Ascorutin v těhotenství. Může být sex, když už nešpiním?

sabin1233
29. čer 2022

Ahojky, mam takový dotaz, jsem 8tt, počátkem 7tt jsem měla s přítelem po delší době sex, den na to jsem začala špinit, doktor mi předepsal ascorutin a utrogestan, od té doby nespinim a vše je v pořádku, tak se chci zeptat zda máte zkušenost, a může být sex, když už se nespini? Nebo v tomto období to úplně vynechat?

beruska97
29. čer 2022

@sabin1233 já začala špinit v 6tt nezávisle teda na sexu, doktor mi nic nepředepsal a když po týdnu špinění přestalo tak jsme sex zkusili a dobrý, od té doby žádné špinění, teď jsem 9+3

2hanah
29. čer 2022

Tak to byla otázka spíše přímo na doktora, když Vám psal ty léky, možná si tam zavolat. Já osobně bych to tedy nepokoušela a počkala do 12.týdne, kdy už je to po genetice takové jistější. Nebo když už, tak ať je přítel opatrný a nějak "zlehka", může to být jen překrvený a sexem podrážděný čípek.

krisstina93
29. čer 2022

Radši bych si dala aspoň ten první trimestr pohov.

jjasmina
29. čer 2022

@sabin1233 při špinění v začátku těhotenství mi dr řekl, že do 12tt bez sexu, neposlechli sme, hodinu po sexu jsem potratila, tak si dejte oddech. Při druhém těhotenství sme to už oželeli skoro celé těhotenství

europa00
29. čer 2022

@sabin1233 ne určitě ho nemít, teda jestli nechceš riskonst potrat… žádné spineni ani krvácení v tehu není normální a muže mít závazně nebo mene závazně příčiny… můžeš mít ještě dole placentu

aselluska
29. čer 2022

To ti měl říct doktor. Každopádně po takové zkušenosti nás oba chuť přešla a to až skoro do konce.

sabin1233
autor
2. črc 2022

Právě jsem druhý den co jsem spinila zašla k doktorovi, řekl že plod i vajíčko v pořádku, jen u dělohy je to narůžověle, včera jsem byla na prohlídce a už mám naštěstí vše zas v pořádku 🙏🏼

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru