Bazální teplota přes den. Má vliv na budoucí těhot.?

denda2
4. říj 2011

Chtěla bych se zeptat,jestli má nějaký vliv bazální teplota přes den na budoucí těhotenství? Vždy ráno mám 36,8°C a když jsem si včera zkoušela měřit přes den,tak jsem měla 37,4°C... zítra mám MS dostat....tak budu testovat až zítra neli až pozítří 🙂

coxa
4. říj 2011

Mělo by se měřit pravidelně ve stejnou dobu, tzn. i na víkend nařídit budík. Myslím, že by to mělo být hned po probuzení a snad ani nevylejzat z postele. Přeju ať se brzo zadaří. 🙂

verru
4. říj 2011

Měření teploty přes den nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu a vůbec nic z ní nepoznáš. Důležité je, jak vypadá graf ranních teplot. Jinak ale pochopitelně držím palce...

duschankova
29. říj 2011

Nemá vůbec zadny vliv, je logicke ze je vyssi, protoze je clovek v pohybu a aktivni takze proto se me merit rano po probuzeni a zustat trteba i pod perinou pokud pod ni clovek spal i ta to muze ovlivnit. Hodne stesti....

andelka
30. říj 2011

Nemá to význam, měřit by se mělo ráno, po minimálně 4-5 hodinách spánku. Nejnižší hodnota bývá kolem 5h ranní a pak se postupně zvyšuje, takže ideálně by rozdíly v měření neměly být delší než 30minut. A nejlíp v posteli, teploměr mít hned po ruce.
Časem si každá žena zjistí, co její BT zvyšuje, jaký vliv má pozdější měření, méně spánku, vstávání v noci, alkohol před spaním apod. Ale obecně by se mělo měřit za pokud možno stejných podmínek.

dukie
30. říj 2011

Já bych jen dodala, že bazální teplota je bazální teplota. Tj. není to teplota naměřená kdykoliv během dne. Bazální = základní, výchozí... v souvislosti s metabolickými pochody též "klidový"... 🙂

asaka
30. říj 2011

já jsem merila klasicky rano a pak jsem zkousela i vecer o pulnoci nez jsem sla spat a vysledovala jsem, ze vecer jsem mela teplotu o 0,2-0.3 st vyssi nez rano. Ale pres den v ruznou dobu za jinych podminek to urcite smysl nema, z toho se nic nevykouka.. kazdopadne drzim palce!!!!!!!!

majinka1981
21. lis 2011

Já měřila taky vždy po ránu, je to nejpřesnější ještě než vylezeš z postele. A lepší ve stejnou ranní dobu.

kacule1978
17. dub 2012

holky, já jsem zmatená......já měla bazální teplotu nízkou, pak se zvýšila / i podle testu byla ovu / a teď je zase nízká. Přitom všude píšou, že po ovu se teplota drží a klesá až těsně před menzes. Máte některá taky takové zkušenosti? 😒

tatamama
26. črc 2014

ahojky holky poradte mi byla jsem na iUI menzes jsem mela dostat dnes 26.7 bazalni teplotu mam 37,3 muzu si delat nadeje bricho mi boli 😕

jirikmaminka
19. kvě 2019

Holky.prosim uz okolo 12 dnu mam teplotu 37.4 a 37.2 za dva dny mam dostat sms a dnes jsem namerila 37.1 na kolik by mela pri ms klesnou vubec dolu nejde jinak o miminko se snazime

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru