Baštíte zeleninu a ovoce? Jíst jenom co mi chutná?

chila
3. črc 2008

Mě už to ovoce ani zelenina moc nechutná ze začátku jsem to baštila po kilech a teď už to nemůžu ani pozřít. Zajímalo by mě jak jste na tom vy holky. Má cenu se přemáhat nebo bych měla jíst spíš jenom to co mi chutná?

meleri
3. črc 2008

tak já to střídám..několik dní jím zdravě, pak mě začne chutnat čokoláda, placek, čína...🙂 pak je mi z té špatné stravy nanic tak zas zel. salát, mrkev, meloun...o víkendu jím zdravě, a ještě tak v pondělí, úterý, pak to nějak nedávám kvůli práce a únavě, a jím všelijak...a v pátek zas najedu na "zdravý režim"...nevím, jestli je to zrovna dobré, ale někdy jsem tak unavená, že už ani nevím, co si dát.... ☹
jinak už odzačátku těhotenství ujíždím na kysaném zelí a číně....🙂)

ilci
3. črc 2008

jak je teď horko, tak baštím víc zeleniny a ovoce, na vařené nemám moc chuť
už jsi možná přejezená 😉

majula009
3. črc 2008

ovocie maximalne raz denne, a to bud melon, alebo broskynu alebo jablko, zo zeleniny takmer nic, sem tam paradajky, alebo uhorku, ale inak nula bodov. jedla som na zaciatku vsetky listove salaty ale teraz ako ma palieva zaha mi je z nich tazko....takze nic....viac mi chuti coko, palacinky a kysnuty kolac.....hehe....asi preto mam uz tolko kil....

bianca
3. črc 2008

ja tiez nic moc.Skor ovocie ale vobec na to nemam chut

talls
3. črc 2008

Já jsem jedla před těhotenstvím 2x denně zeleninový salat s nějakou bílkovinou (šunka, syr, zálivka) a hrozně mi to chutnalo...pak jsem to po otěhotnění 2 měsíce nemohla ani vidět, zdálky jsem viděla rajče a bylo mi těžko...teď už pomalu zas zelenina chutná, ale není to jako předtím 😉 ...Dám si ji jen občas a když už tak ovoce...takže teď spíš ulítávám na omáčkách, knedlíkách a polívkách 🙂

bershka
3. črc 2008

ahojte. nebaštím moc ovocie ani zeleninu. ja by som furt len kofolu pila. inak ja som nonstop hladná. nechcem byť jak hrošica. 😖
bianca: čau drahoušku. dnes som ok. teda ráno bolo ešte trochu, ale teraz večer je to ok

meleri
3. črc 2008

Talls, to je zvláštní, mě zelenina taky nechutnala, bylo mi z ní nablití..hlavně rajčata taky, a pak různé cukiny a papriky, hlavně teda ta vařená mi lezla krkem...
jo a ryby..ty nesnáším doted...

talls
3. črc 2008

Meleri - já ani nevím, zda bych vařenou zeleninu zvládla...já ji nejedla 😉 . Zkoušela jsem jen tu syrovou, ale to byl průšvih. Zato jsem ulítávala a to dost silně na polívkách - vývarech...Ty bych sežrala třeba 3 denně, mňááám 😀 . Teď už chutě nemám žádný, prostě jím všechno...ale teda fakt tý zeleniny pořád spíš minimum. Ale když už si jí dám, tak mi chutná 😉

meleri
3. črc 2008

jo tak polívky, to já do dneška moc ráda, hlavně kuřecí z nudlema, a často hřeším s těmi čínskými polívkami, strašně mi to chutná..zrovna dneska jsem jednu měla...🙂já mám chutě tedkom pořád..furt se to střídá-slané sladké-zdravé nezdravé.. 😅
no snad se to miminku taky hodí.

mywiel
3. črc 2008

Ja som vegetarian, tak sa da povedat ze sa zivim hlavne tym, ale v poslednom case mi zelenina vobec nejde iba ovocie na kila, ceresne, broskyne, jablka, hrusky, dyna... 😀

konja
4. črc 2008

Ahoj holky, já jsem v prvním těhu zeleninu ani ovoce nemohla ani cítit.Ujížděla jsem na sýrech a salámech.Prostě samé vyhlášené nezdravé mňamky 😅 A teď v druhém těhu se zase můžu utlouct po ovo - broskve, hroznové víno, meloun.A ze zeleniny salátová okurka a papriky!!!Jsem schopná toho sníst za jeden den neskutečné množství.Manžel už si ze mě dělá legraci a říká - ještě že za pět týdnů rodíme, protože jinak by jsme v tom tvém jídle nechali veškeré rodinné úspory. 😀

holly1
4. črc 2008

ahoj, tak to já jím hodně ovoce i zeleniny, v podstatě v každém jídle, které uvařím, je nějaká zelenina, plus si ještě krájíme čerstvou zeleninu na talíř. Semtam si dělám různé saláty. Ale měla jsem to tak vždycky, ovoce a zeleninu miluju, možná proto jsem pořád dost štíhlá, ale fakt mi to chutná. Jídlo bez zeleniny mi přjide mrtvé. í

holly1
4. črc 2008

i když to teda neznamená, že nejím sladké, to si dávám taky denně 😉

ilci
4. črc 2008

tak jediné co nejím, je čerstvý okurek, z něj je mi těžko
ale jinak už je ovoce ze zahrádky, právě do sebe tlačím koláč s rybízem a jostou 😀

misa84
4. črc 2008

ahojky, tak to jsem rada, ze nejsem sama, od zacatku tehu jsem nemohla zeleninu ani videt, denne snim jablko, ted taky merunky, broskve, banany, ale te zelenine moc nedavam ☹ nejak mi to nejde pres pusu. zato silene hresim se sladkym pecivem 😠

campi
4. črc 2008

Pred otehotnenim jsem bastila strasne moc zeleniny, ted ji ani nemuzu videt. Ale ovoce jim nekolikrat denne - vim, ze by to nemelo byt tolik, ale tresne, melouny (po cervenem je mi spatne), jablka, hrusky, mango apod. mi moc chutnaji. A to jsem pred tehotenstvim snedla mozna 1 kousek ovoce za 14 dni!

To je zajimavy, ze je nas tu vic, kdo uprednostnuje ovoce pred zeleninou...

Meleri: cinu jsem bastila minuly tyden - 4 jidla, ted se mi z ni dela spatne, to je divny tyhle chute...

evamik
4. črc 2008

Tak já se taky přidávám... Před těhotenstvím jsem jedla pořád saláty apod., těď zeleninu nemůžu ani vidět! Ale ovoce mi taky moc chutná...

heppu
4. črc 2008

ja som pred tehu milovala vsetko ovocie a zeleninu ale teraz jem len ovocie a hlavne na kila melony, broskyne, banany a jahody a zeleninu anio citit

nensy
4. črc 2008

no tak já teda zeleninu a ovoce moc nemusím jenom co mám ráda jsou melouny a jahody a broskve a maliny

dadulienka2404
4. črc 2008

ahojte ja som nemusela zeleninu ani ovocie ani pred tehotenstvom a teraz taktiez nie obcas jablko z donutenia ale jedine co zjem a to na kila su melony ako vecsina z nas 😉 😉 😉 😉

ededik
4. črc 2008

Ja som pojedla toľko ovocia a zeleniny, že mi teraz začali chutiť paštéky,klobásky,hotdogy,majonézové šaláty... ☹
Ale statočne odolávam......

tekvica
4. črc 2008

ovocie a zeleniny jem na kila, hlavne zeleninu, ku kazdemu jedlu mam salat, desiata, olovrant je bud ovocie, alebo zelenina len tak pokrajana. okrem toho aj tepelne spracovana zelenina .

neviem si bez toho predstavit jedlo.

a paradoxne, melony nemusim, su na mna sladke.

katzi
4. črc 2008

tak já na ovoci docela ujíždím - hlavně teď v tom vedru melouny, nektarinky, jahody, třešně,..Ale ze zeleniny tak rajčata, sem tam na rohlík nějaký ten list salátu a to je vcelku vše. Nezdravý věci mi jedou taky víc 😉

adulkababulka
4. črc 2008

baby, pred tehu som jedna hory zeleniny. Dokonca som jedla paradajky kazdy den! a to preto, ze mi veeelmi chutili, dokonca i v zime, ked niesu take dobre. Odvtedy co som tehu tak zeleninu moc nejem, mrzi ma to, ale nemam na nu chut, a z rajcin ma doslova napina na zvracanie.... takze telo to asi nechce. Za to by som sa po kysanej kapuste mohla zblaznit, takze aspon tu jem, a cerstvy hrasok zo zahradky. Ovocie jem kazdy den aspon 1 alebo 2 - to mi celkom chuti

levik82
4. črc 2008

Ahojte babenky, ja ovocie teda mozem 😉 a den bez neho si neviem ani predstavit. Bud to alebo zeleninove salatiky. Alebo najlepsie aj jedno aj druhe 😉 😉 😉 Tak to bolo u mna ale aj pred tehotenstvom, akurat v prvom trimestri to bolo uplne inak. Vtedy jedine co som mohla boli paradajky. Inak len mäso, mäso a tazsie nezdrave jedla. Teraz som uz spät v normale. To mäso bolo asi preto ze cakame chlapceka a chcel mamu naucit jest mäsko, hehe.

anaconda
4. črc 2008

Ahoj holky. Jsem tu sice nová, ale také těhule a se zeleninou se takém potýkám. Nijak extra mi nejede. Spíš vše zakázané, jako jsou čínské polívky, jiné polotovary a coca-cola. Přítel prská, jak vzteklý křeček, protože si přečetl, co sn´mím a co ne a to je pak mazec. Ale co naplat, když mi to tak chutná! 😉

felixko
4. črc 2008

ja tiež rada jem to "zakázané", ale tak, aby som neublížila malému, ubližujem len sebe, lebo potom mám pálenie záhy, bolí ma žlčník aje mi OK. hlavne že som najedená

evamik
4. črc 2008

Anaconda, já mám na tokové věci taky chuť, ale nedám si je (nebo jen opravdu trochu a výjimečně), prot. nechci ublížit mimču... Takže se Tvému příteli nedivím, že se mu to nelíbí... Možná bys to měla přehodnotit... 🙂

talls
4. črc 2008

Vrací se mi chuť na zeleninu!!! (Jsem v 15.tt). Zrovna jsem dobaštila salát s koprovým dresinkem a moooc jsem si pošmákla 🙂 (I když chuť na svíčkovou nebo nějakou jinou kalorickou bombu by taky byla... 😀 )

evamik
4. črc 2008

Talls, tak to Ti fakt závidím... Už chci taky jíst zeleninu! 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru