Baštíte zeleninu a ovoce? Jíst jenom co mi chutná?

chila
3. črc 2008

Mě už to ovoce ani zelenina moc nechutná ze začátku jsem to baštila po kilech a teď už to nemůžu ani pozřít. Zajímalo by mě jak jste na tom vy holky. Má cenu se přemáhat nebo bych měla jíst spíš jenom to co mi chutná?

levik82
9. črc 2008

A ked uz sme pri tom co mi chyba... Tak som trosku chudokrvna a mam malo zeleza. Neviete co mam papat a hlavne kolko? Len mi nehovorte ze mäso 😒 Ja som skor na pirohy 😀

pampuliacik
9. črc 2008

ahoj levik, pozri si niektore stranky, o chudokrvnosti je toho vsade habadej popisaneho, napr.
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokr...
http://www.eufic.org/article/sk/6/31/artid/iron...
Clovek sa nemusi pchat masom, aby mal dostatok zeleza. a pirohy- mnaaaaaaam, dala by som si 😀

levik82
10. črc 2008

Jeeej pampuliacik supeeeeer. Dakujem. Hned mrknem 😉

spetra
10. črc 2008

ahojky, já bych si taky zasloužila.... ☹ moc zdravě nejím, smetanky, zmrzlinky smažené... a k zelenině odpor... snažím se to dohnat aspon melounem a ovocSem. A nejhůř jsem na tom s pitným režimem ☹ S nedostatkem železa jsem měla problémy vždycky a co teprve ted když jsem těhotná. ☹ A navíc po železu, které mi doktor předepsal se mi dělá nevolno, takže jsem ho vysadila a jím jiné. Zjistila jsem že hrášek obsahuje poměrně dost železa. Mám ráda hrášek mražený a ted v létě je skoro lepší než zmrzlina, takže chroupám zmrzlý hrášek... 😉

adulkababulka
10. črc 2008

baby, aj zinok je dolezity, vraj ho je vela v maku - tak som dnes mala makove slize 😝 mnaaam!

adulkababulka
10. črc 2008

a o zeleze mam v casopise napisane:

Denni potrebu zeleza zajisti napriklad porce hoveziho steaku, porce domacich jelitek, miska cerealii obohacenych zelezem, miska ovocneho salatu s kokosem, hrst susenych broskvi ci merunek, tri lzice dynovych seminek nebo koprivovy caj 🙂

levik82
11. črc 2008

Ja napriklad vsetky tie veci co obsahuju zelezo okrem mäsa jem. Cerealie kazdy den, pretoze ich milujem 😉 Mne by stacilo toto ako celodenna strava. Hrasku som tiez pojedla vela, ribezli, jahod toho roku slo na tony - to vazne. A predsa ho mam malo. Takze si mylsim ze u mna by to mohla byt aj celkovo zalezitost mäsa ze ho jem malo 😖 Ale ked mne sa vobec neziada ☹ Skor mi ho tazko travi...

sarkal
11. črc 2008

Ahojky.Tak já zeleninu a ovoce baštím,ale s mírou a jak kdy, ale pravda je že si denně dám alespoň jeden kousek ovoce a zeleniny a někdy mi hrábne a sním za den třeba 5meruňek,5nektarinek(ty miluju),3 rajské a večer dvě velké mrkve.Zeleninu jím od té doby když jsem ještě nevěděla,že jsem těhotná,protože mi bylohrozně zle a zvracela jsem a myslela sem,že mám rozhozené zažívání takže sem ani nic jiného jíst nemohla a pak sem se pěkně divila když sem zjistila důvod mých zažívacích problémů 🙂 .A myslím si,že i díky tomu jsem zatím hodně nepřibrala a prostě mi to chutná a mám dobrý pocit z toho,že mimču dávám zdravá jídla,i když někdy zhřeším (čokoláda,sušenka,smažené nudle,gulášek....).

mywiel
11. črc 2008

Co obsahuje zelezo: strukoviny najviac sosovica, soja, ovocie, hrasok, listova zelenina, datelina, potocnica, cvikla, spenat, avokado, slnecnicove semienka, zihlavovy caj, pistacie, hrozno, maracuja, marhule, citrony, melasa, maso

Anemicky ludia by mali jest zelezo + vimamin C na lepsie vstrebanie do organizmu napr. pit pomarancovy dzus a vynechat mlieko, cierny caj, alkohol a psenicne otruby

spetra
11. črc 2008

To slyším prvně že by se mělo vynechat mléko, já ho ted naopak piju opravdu hodně... 😲

dagina
11. črc 2008

A proč ne mléko???Po ránu ho piju skoro každý den, černý čaj vím, že by se neměl pít, ale ten jediný můžu skrz celodenní nevolnosti, tak ho nechám jen slabě vylouhovat. Já mám chutě stejně jen na samé nezdravé jídla 😖 , ale mimčo si ze mě veme co potřebuje, né???

evamik
11. črc 2008

Holky, Mywiel psala při anemii! 🙂

pampuliacik
11. črc 2008

mlieko sa v tehu pit moze, problem moze byt pre ludi s chudokrvnostou, pretoze mlieko znizuje vstrebavanie zeleza. takze ak ma niekto nedostatok zeleza, tak je asi vhodne vyhnut sa pitiu velkeho mnozstva mlieka, pretoze si tym stazuje jeho vstrebavanie v creve z potravin, ktore ho obsahuju...

mywiel
11. črc 2008

Asi ste ma nepochopili jasne ze sa mlieko v tehu moze, ale ked vam chyba zelezo tak s kombinaciou mlieko sa tazsie vstrebava do organizmu, prave na lepsie vstrebanie treba vitamin C k zelezu.

mywiel
11. črc 2008

Dagina vezme ale vitaminov nemas dostatok v organizme aby si bralo len z tvojich zasob, lebo niektore vitaminy telo nevie skladovat, babo si berie tuk a vapnik a este ine ale vsetky vitaminy len zo zasob tvojho tela si zobrat nemoze, musis mu ich ty dodavat kazdy den.

pink_blossom
18. črc 2008

Já si tedy vávám vše, nač mám chuť.Nebezpečí číhá i v salátech, ovoci....prostě všude.
A zopakuji svou oblíbenou větu mého oblíbeného porodníka,kterou evamik nemá ráda,a to sice,že horší než sníst jeden hermelín je stát 5 minut venku na frekventované křižovatce nebo mít otevřená okna do ulice,kde jezdí auta.
Přeji všem pěkný víkend.

evamik
18. črc 2008

Pink, já zase zopakuji - zkus tohle říct holce, kt. potratila kvůli listerióze!

pink_blossom
18. črc 2008

Samozřejmě,to se stává. Ale ona snědla hermelín? Nebo snad majonezu? Kolik holek potratilo kvůli listerioze a kolik holek jen tak? Že miminko umřelo? Bez důvodu? Mojí kamarádce řekli...jojo,žijete v Ostravě...přestěhujte se na venkov.

evamik
18. črc 2008

Pink, to nemá cenu řešit, pokud vím, že tam prostě riziko je, tak to jíst nebudu... Ale každýho věc!

pink_blossom
18. črc 2008

To je jasné,já to taky nejím, ale taky jsem si vědoma toho,že listeriozu můžu dostat ze špatně umytého rajčet.

evamik
18. črc 2008

Pink, z toho spíš můžeš dostat toxoplazmózu, pokud vím...

pink_blossom
18. črc 2008

listerie monocytogenes se vyskytuje v odpadních vodách, půdě a výkalech zvířat. Zelenina se může kontaminovat od půdy nebo v případě používání výkalů zvířat jako hnojiva. I zdravá zvířata mohou být bacilonosičem a v případě přípravy pokrmů bez dostatečného tepelného opracování může dojít k nákaze. Ke kontaminaci potravin může dojít i po jejich přípravě či v průběhu přípravy, například se může jednat o různé druhy sýrů, majonezových salátů, paštik atd.

rajče rovná se zelenina, ale to bylo jen pro příklad

Už se o tom nebudeme bavit a pořádně si budeme mít zeleninu a ovoce.

tetadolly
18. črc 2008

ahoj děvčata, teda já čučim 😀 kdyby člověk věděl co všechno jí v mase, polotovarech a jiných potravinách, tak by dítě nikdy neměl 😀 upřímně omytí ovoce vodou pokud je kontaminované nepomůže protože i listerie mají spory aty se vodou rozviřují a navíc vezmeme-li to do detailu ve vodě se vyskytujou takový škodliviny,že doporučuji vzít vzorek na hygienu a pít jen balenou 😀

kaculeee
17. zář 2019

Ahoj holky, já teda zeleninu ani ovoce vůbec nemůžu:( normálně jsem ji jedla každý den , fakt mám ráda. Teď v těhotenství nemůžu vůbec, nechutná a je mi po tom špatně. Takže moje strava je teď příšerná 🙄 přežívám na pečivu to je jediné po čem mi není špatně. Snad se to brzy zlepší ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru