Anopyrin a Fraxiparine v těhotenství. Máte zkušenost?

hana30
3. čer 2007

Ahoj holky,
mate nektera zkusenost s branim Anopyrinu a zaroven pichanim injekci Fraxiparine v tehotenstvi? Hlavne z Anopyrinu mam obavu, v letaku se pise, o jeho nebezpecnosti pro matku i plod, a to predevsim ve tretim trimestru (dva doktori mi potvrdili, ze jej mam brat az do porodu). Jsem v 15tt, Anopyrin beru od zacatku tehotenstvi 100mg denne a ted mi k nemu pridali i Fraxiparine. Pred rokem (po trech potratech v cca 2 mes.) mi zjistili Leidenskou mutaci, typ heterozygot. Diky za kazdou zkusenost. Hana

lenik1
24. čer 2007

Já jsem v půlce 12. tt.. To že jsem těhu jsem zjistila hned ve 14 dnech a okamžitě přešla na clexan. Protože s warfarinem nesmíme být těhu, ale na cévním říkali, že do 4 týdnů těhu je to bezpečné a abych si nemusela píchat bůhví jak dlouho clexan tak jsem se ale musela pravidelně kontrolovat. Cítím se zatím ok (kromě toho žaludku teda), nosím punčochy, na gyndu chdím častěji, už mi dělala 3x ultrazvuk. Dokonce mám pocit, že po clexanu ani nemám pocit těžkých nohou, jako když jsem brala jenom warfarin. 🙂

budli
24. čer 2007

Tak to je v pohodě, můj gyn.mi říkal, že když je mimi ok tak je dobře že je nám špatně. Teď ve 12 týdnu už můžeš být klidná, já chodím taky často na UZ hlavně do toho 16 týdne to prý bylo důležitý. Ale stejně chodím ještě na genetiku.Držím ti palce stejně jako je držím sobě, určitě to dobře dopadne. 😅 🙂

mikca
24. čer 2007

ahoj lenk. vůbec jsme nikdo netušil, že mám nějaké předpoklady k tromboze, takže to najednou přišlo, mě nikdo císaře nedoporučil ani se o tom nikdo nikdy nezmínil...tak nevim, rpostě jsem rodila obě klasicky, u prvního to bylo dobré s tlačením, ale druhej 4kilovej obřík se tlačil už obtížněji, ale dalo se to.u toho prvního sice po porodu problémy byly, ale to bylo rpoto že jsem měla konské dávky fraxíku, ale u druhého jsem jen slabě po porodu krvácela což je normální když se krev ředí, dali mi infuzi a bylo.takže se určitě ničeho neboj a držím palečky tobě a všem 🙂

mikca
24. čer 2007

jo renys dík za pochvalu dětí hezky řečeno 😀 😀 😀

renys
24. čer 2007

Leni, já si ten Fraxík taky nedoplácím, to je zvláštní. Holky, já vám tak závidím, že už jste za 12. týdnem, já do té doby asi zešedivím 🙄 . Teda to je neuvěřitelné, jaký jsou hovada hulvátský někteří doktoři, to bych ho asi trefila do hlavy 😠 . Holky, tak já to teď píchla párkrát do stehna a vždycky to tak bolí..brr, a šup je tam modřina. Nevim, jestli to nepíchám špatně.

mikca
24. čer 2007

ahoj renys,uršitě to nepícháš špatně svině fraxík pěkně bolí, ale píchej si to co nejvíc nahoru a udělej pořádnou řasu a břicho je taky docela dobré místo, teda aspon u mě bylo, mám tam pořádnej špek 😀 😀 ,neboj určitě to vychytáš a před porodem to budeš píchat ze zavřenejma očima

renys
25. čer 2007

Ahojky Mikco, já vím člověk si zvykne na všechno i na tu bolest 😒 , tak to jsi mě uklidnila, je fakt, že když jsem sí píchala do břicha dvojí injekce před IVF, tak ty jehličky byly krásně hladké, nikdy žádná bolest nebo boule, modřina, mám pocit, jakoby ten Fraxík měl tu jehlu takovou hrubší. Ovšem pořád to není nic proti Agolutinu do zadku do svalu tlustou jehlou, to se mi zpotily ruce při představě, že si zas napíchnu cévu a pak při vyndání jehly zcákám půl kuchyně 😖 .

mikca
25. čer 2007

jo taky dobrá zkušenost 🙂 co kvůli těm prckům vše vytrpíme co... jé kdyby tohle vše měli podstoupit chlapi tak je po nás 🙂

renys
25. čer 2007

to jo, naprosto mikco souhlasím, ten můj jakmile viděl,že jdu na ten Agolutin, tak okamžitě zmizel z mojí blízkosti, natož aby mi to občas píchnul, no dělá se mu špatně i z odběru krve, když byl tuhle na očkování proti tetanu, tak si musel lehnout na lehátko 😀 😀 , no sestřička se asi bavila.

mikca
25. čer 2007

no jo dělaj hrdiny pak skutek utek.no ale hlavně že je máme co 😀 poseroutky

renys
25. čer 2007

holky jsem nešťastná ☹ ☹ dnešní UTZ dopadl špatně, mimča se přestala vyvýjet, asi minulý týden. Doktorka říkala, že jsme smolaři, že věří tomu, kdyby byli dvojvaječný a nebo se chytlo jen jedno, tak by bylo určitě vše o.k. Prý se to často u jednovaj. stává, že to jedna placenta neutáhne, a v nejhorším příp. se rodí postižené děti(to byly spíš slova útěchy). Takže zítra nástup do nemocnice. Říkala jsem si vždycky, že po třetí už snad nepotratím a je to tady. Začínám si představovat život bez dítěte. Hlavně mám strach, že už ze mě bude hrozný pesimista.

janahakova
25. čer 2007

Renys, to je mi líto. Já vím, že slova útěchy moc nepomůžou, člověk si to musí vytrpět sám. Ale neházej flintu do žita. Není všem dnům konec a je spoustu párů, kterým to taky hned nevyšlo. Tak hlavně hodně síly!!!!!

mikca
25. čer 2007

renys t je mi moc líto, fakt hrozný. slova utěchy ti asi ted moc nepomohou, ale drž se a nevzdávej to, to určitě ne.musíš tomu věřit.a pesimizmus ten ti nepomůže vyprdni se na něj.musíš být silná, ikdyž to bude těžké držím moc palce

renys
25. čer 2007

Holky, díky moc za milá slova, máte pravdu, tím že zatvrdnu vše akorát zhorším. No i když teď s manžou fňukáme, tak už vymýšlíme výlety a dovču, aby jsme si spravili náladu, to teď budu potřebovat.

hana30
autor
26. čer 2007

Renys, je mi to líto. Moc jsem Ti ty dva maličké přála. Nevím, jestli to bude útěcha, nám to také napotřetí ještě nevyšlo. Teď jsem těhotná počtvrté (myslím, že jsem to psala i na začátku). Zatím tohle těhotenství došlo nejdál, tj. teď 19. týden a už dokonce cítím, jak se mi tam převaluje. Tím se nechci chlubit, také mám pořád strach, aby to dobře dopadlo, jen Ti napsat, ať se nevzdáváš naděje. V tomhle prostě "do třetice všeho dobrého neplatí".
Hematoložka mi dokonce líčila příběh nějaké pacientky, které se to povedlo až napodeváté! Doufám, že tohle případ žádné z nás nebude. Ale je to fakt nevyzpytatelné.
Moc na Tebe myslím. Tak, ať jsi brzy fit a máte s manželem dost sil na přípravu na další!

budli
26. čer 2007

Renys, bud statečná a nevěš hlavu, uvidíš že to příště vyjde, ted si užívej dovolenou a tak.
Držím Vám palce !!

renys
28. čer 2007

Ahojky holky, díky za podporu, před pár hodinami jsem se vrátila s nemocnice. Aby toho nebylo málo, měli tam (prý to tam už dlouho nezažili) hrozný frmol a mraky operací, tak mě trápili v út. zbytečně hlady a zákrok provedli až v poledne ve středu a ležela jsem na odd. šestinedělí...takže kalich hořkosti až do dna...nebýt holčiny, která byla stejný případ, tak bych to tam asi psych. nezvládla. Pořád vidím ty rozzářený maminy a plačící miminka..No snad bude líp.

lenik1
28. čer 2007

ahoj Renys,
je mi to moc líto. Důležité je že jste si s manželem oporou. Moc moc držím palečky, aby se to brzo spravilo.

mikca
28. čer 2007

ahoj renys určitě bude líp to uvidíš 🙂 ted to určitě vyjde

kosarka
11. črc 2007

Všechny tu zdravím,
jsem tu úplně poprvé a když jsem četla Vaše příspěvky, řekla jsem, že přidám i svůj a zároveň Vás požádám o radu. Asi před 2 lety u mě zjistili leidenskou mutaci, ale nikdy jsem neměla trombozu ani plicní embolii, neotýkají mi ani nohy. Nyní jsem v 8 TT, gynekolog v nemocnici i v nemocnici mi předepsali hned od začátku píchání Fraxiparinu denně 0,6 ml, pak jsem šla ke svému gynekologovi (měl dovolenou) a ten mi píchání potvrdil, jen mi napsal doporučení na jinou hematologickou ambulanci, kde se tímto problémem přímo zabývají. No a tam mi paní doktorka řekla, že s tím mám přestat, a nemám dobrat ani toto balení co mám, že si myslí, že je to u mě zbytečně brzy. Ale já si tím nejsem jistá a nevím, zda ji mám věřit, protože už tenkrát, když mi to pan doktor zjistil (hematolog) tak už tehdy mě o píchání injekcí informoval. Tak nevím komu věřit, aby to pro nás oba bylo správné. Nemáte prosím některá stejný problém, nebo nevíte co si o tom myslet? Děkuji za každou odpověď a přeji všem hodně štěstí, ahoj Šárka

hana30
autor
11. črc 2007

Ahoj Šárko,
nejsem žádný odborník, ale tuhle diskusi jsem zakládala, tak Ti aspoň popíšu svoji zkušenost. Třeba Ti to trochu pomůže.
Mě zjistili Leid.mutaci -typ heterozygot před rokem. Také mě tehdy hematoložka informovala, že v případě těhotenství si budu píchat injekce, cca od 20.týdne. Šla jsem k ní poprvé ve 14.tt a Fraxiparine mi nasadila hned, prý lepší dříve. A to dávku 0,3ml denně, s tím, že se bude krev dále kontrolovat cca 1x měsíčně a dávka podle potřeby upravovat. S vyšším těhotenstvím se srážlivost krve zvyšuje, takže se většinou zvyšuje i ta dávka. Můj gynekolog říkal, že to většinou bývá tak do těch 0,6ml. Než jsem si začala píchat Fraxiparine, tak jsem ale od počátku zjištění těhotenství brala ještě Anopyrin (také lék proti srážení krve). Ten mi gynekolog po nasazeni Frax. vysadil.
Ale co doktor to jiný názor. Vím, že tu píšou holky, co nikdy problém s krví neměly a píchají si také Fraxiparine od počátku těhotenství jako prevenci. Já jsem měla před tímto těhotenstvím 3 potraty a nezjistilo se proč, takže je to také jakási prevence. Trombózu jsem také neměla.
Možná má ta paní doktorka pravdu, že ve Tvém případě je to nasazení předčasné....možná je pravda někde uprostřed. Každopádně, pokud máš krevní obraz dobrý, tak bych se poptala na výši té dávky. Zkus se ještě možná pobavit s někým třetím (pokud máš možnost) nebo se poptat té paní doktorky, jak to vidí do budoucna...jestli Tě má v plánu dále sledovat - hlídat krev a podle toho postupovat dále. Z toho co vím, by Tě měli s Leid. mutací minimálně kontrolovat, jestli je krev dále v pořádku, tj. aby se mimčo mohlo dobře vyživovat přes placentu, což umožňuje právě dobře proudící krev. Hlavně si vyber doktora, kterému budeš věřit a kterému můžeš svěřit i své obavy. Já mám naštěstí takového gynekologa. S hematoložkou je to slabší, nějak nechtěla pochopit moje obavy.
Nechtěla jsem psát román...ale už se stalo. Tak se nezlob, pokud jsem Ti jen zamotala hlavu.
Pokud se budeš chtít na cokoli poptat, klidně zase napiš.
A hlavně, ať Ti to dobře dopadne!! Jak mi řekla moje hodně dobrá kamarádka, neméně důležité než všechny léky a doktoři s jejich názory, je věřit, že to dobře dopadne 🙂

budli
11. črc 2007

Ahoj Šárko,
mě zjistili tu Leid.mutaci ve 2měs ( asi v 7tt ) a hned nasadili Clexane 0,4 tak si myslím to samé co Hana.
Radši bych se přeptala na ty dávky, já taky nemám žádné problémy a mám tu dávku nižší, ale nejsem lékař.

janahakova
12. črc 2007

Ahoj Šárko. Já jsem zhruba ve třetím měsíci a nic si zatím nepíchám. Hlídají mě na hematologii (každý měsíc), teď tam jdu příští týden a uvidíme. Mudr. mě říkala, že pokud se nevyskytnou problémy,píchat si budu až před porodem a v šestinedělí. Můj gynekolog taky není nakloněn tomu začínat s tím teď, když mi nic není.Tak jsem tě snad uklidnila 😉. Já jsem docela ráda, že to všechno zatím jde bez chemie!

kosarka
13. črc 2007

Já Vám holky děkuju strašně za Vaše příspěvky, a doufám tedy, že to bude v pohodě. Teď jsem tedy injekce vysadila, nabrali mi znova krev a v úterý mi řeknou co bude dál. Tak jsem na to sama zvědavá. Docela se toho všeho tak trochu bojím, ale to asi každá a asi jako každá z nás doufám, že to všechno dobře dopadne. Jinak jsem se chtěla ještě zeptat, jste některá na rizikovém těhotenství nebo chodíte normálně do práce? Jaký je v tom finanční rozdíl, nevíte? Moc Vám všem děkuji a doufám, že si tu budeme psát častěji i já si moc ráda přečtu názory a prožívání těhotenství u Vás. Taky je vám tak zle 😕

janahakova
13. črc 2007

Já si teď momentálně užívám dovolené (pracuju ve školství), ale od září se chystám normálně do práce. Pokud se nevyskytnou komplikace, chtěla bych to normálně dochodit, ne snad kůli financím,ale doma bych se asi zbláznila.Přistěhovala jsem se na vesnici k manželovi, domeček máme na kraji, takže skoro na samotě a nikoho tady pořádně neznám. Představa být celý dny zavřená doma 😝 ... To radši vydržím ten blázinec ve škole. Jinak myslím že rizikový = nemocenská, takže si z toho odvoď jak je to finančně.

mandragora
13. črc 2007

ahoj,také se k vám hlásím.minulý týden mně přišly výsledky z genetiky a tam bylo,leidenská mutace,heterozigotní stav.mám za sebou tři potraty a jedno těhotenství,které dopadlo dobře,máme zdravého kluka.v uterý mně poslala mudr do nemocnice,na prošetření na hematologii,kde mně hematoložka nabrala krev na homocisteiny(nevím jestli sem to napsala dobře,ale výsledky budou až za tři týdny a podle toho mně prý nasadí léky.sama mně řekla,že tento stav,nemusí přivádět potraty a že léky se nasazují až před porodem,na gyndě mně zase řekly,že se musí nasadit co nejdřív a když vás tady pročítám,jsem z toho jelen a začínám se opravdu bát.Říkám si,že syn je asi zázrak,že jsem ho donosila.hematoložka mně doporučila b komplex forte dvakrát denně a kyselinu listovou dvakrát denně.a musím čekat na vysledky.ještě mně braly krev na D-dimery,ty dopadly dobře.chtěla bych synovi už konečně onosit brášku nebo ségru,ale fakt se bojím.

mandragora
13. črc 2007

kosarko,já jsem také na pn a mám 69%z platu,ale myslím si,že se to počítá z čistého.už mně doma taky hrabe a ještě když ani nevím jak to dopadne.

hana30
autor
15. črc 2007

Ahoj holky,
já jsem doma a to hned od počátku. Sešlo se mi to tak, že jsem skončila v práci a když jsem za měsíc dostala jinou nabídku, už jsem věděla, že jsem těhotná. Vždycky jsem chtěla být v těhotenství hrozně aktivní, a taky byla (10 hodin denně v práci, stavění baráku, sportovní aktivity...), ale to mě po třech potratech přešlo. Takže teď jsem doma a jsem šťasná za každý další týden těhotenství. Zůstala jsem v evidenci úřadu práce, abych měla "neomezený pohyb", a nebyla limitovaná vycházkami u nemocenské. Jo a nudit se nestíhám! 🙂) A to kolikrát večer zjistím, že jsem doma ani nic pořádně neudělala!

kosarka
16. črc 2007

Mandragoro, tak jsem se o tom trochu bavila s lidma, co byli doma a říkali, že když je člověk takhle dlouho doma, tak pak mu to vyjde, snad jen o tisíc korun méně, než když chodí do práce. Na jednu stranu by mi asi doma taky hrabalo, ale na druhou stranu cestovat do práce v tomhle počasí to je za trest. To pak rozdýchávám andělíčky jak je mi z toho zle. 😠
Jinak já zvracím a při představě, že bych to měla držet v sobě, bych asi prospala celý den a nebo bych ho měla celý totálně zkažený. Ale o tom, že u toho houstne krev, to mi nikdo neřekl 😕
Jinak Hani, je dobře, že si to tahle užíváš, myslím, že o tom to těhotenství je 😉

lenik1
16. črc 2007

Ahoj Šárko,
tak to máš dobré, že ti neotýkají nohy ani jsi nikdy neměla žádné problémy. Já jsem trombozu měla poprvé ve 14-ti letech po úraze a pak ještě 2x po několika letech. Teprve ve 20 ti letech mi zjistili leidens. mut a snížený protein S = vyšší náchylnost ke srážení. Těhule jsem nikdy nebyla a ani jsem nepotratila a teď jsem poprvé těhule a jsem v 15. týdnu. Clexan si píchám od 14 dnů od zjištění těhu, protože jako prevenci jsem předtím užívala warfarin, ale v těhu poškozuje plod takže si píchám. Dost dlouho jsem nemohla otěhotnět a pak se nám to povedlo po clotylbegytu hned napoprvé. Jinak jsem v neschopence , ale abych řekla pravdu na výplatu jsem se ještě nepodívala. Marodím teprve od 6.6.07. Nevím odkud jsi, ale já dojíždím do Prahy do trombotického centra a tam mají s tímhle zkušenosti. Pravda je že to nejsou gynekologové a věci okolo těhu ti asi nevysvětlí, ale možná by ti vysvětlili souvislosti leidens mutace s injekcemi a dobou užívání. Každopádně píšu tel. na trom. centrum na Karlově ná. : 22496 6231. Kdyby ses chtěla objednat určitě budeš potřebovat žádanku od gynekologa a nebo aspoň obvoďáka. Já jí měla od obvoďáka. 🙂 ahojky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru