Antidepresiva v těhotenství. Můžu je užívat?

dagina
17. kvě 2007

Ráda bych se některé z vás zeptala, jaké máte zkušenosti použ. antidepr. v těhotenství, nebo teprve ve snaze počít dítě. Byla jsem za posledních několik let vystavena extémě stres. situacím, a následkem toho všeho jsou stavy úskosti, lehké deprese. Vzhledem k tomu, že se snažím otěhotnět, není dobré začít s antidepresivy. Zatím jsem u žádného lékaře nebyla, a raději bych volila jen obvodního. Hledala jsem nějaké info na internetu, tam tedy opravdu antidepr.nedoporučují, pouze v případě, že stav pacienta je natolik vážný, že by se mohlo riskovat riziko poškození plodu. Za úplně vážný případ se nepovažuji, ale tyto stavy mi dost znehodnocují život. Navíc má neplodnost k mému stavu nepřidá. Budu opravdu moc ráda za každou zkušenost či názor. Moc dík

maii
16. bře 2018

@iva_kucerova a brat treba dva dny celou a treti den 3/4 tablety? Takhle 2mesice, pak 3/4 obden atd? Jinak hele, zase jde o to vyvazit rizika a prinosy. Stresovat se pred a v tehotenstvi nikomu nepomuze. Krome medikace, mas nakou terapii? Relaxacni techniky, kbt, atd? Nejaky jiny pomucky (sport, zaliby), co ti pomahaj udrzet uzkosti na uzde..?

diiia
16. bře 2018

@iva_kucerova
Napíšem ti správu 🙂 Verejne to nepíšem nikde aby ma iné, ktoré tomu nechápu a nezažili neodcudzovali 🙂

veronikao87
24. kvě 2019

@iva_kucerova mohu se zeptat,brala jsi mirtazapin v tehu?

iva_kucerova
24. kvě 2019

@veronikao87 ano, brala jsem,ale jen asi necelé dva týdny ke konci. Někdy asi od 37. do 39. týdne. K tomu ráno půlku Asentry, ale ta mi na úzkosti nezabírala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru