Antibiotika na začátku těhotenství, máte zkušenost?

malibu77
15. čer 2015

Dobrý večer ,měla bych na Vás prosbu jestli někdo nemá zkušenost s antibiotikami Doxybene 100 na začátku těhotenství ,když jsem to minulý týden zjistila byla jsem tak v 5 týdnu těhotenství.Byla na ultrazvuku malinká tečka.Za 2 týdny jdu znova na kontrolu jestli tam bude srdíčko.Miminko je plánované.Chtěli jsme o o náký měsíc déle.Ale i přesto jsem moc štastná a je vítané.Jenže na gynekologii mi doktorka řekla ,že je to špatné ,že tyto antibiotika se nesmí užívat z duvodu kostí a zubu.Pošle mi prý na genetiku .Opravdu tam zjistí ,že je miminko v pořádku a zoubky také?Má tu prosim Vás náká zkušenost ,že tuty antibiotika některá maminka brala a narodilo se ji zdravé miminko???Mám hrozný strach ,že bude něco špatně . ☹ ☹ ☹ Děkuji všem za odpovědi.Vážím si kdo mi napíšete zkušenosti a doufám ,že i s štastným koncem .

werumka
15. čer 2015

Koukni sem 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/doxybene-tetracykliny-na-pocatku-tehotenstvi/
Neboj se, do 6. týdne s Tebou dítě nemá společný krevní oběh - je vyživováno žlutým tělískem. Až po 6. týdnu je přítomná placenta. Pak je potřeba dát na léky větší pozor.

ajina10
18. čer 2015

Taky jsem mela ATB na zanet mocových cest.. hned po zjistení mi je sebrali ... do 6tt si to malické od tebe nevezme nic tudíš do nej nejdou ani léky a ani nic jiného presne jak píše werumka 🙂 hezké těhulkování 🙂

arwie
21. čer 2015

Taky jsem měla ATB - Azitrox, konkrétně 24.-26. DC (4tt.) a miminek je v pořádku, už za sebou máme screening ve 20tt. Je to přesně tak, jak psala werumka 🙂, neboj...

verca196
21. čer 2015

Ahoj, myslim, ze jsem mela ty same. Na zacatku tehotenstvi jsem prodelala dve osklive anginy, pri dolecovani druhe jsem zjistila, ze jsem tehotna. Doktorka rikala, ze by to vadit nemelo. Jinak prubeh tehitenstvi bez komplikaci, dceri bude za chvili rok a je zcela zdrava.

bubinko1506
23. čer 2015

ahoj, svagrina mala dvoje antibiotika pocas tehotenstva - jedny na zaciatku, druhe tak v 4. mesiaci a narodil sa jej zdravy syncek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru