Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

makreluska
26. led 2011

@p.e.t.u.l.k.a No to musely být nervy, s tak vysokým rizikem!!! Já už při mém riziku počítala s nejhorším!(1:100)

margotg
26. led 2011

@makreluska no právě, oni do těch výsledků započítávají ty hladiny a věk a bůhvíco ještě. Já to tenkrát taky hledala, protože mi napsali zvýšené HCG a v absolutních číslech je hladina v 16tt v rozmezí - a te´d obrazně třeba 10 000jednotek - 100 000jednotek, teda rozptyl jako kráva a já měla hladinu u té horní hranice a když mi k tomu přihodili ten zbytek, tak mi vyšlo riziko 1:250 a kdyby mi tu samou hladinu počítali 3 měsíce zpátky, tak jsem byla úplně bez rizika asi 1:600, takže pro mě naprosto zbytečný nervy a trápení, protože jsem málem spadla do té 1% skupiny, co to odskáče.

p.e.t.u.l.k.a
26. led 2011

@makreluska jj byly ale zase mě trochu uklidňoval kombinovaný test a taky primář prenetálního centra ,ale už bych to nechtěla znovu zažít 😒

zuzka72
26. led 2011

😉 @makreluska jsi hodná, díky, vím, že je to a bude dobré... a tobě přeji ať máš zdravoučké, krásňoučké a hodňoučké miminko a nádherný porod.

34blondie
26. led 2011

tak jsem se vrátila z velkého utz a paní mi řekla,že vidí normální miminko bez jakýchkoliv defektů....upozornovala jsem jí že jsem byla na amniu a čekám na výsledky pro výsledek 1:48 na DS.....a tak zkoumala hlavičku a srdce asi dalších 10 min a řekla,že nevidí nic co by ukazovalo na DS....ale samo že to až musí vyloučit testy z amnia,protože je to chromozom.vada a může být i bez defektů......takže stále čekám....ještě 14 dní to budou nervy......dneska mi dala malou naději,ale nechci se oblbovat,o to by to potom bylo horší......

34blondie
26. led 2011

@makreluska ....víš co je zajímavý???máš stejný termín porodu jako já 😉 stejný problémy i věk.......

makreluska
27. led 2011

@34blondie No vidíš! Tak doufám,při té shodě,že budeš mít i stejné štěstí jako já!!!! Dneska si to užívám a mám fakt radost,včera jsem byla jaksi mimo.

tucla
27. led 2011

Tak holky všem moc gratuluju k dobrým výsledkům, užívejte pohyby miminka a těšte 😵 se až ho budete držet v náručí 😉 Rychle to uteče.
Jinak ještě k triplům. Riziko mi vyšlo kvůli vysokému hcg a kvůli věku. měla jsem to uvedené v papírech. Přitom mi bylo 26. Už i tento věk je asi vysoký na prvorodičku ☹ Ale nakonec jsem byla ráda, že jsem na plodovku šla, alespoň jsem měla jistotu, že je mimi zdravé.

kacka.va
27. led 2011

@34blondie a oni ti to neposlali na ty zrychlené testy? Já měla riziko 1:35 a ty prvotní testy byly asi do 4 dnů a ty podrobné pak asi 14 dnů

34blondie
27. led 2011

@kacka.va ne neposlali a ani to nešlo zaplatit,řekli že nedělají vyjímky.....rychlý test dělají jen těm co mají hodnoty pod 1:10 a nad 22 t......takže čekám.....genetička mi u stolu řekla 2 a půl týdne a v ordinaci mi řekli 4-6 týdnů....počkám na tu lhůtu 2 a půl a pak jim nedám pokoj.....protože nemělo-li být to v pořádku,tak mne tlačí čas.....i když včera mi ta paní na velkém utz dala naději,že by to mohlo dopadnout dobře.....modlím se 😵

andinecka
28. led 2011

@baca
ahoj, jsem těhulka a když jsem si pročítala články o amniocentéze - tak jste psala, že jdete do FN Bohunice.- byla jste tam odběru a můžu se zeptat, jaké je tam prostředí? a u kdo Vám tu amnoi dělal?
já jsem tam ted byla přes týden hospitalizovaná s krvácením a hematomem a stará se o mě MUdr. Gerychová.
Můžete mi prosím Vás odpovědět na můj mail: andinecka@centrum.cz ,

moc děkuji

andinecka
28. led 2011

ahoj holky
jsem tady nová a chtěla bych se zeptat, zda jste některá nebyly na amniu ve FN Bohunice.
Já jsem tam byla hospitalizovaná a rovnou mě na to objednali.
jsem z okolí Brna. moc děkuji

hanci99
4. únor 2011

ja byla na amc minuly tyden - vysledky budou za 14 dni. nejvetsi nervy uz mam asi za sebou, totalne me sebralo riziko DS, ktere jsem mela 1:10. uz jsem se s tim nejak smirila. geneticka mi totiz rekla, ze kdyby mi bylo o 10 let min, tak bych mela totalne negativni vysledek tohohle screeningu !! samotny odber byl uplne v pohode. ani jsem tam nemusela dlouho cekat, proste jsem v 10,30 prisla a ve 12 uz pro me prijel odvoz. preju vsem, aby prezili cekani v pohode, pa

inkana
7. únor 2011

Ahoj holky. Tak mi dnes volala sestřička, že mám pozitivní tripple testy. Tak se tu k Vám neradostně přidávám. Ještě nevim přesné výsledky, nechtěla mi nic do telefonu říct, ře mám přijít zítra nebo ve středu osobně. Každopádně jsem už od minulého týdne objednaná na genetickou konzultaci do Gennetu v Liberci kvůli těžké chromozomální vadě u manželova bratra. Měla to být konzultace a možná amnio, čekalo se na tripple testy, teď už ji mám jistou 😖
Nebyl jste někdo na plodovce v LBC Gennetu? Dělaj před tim ten podrobný genetický ultrazvuk nebo rovnou odběr plodové vody?

34blondie
7. únor 2011

...tak dnes jsme si vyvolaly testy za amnia....a je to zdravá holčička 😵 😵 😵 ....takže jsem se poprvé podívala na fotky z ultrazvuku,které jsem dostala před 10 dny a ani obálku neotevřela a nepodívala se jak vypadá obličejík z 4D.....pro případ,že by to opravdu nevyšlo..............takže testy na down syndrom 1:48 nejsou definitivní...takže se holky nebojte!!!!!!!!!!!! 😀

inkana
7. únor 2011

@34blondie Moc moc gratuluju k zdravé holčičce. Musíš být teď opravdu strašně moc šťastná, moc ti to přeju a doufám, že budu mít za 3 týdny stejně krásný verdikt 😵 Užívej si po těch nervech konečně těhulkování a těšení na holčičku ve vaši klučičí domácnosti. 😵

hanci99
7. únor 2011

@34blondie tak taky moc gratuluju. stale take doufam, ze se pristi tyden dozvim dobrou zpravu a tu druhou polovicku tehotenstvi si uziju v klidu.

makreluska
7. únor 2011

@34blondie Ahoj.Gratuluji.Takže budu mít taky holčičku? 😀 😀 😀 Zatím v tom jedeme stejně))))

34blondie
8. únor 2011

@makreluska ......no,tak tady váhám 😉 ....ale stačí se zeptat sestry v ordinaci,ve výsledkách z amnia to máš černý na bílým 🙂 ...já už jsem dneska letěla koupit něco růžovýho 😀 😀 ,abych věděla jaký to je 😲 ....po dvou klucích tak sladké očekávání(i když prvního jsem chtěla jen kluka,nedovedla bych si představit holku) 😨 ...no a ted bude beruška opravdu vymodlená 😵 😵

34blondie
8. únor 2011

@hanci99 ....joo držím palečky.....ale ty nervy,hrůza...už jsem to vzdávala 😖 .....brečela jsem i v noci ze spaní a pořád měla sny,že rodím mrtvé dítě....všichni ze sálu odejdou a já ho držím v náručí a ono ožije a brouká si a já ten personál hledám a když ho najdu tak jim ho podávám a říkám,že ho budou muset znovu zabít ☹ ......no a pak se mám té hrůzy zbavit přes den,to vážně nešlo....byla jsem z toho uplně apatická,vyčerpaná................no a toho strachu se najednou zbavit nejde,je pořád někde v podvědomí...rozum říká,už je všechno ok 😎 ale mozek reaguje nějak na autopilota pořád....................snad to bude dobré a dočkáš se krásného miminka........moc držím palečky,protože vím jak se cítíš 😕

34blondie
8. únor 2011

@inkana děkuji mooc...taky držím palečky at je všechno v pořádku...ty nervy nepřeji nikomu,ten měsíc jsme vlastně ani celá rodina nežili...jen existovali 😒

makreluska
8. únor 2011

@34blondie Dnes jsem se ptala na genetice po výsledcích-komplet testech,kde je i určené pohlaví,ale zatím nic.Takže my pořád nevíme.Asi bych raději holku,ale o tom neozhoduju 😀

hanci99
8. únor 2011

@34blondie ja se zase desim toho, ze kdyz by treba ta plodovka nevysla, tak bych teda sla na ten silenej zakrok a moje nocni mura je, ze by se stejne zjistillo, ze dite bylo zdrave. taky mam pocit, ze jedu na autopilota, ale ten muj nastesti si nejak usmyslel, ze na to nebudu myslet a proste verim, ze to bude dobry a kdyz ne, tak budu rada, ze to vim ted a ne az pri porodu.

milka29
8. únor 2011

zdravim,nemam tuseni jak se to tu dela jsem vtomto uplny zacatecnik ale potrebovala jsem najit nekoho se stejnymi potizemi.dnes mi zavolal lekar ze me vysledky genetickych testu nejsou v poradku.zadne hodnoty mi nerekl jak tu uvadite jen mi dal papiry na vyplneni k odberu plodove vody.Jsem z toho uplne na vetvy a nevim co dal cekat az jsem narazila na vas a vase statne konce v teto situaci

34blondie
8. únor 2011

@hanci99 ......na druho stranu je opravdu výborné,že se ty testy dělají a byt jsou v 90% falešně pozitivní.....protože tech 10% postižených dětí je hrozné číslo.....a takhle te to selektuje....když já jsem začínala studovat,tak ještě nic takového nebylo a to co jsem viděla po praxích v ústavech a nemocnicích...bylo vážně neúnosné....už jako 16 letá jsem se sama sebe ptala,kdo dovolil,aby se tohle narodilo....vím,že věřící mne ted zadupou do země,ale já jsem pro štastný život....už dost co nás potká hrůz při tom údajně štastném životě......havárie,úrazy,nemoci,úmrtí.....a taky mi přijde hrozné a divné,jakto,že některé testy z krve jsou negativní a přesto je dítě postižené.....a i kdyby jich takových bylo jen 0.5%,tak jak velké číslo to je na všechny porody.....pak to musí být hrozné...vědět,že mám tvorečka v ústavu a nemoct s tím nic dělat a nebo se mu věnovat 24 hodin bez možnosti nápravy,odcizení ze společnosti,nemoct cestovat...odpírat si těch pár štastných chvilek třeba na dovolené,na houbách,na vodě..........hrůza pomyslet..........taky jsem se strašně bála,bála toho špatného verdiktu........já se zase neúměrně bojím bolesti......v tom že bych neměla postižené dítě jsem měla jasno,ale že s tím přerušením bude spojený porod se vším všudy.....to jsem jako v sobě neakceptovala.....tolik bolesti a bez štastného konce mne děsilo............jsem ochotná se obětovat pro tak užasnou věc,ale chci za to odměnu!!!!a odměnou je mi zdravé miminko a štasné úsměvy celé rodiny........tak jsem ráda,že už je ten strach za námi a tobě mooooc držím palečky..... až uslyším tu hroznou ránu až sem,jak ti spadne kámen ze srdce 😲

34blondie
8. únor 2011

@milka29 ...no nic těžkého to není....jen ty nervy kolem toho jsou neúnosné.............zavolali mi že mám kritické testy z krve......pozitivní test na down syndrom 1:48(jako že jeno mimino ze 48 má down syndrom)....to je už celkem blbej výsledek a vysoký riziko......nad 1:250 je to nížší riziko,čím větší číslo,tím nižší riziko....................no a pak jsme se objednali na odběr plodovky pro potvrzení nebo vyloučení vývojových vad (všech chromozomálních...prostě všechny ty těžký syndromy....edwardsův,downův,patau,turnerův a další)........před odběrem ještě rozhovor s genetikem,kde ti vysvětlí co budou hledat...........odběr mne vůbec nebolel(a to jsem hysterka 😉 )...ani jsem necítila pořádně že mne píchli a bylo po všem....potom mne bolelo břicho,raději si lehni a aspon 2 dny nedělej vůbec nic at nepotratíš a i celej tejden se šetři.........já jsem si tedy aktivně koupila ten nejsilnější hořčík a brala 3x denně po 2 tabletách......po něm se mi pokaždý neuvěřitelně ulevilo a není nebezpečný pro dítě,ani se s ním nemůžeš předávkovat......ten dostávají matky co mají předčasné kontrakce k potratu + nohy nahoru.........no a pak čekáš na výsledky.......v čechách koukám jde docílit výsledků (jen)na down syndrom do dvou dnů....tady v kanadě,to nešlo a čekala jsem celých 2 a půl týdne na kompletní výsledky...........pak zazvonil telefon a v něm jsem slyšela BINGO!!!máš zdravou holčičku.(joo tady si holt všichni tykaj)..............ale stálo mne to celej měsíc bez života,kdy nevíš co bude......no a za týden po odběru jsem šla ještě na velký ultrazvuk,kde hledají ty ostatní vývojové vady jako jsou roštěpy,vady srdce,komletnost orgánů,správná skladba mozku atd.....tam ti to řeknou hned,ale třeba down syndom nevidí(může být i mírné postižení bez poškození )....to se zjistí až opravdu z těch testů............takže nervy na pochodu.........no holka čeká tě očistec z čekání,ale jistě to dobře dopadne........držím moc palečky 😉

hanci99
9. únor 2011

@milka29 urcite si ale ty papiry procti, nez podepises plodovku. jinak me ten odber taky vubec nebolel, dokonce uz po tydnu nemuzu najit misto vpichu 🙂 na plodovku jit nemusis, nikdo te nemuze nutit. ale ja proste chtela vedet, ze tuhle metu jsme zvladli a ze uz ted zbyva asi jenom 50 dalsich veci, ktere se muzou zvrtnout 🙂 ja na ten stres musim jit s humorem, jen tak muzu psat a mluvit o neprijemnych vecech. tak drzim palce, ale pripominam, ze to jsou jen cisla, casto falesne pozitivni a i pravdepodobnost napriklad 1:10 porad znamena, ze z 90 % je vse ok. hlavu vzhuru.

adonai
14. únor 2011

ahoj holky, tak dneska mi oznámili pozitivní tripple test. Jsem objednaná do Gennetu v Praze na konzultaci a mám s sebou mít doprovod, tak asi rovnou i na amnio.
Jsem z toho celá špatná. Jak dlouho jste čekali na výsledky amnio?

lucie.krajcarova
14. únor 2011

@adonai ahoj, to mě moc mrzí. jestli jdeš do gennetu u Letné, tak volají druhý den.

andresska
14. únor 2011

ahoj holky nezlobte se ze vam sem lezu ja jsem na jine diskuzi ale tet mi nastal problem ktery ctu jen u vas!!!jsem v 15 tt je mi 34 let prvni tehu !!rijen 1 ivf neuspech hned v listopadu tehu prirozene!!!!odber krve v 1 trimestru a prvni sreening vyhodnotil riziko 1:8O na DS malem me odvezli kdyz mi to dr oznamil pristi sterdu me ceka amnio mam silenej strach ne z bolesti ale z vysledku!!!!!jinka mi to vyslo spatne nejak z krve!!!!UZ MAM V PORADKU MIRY TAKY OK PROJASNENI TAKY OK AKORAT NOSNI KUSTKA NEMERENA JSEM SILNEJSI POSTAVY A PRES UZ NA BRICHU BYLO SPPATNE VIDET ALE NA FOTCE JI MAM!!!!CO K MEMU PRIBEHU REKNETE MAM SANCI NA NEGATIVNI VYSLEDEK?????????????DIKY MOC ZA ODPOVED

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru