Baby Plus - Prenatální výukový systém. Máte zkušenost?

andenes
29. únor 2008

ahoj holky,
chtěla bych se Vás všech zeptat jestli jste některá slyšela (a co?) nebo máte zkušenosti (a jaké?) s prenatálním výchovným systémem "Baby Plus".
Mám kamarádku i přístroj, která jej používala během svých dvou těhotenství a pěla na něj jen samou chválu, ale ráda bych slyšela i názory a poznatky ostatních...
Těším se na vaše postřehy, m.

P.S. Kdyby náhodou už takové téma existovalo, tak dejte vědět, klidně ho smažu (moc dlouho jsem to tu neprocházela 😉

kyri
2. srp 2008

hojda, oživuju tohle téma, protože mě to taky zajímá
používá se to od 20tt, takže už bych se měla skoro rozhodnout 😅

vím, že to používala lazenka z dubna 2007, ale ta už sem asi nechodí - možná by reagovala na ip...? ta si to chválila

jinak: info o tomhle je na
http://www.babyplus.cz/vyzkum/prenatalni_uceni....
jsou tu i nahrávky, co mimi slyší v břiše a zní to příjemně, trochu mi to připomíná africké bubny, takže bych to mimíšovi možná i dopřála 😅 (a chodit každý den na afro asi pro mě nepřipadá v úvahu, i když i to starší by to určo ocenilo 😉)

a jedna osobní zkušenost je popsaná na
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

žádný nezávislý stránky nebo výzkumy jsem zatím nenašla - ani teda ještě pořádně nehledala, tak pokud něco objevim, pastnu to sem 😉

kyri
3. srp 2008

ehm, tak nikdo nic?
tak opět oživuju, snad se to ujme a něco se dozvím(e) 😉

pindruska
4. srp 2008

kyri: o babyplus jsem se dočetla v jedné knížce týkající se těhotenství. také o něm uvažuji a byla bych vděčná za poznatky ostatních.

kyri
4. srp 2008

uf, tak ať už sem někdo konečně přijde, nám poreferovat...!

(já zas nestihla nic vygooglit, a za chvíli jedem na čachtickou pani, do kina - hih, to bude taky prenatální stimulace, snad z toho to dítě nebude úchylný 😅 ale já jsem na ten film tak děsně zvědavá 🙂)

kyri
5. srp 2008

tak tady je pár těch vygooglovaných odkazů - vesměs nadšené ovace maminek, co chtěly mít "smart baby", tak ho maj, jeden vypadá jako seriozní výzkum prenatální stimulace obecně...

http://blog.babyplus.com/blog/babyplus
http://makewayforbaby.com/faq.htm
http://www.brillbaby.com/prenatal/prenatalexper...
http://av.rds.yahoo.com/_ylt=A0geulnhNJhIk3EAn3...

kyri
5. srp 2008

joj, ten poslední se načetl nějak blbě 😒
tak ještě jiný:
http://www.intelliwareint.com/gls-cdrom/GLSPape...

tamto je pdfko, tak kdyžtak pošlu na mail 😉

tannawe
5. srp 2008

Kyri...o baby plus referovat nemuzu, ale myslim, ze podle tech odkazu to vypada velice zajimave. Ja mam jinou zkusenost. Od velmi uzkeho prenatalniho veku jsem byla s obema detma v kontaktu - musim rict, ze se mi o nich i zdalo jeste nez se v podstate vubec pocali a hlavne, kdyz pak zpetne procitam zapisy snu, tak i sny z tehotenstvi ledascos naznacovaly o budoucich udalostech - napr. poporodni komplikace holcicky atd. - a pro me je prenatalni komunikace absolutne prirozenou soucasti tehotenstvi.
Holcicce jsem v tehotenstvi poustela k brisku uklidnujici prenatalni kompilaci, hodne jsem na ni nahlas mluvila a zpivala ji a je pravda, ze je i po vsech tech komplikacich /viz album.../ velice inteligentni a na svuj vek velmi vyspela. Mozna, ze i diky vsi te snaze nakonec vse dopadlo tak jak to dopadlo. A hudbu, kterou jsem ji poustela, kdyz byla v brisku poznavala i po porodu a uklidnovala ji i pisnicky, co jsem ji zpivala a dodnes je miluje.

S druhym ditetem to same, clovek uz byl vic v klidu, takze ta komuikace byla jeste intenzivnejsi, porod byl naprosto bez problemu, rychlovka, maly byl a je velmi klidny /na to ze je to jinak divoky blizenec.../, proste slunicko. Takze ted, kdyz planujeme treti mimi uvazuji i o tom proc si vlastne neporidit neco specialniho, i kdyz moje zkusenost je ta, ze staci bednicky, dobre zvolena hudba /ja mam prenatalniho bacha... 😀 / a hlavne pohodova maminka a deti jsou opravdu potom klidnejsi, nejsou hyperaktivni, vystresovane a uplakane.
Ale preci jen ten baby plus me zaujal hodne...

kyri
7. srp 2008

tanawe, mně se na tom líbí ty rytmy, připomíná mi to afro.
když jsem si četla pár těch nadšených dopisů maminek + ty "znaky" stimulovaných dětí, tak jsem si říkala, že to je celá naše t. 😀 fakt, porod v pohodě, šestinedělí v pohodě, psychomotorický vývoj taky v pohodě. akorát je teda dost náročná na společnost a moc si nevystačí sama - což mě někdy dost vysiluje 😝
a mam pocit, že těhu bylo dost pohodový, poslední 3 měsíce jsem nepracovala, stimulovala asi nějak intuitivně. s partnerem máme dost harmonický vztah, takže je to jedno k druhýmu. no, ale láká mě to, protože si myslim, že dítě, který dostává nějakou cílenou zábavu, je to pravidelný a spolehlivý a ono cítí, že je to zaměřené na něj, že si s ním ti zvenčí vlastně hrají, tak asi pak jinak reaguje na svět, když se narodí, možná má právě větší pocit bezpečí, ví, že když něco nepřijde hned, tak to neznamená, že to nepřijde vůbec - takže umí čekat, aniž by se nervovalo, prostě možná si je jistější. a za to by mi to stálo...

pindruska
13. srp 2008

tak jsem si zapůjčila babyplus a dnes ráno jsme měli s miminkem první "vyučovací hodinu" 😀

kyri
25. srp 2008

pindruš - máte ho pořád? a jaký z toho máš pocit?

eovin
25. srp 2008

Ahoj holky,taky mě zaujal systém babyplus a tak jsem si ho pořídila.Kdo by nechtěl mít tak úžasné dítko,jak popisují.Bylo to celkem příjemné,čekala jsem první dítě a tak jsem si ty výukové hodinky pěkně užívala v posteli po probuzení a před usnutím.Bohužel pro polohu KP jsem rodila SC a tak nemůžu zhodnotit chování miminka bezprostředně po porodu.Jinak celé šestinedělí jsem si vyloženě užívala,žádný problém jsme neměli vlastně až do sedmého měsíce.Ted' trošku bojujeme s příkrmama,nejraději by byl pořád přisátý u prsa. 🙂Na jaře čekáme druhé mimi a určitě budu babyplus pouštět i jemu,abych ho neošidila.Kdybych se měla ještě jednou rozhodnout,jestli babyplus ano či ne,určitě bych se bez něj obešla.Myslím,že povídání,hlazení,pouštění hudby a zpívání je to to nejlepší,co můžem,mimo jiné,pro svá miminka v bříšku udělat.A úžasná dítka máme všechny i bez babyplus. 😉

leusasto
22. lis 2010

ahoj eovin, pindrusko, a vubec ahoj vsem, chci se zeptat, zda mi nekdo neporadite, kde bych sehnala Baby Plus zapujcit, nebo pripadne koupit "z druhe ruky" levneji. Jsem o tomto programu jiz asi vicemene rozhodnuta, ze bych jej chtela poridit a mam ve svem 16 tt tak akorat cas si jej zajistit. Nicmene cena 4.000 za novy je skutecne dost vysoka. Napr. eovin i pindruska, obe uvadite, ze jste si jej zapujcily ci poridily. mohu vedet, kde a zda je mozne (pokud jej mate) si jej zapujcit napr. od vas? Dekuji moc predem za zpravu a vsem preju krasny zacatek zimy 🙂

alyssa.anna
21. bře 2013

maminky, pořizovat Babyplus v 26tt to už je asi pozdě že?

stajnyyy
2. dub 2013

@alyssa.anna určitě To pozdě není... U každého babyplusu máš návod a rozpis jak dlouho kterou lekci máš používat, podle toho, kdy jsi ho používat začala.. myslím, že nikdy není pozdě a já jsem s ním zatím velice spokojená... 🙂 😉

melody02
3. dub 2013

@alyssa.anna
Jestli máš zájem můžu ti použitý přístroj prodat.
Kdyžtak napiš na sheenais@seznam.cz

azzy
19. lis 2015

Dobrý den, ráda bych Baby Plus koupila. Pokud jej prosím máte ještě některá funkční, mám zájem. Děkuji!

azzy
21. led 2016

Milé maminky, pokud byste některá měla zájem o Baby Plus stejně jako já, podařilo se mi jej nakonec sehnat za velmi slušnou cenu z UK. Resp. přímo z USA vycházel velmi draho, s dopravou v přepočtu ke konci roku 2015 na skoro 12 tis. Kč. Z UK cca za 4 tis. Kč, což je cena, za kterou se kdysi prodával i v ČR. Pokud byste některá měla zájem, mám velmi dobrou zkušenost s tímto shopem (doručení 3. pracovní den od zaplacení + velmi milá paní na emailovém servisu) - jedná se o web babyplus-education na doméně co.uk.

p1314
24. srp 2021

Ahoj, po letech opět oživuji toto téma. Některé z Vás psaly, že Baby Plus měly. Máte ho ještě? Odkoupila bych. Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru