Berete nějaké vitamíny v těhotenství?

palmolivka
4. únor 2012

Mě doporučila doktorka brát Calibrum Baby plan a co vám? 🙂

anetadr
4. únor 2012

Já brala Femibion a jen první 3 měsíce těhotenství. Po některých vitamínových komplexech děti více rostou, což můj Jiřík moc nepotřeboval (já měla porodní váhu 4320g a manžel 5050g🙂) Femibion myslím jako jediný garantuje to, že po něm děti více nerostou. I tak měl Jiřík 4700g🙂

majinka1981
4. únor 2012

Já brala kyselinu listovou ještě před těhotenstvím. Pak Femibion + vyšší dávku kyselinu, protože jsme měli v genech rozštěpy a ted beru Calibrum pro druhý a třetí trimestr. Kde jsou navím minerály a stopové prvky.

gabadan
4. únor 2012

Důležitá - veledůležitá - je hlavně kyselina listová a to před těhotenstvím a pak asi tak první tři měsíce. Vše ostatní je tak trochu na pováženou - většina maminek bere, ale pokud jsou zdravé a jí ovoce, zeleninu, nekouří, nepijí (což je snad normální 🤐 ), tak extra příjem vitamínů nepotřebují.
Já při prvním samozřejmě brala, jako správně vystresovaná prvotěhule, u druhého jsem to naopak vůbec neřešila.

Doktorka mi řekla, že nic brát nemusím, i lékaři doporučují spíš na základě darů od sponzorů.

vanule
4. únor 2012

Před těhu a pak první trimestr jsem brala Femibion 800, a teď mám Calibrum mami vše na doporučení lékaře

denousek
4. únor 2012

calibrum... vitamínků pro mimčo není nikdy dost 🙂) tím nic nepokazíš...

eficenka
4. únor 2012

mě byl doporučený Folgravid - střídám jeden den listovka a druhý den Folgravid !
Jinak 3krát denně nějaká zelenina či ovoce...

vendullka
4. únor 2012

Taktéž calibrum, ale jen poloviční dávku🙂

pampeliska1
4. únor 2012

Brala jsem jen obyčejnou kyselinu listovou, nic jiného se nedoporučuje, protože různé těhotenské vitamíny stejně neumí tělo pořádně využít a je to zbytečná chemie do těla. Nám dokonce PA na kurzu říkala, že těmi vitamíny v tabletkách si zbytečně "vyčerpáváme" placentu, přes kterou ta "chemie" musí projít.
Popř. se doporučuje ten Femibion, ale to je taky kyselina listová, jen v trošku jiné formě, kterou dokáže každé tělo vstřebat.
Ale to, že po těhotenských multivitamínech jsou větší děti je jen fáma, nikdy se to výzkumy neprokázalo.

anina32
4. únor 2012

Já beru taky calibrum babyplan,už tři měsíce před umělým oplodněním jsem ho brala, ve druhém trimestru přejdu na calibrum mami. Při prvním jsem taky brala vitamíny po celou dobu i při kojení, už nevím jak se tenkrát jmenovali. Bylo to na doporučení lékaře, to že po vitamínech jsou velké děti je fáma, syn se narodil přesně na termín a měl 3700g a 50cm, čili tak akorát🙂

terezka312
4. únor 2012

Já úplně souhlasím s gabadan, to stejné jsem slyšela od mého doktora, pokud normálně jím, nemusím nic brát, vitamíny se začaly vyrábět dřív, když lidi trpěli různými avitaminozami, jenže teď to tak nějak přetrvalo a lidi je berou dál, ačkoliv nemusí, protože mají pestrou stravu. Kyselinu listovou mi naopak doporučil (a i předepsal více obsahové tablety, než jsou bez předpisu v lékárně) a to na celé těhotenství, ačkoliv jsem si myslela, že stačí první 3 měsíce. Takže za mě: pokud normálně jíš, nezvracíš a nejsi třeba vegetarián, tak není třeba.

stellamax
4. únor 2012

Tak já jsem nebrala kyselinu listovou a ani žádné jiné vitamíny neberu. Jsem mezi všemi těhotnými kamarádkami jediná, ale nedoporučila mi to ani jedna že tří doktorek, u kterých jsem zatím byla. Všechny řekly, že není důvod. 😉

m.magdicka
4. únor 2012

Já jsem užívala jen kyselinu listovou a malý je úplně v pořádku. Nic mu nechybí 🙂

llluckaaa
4. únor 2012

U prvního těhotenství jsem je jako správná nezkušená těhule měla - Calibrum babyplan. U druhého jsem si jen koupila samotnou kyselinu listovou, kterou jsem brala před těhotenstvím a v prvním trimestru. Jinak souhlasím s názorem, že důležitá je hlavně vyvážená strava, pak už žádné vitamíny nepotřebujete.

monivo
4. únor 2012

Kašli na Calibrum baby a tomu podobné, je to jen tahání peněz. Koukni se na složení - kyseliny je tam určitě minimum toho, co je doporučeno. Ber kyselinu listovou a jez vyváženou stravu bohatou na vitamíny.

ja.na81
4. únor 2012

Beru kyselinu listovou, po prvnim trimestru chci (stejne jako u minuleho tehotenstvi) prejit na Femibion, ten jsem pak brala az do te doby, nez jsem prestala kojit....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru