ok, srdíčko máme, a to špinění je způsobeno malým otokem v děloze,, jak tu holky píšou je možné, že mi třeb aprskla nějaká žilka nebo něco, taky dost zvracím, tak se to břicho asi taky dost namáhá,,, ani mi žádné léky nedal, prý mám jen odpočívat, napsal neschopenku,, pokud to prý není krev, ale hnědé špinění, tak to je ok,,,,pokud by se mi prý cokoliv nezdálo mám dojít,, takže asi tak 🙂 prý v tom 1. trimestru je to špinění celkem běžné

mili84
7. lis 2011

Ahoj, buď v klidu, to je z toho, jak se rozathuje děloha, tak Ti praskají cévky...Měla jsem to samé, až do 15tt a na pohotovosti ni to takhle vysvětlily. Špinění mají prý 4 těhotné z pěti 😉 Je to fakt běžné.

andara
7. lis 2011

Já takhle byla na pohotovosti 3x (6tt,10tt a 13tt) jednou to byla krev, ale jen po utření, podruhé špinění-skoro týden a potřetí jen lehké zašpinění-neměla jsem hematom, nic, tak prý asi prasklá žilka. Dostala jsem Utrogestan a Ascorutin a musela ležet. Vše pak bylo ok, tak se neboj🙂 Držím palce!

elana
8. lis 2011

vím že to dovede hrozně vyplašit, ale (už z toho, co nás tu píše a jejich profilů), dost často se jedná opravdu jen o prasklou žilku, jak se utváří a zvětšuje plodové vejce, či jak je prokrvený čípek nebo to může být hematom. Já jsem taky špinila, tuším od 6.tt do 8.tt a potom jednorázově jsem zašpinila ještě na zač. 17.tt, ale na uzv bylo vždy vše v pořádku, jen právě od toho malého hematomku. Důležité je, že je ta krev hnědá, tedy stará, neděje se akutně TEĎ nic. Kdybys krvácela jasnou krví, okamžitě do nemocnice, takto je důležité se nenamáhat (hlavně břicho ne) a víc udělat v podstatě nemůžeš. Maximálně Ascorutin, klidně 3x2 tablety.

majinka1981
21. lis 2011

To se mi stalo taky. A doktorka mi řekla, že to může být zrovna doba kdybych měla normálně dostat menstruaci nebo že je to tím jak se mimčo zavrtává do dělohy. Po čtyřech dnech to bylo v pořádku.

medulen
5. srp 2012

Ahoj holky.mam po dvou samovolnych a dvou s revizi potratech.ted jsem 5tt+4 beru duphaston a i pres nej jsem rano melahnedy hlen .tehu testy silno pozitivní .je tady nektera ktera spinila i pres duphaston a pak nepotratila?myslim ze se blizi dalsi konec a nevim jestli nemam duphaston vysadit aby mesicky mohli prijit a nezdrzovalo se to tim lekem dekuji

glock
5. srp 2012

Já jsem potratila v 7 tt, začalo to křečma v břiše, pak přišlo špinění a nakonec krvácení. Mezitím jsem byla x krát na pohotovosti a vše bylo ok, až jsem jednou šla na záchod a při utírání jsem cítila, že mám v pochvě divný tlak, myslela jsem si, že to bude jen další pucek krve, ale bylo to naše mimi, které už dávno měla srdíčko, prostě mi naše štěstí spadlo do ruky ☹ . Od druhé návštěvy pohotovosti jsem baštila Duphaston a Ascorutin a stějně to nevyšlo..... 😢 Pak následovala revize......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru