Aneta nebo Stela. Co myslíte?

liss_qr
26. dub 2020

Ahojda maminky ,

jsem zasekla u dvou jmen Stelinka (asi s jedním L), Anetka . Stelinku chce hodně moc syn pořad o ni tak mluví a to se ještě nevedelo ani pohlavi .
Manzel mi řekl , ze už si umi představit obě dvě .
Nebo nějaké treti ?

Máme české příjmení, používá se i jako jmeno křestní (napr. Petr- Petrova , Pavel- , Marek )

Taky na kluka budeme muset něco napsat , dvakrát to chlapecké jmeno, jsme už použili, ... ale co dat aby to neznelo jako dve jména? Libil se mi Petr 😂, napadl me Radim . Manzel říkal Vladimír ale jestli to na dnešek není už moc ?

babanci
9. kvě 2020

Mě se teda víc líbí Stela a když se bráškovi tolik líbí,tak bych mu vyhověla. A ty řeči,že je to psí jméno,to je přeci hloupost. Znám psa Báru,Máňu,Luisu,Terku,Betku... Mojí vnučce jsme vybírali jméno hodně dlouho a pečlivě a jmenuje se jako "housličky". Viola.🙂

liss_qr
autor
9. kvě 2020

@babanci Violka se mi moc líbí , princezna Violka z pohádky za humny je drak . A co říkáte na jmeno Valentynka ?

babanci
9. kvě 2020

@liss_qr Nádhera. Valy. Ta by se mi taky moc líbila. Pak se mi v poslední době líbí i Malvínka. Dáváme jména pohádková,jo. Moje nejmladší vnučka se jmenuje jako princezna z Labutího jezera. Tipneš si?

liss_qr
autor
9. kvě 2020

@babanci přesně Malvina se mi taky libila . Ale nemá tolik zdrobnelin tady jedni mají pravé Valiku a Malvinu. Možná vyhraje to treti Valentynka kterou navrhl manzel a to jsem na nej takhle koukala. Dekuju. A je to Jezerní královna .🙂 Odetka (má ji i moje pani učitelka) .

babanci
9. kvě 2020

@liss_qr Ano. Máme Odetku. Valentýnka je moc hezká.

liss_qr
autor
10. kvě 2020

@babanci Tak dekuju , teď o něm opravdu uvazuju víc . Já se jen bojim aby se ji nesmaly , za mě to jmeno vůbec nebylo .

liss_qr
autor
10. kvě 2020

@liss_qr a jak se jim pak říká když už odrostou z Valinek , Vaj

babanci
10. kvě 2020

@liss_qr Má jí Sabina Laurinová a je to už velká slečna. Dneska se jí už nikdo smát nebude. Mě tohle říkali lidi před 35 lety,když jsem svojí druhé dceři dala jméno Adéla. Dneska běžně užívané. Tenkrát to vyvolalo skandál. 🙂

liss_qr
autor
10. kvě 2020

@juu dekuju y A takový hezky jmeno 😃, máme termín dva dny po Adelce , tak to jsem pak nechtěla.

sivima
10. kvě 2020

Valentýna je nádherné jméno, já jsem ji chtěla pro mladší dcerku a doma mi neprošla, tak máme právě Stelinku 🙂. Mně se líbilo, že se jí může říkat domácky i Týna, Vali atd.

liss_qr
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru