Baštíte zeleninu a ovoce? Jíst jenom co mi chutná?

chila
3. črc 2008

Mě už to ovoce ani zelenina moc nechutná ze začátku jsem to baštila po kilech a teď už to nemůžu ani pozřít. Zajímalo by mě jak jste na tom vy holky. Má cenu se přemáhat nebo bych měla jíst spíš jenom to co mi chutná?

makak21
7. črc 2008

Campi, opravdu to tak je....každý je zvyklý na něco jiného. 😉

Jinak já pro návštěvy...salámy a sýry, brambůrky, oříšky a podobné věcičky, prostě co je doma 😅 a k pití podle toho, jak moc dlouho je ta návštěva čekána 😅 Pokud je to během dne, tak je tu voda a nějaké vínko, a pokud je to delší plánování, tak podle toho, co pije 😉 A vždycky dojde na kafe, jsme všichni kafaři 😅

zdenik123
7. črc 2008

jinak já když jdu někam na oslavu tak si chlebíček dám....a chipsy taky...ale je fakt, že je to na mě vidět... 😀 ale nějak se neovládnu 😀
jinak je dobrý,že takhle baštíte....to nás když to doma chytne...tak jsme fakt mlsouni... 😉

makak21
7. črc 2008

Zdeni, já taky neumím řict ne 😅 Jak to tam vidím, je to moje 😀

campi
7. črc 2008

Abych jenom nekritizovala, tak to tu přiznám...

Jednou jsme byli u sousedů, dali na stůl brambůrky a za chvíli sousedka říká: počkejte, já Vám dosypu. A najednou koukáme s manželem, že jsme jim tam sežrali celou misku. Takže tak.

zdenik123
7. črc 2008

campi 😀 😀 😀 😀 no to je s tím odříkaným.... 😀

zdenik123
7. črc 2008

já mám zase ráda chlebíčky...ty klasické...protože je doma nemáme často...tak pak se dokážu pěkně nabouchat...a sladké ani nemluvím...radši nepeču 😎

anaconda
7. črc 2008

Souhlas s makak21.
Také svým způsobem obdivuju ty, které se drží zdravé stravy. Ale já jsem ráda, že jím od malička všechno.
Mám totiž kamarádku, která je dietama a zdravou stravou úplně posedlá. Během těhotenství přibrala jen 4 kg, břicho jí nerostlo, doktor z ní byl nešťastný, ale vypracované břišní svaly se nechtěly uvolnit. Dítě se narodilo malé, ale relativně v pořádku. Nyní mu budou 2 roky. Je mrňavý a celkově neduživý. Bledý, hyperaktivní a strašně nervozní a nevrlý. Žádné spokojené miminko s faldíčkami. Váží 9,5 kila a je jak reklama na hlad, stejně jako jeho matka, která i z něj dělá dětského Swarzenegra.
S jejím manželem řešíme otázku jejího stravování skoro 5 let, ale marně. Těšili jsme se, že jí těhotenství změní, jenže to byl omyl a ona s tou svou posedlostí přesedlala na své překrásné dítě. A nikdo, ani její lékařka, ani její máma, ani já, nic nezmůžem.
Je to zkrátka její přesvědčení,její vůle a ona si myslí, že pro sebe i své dítě dělá vše nejlepší. Bohužel ☹

mywiel
7. črc 2008

Anaconda to suhlasim, ze tehotenstvo nie je nato aby sa drzala dieta to je fakt... ☹ Snazit sa jest pestro a pokial mozno kvalitne aby bol prisun vitaminov, ale ja si tiez dam mrazenu pizzu a chipsy ked mam na to chut, len ta hnusna toxo na tu musim davat pozor no. ☹ Ked porodim pojdem lizat macky aby som mala na nu protilatky... 😀

jaja257
7. črc 2008

anaconda: ja som si kedysi davno vypestovala anorexiu ☹ vazila som 39 kg pri vyške 168 cm, dostali ma z toho, a akosi mi ostalo zakodovane, ze jest sa musi vsetko, takze s tebou suhlasim. Momentalne nie som v stave aby som mohla rozmyslat co mozem a co nie, pretoze to anorekticke myslenie ostava v cloveku a bojim sa, ze akonahle by som zacala rozmyslat co mam zjest, tak by som skoncila velmi zle. Uz teraz mam sem tam depku, ked sa postavim na vahu ....... ☹ ale jasne, ze jem niektore veci s mierou 😉

puzzi
7. črc 2008

My se občas sejdeme s kámoškama a většinou je to tak, že každá přinese nějaké ovozelo a spácháme salát. Plus hostitelka třeba něco dobrýho nachystá, kamarádka naposledy z listovýho těsta takový závitky se zelím. K tomu jsme jedli zeleninovej salát s tuňákem a bylo to všechno moc dobrý. Lepší než brambůrky.
Ale když jsou někde brambůrky, tak taky ruka hrabe, dokud je co 🙂
Anacondo, to je fakt zase druhej extrém. Dieta a zdravá strava ale rozhodně není vždycky to samý. Dieta je spíš strava často velmi nezdravá, nedodáváš všechny živiny a v těhu i málo kalorií je spíš na škodu.
Nacpávat se fast foodem denně versus přísná dieta - obojí je na houby.

talls
7. črc 2008

Holky, tak můj názor....
v těho jíst "všechno"....s omezením vyloženě "listeroózo a toxo" potravin - za což považuju plesniivý a zrající sýry, majonézový saláty z pultovýho prodeje, syrový maso,syrový ryby (suši, lososový plátky), ogrilovaný maso, že z něj teče "krev"...

Ohledně svíčkový mne teda překvapilo, že by se neměla, přijde mi to jako kravina. Jasně, jesltli se válí svíčková se smetanou někde na slluníčku 5 dní, tak je nebezpečná 😀 , jako všechno.
Jinak jím s přehledem klidně šunku, salámy, grilovaný na el. grilu, KFC i McDonalda, zmrzliny, oříšky a brambůrky, pizzu, i mraženou (polotovar), občas si dám sklenku piva či deci vína a nedělá mi to problém. I moje doktorka, která je "machr" (různý školení, kongresy) tak razí heslo, všeho s mírou - klidně si dejte to, na co máte chuť (kromě těch rizikových potravin)...

mywiel
7. črc 2008

Talls ja s tebou uplne suhlasim, az na ten alkohol to nemusim, nechyba mi kedze som vegos. 😉

mywiel
7. črc 2008

Este co sa tyka zmrzlin teraz v tychto teplach pozor na salmonelu, tie co sa kupuju na uliciach, kopecky robia lyzicou ktora sa niekedy maca a stoji v nie najcistejsej vode, radsej si kupte zabalene zmrzlinu, nanuky, alebo tie z McDonaldu zo stroja. 😉

talls
7. črc 2008

Jojo, je fakt, že s tou "venkovní" zmrzkou to taky nepřeháním...ale 1x jsem si kopečkovou dala... 😉 ...Jinak všude mají nanuky, takže není problém.

mywiel
7. črc 2008

Aj ja som si raz dala neodolala som... 😀 😝

levik82
7. črc 2008

Ja si myslim ze telo si vazne popyta co mu chyba. Ja k mäsozravcom 🙂 velmi nepatrim, a ani polievky nemusim, skor som na sladke jedla a cestoviny, ale prve tri mesiace sa mi vyslovene ziadalo mäso. A aj polievky. Asi to proste telo potrebovalo, tak som mu to dopriala. Po tych troch mesiacoch som spät pri mojich povodnych chutiach. A pred tehu som bola napriklad aj velka kavickarka. Dokonca som aj manzela naucila pit kavu 🙂 No a prve mesiace mi priam smrdela. Teraz mi zase vonia a dam si ju. Sice pre istotu s kopou mlieka, co som predtym iba ciernu, ale dam. Ked mi chuti...

felixko
7. črc 2008

ja som tiež na sebe spozorovala zmenu chutí v tehotenstve. teraz preferujem ovocie, zeleninku, konečne som sa dočkala aj z vlastnej úrody a konečne je to zelenina a ovocie, ktoré aj chutia a nie sú ako tráva. ale popritom si rada pochutím aj na sladkých jedlách. a na začiatku som každý deň jedla kapustovú polievku, až som sa bála, že drobčeka z nej priotrávim, alebo predopujem. ale možno aj vďaka tomu som nebola doposiaľ chorá, hoci každý rok mávam chrípku. tento rok ma akosi obišla.

chila
autor
8. črc 2008

Feli a cpeš do sebe i nějaký vitamínky v tabletkách? Já jsem je dosebe přestala cpát na konci pátého měsíce jinak jsem ze začátku brala jak kys. Listovou tak i vitamínky pro maminky v těhotenství. Nějak v poslední době jsem na ně začala zapomínat a teď už je nedlabu vůbec.

fiallinka
8. črc 2008

holky, zeleninu a ovoce jím docela dost, stejně jako před těhu, chutě se mi vůbec nezměnily, jenže já k tomu jím i hodně všeho dalšího 🙂

jen doufám, že dětem nevypěstuju odpor k melounu, jím ho fakt na kila...

levik82
8. črc 2008

Ja som tiez pocula ze ked zena je pocas tehu vela niecoho, babo sa toho "preje" 😨 Ale zase som citala, ze ked chcete aby malo babo rado zeleninu a ovocie, tak ho treba papat, lebo ono urcite chute uz vnima aj teraz. Zevraj... Mam to z jednej tehu knizky - 9 mesiacov otazok a odpovedi. Tak si vyberte... Ja v kazdom pripade jem straaaasne vela ovocia. Jahod som pojedla na mraky 😀 a melonom tiez nesterim. Mnam

pinco
9. črc 2008

no tak s tym melonom by som mojej malej asi vypestovala odpor aj ja 😀 Ja som muzovi pilila usi uz vo februari, ze ako sa tesim na leto, lebo by som si dala melon 😀 Tak mi ho teraz vzdy kupi a musim ho cely zjest, lebo on nechce 😉

sandrika
9. črc 2008

ja som celé tehuzo zeleniny jedla len reďkovku a paradajku a 2 krátzelený šalát
z ovocia lenbanány nič iné som ani nemohla bolo mi z toho zle zato mäsko som mohla na kilá 😀

malaskoricka
9. črc 2008

tak ja od zac. tehu nemam chut na sladke ako take...ale spotrebuvam denne kopu ovocia 😅 najviac u mna letia paradajky, maliny a melony🙂

sandrika
9. črc 2008

malaskoricka , keď nemaš chuť na sladké bude to chlapček 🙂

mywiel
9. črc 2008

Ja som tiez na zac. nemala chut na sladke, len na kysle a stiplave az teraz ku koncu tehu mam chut na sladke a je to baba. 😉

gabka.d
9. črc 2008

ahoj, já taky na sladké nemám chuť, a to jsem ho před těhu jedla snad po tunách 😅 , mohlo by mi to zůstat 😉 ..
a ovoce? banány..pořád, třeba o půlnoci, to je jedno, v ledničce prostě musí být banán, jinak běžím do zeleniny 😅 . a ze zeleniny, ani nic moc, ale dám si jí třeba jako oblohu k obědu, jen na ni nemám vyloženě chuť jako na ty banány..

katarinauk
9. črc 2008

Baby dokedy sa berie kyselina listova v tehotenstve?

evamik
9. črc 2008

Katarin, doporučuje se do konce 1. trimestru, ale myslím, že ničemu nevadí, když ji bereš dýl...

katarinauk
9. črc 2008

evamik, dakujem.. len som si nebola ista... a potom sa beru nejake vitaminy, ci ani moc nie?

evamik
9. črc 2008

Katarin, no někdo je bere, ale moc se to nedoporučuje - jsou pak velký děti a zbytečně se cpeš chemickými látkami, přestože většinu těch vit. nepotřebuješ... Lepší je, když Ti zjistí, že Ti něco chybí, tak brát cíleně jen ten jeden vit. nebo minerál...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru