Antibiotika Augmentin v těhotenství. Měly jste je?

dask
28. únor 2012

Měla jste některá Augmentin v 2.trimestru (já jsem 14tt)?

pampeliska1
28. únor 2012

@dask neměla jsem, ale v těhotenství jsou tyto ATB bezpečná. Nevím, na co ho bereš, ale vždycky je lepší to přeléčit pořádně než pak řešit komplikace z neléčeného zánětu v těle 😉
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=...
http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-...

werumka
28. únor 2012

Měla jsem v 10. týdnu, přímo od zkušeného gynekologa. Bez problémů.

saigha
29. únor 2012

Já jsem měla Augmentin 1gram ve 14.týdnu na zánět moč.cest a v 9.týdnu jsem měla na zánět moč.cest Amoksiklav,ale nezabral ,takže pak mě nasadili Augmentin.Bylo mě řečeno,že jsou to všechno bezpečná ATB.V úterý jdu na 3D ultrazvuk na vývoj.vady ve 21.týdnu těhotenství,tak doufám,že to nezanechalo na mimi nějaké následky.

janaj0
29. únor 2012

Měla, ale až ve třetí (tedy konec druhého a až do porodu), asi po třech týdnech. Na malé to mělo žádné následky. Měla by to být velkomolekulární antibiotika, která neprojdou snad do placenty

mifinka
29. únor 2012

Brala jsem je při prvním dítěti 2x.. někde kolem 20 tt a pak kolem 30 tt.. normální vcelku je 😀

foxik00
29. únor 2012

Ja jsem mela Augmentin jeste kdyz jsem tehotna nebyla. Ma dost nepriznivych ucinku a po dvou tabletach jsem ho musela vysadit. Projevil se u mne krvavy vytok a prujem...

jajina.c
29. únor 2012

Já jsem ho měla v 1. trimestru a vše bylo o.k. Mudra mi říkala, že tím mimi nemohu ublížit, žádné příznaky jsem nepociťovala, jen bych pořád spala a to jsem přisuzovala těhu🙂. Bude to o.k. neboj.

ivarei
2. bře 2012

Měla jsem na zánět močových cest na přelomu 17. a 18. týdnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru