Anopyrin a Fraxiparine v těhotenství. Máte zkušenost?

hana30
3. čer 2007

Ahoj holky,
mate nektera zkusenost s branim Anopyrinu a zaroven pichanim injekci Fraxiparine v tehotenstvi? Hlavne z Anopyrinu mam obavu, v letaku se pise, o jeho nebezpecnosti pro matku i plod, a to predevsim ve tretim trimestru (dva doktori mi potvrdili, ze jej mam brat az do porodu). Jsem v 15tt, Anopyrin beru od zacatku tehotenstvi 100mg denne a ted mi k nemu pridali i Fraxiparine. Pred rokem (po trech potratech v cca 2 mes.) mi zjistili Leidenskou mutaci, typ heterozygot. Diky za kazdou zkusenost. Hana

renys
7. čer 2007

Ahoj Hani, mně zjistili před 3 roky též Leidena-heterozygot, následně jsem otěhotněla, bohužel jsem měla v 11. týdnu zamlklý potrat, tehdy jsem si začala píchat Fraxiparin asi od 8. týdne těhot. No a pak jsem za rok znovu potratila v 7. týdnu, takže jsem ten Fraxík ani nezačala píchat. Teď jsem otěhotněla po IVF, a ten Fraxík si píchám od stimulace až do (případného, doufám 😕 ) šestinědělí. Byla jsem se na jeho bezpečnost v těhu zeptat docenta na genetice, a ten mě ubezpečil, že těhotným opravdu pomáhá a poškodit plod nemůže. I moje hematoložka (primářka) ho doporučuje našim případům. Prý je nejlepší příbalové letáky raději nečíst, protože na 90 % z nich je napsáno, že se nesmí brát v těhu, ale lékaři říkají, že zákaz se vztahuje na pidi množství léků, že se tím farmaceutické společnosti brání před příp. žalobamy. Ale popravdě je mi zvláštní, že bereš i Anopyrin, ten já brala jen jako prevenci 2 týdně půlku. Tak hodně štěstí a ať Ti roste hezky bříško 🙂 .

lenik1
7. čer 2007

ahoj holky,
mě také potvrdily leidens. mutaci a před 3 roky jsem si píchala fraxiparin. Bylo to děsný schánění, protože každý doktor od toho strakal ruce pryč, tím myslím gynekologa, obvodního a i revizního. Nakonec jsem stejně skončila v nemocnici, protože jsem měla nízkou dávku a udělala se mi v noze sraženina. Teď po 3 letech jsem dostala Clexane a ten je hrazený pojišťovnou. A podotýkám, že doktoři to vědí, ale tyhle malinký soukromníčci se zdráhaj, protože jsou nějaký limity. Takže mi ho předepisují buď v Praze na cévním (kam chodím), nebo na trombotickým centru taky v Praze. Jsem na začátku 10. týdne těhotenství a ted jsem začal trochu krvácet, tak jsem přestala chodit do práce. Není to žádná slast píchat si injekce, ale co by člověk pro to mimčo neudělal. A já navíc budu mít dvojčátka. Takže zátěž bude dvojnásobná, ale snad to ustojím. Jinak problémy jiné nemám ... zatím. Další zkušenosti a info uvítám. Lenka

renys
7. čer 2007

Leniku a ty jsi taky po IVF? No to jsi mě celkem vyděsila, já myslela, že je to jen geneticky dáno, ale nemusí se to projevit za celý život. U nás se na to přišlo nejdříve u ségry, udělal se jí hroznej křečák na stehně a já pak s mami tady radši vyrazila na testíky a zjistilo se to i u nás. Mamka (ťuky ťuk 🤐 ) naštěstí neměla nikdy problémy. No buď ráda, že si nemusíš píchat denně do zadečku Agolutin jako já, to je hnus, je toho celkem hodně v té ampuly a píchá se to tlustou zelenou jehlou...Holky taky si ten Fraxík či Clexan pícháta do břicha? Moje hematoložka mi říkala(jako jediná), že bříško by v těhu mělo zůstat v klídku a že by se to mělo píchat do stehna. Jinak se mi teď v poslední době stává, že se mi v místě vpichu udělá taková boulička a to pak svědí,jako kdyby se to špatně vsakovalo a taky mám na tom břiše pár modřin.

hana30
autor
8. čer 2007

Ahoj renys. Moje hematoložka mi říkala, že si mám Fraxiparine píchat do břicha. Obávala jsem se, ale kvůli mimču. Tak říkala, že můžu i do stehna nebo do paže. Takže si je střídavě píchám do stehen, protože do paže bych to sama nezvládla. Jinak do břicha to podle ní nejlepší, že je tam nejvíce tuku, tj. nejlépe se to tam píchá a mimi to prý uškodit nemůže, díky tomu, že to je tak krátká jehlička.
Jinak mě gynekolog před dvěma dny Anopyrin vysadil, takže už mám naštěstí také "jen" injekce 🙂).
No, hlavně ať nám to holky všem vyjde, ať už s Fraxiparinem nebo Clexanem!!

renys
8. čer 2007

Ahojky Hani, tak to je dobře, že už ten Anopyrin nebereš, alespoň máš klid. No ona to ta moje hematoložka myslela tak, že bříško by se mělo vyvarovat v těhu bolesti z venčí. Prosím Tě, mohla by jsi mi napsat, kam přesně si to do toho stehna pícháš, asi na vnitřní stranu, ne? Mám tam strach z těch žil, co všude prosvítají 😖 . Držme si palce, ať se dočkáme krásného, voňavého miminka 😵 .

lenik1
8. čer 2007

Ahoj holky,
jsem ráda, že jsem na tuhle stránku narazila, protože v mém okolí nikdo takový není. Tím myslím hlavně ženský, se kterými bych si mohla o tom pokecat. Já už jsem prodělala 3x trombozu, takže doktoři mají ze mě vítr. Poprvé v 7. třídě. Byly jsme na lyžáku a dělali blbiny a já tam sebou sekla. A pak když jsme se vrátili dostala jsem angínu a tou horečkou se udělala sraženina. Jinak dělali gen. testy a máme to celá rodina. I když moje mamča měla embolii plic po porodu, ale nemá leidena. Brácha měl trombozu taky po úraze. a Taťka něco podobnýho. Myslím, že kdyby se to neprojevilo po tom úrazu tak v těhotenství určitě ano. Já si píchám do břicha a taky se mi občas dělají modřiny. Můžu si je mazat hepadoidem. Prý v malém množství nevadí. Jinak mám tip. Ráno se vždy sprchuji a kůže je hezky vláčná a tolik to neštípne a modřiny se dělají minimálně. Když jsem teď doma mám na sebe víc času. Akorát trpí můj mazlík fenka ohaře, protože s ní tolik teď neběhám, aspoň do doby než přestane to krvácení. Dostala jsem askorutin, magnosololv -rozdělává se ve vodě, je to jako šumivý nápoj, docela dobrý a pak Utrogestan - ale ten pouze na omezenou dobu. Volala jsem si na trombotic. centrum a tam mi ho povolil. Je to hormon, takže max 4 týdny. Snad to přestane.
Taky vám holky držím palce. Na mimča se moc těšíme, oba.
Leník

renys
8. čer 2007

tak to mě mrzí Leniku, že máš takové nepříjemné zkušenosti, ale hlavně, že se o tom ví a doktoři si Tě hezky pohlídají 🙂 .Tak to je dobrý typ, to po té sprše. Já mám taky většího hafíka, staforda, mám ho ráda jako své dítě, je to takový náš mazánek, naštěstí mám odpol. vycházky, tak chodíme na procházky a k rybníkům a manžel se mu naštěstí věnuje a on je asi i zřejmě spokojený, že se s nim panička pěkně válí 🙂 .

hana30
autor
10. čer 2007

Renys, ten Fraxiparine si picham v oblasti cca 8-10 cm pod okraj klasickych kalhotech, a mezi vrch stehna a vnejsi stranu. Poprve mi to pichla sestra u doktorky a taky do techto mist. Nekde jsem cetla, ze to do stehna vic boli...ja si jich pichla zatim 14, a v pohode, jen to trosku pichne. A modrina se nekdy udela, nekdy ne...mam pocit, ze kdyz jsem pak chvili v klidu, tak se to tak "nerozlije".
Jo a Leniku, ja brala Utrogestan na zacatku tehotenstvi, 2x denne, a to cca od 6. do 13. tydne.
A ve kterem jste holky, vlastne tydnu? Ja prave zacinam 17.

renys
10. čer 2007

Díky Hani za odpověď, no já jsem po IVF, těhu test mi vyšel pozitivní a zítra jdu na 1.UTZ, tak snad se alespoň jedno mimčo drží, mám hrozný strach 😒 😕 . Jee 17.týden, to je můj sen 🙂 .

hana30
autor
11. čer 2007

Renys, doufam, ze UTZ dopadl dobre a mimco tam je. Take jsme pomalu k IVF smerovali. Ale u nas byl problem asi jinde, protoze jsem sice uz 3x otehotnela, ale vzdycky se neco pokazilo hned na zacatku tehotenstvi. Takze ted se take tesim z kazdeho dalsiho tydne. Drzim Vam pesti, at mate take tu velkou radost z toho maleho! 🙂

renys
12. čer 2007

Ahojky, no já jsem taky otěhotněla 2 x celkem rychle, nedopadlo to ale, no a pak mi přestaly uzrávat vajíčka. Jinak včera na UTZ dvě tlukoucí srdíčka a sranda je, že vypadají, že jsou jednovaječný. No jsem happy, ale radši se držím stále při zemi, hlavně aby se alespoň jedno udrželo. To je mi líto Hani, že máš taky tuhle smutnou zkušenost, ale důležité je, že se krásně zadařilo a miminko prospívá 😉 .

hana30
autor
13. čer 2007

Ahoj Renys, moc gratuluju a hlavne Ti preji, se udrzi - nejlepe obe miminka! 🙂 a jste vsichni zdravi! Dokud jsem nebyla tehotna, tak jsem si vzdycky (hloupa) rikala, ze bych dvojcata nechtela. Ted bych byla stastna za vicercata! 🙂)

renys
14. čer 2007

No přiznám se, že jsem po nich taky nikdy netoužila, ale teď jak je mám v sobě, tak bych nedala ani jedno 😵 .No asi si to zatím až tak nepřipouštím, říkám si děj se vůle boží 🙂 , co se má stát ať se stane. Ale manžel každou chvilku přijde a lomí rukama-dvojčata,ježiš 😅 .

lenik1
14. čer 2007

ahoj holky,
běhala jsem po doktorech tak jsem se chvíli neozvala. Já začínám teprve 11.týden. A Renys moc moc gratuluju. Já budu mít taky dvojčátka.
Když jsem to volala manželovi, měla jsem pocit, že v tu chvíli když jsem řekla, že budou 2, tak vypojili všechny mobilní sítě. Ale těší se. A chce 2 kluky.
Když jsme se pokoušeli o mimči, tak se nám to nedařilo 15 měsíců. Tak jsem šla na gyn. a doktorka mi napsala Clostylbegyt. Vypadalo to, že mi nedozrávají vajíčka. No a stačila 1. dávka a hned jsem otěhotněla a budou 2. Ale v návodu těch prášků je to psaný, že podporují vícečetná těhotenství. Není to vždy pravidlem, protože kolegyňka z práce má po nich 1 a ta druhá kolegyňka 2.
Já je budu mít dvojvaječný. A na gyn. to zjistila poměrně brzy, a to v 7 týdnu.
Zatím nevím jaký všechny možný vyšetření budu muset podstoupit. Já žádné mimčo zatím nemám a když budou ok, tak to bude jedním šupem. 🙂

renys
14. čer 2007

Ahojky, jee Leniku, tak to si budeme sdělovat dojmy 🙂 . No ono totiž na tom ultrazvuku byl ten 2. mimís oddělen jen takovou membránou a nebo je možné, že byl schován za tím 1. mimísem. Takže za 14 dní snad uvidíme více. Jinak já jsem taky asi 3 měsíce brala Clomhexal a pak v centru 2 cykly Clostylbegyt, ale bohužel bez úspěchu. Moc gratuluji, že vám to tak krásně hned na poprvé vyšlo. A to Ti provedli IUI? Napiš mi prosím, jaké proděláváš tělesné změny a jestli jsi jako já na neschopence 😉 . Tak holky papa.

lenik1
14. čer 2007

Ahojky, Renys. Na neschopence jsem. To víš moc se mi nechtělo, ale protože jsem začla trochu špinit, tak mě bez komentářů nechala doma. Ale mám neomezené vycházky. V tomhle horku se mi moc ven nechce. Ale odpoledne vyrazím na zahradu do altánku a dloubu se v kytkách. Možná to špinění je i tím Clexanem, když ředí krev, protože kdybych nebyla těhu vychází mi, že bych to měla mít. Jen doufám, že se to nebude opakovat každý měsíc. Pravda je, že doma jem víc v klidu, a to špinění zmizelo. Teď už je to jenom jako takový výtok. Natáhnu se když potřebuju a celkově jsem v klidu. Moje mamča a manžel chodí nakupovat, jinak zatím všechno dělám sama. A teď zrovna odbíhám k netu od mytí nádobí, úklidu , venčení Nerinky (psí mazlík) a tak podobně. Myslím, že práci si doma najdu, spíš to bude taková, kterou odkládám, jako třídit doklady, složenky, došít a spravit, vyklizení skříní atd. Taky na netu projíždím diskuze co nového na mimčo a co může mít starší. Renys, co znamená ta zkratka IUI ? To víš nejsem ještě zběhlá. Tělesné změny celkem nic moc. Jen jsem si musela po 4. tt koupit větší podprdu. Zatím ani nepřibírám. Pravda je, že nejsem žádná vyhublina, mívala jsem o pár kg míň, ale asi skvělý vztah a teď ok manželství udělalo své. V jídle dodržuju takovou zásadu, jen libové maso, tmavé pečivo, ovoce, zel., občas pizzu, jogurty, čistou vodu na pití nebo ovoc. čaje a 100% džusy ředěné 1:1. Ze sladkého musli tyčinky nebo celozrné bebe. Jinak na sladké chuť kupodivu nemám. Jen jsem asi 2x ujela na zmrzce. Nejsem ani moc vysoká, takže když v mém okolí ty co mají 2 čata říkají, že přibraly i 25 kg, tak mě to docela děsí. 😕 Jinak ultrazvuk mi dělala 2x a teď naposledy říkala, že mimi rostou jak mají. Tazím pa holky..... jdu pokračovat v úklidu. Leník 😉

zdenda
14. čer 2007

Ahoj holky, tak já si taky od začátku těhu píchám Fraxiaprin, zrovna dneska mi zvýšili dávku, protože sem měla málo zředěnou krev a jsem už v třetím trimestru. Jinak já nemám leidenskou mutaci, ani nic jiného prokázaného, ale před 2,5 rokama jsem měla plicní embolii, takže Fraxiparin mám preventivně, aby se to náhodou neopakovalo. Na hematologii i na gynekologii mě ujistili, že to matace rozhodně neškodí ten Fraxiparin, a k miminku se to nedostane, takže se nebojím, že by to jakkoliv uškodilo. Jako prevence je to lepší, než kdyby se pak miminku nebo mě něco stalo. Sice je to nepříjemné ty injekce, ale už jsem si zvykla. Budu si je píchat až do šestinedělí a píchám si je střídavě do stehen, do břicha sem to sama nedokázala a to mi doktorka říkala, že bych měla stejně jenom na začátku těhu, než bříško poroste. Já jsem trošku při těle, a zvlášť na stehnech mám hodně tuku, takže to docela jde, modřiny sice jsou, ale to se nedá nic dělat 😉 🙂 Za to vytoužené miminko to stojí 🙂

lenik1
14. čer 2007

Ahoj Zdeni,
vítej mezi námi, ale ty už to máš za pár. My jsme na začátku. Mám pocit, že u nás je nejmíň příspěvků. Jo holt, když se tohle rozdávalo tak jsme nechyběly.
😒

zdenda
14. čer 2007

Ahoj Leni,
ale určitě to všechny zvládnem i s injekcema a lékama 😉 Miminka se nám za to pak odmění 🙂

lenik1
14. čer 2007

Renys, ještě k těm změnám.
Za celou dobu těhu jsem ani jednou nezvracela. Na hematologii mě upozornili, že zvracením, houstne krev. Jinak mám pocit, že někdy trpím nechutenstvím. Nemám na nic chuť ani hlad. Někdy si dám jogurt a nemůžu ho dojíst jak se cítím plná. A někdy se naobědvám a tak mi "hlady" kručí v břiše, že bych snad snědla ještě porci. Takže spíš cítím nevolnost od žaludku, jako kdyby to byly poopilecké stavy. A mám to zadarmo !!!!!!!!!!!
Manžel se uculuje a říká, že kluci rostou a roztahujou se. Ví na 100 % , že to prý budou kluci. 😀

lenik1
14. čer 2007

Ahojky Zdeni,
určitě to zvládnem. Já jsem šťasná za každý další den a týden, který je ok. Je to nespravedlivé. Moje sestřenka porodila v květnu druhé mimčo - holčičku. Prokouřila obě těhotenství ! Zdravá výživa nic moc. A děti jsou zdravé. Prví porod: v 16.oo jí přivezly do por. a v 16.45 byl Lukášek venku. Druhé porodila málem v autě. Lehala si na stůl a doktor malou už jen chytal, a bylo . Jsem zvědavá na sebe ... 😅

zdenda
14. čer 2007

No vidíš to Leni, tak já na sebe dávám takový pozor, nekouřím ,nepiju, snažím se jíst zdravě v rámci těhotenských chutí a taky děkuju za každý den, který je v pořádku a jiní na to kašlou a mají štěstí na zdravoučký dětičky. Ale to se nedá nic dělat. My to vzldánem taky a určitě budem mít taky krásný zdravoučký miminka, který nám budou dělat jenom radost 🙂

mikca
14. čer 2007

ahoj zdeni, já jsem si uhnala trombozu v prvním těhotenství v šestém měsíci píchala jsem si ty největší dávky až do konce šestinedělí, u druhého ty dávky byli také ale nižší a dětičky jsou obě v poořádku, opravdu se neni čeho bát.tak všem budoucím mimčům hodně zdravíčka i mamčám 🙂

hana30
autor
14. čer 2007

Ahoj mikco, tak to muselo byt neprijemne s tou trombozou. A to i presto, ze sis pichala Fraxiparine nebo to prislo samo od sebe? A jak jsi to poznala, ze je neco spatne (tj. tromboza)? Chytaji me jakoby takove mirne krece do lytek, tak si rikam, jestli to take neni tou krvi. Hlavni ale je, ze to u Tebe nakonec dobre dopadlo! 🙂

mikca
14. čer 2007

ahoj hana, když byjsi měla trombozu tak by jsi to určitě poznala mě otekla komletně celá noha a bolela jako pra...no ležela ksem tyden v nem. a pak jsem si musela celou dobu píchat a při druhým to byla prevence.to že tě chytají mírné křeče do lýtek to bude zřejmě nedostatek hořčíku 🙂

renys
14. čer 2007

Ahojky holky, tak to zní pozitivně, že ten Fraxík je neškodný, doktoři určitě ví co dělají, protože nechtějí riskovat problémy s průchodem krve v placentě. Leniku, tak s těmi chutěmi to mám stejně, mám pocit, že mám žaludek jako na vodě, snim malou porcičku a mám dost a za chvilku bych vyjedla lednici 😀 .No já už mám kilo nahoře, ale to přisuzuji tomu skoro celodennímu válení. Jinak mám taky zvětšená a bolestivá prsa a jakoby vyboulené dvorce. V papání se snažím zařazovat do jídelníčku více bílkovin a ovoce, zelenina, to mám ráda, a chrupkám teď medovo-sezamové tyčinky - v nich je hodně vápníku. Bohužel chuť na sladké u mě nezmizela.

renys
15. čer 2007

Jo ještě Leniku, to IUI znamení inseminaci, kdy po léčbě např. clostylbegytem Ti na vyvolání ovulace píchnou Pregnyl a pak do tebe tenkým katétrem vstříknou pročištěné sperma.

hana30
autor
17. čer 2007

Jojo, IUI jsme také podstoupili, 2x před rokem, sice se nezadařilo, ale aspoň jsem se tehdy naučila si pichat injekce. A teď se mi to hodí! 🙂) Já na začátku těhotenství měla spíš nechutě, ale nezvracela jsem. Ale díky tomu, že mě opustila chuť na sladké, tak jsem zhubla 3 kila. Teď už mívám chuť na všechno a obvykle, čím méně zdravé tím větší chuť 🙂). Takže teď jsem se zase "spravila" a váha leze pěkně nahoru...

renys
17. čer 2007

Včera mi bylo celý den tak šoufl, každé jídlo jsem snědla se sebezapřením(za maminku, za tatínka,... 🙂 ), ale naštěstí zvracení se zatím nekoná. Vždycky mě zachrání nanuk a nějaký šťavnaté ovoce, broskve a tak. No nedovedu si představit, že to bude ještě případně pár týdnů trvat, mojí mami bylo špatně až do prvních pohybů, tak doufám, že mě tohle mine. Jinak mám kilo nahoře, ale to přisuzuji tomu skoro celodennímu válení.

janahakova
18. čer 2007

Ahoj děvčata, připojuji se mezi vás mutanty 😉 . Mám taktéž heterozygotní Laidenskou mutaci. Zatím zjištěnou na základě dědičnosti - taťka měl před dvěma lety úraz a následnou trombózu. Momentálně jsem asi v 5.týdnu - ještě to memám potvrzený od doktora (tam razím příští týden), ale dnes jsem byla na kontrole na hematologii, tak jsem předběžně nahlásila můj stav.... Budu muset chodit každý měsíc na odběry a kontrolu krve a podle toho se rozhodne kdy si budu muset ředit krev. Tak uvidím. Chodíte taky tak často na kontroly? Vzhledem k tomu, že mi nic není, cítím se ok tak mě to příjde trochu přehnaný, ale je fakt, že kůli mimču to klidně podstoupím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru