Během nemocenské v těhotenství skončí pracovní smlouva

toga25
18. lis 2013

Ahojte holky, chci se zeptat jestli nevíte, jak to bude probíhat u mě v následujícím případě? Jsem těhotná a nastoupila jsem na PN (náročné povolání). Smlouvu mám ale na dobu určitou a to do konce ledna, TP je předběžně na konec července. Jak na tom budu finančně? Hlavně teda až mi skončí smlouva, ptž předpokládám, že mi ji neprodlouží 😀 Nemáte někdo prosím zkušenost, jde mi o to ať neskončím úplně bez financí ☹ Díky moc

kacenka1987
18. lis 2013

Nemocenská Ti bude nadále trvat a budeš ji mít. Pokud máš nárok na PPM, tak 6-8 týdnů před porodem na ni nastoupíš 😉 To že Ti skončí smlouva na to nemá vliv.

toga25
autor
18. lis 2013

A od konce smlouvy do té PPM budu mít stejné peníze jako na nemocenské i když nebudu už zaměstnaná? Chápu to dobře?

alpakovo
18. lis 2013

mám něco podobné a v práci mi na personálním řekli, že pokud budu na PN, pořád budu jejich zaměstnanec, i když pracovní smlouva skončila, takže mi pracovní poměr skončí nevím kdy :D

xpila
18. lis 2013

@alpakovo To není pravda, pokud máš pracovní poměr na dobu určitou, tak ti skončí bez ohledu na PN.

xpila
18. lis 2013

@toga25 I po skončení smlouvy budeš pobírat nemocenskou. Na PPM budeš mít nárok, pokud na ní stihneš nastoupit v ochranné lhůtě, která je 180 dní (pokud alespoň takto dlouho trvalo tvoje zaměstnání) od ukončení zaměstnání, to si musíš spočítat podle TP.

evikmi
18. lis 2013

@xpila to by neměla být myslím až tak pravda, já když nastoupila do práce, tak asi po měsíci jsem šla marodit a prý automaticky po nějaké době se prodlužuje na dobu neurčitou - byla jsem doma 9 měsíců( ne těhotenství) a pak jsem se normálně vrátila 😉

@toga25 měli by tě platit celou dobu, jen si nejsem jistá jak to bude s dobou mateřské, jestli si budeš moct vybrat nebo půjdeš automaticky na 4 roky ... ale to by ti měli říct na personálním 😉

xpila
18. lis 2013

@evikmi To ti jedině museli pracovní poměr prodloužit, ale nemocenská na to nemá vliv. Pracovní poměr prostě skončí uplynutím sjednané doby bez ohledu na nemocenskou. Samozřejmě ho zaměstnavatel může prodloužit, ale málokdo to dělá. Rozhodně se to neprodlužuje automaticky, to vím na 100 %. Např. článek zde http://www.novinky.cz/kariera/272096-poradna-sk....
Je to opravdu blbost, kdyby se automaticky prodlužoval, tak to tak udělá skoro každý s PP na dobu určitou 😉

evikmi
18. lis 2013

@xpila nebudu se hádat, takhle mi to prostě bylo vysvětleno 😉

xpila
18. lis 2013

@evikmi Říkám, že jediná možnost je, že ti prodloužili smlouvu. Ale rozhodně to není automatické, jen tím tady pleteš ostatní. Tohle vím na 100 %, takže já se rozhodně nehádám 😉

evikmi
18. lis 2013

ale u nástupu na mateřskou se vztahuje nějaká ochranná lhůta ne?

xpila
18. lis 2013

@evikmi 180 dní, pokud pracovní poměr netrval kratší dobu. Pak je jen tolik dní, kolik trval PP. To jsem i psala, mohla by se do toho vejít, ale musí si to přesně spočítat podle TP, bude to dost na hraně.

evikmi
18. lis 2013

@xpila mně to bylo opravdu tak vysvětleno, nechci nikomu plést hlavu, jen je to má osobní zkušenost 😉

toga25
autor
20. lis 2013

Díky moc holky za info, no u nás určitě smlouvu neprodlužujou automaticky, asi to záleží na zaměstnavateli, ale mě prodlužovali pokaždé na určito... Asi si zajdu každopádně na sociálku se poptat, jsem kvůli práci na PN tak snad to nějak přežiju s těma vycházkama :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru