Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jabber
2. led 2008

andrejak - taky držím pěsti!

petruna
5. led 2008

andrejak : tak to je mi lito. Dej vedet, co ti rekli. Jako muze se stat, ze i v pripade spatnych vysledku je miminko zdrave, ale to zalezi na mnoha vecech. Vetsinou je amnio uz docela spolehlive v diagnoze, nevim...
opravdu zalezi na tom, co ti reknou. Moc drzim palce, aby to dopadlo, co nejlepe !!!!

marselina
5. led 2008

u nás byl jeden případ kdy z plodové vody vyšlo že se narodí miminko nějak postižené bud že bude slepé nebo hluché,známí si ale na doporučení primáře iminko nechali a ejhle narodil se im krásný a zdravoučký syn.

marselina
5. led 2008

mě osobně vyšel pozitivní triple test a na základě toho mě ozvali na odběr plodové vody,měli podezření na downův syndrom..při odběru mi řekli že navýsledky budu čekat 6-8týdnů,toho jsem se zhrozila a až po té mi lékař sdělil,že si můžu zaplatit 2000kč a výsledky budu mít do třech dnů,ani vteřinu jsem neváhala a pallatila,ty tři dny byly neskutečně dlouhé,skoro všechny jsem je probrečela,ale vše nakonec dopadlo dobře a já si z porodnice domů vezla svého jakoubka.

petule24
10. led 2008

ahoj děvčata, mně včera brali taky krev na gentiku a tak mě teď čeká do 17.1. čekání na výsledky. Hodně jsem o AMC slyšela od známých a taky od pár zdravotních sestřiček a já nevím jestli bych na tu plodovku šla a podstupovala to riziko potratu. Prý je mnohem lepší zaplatit si 3D ultrazvuk.
Včera když mi krev odebírali, tak jsme se sestřičky ptala, zda může nějak výsledky ovlivnit to, ze jsem nachlazená a říkala že ne. Jste stejného názoru?? budu ráda za každý názor. (pokud je to možné a výsledky by nebyli dobré, tak bych si až nachlazení zmizí, vyžádala opakovaný odběr)
děkuji za názory a hodně štěstí všem. P

andrejak, dej vědět co a jak, ale držím ti moc pěstičky aby to bylo v pořádku

andrejak
10. led 2008

ahoj holky,díky za vaše odpovědi,ale bohužel mám špatné zprávy. Řekli me že je moje holčička nemocná, že má turnerův syndrom,říkali že se to neprojevuje žádným mentalním postižením, ale že ty děvčátka jsou malého vzrůstu, jsou neplodné, vlasy jim dorůstaji asi jen po uši a mohou mít také veliké potiže se sluchem i zrakem apod. Denně by musela brát nějaké prášky .......Jen co mě to zdělili tak mě vzali na ultrazvuk a tam zjistili,že už je moje holčička dva týdny mrtvá, musela jsem nastoupit do Sanosu v Hradci Králové kde me vyvolali porod. Můžu vám říctm,že tohle byly a ještě pořád jsou nejhorší chvíle mého života, nikomu bych to nepřála, doufám že vám všem se toto neštěstí vyhne a budete mít krásná zdravá miminka.............

petule24
10. led 2008

ahoj andrejak, tak to je mi hrozně moc líto.
Zjistili ti jak se to stalo?? nebo měla to mít po kom třeba v gentické výbavě aniž by se to u někoho projevilo? Nechápu co se to teď všechno děje, je toho všude kolem tolil ☹.
Opatruj se a neboj, vím, že jsou to asi slova k ničemu, ale jednou bude zase dobře. Buď silná
pá Péťa
PS: já se taky bojím...

andrejak
10. led 2008

u nás v rodině ani u partnera (nyní jíž bývalého,nedokázal me být v těžké chvíli oporou ☹ ) žádné vážné nemoci nejsou. Odebrali me krev na chromozonální vady a moji holčičku budou pitvat zda tam nebyli ještě nějaké jiné příčiny úmrtí,ale výsledky budu vědět až za měsíc.
Věřim tomu, že tobě to určitě dobře dopadne,až budeš vědět výsledky dej vědět, držim pěstičky pa 🙂

petule24
11. led 2008

ahoj andrejak, tak to je neuvěřitelný ☹, ty chlapi jsou opravdu srabáci ☹. Znám taky paní, které když se narodilo děťátko s dawnem, tak se na ně otec vykašlal a odešel ☹, to jsou hrdinové ☹. A přitom v takovou chvíli jsou potřeba nejvíc. Moc mě to mrzí, buď statečná, zase začne svítit sluníčko, uvidíš.
Dej vědět jak to dopadlo s holčičkou.
Děkuji ti moc za podporu a já určitě ve ČT dám vedět jak jsem dopadla, taky pevně doufám, že to bude v pořádku, ale to víš, strach mám (teď se hlavně bojím, aby se neprojevila moje fakt kvalitní rýma, která mě od úterý sužuje, na výsledcích krve....., sestra říkala, že ne, ale nejsem si jistá...).
Opatruj se.

andrejak
11. led 2008

ahoj petule24,
ano máš pravdu chlapi jsou opravdu srabáci,alespoň se ukázalo nyní jaký doopravdy je a hlavně, že takový chlap nestojí za to abych se kvůli nemu trápila. Já se teď musim smířit s daleko horší věcí a až to zvládnu, tak začnu žít nový život, ale vim že hned to určitě nebude ☹
Určitě dám vědět až budu mít výsledky moji holčičky ☹
Myslim si že tvá rýma nebude mít vliv na tvé výsledky, budu na tebe myslet pa 🙂

petruna
13. led 2008

andrejak : tak to je mi moc lito ☹ muselo to byt hrozne. Nikdo z nas si to, cos prozila urcite nedokaze predstavit. O to horsi mi pride, ze jsi na to sama, ze te partner nepodrzel. CO to je za chlapa, kdyz jeho zena (partnerka) rodi mrtve postizene dite a on neni pri ni ? 😠 Je mi to fakt moc lito. Doufam, ze najdes chlapa, ktery bude stat pri tobe dej se co dej a budete mit zdrave miminko.
Myslim si, ze je mensi zlo, ze to priroda zaridila tak, ze jsi vlastne jakoby nemela na vyber. Nejvic desivy mi pripada, kdyz se maminka musi rozhodnout, jestli miminko zabit nebo ne. Nemoc co mela tvoje holcicka mi pride horsi nez downuv syndrom, takze tady asi spousta maminek nema co resit, ale i tak by bylo podle me pro tebe horsi rodit zive miminko , ktere hned po porodu umre nebo mu pichat nejakou injekci, ktera by ho pred tim zabila. No je to sileny tak jako tak. Drz se !!! V takovych pripadech nemam slova utechy. ☹ Ach jo !

petule24
14. led 2008

andrejko, opravdu nemá smysl se pro takového člověka trápit, nezaslouží si to a projevila se jeho opravdová povaha... Určitě tě bude čekat lepší život a časem i po boku někoho kdo si to zaslouží. Čas i tuhle ránu zahojí. Ono se ne nadarmo říká, že opravdový charakter se pozná až když jde do tuhého... Neboj, bude dobře.
Až budeš mít ty výsledky, dej vědět, budu ráda a nesmutni beruško, musí to být hrozně těžké,ale neboj, zase začne svítit sluníčko.
Andrejko, kolik ti je, pokud to není tajný???
Určitě ti dám vědět jak jsem dopadla, ČT se blíží.
Včera jsem zrovna mluvila s kamarádkou, která na tom byla a říkala, že to vůbec nebolelo, tak jsem z toho cvok, no, kéž bych to nemusela podstoupit vůbec.
papa P

andrejak
15. led 2008

Ahoj holky, diky za podporu, jsem moc ráda že jsem si mohla s někym ¨popovidat¨. Hodně mě to pomáhá, je jen zvláštní to že se necítím jít ještě ven mezi lidi, však to určitě znáte některý jsou nesnesitelně zvědavý a netaktní 😒 , ale tady jsem,že jsem si tady s vámi mohla napsat. 🙂 Představte si,že ten prevít má ještě žaludek na to, mě psát jak mu chybim a že mě miluje ............., ale když jsem ho potřebovala, tak tady nebyl. Naštěstí jsem na tohle hrozně zásadová a panáček má smůlu na sladý řeči mu už nenaletim. Z nejhoršího jsem se musela dostat sama, tak teď už to také zvládnu. 🙂Sice ještě pořád beru nějaké prášky na nervy,ale jsem za ně ráda. ☹ Máte pravdu čas tuto ránu zahojí a začnu žit nový život a doufám že s pořádným partnerem. ...... 😉 Nyní budu ještě náročnější na výběr partnera,ale už to nechci zažít ☹
Petule24: je me 25 let v červnu 26
pa

alenka83
15. led 2008

Andrej, držím palce a dodávám moc sil. Na jeho sladké řeči neber ohled, takhle by se zachoval opět při dalším problému, takže ať si trhne nohou. Tohle nechápu a kdyby se tohle nestalo, zřejmě bys jeho charakter poznala časem a to by mohlo být taky pozdě. Říká se správně, že všechno zlý je k něčemu dobrý. Snaž se na to koukat optimisticky a mít na blízku lidi, kteří Tě mají opravdu rádi pomohou. Nový život přijde jistě brzy a budeš nakonec spokojená a miminko vyjde bez problémů a starostí. Držím palce a hlavu vzhůru!!!

petule24
16. led 2008

Andrejko, dobře jsi udělala, sladký slova ti může ve své podstatě říkat kdokoliv, a o tom opravdu vztah není. K čemu jsou slova, když činy se jaksi nedostavují..... Hlavní je, že jsi natolik silná aby jses s tím vypořádala a víš, že on tě nedokáže stáhnout zpět. Já jsem taky v těhle věcech zásadová (taky jsem kdysi řekla odcházím a odešla jsem bez návratu...). Ale jak říkáš, budeš náročnější, ono už nejsme ve věku, kdy se bezhlavě jen tak zamilujeme, už máme nároky a hranice, které se nedají překročit....
Jsi silná a statečná a moc tě za to obdivuji. V problémech se ukáže kdo při tobě stojí a ten kdo ne, toho je lepší se zbavit a neobklopovat se takovými lidmi - protože i tak denně potkáváme moře blbů, kterým se prostě vyhnout nedá, tak proč si je ještě tahat do života...
Mně je 26 a na konci května 27
Můj důležitý den se taky blíží, zítra ve 13hod.....

petruna
16. led 2008

andrej : moc te obdivuju, ze jsi pritele nevzala zpatky. Udelala si moc dobre ! To co si zazila ty je tak silena situace, ze pokud v tomhle partner selze, neni co resit....
Moc ti preju, abys nasla nekoho, kdo by v tech nejtezsich chvilich stal pri tobe a drzel te za ruku, ale hlavne ti preju, aby jsi uz nic zleho nezazila. Uz sis to vybrala.
petuile : drzim palce, at vse dobre dopadne !!!!!!!

petule24
17. led 2008

petru, děkuji ti moc, taky v to moc doufám, když mi odpadne tahle starost, tak už budu konečně klidná a nevyplašená. Dám vědět.

andrejak
17. led 2008

Ahoj holky, tak si představte,že dnes jsem se poprvé odvážila jít mezi lidi. Naštěstí jsem byla jen s přáteli 🙂 a nesetkala jsem se s lidmi co i přesto,že vědí co se vám stalo,řeknete jim že o tom nechcete mluvit, ale i přesto budou klást dál otázky které nebudou příjemné 😠
Bylo to fajn dokonce jsem se zastavila v práci a tam mě nabídli, že až se budu cítit na to se vrátit,tak můžu chodit jen na pár hodin abych se moc v šestinedělí nepřetahovala 😀 ( moje práce spočívá v tom že dělám na recepci jedné v soukromé firmě).
V pondělí jedu ke svému dokotorovi na kontrolu¨,tak jsem zvědavá co mě řekne. Doufám,že to nebudou žádné špatné zprávy, jak psala petruna: DOUFAM ZE JSEM SI VSE ZLE VYBRALA ............
petule24: myslela jsem na tebe a držela pěstičky 🙂 určitě napiš až budeš věddět výsledky!!!!!!!

petule24
18. led 2008

ahoj Andrejko, omlouvám se, že jsem včera nenapsala, ikdyž jsem to slíbila, byla jsem tak vykulená, že jsem to prostě nezvládla 🙂.
Výsledky jsou v pořádku, vše je v pořádku, tak ze mě spadl ohromný balvan a cítím, že můžu konečně volně dýchat a tolik se nebát. Krev mám 0 rh +, takže i to dopadlo dobře a nemusí miminko dostávat protilátky.
I přesto jsem se spojika s primářkou z genetiky v Praze a příští týden jí budu volat a ještě promluvíme o tom mém trápení (partnerova SMA) a nechám si poradit. Pokud by mi doporučila i tak plodovku, asi bych musela zapřemýšlet, ale třeba mi dá ještě nějakou jinou možnost jak to co potřebuji vědět zjistit. Je to velice příjemná lékařka a jsem jí za mnohé vděčná (především za klid na duši, který díky ní mám...)
Měla jsem takový strach, že když mi pak doktor poslouchal srdíčko, tak přes hluk mého vyděšeného srdce nemohl chvilku srdíčko toho našeho drobečka najít 🙂, ale vše dobře dopadlo a slyšeli jsme ho.
Váhově jsem stále na té své váze a nic jsem nenabrala.
Zvracení asi odešlo napořád 🙂, takže taky paráda.
Tak s tím setkáním s těmi příteli je to super, to jsou přátelé, víš 🙂 a věřím, že ti tam bylo dobře. Ono by jsi stejně jednou musela mezi lidi. Je to super, že jsi se k tomu tak postavila a s tou prací je to taky bezvadný, hlavně se nepřepínej a dělej vše podle toho jak se cítíš 🙂.
A tobě už lékaři řeknou co se stalo Andrejko???
A co bývalý, máš klid??
Věřím, že vše špatné je už za tebou a teď už bude jen dobře a štěstí brzy zaklepe na dveře.
dej vědět. P

e.k.t
18. led 2008

zdravím všechny, na odběru AMC jsem byla 9.1 a nyní již jen čekáme na výsledky. Ty by měly být 29.1. tak ještě chvíli vydržet. Ale stejně si myslíme že je vše ok. mimi se vrtí a doktorka říkala že je v pohodě. Držím pěšti všem, které také čekají na výsledky

suzia
18. led 2008

Ahoj zdravím Vás.I já se musím bohužel přidat k těmto tématům nikdy by mě to ani ve snu nenapadlo,ale bohužel.V sobotu jsem se vdavala cela stastna ze se vše daří a ejhle v pondělí ráno mi vola doktorka že mám špatné triple testy.V tu ránu jsem začla strašně brečet a myslet na to nejhorší.Hned jsme tam s mamkou jely a tam mi bylo sděleno,že mám riziko na Downa 1:150 v mém věku bych měla mít 1:1500 Je mi 21let. tak me objednala na AMC.Bohužel až na další uterý.No ale s maminou a manželem jsme jeli do Hk do fakultky a tam mě objednala paní doktorka hned den poté v útery.Samotna AMC byla v pohodě akorát mám O rh- tak too šlo přes placentu nebo co.Je to strašný furt na netu hledám něco abych se uklidnila je to příšernej stres neskutečnej rok jsme se o mimi snažili a teď tohle tak strašně se těším a jen ta představa že bych to musela dát pryč je příšerna.Teď ještě to neskutečné čekání...mám opravdu strašny strach pořád dokola si opakuji proč zrovna já ...vždyť v mém věku by mělo být riziko minimalni...Nevite nekdo jaky věci v těch testech hrají roli??A neznate nekoho komu ty testy dopadly stejne??Prosim za kazdou odpověd budu moc vděčná strašně mi to pomůže. ☹

suzia
18. led 2008

Všem Vám přeju dobré výsledky všechny si to zasloužíme a miminko to ví nejlíp 😉

jabber
18. led 2008

suzia - neboj se, výsledky z triple testu bývají špatné celkem často a většinou to nic neznamená a mimi je v pořádku 😉
Přečti si tady na koníku diskuzi triple test, tam těch případů najdeš spousty, jsou tam i holky, které měly riziko daleko větší než ty, třeba i 1:2 na downa a všechno dobře dopadlo! 🙂
Hlavně se nenervuj, to se mimískovi určitě nelíbí 😉
Moc držím palce 😉

lukin
18. led 2008

suzia: Mě je 22 a riziko mám 1:190. Ale amnio jsem odmítla, nezabila bych své miminko ani kdyby bylo postižené 🙂 Snad ti to dobře dopadne 🙂 No a riziko 1:150 není zase tak velké, byla by moc velká náhoda, kdybys zrovna ty byla ta jedna z těch 150.

jabber
18. led 2008

andrejak - to je mi moc líto, co se ti přihodilo, ach jo ☹ , to musela být fakt hrůza. Jsi moc statečná a zvládneš to, zase bude líp, uvidíš 😉 drž se!

suzia
19. led 2008

Moc Vam dekuji ale je to sileny ty doktori to berou jako naprostou rutinu je jim uplne jedno jak ta zenska potom trpi.Me by spis zajimalo jak je to mozne ze ty testy vyjdou falesne pozitivni a cim to muze byt.nekde jsem cetla ze se do toho pise i vaha ze na to muze mit vliv spousty jinejch veci stres nemoc to ze miminko muze mit jinou krev ja 0- a mimi treba 0+ a taky kdyz se seknou se starim plodu.nevim opravdu nevim.Joa myslim ze jsem tady cetla ze kdyz jsou vysledky spatne ze dokonce volaji driv snad do tydne vite o tom neco??

suzia
19. led 2008

Lukin-Ty se nebojis ze mimi nebude v poradku??jinak dekuju

lenkabu
19. led 2008

suzia: já byla na plodovce taky v HK, kdybys měla špatné výsledky, dají vědět do týdne, pokud nikdo nevolá, můžeš se uklidnit 😉 A sama si tam zavolej klidně za 14 dní, oni sice říkají že výsledky budou za 3 týdny,ale bývají dřív. Švagrová je měla dokonce už 12. den.

suzia
19. led 2008

Lenkabu-a je to urcite tak ze daji vedet do tydne jo??Ja tam volala po3 dnech protoze jsem tady u hodne reakci cetla ze jsou nejake zrychlene testy a sestra rikala ze to oni nemaj ze mam volat az za 14 dni takze myslis ze by zavolali??a jak sses citila po AMC??Ja jsem nejaka strasne zavzdusnena a jelikoz jsem jeste zadne pohyby necitila tak nevim jestli je mimi v poradku a jestli bych nemela jit na kontrolu...JINAK TI MOOOC DEKUJU 🙂

a nevite nekdo jaky jsou vlastne normalni hodnoty???
Ja mam :
MS-AFP :11,4iu/ml : 0,43MoM
uE3 :3,1nmol/L : 0,77MoM
Total Hcg :23,20 :1,33MoM Poradi mi nekdo se v tom vyznat?? A vam vsem delali ten genetickej ultrazvuk pred AMC??Me ne ☹

petule24
19. led 2008

ahoj suzia, držím ti pěsti, já se taky bála, skoro rok jsme se marně snažili a pak zase strach z tohohle, jsem ráda, že jsem na to nakonec jít nemusela a že i krev vyšla v pořádku (0+).
Mám ale pár kamarádek, kterým tripl vyšel špatně, některé na plodovku šly, jiné ne a víš co? VŠECHNY mají ZDRAVÉ děti. (Jiné záhadně po amniu o mimi přišly....)
Víš, myslím si, že nás až zbytečně moc straší a ubírají nám tu šanci si to těhotenství užívat...
Opatruj se a hlavu vzhůru, fakt to nemusí nic znamenat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru