Anestezie na začátku těhotenství. Vadí to miminku?

vikulda
20. kvě 2008

Holky poradíte mi? Jsem na začátku těhotenství, alespoň se domnívám, nemám to ještě potvrzené a 2. června mám jít na operaci kde budu v celkové anestezii? Vadí to nějak miminku? Příští týden mám jít na předoperační vyšetření, což zahrnuje i rentgen, kterého se také bojím. Ale s první dcerkou jsem byla také na rentgenu v ranném těhotenství (nevěděla jsem ještě o něm) a to prý nevadí, také malé nic není. Ještě takový dodatek, že jdu na operaci s uchem, mám proražený bubínek. Děkuji moc všem za radu nebo zkušenost

dajinka
20. kvě 2008

Na rengen jít podle mýho nemůžeš. Vždycky se přece ptají jestli nejsi těhotná. Já být tebou, tak jim řeknu, že si myslíš, že jsi těhotná a oni se podle toho zařídí.

slunickooo
20. kvě 2008

určitě to řekni doktorům a oni už si poradí co s tebou, ale rengen bych teda každopádně NERISKOVALA

ivkaj
20. kvě 2008

Vikuldo, já jsem kdysi čistě teoreticky řešila možnost celkové anestezie (čekala mě operace kolene) a případného těhotenství se známou co právě jako anesteziolog pracuje. Rozhodně bylo proti, říkala, že ze známosti možná jen "epidurál". Ale jestli to není akutní operace, tak bych se do ní nehrnula.

nensy
20. kvě 2008

na retgen jít nemůžeš. a tu operaci bych taky odložila pokud to není nák duležitý 😀

vikulda
autor
21. kvě 2008

Takže holky, děkuji za radu. Na rentgen nemusím, dělá se prý po čtyřicítce, to se mě netýká. Příští týden si udělám těhu test a uvidím. Ta operace je nutná, na ucho špatně slyším, pokud mi tam nafouká vítr nebo se dostane voda, tak mě pak bolí hlava jako střep, je možnost infekce a pak bych neslyšela vůbec, takže uvidím jak dopadne těhu test příští týden a pak to proberu hned s primářem, který mě má operovat.

simonavv
8. zář 2009

dobry den potrebuju poradit sem ve 26 tydnu tehotenstvi a v praci sem musela projit bezpecnostnim ramem ,,nekdo rika ze to miminko nedonosim ze mi hrozi potrat prosim poradte mi ja se moc bojim co mam delat?? prosim pomoc te mi ☹

baru7
3. lis 2009

simonko, klídek...bezpečnostní rám je určen k detekci kovů a pracuje na jiném principu než RTG. Bezpečnostním rámem nesmějí procházet jen lidé s kardiostumulátorem🙂

katy.m
3. lis 2009

simonko,souhlasím s baru.Nedělej si starosti,miminko určitě donosíš 😉

hlavinka
17. pro 2010

Zdravim holky, je tu nekdo, kdo musel v tehotenstvi na nejakou operaci bud pod celkovou narkozou nebo jen castecnou (ted nevim, zda epidural nebo jen nejaky mistni umrtveni).

byl nekdo treba na slepaku nebo tak? Mne budou delat zakrok k ledevinam a shteji to delat za ziva a ja uz to jednou zazila a nikdy vic. Myslim, ze jim jde jen o to, usetrit misto na rizikovym oddeleni, kde bych asi po narkoze musela den dva byt.
Ale jaky ma vliv narkoza na plod? je lepsi narkoza a klidna maminka nebo bez narkozy a maminka "rezana" za ziva, tudiz ve stresu a s bolesti?

Diky za rady.

drticka
23. pro 2010

poradite mi?ahojky vsem byla sem v cera s malou na rentgenu rentgenovali malou ale ja tam byla sni a doma sem zjistila ze sem tehotna pocitam cca mesic od vcera sem ve stresu muze to ovlivnit plod?moc vam dekuju

terinda
24. pro 2010

@drticka zkonzultuj to se svým doktorem.
Já byla na rentgenu (plíce, dutiny) v úplném počátku a dr. zavolal na genetiku, jestli mě tam chtějí vidět nebo ne. Jelikož jsem byla na úplném začátku (ještě před testem), říkali, že by to mělo být v pořádku.

Myslím, že když nerentgenovali přímo Tebe, tak by to mělo být v pořádku - ale jistota je jistota 😉

drticka
24. pro 2010

@terinda tak moc děkuju,ale klidná budu až co mi řekne doktorka ☹ krásný svátky..

terinda
24. pro 2010

@drticka to je jasný, musí si Tě pohlídat... Hned po svátcích se objednej a budeš klidnější.
hodně štěstí, určitě to bude ok 😉

nikollita
6. srp 2011

Ahoj, je tu některá, která byla v počátku těhotenství na operaci v celkové anestezii? V pondělí mě čeká operace právě v celkové anéstezii a dnes jsem našla pozit. těhotenský test (duch), ale MS bych měla dostat až za necelý týden.
Operace 8.8., MS 14.8.
Díky

hojda
6. srp 2011

@nikollita Hmmmm, tak to nevím, určitě se na to před operací zeptej!

amallie
6. srp 2011

@nikollita mne bylo receno znamou lekarkou, ze anestezie nevadi, pokud je operace neodkladna, pokud neni akutne nutna, neprovadi se v tehotenstvi v celkove anestezii
Otazkou ovsem je, zda se duch na tehu testu tyden pred ocekavanou MS pro lekare povazuje za tehotenstvi.....

nikollita
6. srp 2011

@amallie děkuji za informaci, právě že ultrazvukově by nic neviděli, stejně tak krevně...asi...navíc to není poprvé, co jsem našla ducha, i v minulosti už a nakonec došlo k MS

misud
20. bře 2014

Ahoj holky,nevim,jestli to tu uz nektera psala,nemuzu najit,ale byla jsem pritomna u celkove anestezie,drzela jsem za ruku pri usinani syna a ptali se me,zda jsem tehotna,jenze to ja jeste nevedela a dneska vysel pozitivni test,nevite,zda by mi to uskodilo? Tedy miminku? Nemate nekdo stejnou zkusenost? Mam se bat? Ach jo ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru