Alergie, povolí mi nějaký lék ve 2. trimestru?

pajab
13. kvě 2013

Maminky je tady toho spousta napsaného a už dost staré - ráda bych obnovila forum na téma Alergie v Těhotenství (1 trimest) a vůbec i celé těhu. Jsem v 10t a jsem silný (vůbec v tomto období) alergik. Nic nesmím žádné léky jen Homeopatyka které mi vůbec nepomahají. Můžu aspon doufat že mi něco povolí když začnu 2 trimestr?? Děkuju ...

pistalinda35
13. kvě 2013

@pajab ahoj, také řeším podpobný problém, jsem v 7. týdnu... vysadila jsem Zyrtec i Symbicort (dýchátko)... mluvila jsem s alergologem po telefonu (z nemocnice Homolka) a ten mi řekl, že mám Symbicort klidně brát dál a že škodlivost Zyrtecu také nebyla prokázána... ale že samozřejmě pochopí, pokud si vše vysadím. Dnes teda kýchám jako o život a přemýšlím nad tím, co by bylo lepší, zda brát prášek, nebo mít "stahy" břicha při kýchání...

speedygon
13. kvě 2013

Ahoj holky. Já jsem taky silný alergik. Názory dr se liší, takže každá můžete pořídit jinak. Mně v minulém těhu dr nedoporučil brát žádné léky, jestli si dobře pamatuji, teď zase moje alergologie napsala, že prášky dle potřeby, že dokonce mohu i vakcínu pod jazyk. Tu jsem ale nebrala(v letáku je, že se nedoporučuje ta první série) a tu já právě měla. Tak jsem se vyprdla na radu alergologie. No a prášky jsem zatím nepotřebovala, zvládala jsem bez nich. Až dnes, kdy mě už párkrát pěkně pálily oči, jsem si tabletu vzala. Beru Xyzall, ten je z těch léků prý nejbezpečnější a v těhu se může. Ne třeba zrovna denně, ale názory se taky liší....Ale prý je rozhodně lepší zmírnit alergii. No, tak uvidíme....

pistalinda35
13. kvě 2013

@speedygon mně teď také tak pálily oči, že jsem si nakonec pilulku vzala ☹

pajab
autor
13. kvě 2013

Já jsem taky všechno vysadila - brala jsem jen Claritine volně prodejný ten mi stačil. Jenže ted ☹ Pálení očí, kýchám jak šílená kolikrát si to počítám a i 15krát zasebou ... Hnus. Snažím se to vydržet ale jak píše pistalinda35 co je lepší prášky nebo stahy v břiše. Jsem tepr na začátku a termín mám v Prosinci, takže jediná útěcha je že když budu už vysoko alergie tady nebude 🙂

brigule
15. kvě 2013

Ahoj, sice je to mimo téma, ale chci poznamenat, že u mě spolu s počátkem těhotenství alergie zmizela (nebo aspoň se neprojevovala, prostě vůbec nic!!!). Už jsem skoro 4m po porodu a zatím pořád nic. Dr mi ale slíbila, že se alergie opět vrátí 😎 V samém konci těhotenství a po porodu cca do 3 měsíce jsem měla jiné, zcela nepochopitelné zdravotní problémy a dr mi řekla, že během těhotenství a po porodu se holt můžou vyskytnout nepřijemnosti, ale něco se může i zlepšít, např ta moje alergie. No a ty nepochopitelný problémy už zmizely, tak očekávám návrat alergie. Kojím, a nevím co pak ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru