Během několika dnů mi neuvěřitelně narostlo bříško

smajlik
23. čer 2008

Ahoj těhulky a maminky,

chci se zeptat, jestli některé z vás taky rychle vyskočilo bříško. Já jsem momentálně 11tt+2 a během několika dnů mi neuvěřitelně narostlo 😀 (viz foto v albu). Co se týče váhy, přibrala jsem od začátku těhu "jen" 1,2 kg, takže v tom to asi není. Známí říkají že vypadám na 4-5 měsíc těhotenství. Máte s tím některá zkušenosti 🙂?

sluninka
23. čer 2008

smajík...téééda tak to jsem sama zvědavá, co Ti kdo odpoví 😉 ale já jsem přesvědčená, že to není nic neobvyklýho 😉

smajlik
autor
23. čer 2008

sluninka: to já vím, jen potřebuju ujistit že nejsem sama 😀 😀 😀

campi
23. čer 2008

Smajliku: ty jooo! Pry se brisko zvetsuje skoky, nestrachuj se. A holky, nevite, kdy se brisko zacne merit - pry to doktori delaji?

Ja mela bricho vypoukle vzdycky, ted ho proste nezatahuju, zhubla jsem kvuli nevolnostem 3 kila, takze je jeste trochu vyraznejsi. Ale na poste me dopredu nepustili🙂). Uz se tesim na podobny kalhoty jako ma smajlik. Smajliku: odkud je mas?

gabka.d
23. čer 2008

neboj nejsi sama, já jsem do 12tt zhubla 8kg a ještě pořád mám o 3 méně než před těhu a i přesto 😉 vypadám že budu každou chvíly rodit...

nensy
23. čer 2008

to je dobrý já taky měla na začátku břicho jak kdybych přenášela 😀

petula.bir
23. čer 2008

smajlik:Achooojky no já jsem v 2.měsíci vypadala už jako v 4. ... 🙂 V 9tt jsem si už musela koupit těhu kalhoty 🙂 😉 Ale zhubla jsem za celou dobu těhulkování 5kg ... ale bíško mi roste a prcek taky i když je gynDr. naštvanej ... 😠 😠 😠 No a když se teď jukneš na moje fotešky tak taky mám pupík docela velkej ... a buď ráda,že je pupíček vidět ... 🙂 Lepší než,aby se tě ptaly a nebo říkaly,že jsi jen ztloustla ... a máš mooocinky pěknej pupíček ... 🙂 🙂 🙂

olioli
23. čer 2008

Ahoj holky, já tedy přibírám od počátku, nevolnosti by se daly přirovnat spíše jen k obrovské večerní únavě 🙂 takže mi stále chutná 🙂 jsem v 19 tt a odpočátku jsem přibrala 5 kg. Bříško z ničeho nic vyhupslo cca před 14 dny. Jinak je to také 14 dní co mi poprvé bříško měřili.

nensy
23. čer 2008

tak já jsem za celé těhu přibrala 8 kg tak nevím proč mi tak vylítlo 😀

apfele
23. čer 2008

smajlik : vždyť máš pidi bříško, a na 4-5 měsíc rozhodně nevypadáš 😉

lukin
23. čer 2008

smajlik: Neboj, já v tom týdnu měla skoro stejně velké břicho. Vlastně na mě těhotenství bylo vidět skoro hned.

olioli
23. čer 2008

petula.bir koukám, že už víte, že to bude chlapeček 🙂 gratuluji ! Zároveň se chci zeptat, zda to již normálně zjistili na utz? Já jdu teď ve středu, ale pan doktor říkal, že to asi ještě nebude vidět, tak jsem na rozpacích.. Pohlaví sice nikterak neřešíme, hlavně když bude mimouš zdravý, ale zvědavost je zvědavost 😀

sluninka
23. čer 2008

smajlik... 😀 no takže pohoda 😉

smajlik
autor
23. čer 2008

campi: to je břicho co 😀 . Jinak co se týče kalhot, v obchodech za ně chtějí kolem 1 600,- Kč, takže radím dát si inzerát sem na koníka, že sháníš ty a ty kalhoty. Já je získala právě tak a za krásných 240,- Kč i s poštovným 😉

petula.bir: máš krásné bříško 🙂 , musím říct že jsi mě uklidnila, myslím velikostně, je to dobrý 😀 . Ale opravdu ti to sluší

apfele: tak to jsi první kdo mi tohle řekl 😀, ale děkuji 😉

apfele
23. čer 2008

smajli: hlavně at je miminko zdravý, to je nejdůležitější, větší či měnší bříško bych neřešila, každá máme jiný obsah plodové vody - někdo více, někdo méně 😉

smajlik
autor
23. čer 2008

apfele: já říkám že si miminko staví bazén i s tobogánem 😀 . Máš pravdu, aspoň vidím že je mimi v pořádku a roste 😉

petula.bir
23. čer 2008

smajlik:Tobě taky mooocinky sluší ... no a když jsem řekla manžovi,že potřebuju těhu gatě tak 😕 😕 😕 tak moc nadšený nebyl ... 😀

olioli:Achooojky děkujeme ... dokonce už od 15tt jsem cítila pohyby ... 😕 😀 No a byla jsem na kontrole v 15tt+3 a gyndr. mi řekl,že to pindík nejni,že je to jen pupeční šňůra ... 🙂 Tak jsem šla radostně koupit růžové tríííčo,dudlíčka ... no a za týden jsem šla na odběr plodovky a tam mi pan Dr.řekl,že to pupeční šňůra je tam taky ale až za tím ... no a já nechápala ... asi po 1min. co tam ten UTZ měl tak mi došlo,že to bude asi pindík .... 😀 😅 😅 😅 Ale jak jsem byla u svého gynDr. tak se prcek moc otočit nechtěl a pořád tam strkal stehýnko .... 😀 😀 😀 kámoška to ještě nevěděla v 20tt protože se prcek nechtěl otočit ... 🙂

lenkabu
23. čer 2008

Já jsem zase řešila že do 3 trimestru jsem nevypadala jako těhotná ale tlustá 😀 Pokud se nepřejídáte a neládujete hodně vitamíny tak vám snad neroste obr a nemusíte veliskost bříška řešit.Mně ho dr měřila poprvé ve 14 tt.

smajlik
autor
23. čer 2008

petula.bir: fíha tak ty pohyby to byl fofr. Já si říkám jestli je vůbec poznám, občas mi to v bříšku tak zabublá, že si myslím že to nerozpoznám od šťouchance. Ale včera jsem měla poprvé pocit takového tlačení vpravo dole, bylo to zvláštní. Nevím o co šlo ale fantazie se rozjela na plno 😀

apfele
23. čer 2008

Smajlik: já bublinky cítila tak od 16tt, a pořadný kopanec jsem dostala od malého cca v 19.týdnu. Neboj, kopanec poznáš 😀 Mě teď malej kope stále, až mě to někdy bolí.

petula.bir
23. čer 2008

smajlik:jo tak přesně jak píšeš ... takovej tlak jako kdyby to chtěl prokopnout ... 🙂 A na UTZ mi i Dr. řekl,že se mi ani nediví protože tam má nožičky (u nás je to na levo ) ... 😀

apfele:Achooojky no tak já 14tt+6 - 15tt+2 to začlo (dokonce se mi i deformoval pupík) ale zatím to moc nebolí ... jen včera když jsem chtěla kupovat lahvičku ... tak mě z toho píchalo i v zádech a pani vedle si myslela,že už budu rodit ... 😅 😅 😀 (a manža,že to bude zase dobrý) ... už se to ale stupňuje ... 🙂 a cítím to víc a víc ... Dneska jsem 17tt+2 - prcka (otěhulkovala jsem dýl ... tak proto mám nahoře 20tt - to je podle posl.ms)

olioli
23. čer 2008

petula.bir už v 15 tt, téda 🙂 já poprvé cítila takové divné zalechtání v 17 tt, říkala jsem si to asi ještě není ono...no ale k večeru znovu a teď občas takové lechtání, ale už to pocítil i tatínek 🙂

petula.bir
23. čer 2008

olioli:u mě to bylo večer když taťka obtěžoval a já ležela na bíšku,zvedla jsem prďku a pak takovej divnej pocit a tak se to opakovalo asi 4X tak jsem z toho byla docela vykulená a manža se jen otočil a usnul ... 😀 😀 😀 Protože jsem pořád říkala "počkééééj" no a pak ráno to samé (asi 30 - 60min. po probuzení a pak odpoledne a večer) tak jsem si začala říkat,že je to asi už ONO!!!! 😀 A asi teda bylo protože je to stejný akorát silnější ... 😀

adulkababulka
23. čer 2008

ahoj holky, tak ja zas mam brisko takove, ze rano je to jeste celkem dobry - ledva vlezu do rifli ale odpoledne mam uz brisko takove, ze je faaaakt dost videt (jsem hubenour, takze to brisko jenom pekne vykukuje 😀 ) v praci sedim s rozepnutym knoflikem. vecer vypadam jak ve 4 mesici. Mrzi me ale, ze to brisko mam jenom proto tak velke, protoze se nafukuje, vzdy rano je zas mensi ☹ nemate to taky tak nektera?

smajlik
autor
23. čer 2008

adulkababulka: mě se to takhle stávalo v 8.-.9. týdnu, ale pak se to rozjelo a bříško už se nevyfukuje 😀

adulkababulka
23. čer 2008

smajlik - ja mela kamosku, ktera ve 2 mesici vypadala jak ve 4 - bylo to na ni fakt hodne videt, kazdy se ji ptal, jestli neceka dvojcata 🙂
Ja uz brisko chci, dost me mrzi, ze se vzdy vyfoukne 😀 jenom se bojim, ze uz to moje tehu dlouho neutajim. My jsme to jeste nerekli rodicum, protoze jsem byla uplne vystresovana, kdyz jsem prisla k me Dr. tak mi vzdy udelala prednasku, ze mam pocitat s tim, ze do toho 12tt muzu o to prijit a tak... takze nervy byly a ja si teda rekla, ze to rodicum reknu az pozdeji. V patek jsem byla poprvni na UZV a krasne jsem videla i slysela srdicko jak bije 🙂 tak jsme s manzelem vyrazili k jeho rodicum, ze to oznamime - no ale tchan byl na vikend na rybach, takze jsme to samotne tchyni oznamovat nechteli. a tak jsme nejeli ani k mym rodicum... ted ale oboji rodice jednou na 2 tydny na dovolenou, takze nez se vrati, tak ja uz budu v 11tt, a pocitam s tim, ze kdyz se jim ukazu, tak uz nebudu muset nic rikat, samy na to prijdou podle meho briska 😀

terina25
23. čer 2008

tak ja mám tiež taký problém , a to som len približne 9 týždni. V robote si to už každý všimol. keď to takto bude pokračovať, tak neviem neviem ako budem vyzerať na konci tehotenstva - ako nejaká veľryba. ☹

adulkababulka
23. čer 2008

terina - to myslis, tak ze jsi to v praci jeste neoznamila a oni sami si to vsimli??? toho se nejvic bojim, ze si to uz v praci vsimnou a dozvi se to jeste prdtim, nez se to vubec dozvi moji rodice ☹ ja mam fakt problem kazde rano s tim, co si vemu na sebe. Vybiram podle toho, v cem mi nejmene bude brisko videt - je to ale tezke v techto vedrech ☹

anta
23. čer 2008

Ahojky ráda se přidám do této diskuze. Můžete se mi juknout do albíčka, jak jsem vypadala na začátku těhu a jak mi to bříško rostlo bleskovou rychlostí, na konci albíčka můžete vidět pěknou vzducholoď 😀 😀 😀

adulkababulka
23. čer 2008

anta - nooo, tak to je krasne velike brisko 😉 ja uz ho chci taky! 🙂 Vsimla jsem si, ze neches znat predem pohlavi miminka. Ja si to taky nepreji vedet, jen se bojim, ze kdyz pujdu na 3D ultrazvuk, tak to tam uvidim i kdyz nebudu chtit ☹ Kamoska mi totiz ukazovlala jeji 3D ultrazvuk na videu a bylo to tam uuuuuplne videt ze to je klucina!. jak jsi to mela Ty s ultrazvukem? nebo kdyz reknu doktorovi, ze si nepreji vedet pohlavi miminka, tak mu proste mezi nozky koukat nebude? 🙂

meleri
23. čer 2008

holky- zavidím...já se někdy snažím to aji víc vystrčit, a nebo když se hodně najím tak to vypadám těhotná..jinak ale nic moc..
holky můžu se zeptat, proč nechcete vědět pohlaví? Myslíte, že je to v něčem lepší? Nebo je to jen tak, abyste se nechaly mile překvapit..
já se přiznám, že hořím nedočkavostí, fakt to už chci vědět.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru