Bezohlední nemocní kolegové v práci, jak se bránit?

camille87
21. únor 2014

Ahojky, jsem ve 14tt, bohužel opět nakažená nějakým bacilem z práce. Asi to znáte samy, spousta lidí chodí do práce nemocných, přecházejí chřipky, angíny, chrchlají tam a roznášejí to na kolegy. Bojuji s tím dlouhodobě, bohužel od té doby, co jsem těhu je to čím dál horší. Nemůžu riskovat, že tam opět po 150. něco chytnu a zároveň nemůžu ze své pozice někoho vyhazovat marodit domů.. Máte některá podobnou zkušenost? Jak se bránit? Za běžných okolností bych si zase nechala nasadit léky na podpoření imunity, které jsem i dříve brávala, bohužel to je v těhu vyloučeno. Nezbyde mi, než na vlastní úkor zůstat doma než se tam všichni vyléčej..

prapodivna
24. únor 2014

@laurital a co tvůj názor, že dítě si pořídím jen tehdy, dokážu-li ho uživit sama bez partnera? Jaký je v něm podstatný rozdíl? S tímto názorem bychom jako lidstvo vymřeli. Taky tvoje slova, ne? 😀

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Pokud jsem si všimla, tak white_tie, dává děti do školky s nudlí úplně stejně jakou to psala laurital....takže to nějak nechápu. Obě v podstatě napsali, že s rýmou dají dítě do školky. Jedné se tleská a druhé ne????

prapodivna
24. únor 2014

@hojda a co jsem tu psala já? Schválně? To samé. Protože zase, smyslem diskuze jsou nemoci jako angína, chřipka a pod.

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Já netvrdím, že musí mít stejný názor jako já.O tom je snad diskuze, nemyslíš?Já zase zastávám stanovisko, že s nemocným dítětem předškolního věku má být doma máma nebo někdo jemu blízký a rozhodně ne chůva.Já bych si zase dítě nepořizovala s vědomím, že ho odložím k cizímu člověku.

ilonne
24. únor 2014

@hojda Nemá to smysl, stejně se tu na Tebe sesypou samé superženy, které by nikdy, ale opravdu nikdy nešly do práce nastydlé a stejně v tomto duchu by nedaly dítě do školky. Pak tedy nechápu, kde se ty nastydlé děti v jeslích a školkách berou 😲 . A stejně jako nastydlý školní a jesličkový personál, se kterým jsem se setkala osobně.

laurital
24. únor 2014

@hojda Jenže já jsem psala, že dítě s rýmou jsem tam dala opravdu jen na ten jeden den, než jsem operativně vyřešila hlídání 😉 .Jestli to bylo třikrát?

prapodivna
24. únor 2014

Diskuze je podle mě,o slušné výměně názorů a ne o vysmívání se druhým za to, že takový názor mají. Nebo jejich napadání tím, že tomu prostě nemůžou rozumět.

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Tys to překroutila.Já tvrdím, že žena má mít jen tolik dětí, kolik by i v mezní situaci dokázala sama uživit.A to je rozdíl 😉 .

hojda
24. únor 2014

@laurital Já to chápu 😉 . Já jen, že tobě je za to spíláno a druhá maminka sklízí chválu...tak nevím....

hojda
24. únor 2014

@ilonne Jasně, už vidím všechny ty neschopenky na rýmu.......

prapodivna
24. únor 2014

@laurital Ale však já s tím tvým názorem nemám nejmenší problém. Ale problém byl, že já napsala, že já osobně bych si nepořizovala dítě za určitých okolností. Ty jsi napsala v jiné diskuzi, že by sis taky nepořizovala dítě za určitých okolností. Jsou to prostě dva životní přístupy. Jenže já za ten můj jsem tady už po několikáté napadaná. A to i tebou. A tvým argumentem mimo jiné bylo, že s mým přístupem bychom jako lidstvo vymřeli. S tvým přístupem možná taky.

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Většina nemocí u dětí začíná rýmou...a pak se čeká, co z toho bude......jestli se přidá kašel, teploty, uši, oči atd....Takže z obyčejné rýmy první den, může být druhý nebo třetí den něco úplně jiného.....

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Napsala jsem, že to by pak asi děti neměl nikdo, protože bohužel nikdy netušíš, co tě v životě potká.Toť ke tvému názoru.
Ten můj výrok byl myšlen, snad i většinou žen zde, pochopen tak, že dítě má mít žena, která má nějaké vzdělání a perspektivu i v případě, že ji partner opustí a stane se z ní samoživitelka.

prapodivna
24. únor 2014

@hojda ale tohle se tu už řešilo, copak to nečteš? Jasný, člověk není bůh, aby hned rozpoznal, jestli je to jen pokašlávání, nebo začínající zánět průdušek. Logicky když se to pak rozjede, tak to dítě do školky nedám.

prapodivna
24. únor 2014

@laurital smysl tvého příspěvku chápu. Ale ted si představ, kdyby se do tebe za to pustili ostatní ženy, že ty tomu prostě nemůžeš rozumět, a že je to směšné ten názor a že tě jednou život naučí, že kdyby to tak měly mít všechny ženy jako ty, tak nemá dítě skoro nikdo.
No a další rozdíl je ten, že ty jsi za to zprdla tu ženu, že si ten život tak špatně naplánovala a že si teda nemá na co stěžovat.
Já tu dokonce nikoho konkrétně nepranýřovala, jen jsem si dovolila napsat, jak to mám v plánu já. A myslím, že stejně jako člověk nemůže vědět, jestli bude mít za pár let ještě dostupné hlídání jako dnes, tak stejně člověk nemůže s jistotou vědět, že když bude sám, že to své dítě opravdu i uživí. To jsou totiž opravdu věci, které nemá jisté nikdo. Však znáš to, ne? Jediná jistota člověka je daně a smrt 🙂

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Vtip je v tom, že tvoje obyčejná rýma může u druhé dítěte dopadnout úplně jinak 😉 . Stačí aby byl v kolektivu astmatik a má o zábavu na pár týdnů postaráno. Takže, ale v podstatě ty vlastně souhlasíš s tím že s rýmou a nechlazením se do školky může, že?

hojda
24. únor 2014

@prapodivna
@laurital Další úsměvná kategorie, plánování s dítětem 😀 😀 😀 . Každý kdo děti má, ti řekne, že s dětmi se nic moc plánovat nedá, řeší se vždy aktuální situace a stav.

prapodivna
24. únor 2014

@hojda já mám třeba tu možnost mít dítě doma i s tou rýmou a nachlazením. Takže tohle řešit nemusím, ale jestli dítě sem tam kýchne, nebo zakašle, nepřijde mi to jako nutnost nechat si dítě doma a zůstat s ním mimo práci. Stejně tak že by s tím měl člověk zůstat doma. Ale o tom tu mluvím už dlouho. Jsou to pochopitelné situace, pořád se tu do zblbnutí opakuje, že dát opravdu nemocné dítě je to, co skutečně vadí.

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Takže ty, co tu možnost nemají, ho tam tedy dát s rýmou a nachlazením do školky můžou, aniž by to od nich bylo bezohledné? Ačkoliv druhé dítě astmatik se z toho ´pak 3 týdny bude vymotávat?

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Tak pokud si se základním vzděláním pořídím tři děti bez svatby, tj. bez jistoty a bez nějaké perspektivy, tak si za to dotyčná opravdu může sama.Se základkou opravdu práci, se kterou uživím tři děti a nájem, fakt nesežene.A to bych já nikdy neudělala..ale to už jsme v jiné diskuzi a za svým názorem si v tomto ohledu stojím.

prapodivna
24. únor 2014

@hojda já třeba i s menším nachlazením jako dítě měla opar přes půl tváře(svědivé boláky hojící se několik dní, 2 týdny strup, následně nápadný flek na obličeji). Ne, nenaštvalo by mě, že ho mám, protože spolužák šel do školy s rýmou. Chytit ve škole hnisavou angínu, protože ji tam dotáhl spolužák, to by mě naštvalo.

Laurtial- s tvým názorem nemám nejmenší problém, není potřeba ho tu obhajovat, nebo vysvětlovat, jen si zkus představit, že by se ti za něj někdo vysmíval takovým způsobem, o kterém jsem mluvila.

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Tohle bohužel není odpověď na můj dotaz, takže ho ještě jednou opakuji.

Takže ty, co tu možnost nemají, ho tam tedy dát s rýmou a nachlazením do školky můžou, aniž by to od nich bylo bezohledné? Ačkoliv druhé dítě astmatik se z toho ´pak 3 týdny bude vymotávat?

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Já se musím ohradit proti vysmívání, jsem účastna v diskuzích, kde muži opouští ženy, ale rozhodně se jim nevysmívám.Naopak se je snažím podpořit.

prapodivna
24. únor 2014

@laurital vysmívání vůči mému názoru. Ne vůči té mamince. Opakuji: zkus si představit, že by se ti někdo vysmíval za tvůj názor za to, kdy mít a nemít děti, jako se tu vysmívalo za můj.
@hojda X krát jsem tu napsala, že jediné, o čem tu mluvím jsou vážné nemoci. Co na tom nechápeš? Bezohledné je dávat vážně nemocné dítě do školky.

hojda
24. únor 2014

@prapodivna Děkuji za odpověď. Tak to je pak pohoda, protože většina těch nemocí, co děti tahají ze školky jsou opravdu kašílky a rýmičky, které se táhnou ale nekonečně dlouho.....švagrová má holčičku ve školce již 3 rok a zatím marodí stále jen rýma a kašel(ani teploty k tomu nemívají).....dokonce ani neštovice se jim v epidemii nepovedlo chytit, ale jsou toho vždy taky plný, že to mají rozložené na celou zimu.....ĺetos tedy už tolik ne, malá už je promořená, ale v září jí nastupuje mladší, tak jen doufám, že už si část imunity potřenoval se sestrou...

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Nezlob se na mě, ale zkus si zpětně přečíst tuto diskuzi a své komenty, pak možná pochopíš reakce.

prapodivna
24. únor 2014

@laurital v čem jsou horší než co jsi ty napsala v té diskuzi, co jsem tu zmínila? Nenapadala jsem žádnou konkrétní uživatelku, napsala jsem zde svůj názor na dávání nemocných dětí do školek, připsala zkušenosti z okolí, které tebou byly označené za scifi, a hojda našla 100 důvodů, proč to není možné. Kdo se tu na mě obořil tak se zaměřil na malá nachlazení, o která mi tu vůbec nešla, popřípadně do toho, že o tom prd vím, protože nemám děti. Že jsem se snažila zařídit si život tak, abych se mohla starat i o nemocné dítě tu bylo bráno jako útok na svůj způsob života.

laurital
24. únor 2014

@prapodivna Za sci-fi byly mnou označené tvé komentáře, že si už v těhotenství má žena budovat síť známých, kteří jí budou hlídat dítě.
A chápu, že můj názor, že dítě předškolního věku má hlídat matka nebo rodinný příslušník je zase bráno jako útok na můj způsob života.

prapodivna
24. únor 2014

@laurital Ne že si je má budovat, ale že je to jedna z možností, pokud nemá jiné.
A ta druhá věta nedává smysl.

hojda
24. únor 2014

@laurital Teď by to čtení nemělo význam, chce to opravdu mít tu vlastní zkušenost (není to myšleno jako útok je to konstatování faktů), bez toho je opravdu plno věcí nepochopitelný. Ne nadarmo se říká. Sytý hladovému nevěří. A pak bych řekla, že se hodí ještě jedno pořekadlo. Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil! Opravdu by mě zajímala reakce za takové 3 roky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru