Během několika dnů mi neuvěřitelně narostlo bříško

smajlik
23. čer 2008

Ahoj těhulky a maminky,

chci se zeptat, jestli některé z vás taky rychle vyskočilo bříško. Já jsem momentálně 11tt+2 a během několika dnů mi neuvěřitelně narostlo 😀 (viz foto v albu). Co se týče váhy, přibrala jsem od začátku těhu "jen" 1,2 kg, takže v tom to asi není. Známí říkají že vypadám na 4-5 měsíc těhotenství. Máte s tím některá zkušenosti 🙂?

janda79
23. čer 2008

ahoj holky, při prvním těhu jsem začala mít pupík až ve dvacátém týdnu a teď se můžete podívat, jak jsem na tom. pěkně mi ten pupíček vyskočil 😀

sisstin
23. čer 2008

janda: prý při každém dalším dítěti je bříško dřív a dřív 🙂

andulka: já pohlaví hlavně kvůli výbavě 😉

janda79
23. čer 2008

sisstin, to souhlasí 😀

sisstin
23. čer 2008

janda: pže je uvolněnější a uvolněnější 😅 😅 😅 😅 a i ty pohyby jsou cítit brzo 😉

janda79
23. čer 2008

no já je zatím nemám. kdyby to bylo jako s malou měla bych je mít dneska nebo zítra. to bylo dost brzy, tak se na to těším. no ale i břicho mi tentokrát začalo tvrdnout už teď a s malou až ve 21.tt

noangel
23. čer 2008

smajli: podle me mas krasny mensi brisko akorat na tt

me vyskocilo ze dne na den kolem 16tt a od te doby vypadala jako ze za chvili rodim 🙂 je fakt ze sem pupek mela obri nabrala jsem 18 kg a z toho tak 15 mela jen na brise 😝

sisstin
23. čer 2008

noangel: no tys měla dobrej buben, ale krásnej a bez strií 🙂

noangel
23. čer 2008

siss: jj 125 cm v "pase" 😀 taky sem porodila dlouhyho 4kilaka 😉

sisstin
23. čer 2008

noangel: já měla tuším 118 😕 ale měl 2940g 😅

noangel
23. čer 2008

siss: asis mela hodne vody no 😉

noangel
23. čer 2008

a holky ke kalhotam svoje sem od cca 9tt nezapla knoflik tak sem ho nosila nezaplej a pres to nenapadne pasek 😀

meleri
23. čer 2008

Noangel,

mělas krásné břicho! Ani žádná strije, fakt závidím! Kéž bych takové měla... 🙂

smajlik
autor
23. čer 2008

když už jsme u toho - čím jste se mazaly / mažete se? Nevím jaký krém na bříško si vybrat , moc se v tom nevyznám. A ještě jedna poznámka - současně s pupíkem mi vyskočila i taková ta hnědá čára od pupíku dolů 😀

janda79
23. čer 2008

já mažu Elasti-Q. poprvé jsem strie neměla, tak snad ani teď nebudou.

meleri
23. čer 2008

já zatím Dove..ale chtěla bych najet na nějaký ten olejíček..prý to víc proniká do kůže či co..tak uvidím..

Smajlíku..
mě ta čára nevyrazila barevně, ale v podobě tmavých chlupů...od hrudníku až dolů...tak to ted holím..

anta
24. čer 2008

Proč jsem nechtěla vědět pohlaví? No kvůli velkému překvapení, je nám jedno s manžou, co se nám narodí a proč nepřekvapit sebe a celé okolí? Prý jsem jak kindervajíčko s překvapením uvnitř. Na ultrazvuku jsme to vždy zařídili tak, že sotva jsme vlezli do ordinace, tak jsme hned "křičeli", že nechceme znát pohlaví a ne a ne a ne 😀 😀 Doktoři nám vždy rádi vyhověli. Ono je možné, že sami to pohlaví viděli, ale decentně o tom pomlčeli, když jsme je o to požádali 😉
Já se mažu sice krémem ElastiQ, ale je mi to, jak vidíte na fotkách, dost houby platný, stejně se mi tam udělaly
takové jizvičky jakoby zevnitř. Ale přiznám se, že mi to ani nevadí, protože mám beztak břicho již od narození rozpárané od pánů doktorů 😉

fiallinka
24. čer 2008

holky, tak já čekám dvojčata a o velikosti svého břicha ani nemluvím... 🙂, ono je to ale stejně u každého hrozně jiné..
smajlik: hodně lidí doporučovalo Bonellu, koupíš ji v lékárně, dobře se roztírá a je docela levná, mně je příjemná.

pattie
24. čer 2008

Teď o víkendu jsem mluvila s kamarádkou, která sice měří asi 155 cm, ale v každém těhu přibrala cca 25 kg. Koukla na mé sedmiměsíční bříško a řekla "csss.., takový jsem měla ve třetím měsíci" 😀 Je to podle mě strašně individuální, každému roste jinak.

konja
24. čer 2008

Pattie máš pravdu.Já měla v prvním těhu bříško až tak kolem toho pátého měsíce, ale teď u druhého těhu jsem měla problém už někdy v 9tt sedět v normálních kalhotách.Vždy když to šlo, tak jsem si je musela rozepnout 🙂 A zhruba od 12tt jsem nosila těhu, v těch mě bylo konečně fajn.No a když jsem byla na konci čtvrtého měsíce, tak se mě každý ptal - a kdy že se to narodi?To už máte za pár,že? No bylo mě občas docela dost trapně 😒 Podle mě to ani moc nemá co dělat s váhou, já mám v osmém měsíci nahoře osm kg, to je míň než jsem měla u prvního těhu.

bebinka
26. čer 2008

Smajliku tak před pár dny jesm tu psala, jak je to individuální, že taky záleží na tom, jak se najíš...bla bla...nó tak sem kopíruju můj příspěvek do diskuse budějčand ze včerejška 😅

"Normálně já si myslim, že břicho teda ještě žádný nemám. Jako ten špíček nejde zatáhnout jako to bejvalo, tenhle tejden teda asi trochu vyrost, toho jsem si všimla...ale dneska na mně první cizí člověk poznal, že jsem těhotná! Jsem skoro upadla Čekala jsem na výtah s jednou paní tady z budovy, dala se s ní do řeči a ona povídá - koukám že očekáváte krásnou událost , já jsem nejdřív obdivovala ty vaše šaty zezadu a teď koukám, že proto jsou tak šikovně šitý.... 😕
No já nemohla A to jsou prosím normoš šaty koupený ještě před těhu, jako jsou krásně volný a celkem zajímavě střižený, ale že v nich bude ten "hrbolek" už vidět??? A to jsem byla i před snídaní 😀 "

Ale to ještě nebylo všechno 😕 Cestou domů mě v metru nějaká slečna pouštěla sednout... 😨 Manžel měl ze mě dobrej výtlem 😀

smajlik
autor
26. čer 2008

bebinka: no a teď si představ, když tě někdo zastaví na ulici a říká - jééé vy čekáte miminko, moje neteř je v šestém měsíci, vy jste tak v pátém ? 😀 😀 😀

barbarik
30. srp 2010

Jsem ráda, že nejsem divná 🙂 Jsem v 8. týdnu a můžu nosit už jen kalhoty, které mi byly vždycky hodně velké. 😉

martinak028
30. srp 2010

ahojte holky, no tak já jsem taky v 12 tt a bříško už ne a ne zakrýt. Taky vyletělo najednou, tak uvidíme, jak bude růst dál. Zatím nic nepřibírám, ale tuším, že mi asi napíšete, že to přijde 🙂

verusa.j
23. srp 2011

Holky, jsem na tom stejně s tím břichem, nějak mi vykouklo, ale kalhoty mám dobré všechny, protože vždycky nosím pásek, ted nemusím, ale přijde mit o brzy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru