Anopyrin a Fraxiparine v těhotenství. Máte zkušenost?

hana30
3. čer 2007

Ahoj holky,
mate nektera zkusenost s branim Anopyrinu a zaroven pichanim injekci Fraxiparine v tehotenstvi? Hlavne z Anopyrinu mam obavu, v letaku se pise, o jeho nebezpecnosti pro matku i plod, a to predevsim ve tretim trimestru (dva doktori mi potvrdili, ze jej mam brat az do porodu). Jsem v 15tt, Anopyrin beru od zacatku tehotenstvi 100mg denne a ted mi k nemu pridali i Fraxiparine. Pred rokem (po trech potratech v cca 2 mes.) mi zjistili Leidenskou mutaci, typ heterozygot. Diky za kazdou zkusenost. Hana

kosarka
17. črc 2007

Ahoj Leni, po pravdě jsem ráda, že jsem takové problémy neměla a zatím nemám (klepu ať to nezakřiknu), dneska jsem byla na kontrole v Českých Budějovicích na hematologii a tam jsem se ptala jak to je, že v tom mám trochu zmatek, protože jak čtu tady, tak u každého je to trochu jinak. A tam mi pan doktor řekl, že mě chápe, že z toho mám zmatek, ale že si myslí, že když nemám žádné problémy, že je to skoro zbytečné, si něco takového píchat a že to nasadí až v šestém měsíci a budu to píchat do šestinedělí. Za což jsem tedy ráda, protože i těch dvacet dní píchání fraxiparinu mi stačilo. Navíc mi teda řekl, že i když se říká, že vedlejší účinky nemá, tak prý to není až taková pravda. Tak já už jsem z toho fakt jelen. Za tel. číslo moc díky, zkusím tam zavolat jen na info, protože Praha je pro mě trochu z ruky 😎 Jinak ti to těhotenství moc přeji a užívej si ho. Nám se to povedlo cca po šesti měsících, ale nesoustředila jsem se na to. Prášky brát nemůžu a tak jsem si přestala dávat pozor, protože to miminko už jsem chtěla, tak je to tady a doufám, že to dotáhneme až do konce. Je to super, až na ty nevolnosti, jsem teprve v devátém týdnu. Krásný den papa. 🙂

janahakova
20. črc 2007

Tak se středu jsem byla na kontolním vyšetření na hemat. a všechno je zatím v pohodě, takže píchat si stále nemusím, hurááá.Další kontrola bude zase za měsíc, tak se uvidí dál, ale jsem ráda za každý měsíc, kdy si ještě nemusím ředit krev. Doktorka ale říkala, že to stejně příjde 😠 až se mi zvětší bříško a bude to tlačit na spodek..... No uvidíme.

lenik1
20. črc 2007

ahoj Jani,
tak to se máš, že si nemusíš píchat. I když už jsem si docela zvykla, tak najednu stranu jsem ráda, že čekám 2 mimi, protože když bude vše ok, tak to bude moje první a taky poslední těhu. Holt to platí, když se říká "zdraví nade vše". Tak držím palce. přeji pěkný den 🙂

kosarka
30. črc 2007

Ahoj Holky,
tak já už asi budu doma. V práci to nějak nezkousli, že jsem těhotná a tak mi začali dělat tak trochu naschvály, takže zůstávám doma na PN. No sice mám z toho trochu strach, protože nevím, jestli mi z toho nezačně hrabat. 😀 Zatím papa a mějte se krásně.

lenik1
7. srp 2007

Ahoj Šárko,
hlavně buď v poho. Já se ze začátku docela nudila a navíc jak mi bylo pak špatně, tak to bylo ještě horší. Byla jsem otrávená, protivná , no hrůza. Pak jsem si začala hledat zábavu a nakonec dělám i věci na který jsem normálně neměla čas. Chodím za holkama do práce, protože u nás je to trošku jiné a dokonce jsem dělal výplaty a trochu úředničila. Teď postupně už mám tak nabitý program, že vlastně ani nemám moc času jim pomáhat. Ale to přijde samo , uvidíš. Hlavně na sebe dávej pozor a hodně odpočívej.
zatím se měj hezky 🙂

clexanie
6. zář 2007

Ahoj holky,
předem díky za založení této diskuze. Je fajn vědět, že v tom člověk není sám. Jsem po druhém IVF(ICSI), nyní ve 14tt. Dle doporučení užívám : Imunologie=Prednison 1x 2,5 mg, Hematologie=Clexane 1x 0,4 ml, Gynekologie=Utrogestan 1-1-2 a dále samozřejmě multivitamín Calibrum.
Ráda bych se podělila o svou zkušenost nemít modřiny po vpichu 😲
Vzhledem k tomu, že mám již jistou praxi s aplikací injekcí (IVF), doporučuji
po vytažení jehly a uvolnění kožní řasy, desinfekčním tamponem několik minut místo vpichu přidržet (jako po odběru krve). V pokynech tento postup doporučují při objevení krve po vpichu. Též uvádí, že místo vpichu se nesmí masírovat! Nezaručuji, že to bude fungovat všem a se všemi druhy injekcí, ale já to mám s Clexanem vyzkoušené. Píchám si pouze do břicha.
Dále bych doporučila dotazy a odpovědi na www.porodnice.cz, záložka Poradny.
Do pravého!!! 😉 vyhledávače zadáte např. Clexane (to zajímalo mě). Odpovídá tam několik lékařů různých odborností.
Vyzdvihla bych především porodníka MUDr. Michala Kouckého 😎
Dozvěděla jsem se tam spoustu informací ohledně toho našeho problému 😒
Také jsem však byla velmi zklamaná (dle dotazů), že mnoho lékařů nechá těhotné s naší diagnozou bez léků i třeba po několika potratech 😠
Můžeme být rády, že jsme v dobrých rukou.
Držím všem palce !!!
Clexanie 😀

leninn
2. říj 2007

Ahoj všem,
jsem ve 34.týdnu a začala jsem si píchat clexane 0,8ml. V roce 2003 jsem prodělala trombozu po výronu kontíku a zároveň jsem brala antikoncepsi. Clexane si píchám pouze preventivně, protože už jsem prý riziková skupina, veškeré krevní testy jsem měla v pořádku.
Co mě ale trápí je to, že jsem se v příbalovém letáku dočetla, že se doporučuje přerušit kojení... ☹ A doktorka mi řekla, že si budu clexan píchat minimálně celé šetinedělí.Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Nelze pak po porodu léčba nějak upravit nebo přejít na něco jiného, abych mohla kojit?
Předem moc děkuji za odpověď.
Lenka

viona
2. říj 2007

Ahoj Leninn,já si píchala Clexane asi čtyři týdny po porodu,2krát 0,4ml,potom 1krát 0,4ml(poporodní trombóza LDK,sice jen malá,ale stačíla 😒 ),teď jsou malýmu tři měsíce a užívám Warfarin,16.října jdu na kontrolu,když budou všechny odběry v pořádku,tak mi ho vysadí.Na hematologii mi říkali,že do mlíka se ani Clexane,ani Warfarin nedostane,stále kojim a já i mimi jsme vpořádku,tak se toho neboj 😉 Ty injekce jsou sice nepříjemný,ale dají se vydžet,modřiny zmizí a ty budeš mít zdravý mimčo,hodně štěstí 🙂

leninn
3. říj 2007

Ahoj Viono,
jsi zlatá, žes mi odepsala, moc děkuju...
Uklidnila si mě. Já jsem se tak bála, že nebudu moci kojit, kvůli takové věci. Jsem ráda, že normálně kojit můžeš. Úplně jsi mi zvedla náladu... 😀 😀
Hodně štěstí, ať je vše v pořádku, aby Ti Warfarin vysadili.
Díky Lenka

erisek
22. lis 2007

Ahoj holky,
teda teda teda...musím říct,že jsem z toho, co se na Vaší diskuzi dočítám, malino vyděšená ☹. A to i přes to,že se od malička pohybuji ve zdravoťáckém prostředí a jsem na ledacos zvyklá/maminka je zdr. sestřička a já pracuji jako soc. pracovnice ve zdravotním sféře/. Leidena /heterozygot/ mi zjistili v roce 2005, testovali mne kvůli rodinné anamnéze. Samozřejmě jsem tedy přestala brát antikoncepci. Já osobně krom jemných křečových žil žádné problémy nemám. Žádnou léčbu mi na hematologii nedoporučili a zatím každé vyšetření dopadlo dobře. Dostala jsem jen doporučení ohledně stravy a životosprávy a stručné upozornění na možné komplikace v těhotenství. V té době jsem ale zrovna ustávala rozchod po dlouholetém vztahu, takže jsem se záměrně tématu těhotenství vyhýbala. Dnes je už vše jiné. Za chvíli mi bude 28 a já pomalu začínám pátrat po informacích, abych věděla co mě vlastně čeká, když se s přítelem budeme chtít pokoušet za nějaký čas o mimčo. Bohužel leiden není můj jediný problém. Ta dlaší nepříjemnost jsou polycystické vaječníky a z toho vyplývající nepravidelná menstruace. V součastné době mívám měsíčky po 50-60 dnech☹. Jenže na úpravu cyklu a vytvoření toho správného prostředí pro uhnízdění vajíčka v děloze by bylo nejlepší mě stimulovat hormonálně, což leiden nedovoluje☹. Jinou možností, kterou mi můj gynekolog navrhl je léčba antidiabetiky /i přes to,že nejsem cukrovkář/. Prý by to mělo pozitivně ovlivnit funkci vaječníků. Tuto léčbu by mi doporučil prý tak po dobu jednoho roku a pokud bych v této době neotěhotněla, hledali bychom jinou "již hormonální léčbu", aby mne případně mohl připravit na umělé opl. ☹. Tak daleko ale zatím přemýšlet raději nechci. Spíš by mne zajímalo, máte-li některá podobnou kombinaci diagnóz, nebo zkušenosti s léčbou antidiabetiky? Čím více informací mám, tím více jsem vystrašená. A do toho ještě můj gynekolog neustále podotýká, že i věk hraje velikou roli a že by mi nedoporučoval těhotenství odkládat....achjoooo. Připadám si strašně zatlačená do kouta. Nejdříve bych chtěla mít přesné a jasné informace a rozhodovat se pro těhotenství né kvůli zdravotnímu stavu, ale kvůli tomu,že opravdu chci, chceme. Přála jsem si to úplně jinak...že to prostě necháme na přírodě. Bojím se plánování a toho stresu kolem☹. Děkuji Vám za případnou reakci, papa Šárka

kosarka
8. pro 2007

Ahoj holky, jen jsem se chtěla zeptat těch, které si pícháte fraxiparin. Kam všude si to pícháte, jen do břicha? Já jen, že mám z toho docela blbý pocit, píchat si to do břicha, když je tam to malé. Dá se to píchat i jinam na těle? Díky Šárka

petulin
23. lis 2008

Ahoj holky,
konecne jsem natrefila na nekoho , kdo ma stejny problem ☹
Jsem take jedna z vystrasenych tehuli ,ktera je trombofilicka a az pristi tyden budu vedet, co a jak?
Nikde jsem nemohla najit nejake zkusennosti a tak alespon napisu moje.
Prodelala jem trombozu v roce 2005 a posleze se podruhe narodila po plicni embolii,ktera nasledovala :(
Holky, ja mam take strach, ale na druhe strane mame stesti v nestesti 😉 Nechci si predstavit ,kolik holek muze umrit, protoze nevi, ze tenhle problem ma!
My budeme pod kontrolou a tak to snad vsechno dopadne dobre 🙂

Tesime se na mimiska a ja budu cekat i nejake prispevky od holek, ktere si to take musely projit.
dekuji a drzim vsem palce!

petrach
24. lis 2008

ahojky petulin
jsem taky trombofilička,zjistili mi tuto nemoc 8 tydnu pred prvnim porodem,takže hned nasadili fraxiparin,muzu rict ze tehu bylo pohodove,až na male problemy jako tlak,otoky,mala mela porod teda hrozny,spoustu zdravotnich problemu,spiš s imunitou a na to se to pak nabalovalo...
Letos jsme se rozhodli pro dalši ditko,otehotnela jsem po dvou mesicich 😉 hned na prvni utz nam bylo rečeno že čekame dvojčatka,jenže muj dr.chtel ješte vyčkat,takže me poslal do prace a bez leku,v 10tt. zjistil že jedno mimčo zanika...a teprve to začal řešit,poslal me na hematolku,kde mi hned dali fraxiparin,navic jsem mela leky na urženi..ted to vypada všechno v pořadku,a ja doufam že i bude!!!
Slišela jsem na hematolce od dr. že spousta holek potraci prave k vuli teto nemoci a vubec o ni nevi,ale naopak prvni tehu byva min rizikove 😉
Takže držim palečky at je vše v pořadku,opatruj sebe i mimi 🙂 🙂

petrach
24. lis 2008

kosarko ja si picham jen do stehen!!! do břiška si tehulky pichat nemaji,v tom letaku to sice je,ale ne pro tehulky

kristynacernohousova
21. dub 2009

ahojik devcata narazila jsem na vas chat to je bomba ze nejsem sama s mutaci 😉 a mam si skym o tom pokecat co ctu je tu spoustu budoucich maminek a prochazite si poprve inekcemy ja jsem pred lety mela 4 stichle tehoten. 😢 vzdy do 12tyd.doktori nedavali zadnou sanci diky panu docen.dulickovi z hradce hematol. ktery si me vzal do sve pece a hned zacal s lecbou 5tehotehotens. s anopirinem a od 8tydne jsem si pichala kazdy den frexaparin bylo to ze zacatku hrozne ale casem jsem si zvykla a ted mam krasnou uz 2,5letou holcicku nelinku 😵 a momentalne jsem 11+4 a devca jsem opravdu nervni zda bude vse ok ale je verim tomu ze opravdu ty inekce pomahaji a bude vse ok 😉 no v patek jdu na ten 12tyden ultrazvuk tak me drzte palecky a ja hned napisi jak jsem dopadla mejte se devcata a vsem drzim palecky papa

martinamil
21. dub 2009

Ahoj Kristý, tento chat moc nežije, ale chceš-li přijď k nám do podobné "živé" debaty těch co si pícháme. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... M.

keity77
12. čer 2011

Leníku, já jsem také ráda, že jsem objevila tyto stránky, kde jsou lidé s podobnými problémy 😉 holky já nemám Leidena jen polymorfismus genu 4G/4G a stejně si budu muset v těhu píchat injekce a ještě brát anopyrin ☹ prodělala jsem v šestinedělí trombózu po neúspěšném těhu ☹ bojím bojím injekcí 😨

roryna
15. črc 2011

chtela jsem se zeptat jestli nektera z vas nema zkusenosti se streptokokem a zaroven si picha prave fraxiparin nebo clexane v tehotenstvi. Ja dnes totiz dostala atb metronidazol a v pribalovem letaku pisou ze by to mohl byt problem prave kdyz uzivam neco na redeni krve doktor to vi ale nic mi nerekl ze pry nemusim mit strach tak se ptam jestli nekdo jste prave tyto leky treba nebral a zaroven si pichal jestli s timto nekdo nema zkusenosti dekuji moc

athamanha
7. led 2013

Ahojky všem, je mi 38let a život jsem neměla moc snadní ba naopak, jsem rozvedená mám 2děti holku a kluka je jim 9let. Když už konečně jsem si dala do pořádku svůj život atd, a našla jsem si upřímného hodného přítele který nás má opravdu moc rád, a mé děti semnou vychovává tak přišlo několik ran za sebou. 1 Srazilo mě auto na přechodu v Rokycanech samozdřejmě, on se stoho dostal dobře proto že měl tatínka někde nahoře a já měla půl roku co dělat aby mě na chyrurgii v nemocnici dali dohromady. Chodila jsem po svých pak mi řekli že mě hrozí mechanický vozík atd stím sem se nechtěla smířit vůbec. Začala jsem bojovat stoupala jsem si a začala pomalinku chodit nakonec jsem se dokázala dostat tak daleko že, jsem už bez fr: berlí nemohla být ale došla jsem si kamkoli. můj stav se pak později velmi zhoršoval natolik že, nedojdu daleko a můsím mít mechanický vozík. 😢 2 Rána mám rakovinu začala se mi v 1 prsu stahovat bradavka šla jsem na vyšetření zjistili že to mám hodně rosáhlé, podpáždí v kostech v obou psách vtřýslech na krku, můžu vám napsat že to pro mě byl hroznej šok nejen pro mne ale i pro mého přítele který tam semnou byl a slyšel to co já a nemoh tomu věřit. Ale byla to pravda, bojuji sní 1rok zatím nedostávám žádné chemoterapie atd. Jezdím 1 za měsíc na onkologii kde dostávám infuzi Zometa mám leky Tamoxifen 10 pak jsem měla dostávat Zoladex to je na umělí přechod jen že, ted ho bohužel nedostávám stoho důvodu že tento lék nehradí VZP Pa: doktorka už psala na VZP ale doposud čeká na odpověd a možná se jí ani nedočká. Já samozdřejmě dostávám každý měsíc menzes. Jinak můj stav se zlepšil na tolik že, to zmizelo stěch kostí a i vpodpáždí atd ale léčba je pořád dál, byla jsem štastná že, se to tak dobře léčí a bez nákých chemoterapiích atd. Jen že přišla 3Rána Hluboká tromboza DK a na onkologii mi Pa : doktorka pověděla že to mohl spůsobit 1lék Tamoxifen a ten to spustil. Jsem ted doma aplikuji si Fraxiparie píchám si ho 1deně ale předtím 2deně kontrola mě čeká ted 14.1 2013 Tak že uvidím co mi řeknou. 4Rána mám dušnost na plicním sem dostala inhalátor a musím si 3deně inhalovat ale moc mi to nepomáhá jen na chvilku. A Pa: doktorka na plicnim mi řekla že nechápe proč tak špatně vydechuji udělala mi vyšetření kde na plících něco bylo ale neví co astma vyloučila a měla podezření na štítnou žlázu, ale na onkologii na sonu mi řekli že štítná žláza je v pořádku a že není zvětšená atd. A na závěr mi řekli že tohle mohlo spůsobit několik léků které mi byly aplikováni syce jsem kouřila ale né krabičku deně těch 10 cigár určitě ale ani to mi neřekli poněvadž kdyby to bylo z kouření za těch 10 let bych tohle měla určitě už dříve, ale ničím sem netrpěla. Řekli mi na onkologii že to mohli být léky které jsem dostávala a ty spůsobili nákou reakci prostě alergii to je 1 verze, 2 verze spouštěč mohl spůsobit i má zákeřná nemoc jménem Rakovina. Holky nechci vás ničím strašit atd jen vás prosím budte opatrní na sebe v dnešní době kde lidé nemají chvíli klid a honí se za prachama jen aby mohli existovat atd, je tahle nemoc zákeřná na tolik že každý 4 ji v dnešní době opravdu má. Vidím to hlavně u dětí což je smutné a co mě žere je ta bezmoc že těm dětem nikdo nemůže pomoci a musí se na to rodiče jen dívat a to je i u lidí samotních. Píši to proto že těch lidí je hrozně moc vidím to když vejdu na onkologii a je plná čekárna a je to u mladých lidí kterýmu není eště ani 50let myslím že tohle je také příčinou toho co dýcháme furt jsou lidé ve stresu jen proto, že se obávají že přijde den kdy nebude mít práci nebo že neutáhne byt atd. Ale hlavně je to ze vzduchu co dýcháme také nemáme kvalitní potraviny které se dováží odjinud k nám a obsahuje to všechno E dneska není nic zdravého všechno je to vyhonění práškama a všelijakýma bordelama a stoho také nemůže nic dobrého vzejít. Můj názor je že tahle doba nás opravdu jenom ajenom likviduje a stím už nikdo nic neudělá. 😖 ☹ Měj te se tu hezky a doufám že, jsem vás nikterak neviděsila ale mi v tomhle chaosu žijeme a to není správné. Nemějte mi moji upřímnost za zlé přeji vám všem štěstíčko a aby už jsme se měli lépe než do posavad to si přeji nejvíce zue všeho a hlavně zdraví at vám slouží proto že to je 1 věc na devše, kord když jsou děti na světě a musíte pro ně tady na tom světě být. Mějte se moc hezky a těším se na odpovědi které tř: napíšete. ahooooj Athamanha

athamanha
7. led 2013

Také pevně doufám že to dobře dopadne a že to bude dobrý a to je vše děkuji předem kteří se mi ozvou. 🙂 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru