Bezohlední nemocní kolegové v práci, jak se bránit?

camille87
21. únor 2014

Ahojky, jsem ve 14tt, bohužel opět nakažená nějakým bacilem z práce. Asi to znáte samy, spousta lidí chodí do práce nemocných, přecházejí chřipky, angíny, chrchlají tam a roznášejí to na kolegy. Bojuji s tím dlouhodobě, bohužel od té doby, co jsem těhu je to čím dál horší. Nemůžu riskovat, že tam opět po 150. něco chytnu a zároveň nemůžu ze své pozice někoho vyhazovat marodit domů.. Máte některá podobnou zkušenost? Jak se bránit? Za běžných okolností bych si zase nechala nasadit léky na podpoření imunity, které jsem i dříve brávala, bohužel to je v těhu vyloučeno. Nezbyde mi, než na vlastní úkor zůstat doma než se tam všichni vyléčej..

laurital
22. únor 2014

@kocicinka Teď to bude znít zle, necitlivě a tvrdě, ale napíšu to.Jedinec se musí přizpůsobit kolektivu a prostě nemůžeš chtít, aby třicet maminek bralo ohled na jedno dítě.

kocicinka
22. únor 2014

@hojda To jsem přesně věděla, že se na tohle zeptáš, mohla jsem si vsadit🙂 Ředitel ji samozřejmě nahnal k doktorce, ale doktorka jí poslala do práce s tím, že jí nic není. Nepoznala, že má černý kašel. Takže ho vesele roznášela dál.
No, já jsem o místo nepřišla, minulý týden jsem se na část úvazku do práce vrátila a v pohodě, nevím, proč by mě měl někdo prudit....Já jsem nikdy neměla problém se na čemkoliv domluvit. A když nedorazím, tak spoustu práce udělám z domu🙂

camille87
autor
22. únor 2014

dámy je úžasné, jak jste se tu rozpovídaly a znovu děkuji za veškeré názory🙂 Každopádně, aniž bych chtěla kohokoliv urazit, dotknout se nebo tu filozofovat, já osobně naštěstí nepatřím k lidem, kteří musí řešit existenční potíže nebo si vzhledem k zaměstnavateli nemohou dovolit volno, ať už na nemocenské či neplacené apod. Zároveň ani zatím žádné děti nemám, jen bych teď ráda to celé těhotenství přečkala bez neustále se opakujících viroz, kvůli kterým pak musím ležet a bez léků se léčím bohužel dost pomalu. Nemluvě o zhoršené dušnosti, na kterou si momentálně ani nesmím vzít léky. A to celé je kvůli bacilům z práce, mhd nikdy nejezdím, doma nikdo nemarodí a s nemocnými se cíleně nestýkám. Ale narozčilovala jsem se už dost a to tomu drobečkovi v břiše rozhodně nepřispívá, takže dost🙂 Spíše jsem to celé brala z principu věci a cílila na opravdu bezohledné sobce, kterým o nic nejde, a přesto drze bacily roznáší znovu a znovu. Jejich chování ovšem nezměním, ani se o to už nebudu snažit, je to zbytečná ztráta energie. A myslím si, že správný sociolog nebo politik by si v této diskuzi mohl najít spoustu "materiálu" k zamyšlení, jelikož je jasně vidět, že velké procento Vás trápí finanční potíže, či nepochopení ze strany firem, kde pracujete. Je to škoda, matky toho mají na svých bedrech víc než dost a když je jim ještě takto křivděno, nikdy to nemůže přinést nic dobrého. Tak hodně zdravíčka a sil všem 🙂

kocicinka
22. únor 2014

@laurital No, to se jednalo o soukromou školku, kam chodilo cca 8 dětí a platilo se školné skoro 15.000,- ....

little_frog
22. únor 2014

Tvoje problemy bych chtela mit....

prapodivna
22. únor 2014

@laurital Já těm matkám nespílám, jen podotýkám, že tím, že to nemocné dítě dají školky, tak tou samou situací ohrožují ostatní rodiče, co to mají třeba ještě horší. nic víc.

laurital
22. únor 2014

@kocicinka Tak tím pádem sorry, ano, budu za necitlivou bestii, ale kdybych platila 15.000,- za školku tak rozhodně nebudu brát ohledy na cizí problémy.A věř mi, že soucítím s tím dítětem i jeho maminkou.

evaviki
22. únor 2014

@laurital kdyz mas 15.000 na skolku, mas i na chuvu.. Takze rozhodne takovy rodic neni v situaci, ze by to bola matka samozivitelka, ktera nema pomalu na najem.. takze v tomto pripade to bezohlednost je.. Jo a v tomto pripade prece neberes ohled na cizi problemy, ale na vlastni dite, kdyz ho nechas nemocne doma.. nebo ne?

hojda
22. únor 2014

@prapodivna Popravdě rouška se v české kotlině nebude používat ještě dlouho, nenosil jí nikdo, když tu byla ptačí ani prasečí chřipka 😔

hojda
22. únor 2014

@kocicinka Ještě technická? Kde máš děti, když jsi v práci?

laurital
22. únor 2014

@evaviki Nezlob se na mě, ale to je hloupé uvažování.Já jsem kdysi dávala téměř celý svůj plat za soukromou školku, protože jsem chtěla pracovat a získat praxi.Takže uvažování typu, že bych si mohla zaplatit i chůvu je mimo.
Ale je fakt, že jsem se mohla jít válet na pracák a byla bych na tom asi lépe.

prapodivna
22. únor 2014

@laurital taky když vypíchnu tuhle větu"Jedinec se musí přizpůsobit kolektivu a prostě nemůžeš chtít, aby třicet maminek bralo ohled na jedno dítě." tak právě tím, že jedno dítě kvůli jedněm rodičům dáš do školky nemocné, tak vlastně ohrožuješ většinu. Podle tohoto pravidla by ses měla přizpůsobit ty.

Nehledě na to, že to dítě se rychleji vyléčí v klidovém režimu doma, než ve školce.
Školky jsou prostě od toho, aby si tam rodiče nechali děti když chodí do práce, ale ne od toho, aby se tam děti léčily.

evaviki
22. únor 2014

@laurital proc? tech 15000 muzes dat i chuve... Diky takovym "ohleduplnym" skoncilo moje dite v nemocnici s podezrenim na zacinajici zanet mozk.blan.. dekuju pekne... Taky soukroma skolka..

hojda
22. únor 2014

@camille87 Tak pokud nemusíš být v práci kvůli financím, tak prostě zůstaň doma, ne? Než se pořád rozčilovat, že jsem nemocná....? U mě v práci to tak udělala jedna podřízená (jí by se tedy finance hodily), ale řekla že jezdí do práce přes celou Prahu MHD a že bude raději doma na rizikovém právě z tohoto důvodu. Jinak já jsem se právě z toho důvodu snažila pokaždé naplánovat těhu tak, aby mi ty první 3 nejdůležitější měsíce nevyšly do sezony nemocí. Přeju pohodový zbytek těhu a zdravé miminko na konci.

laurital
22. únor 2014

@prapodivna @evaviki Ale my se tu bavíme o smrkajícím dítětí!Ne o dítěti v horečkách apod, to budeš dítě celý život izolovat ala bydlenka z MMB?

hojda
22. únor 2014

@alisek Proč tedy starší dítko do té školky dáváš? To přece nemusíš? Bude doma a bude zdravé....jednoduché řešení, dělá to tak hodný mých kamarádek, když mají malé miminko, tak starší do školky zatím nepošlou, až je mimčo větší?

evaviki
22. únor 2014

@laurital nevim, kto/co je bydlenka z mmb.. a joo, toto dite melo dle maminky jenom rymu.. byla z toho nakonec virova angina.. jenomze moje dite na to reagovalo horeckami a kdyz mel celou noc 40,7 a neslo to zrazit, tak to byl zazitek.. Ten nasledny zanet byl diky teplote..

camille87
autor
22. únor 2014

@hojda díky moc, věřím, že maličké bude v pořádku. sice nemusím, ale pracovala jsem ráda, nejsem zvyklá "flákat" se doma.. a tím spíš, když třeba budu fit. ale jak píšeš, když to jde, je holt lepší se dalším nemocím vyhnout, aspoň teď dokud nepřejdou ty nejhorší virozy. jen mě to prostě mrzí, neplánovala jsem se v těhu omezovat a nakonec stejně musím, i když by to v případě zdravějšího prac. prostředí potřeba nebylo. ale vím, v životě jsou mnohem důležitější věci než práce🙂

laurital
22. únor 2014

@evaviki Moje dítě zase chytilo v sedmi měsících rotavir a také bylo v ohrožení života, zjistilo se, že to měla holčička v MŠ starší dcery, ale nikdy jsem to nebrala takovým způsobem jako ty.A věř mi, že to zážitek byl také.

hojda
22. únor 2014

@kocicinka
@evaviki Kávičky? Tak to je vidět, že se jedná o drahou soukromou školku, na to mají ty maminky čas a peníze ( A pokud je ve třídě 8 dětí, tak to se ani nedivím, že ti dítě moc nemarodí, v normální třídě jich bude skoro 30 a tam už je tak koncentrace všech větší). U normální školky tohle moc člověk neslyší, já tam slyším, chvátám do práce.... stejně jdu pozdě nebo jdeme domů s mladším vařit.......protože po obědě si jdeme zase sourozence vyzvednout.

prapodivna
22. únor 2014

@laurital Smrkající dítě, co to je? Bavili jsme se tu o mámě, co prosila, aby děti do školky nedávala, když jsou nemocné, aby se její citlivější dítě nenakazilo. A pak o tom, že některé mámy kvůli své životní situaci nemůžou být pokaždé s dítětem doma, když onemocní a musí ho poslat do školky.

evaviki
22. únor 2014

@hojda ted uz je ve statni skolce,to co jsem psala, se tyka statni skolky.. opravdu tam rano matky stoji a kafraji, co budou dnes delat.. kdyby mely mladsi dite, tak jeste chapu, ze maji cas.. i kdyz teda nechapu, proc daji nemocne do skolky.. ale kdyz vidis, ze fakt nic nedelaji, stoji tam v teplakach, cigaretka v ruke... naopak v te soukrome vsechny maminky pracovaly..

laurital
22. únor 2014

@prapodivna Takže na matku "citlivého" dítěte se ohled brát musí a na ostatní matky, které si třeba nemohou dovolit vysadit, ne?Na ty někdo ohled bere?

hojda
22. únor 2014

@camille87 Tímhle to omezování teprve začíná, počkej po porodu 😀 , tohle je vše jen přípravka.

evaviki
22. únor 2014

@laurital jen mi to nesedi vekove.. mladsi ma 4, starsi 11.. kdyz mela mladsi 7 mesicu, starsi bylo 7.. to byla ve skolce?

laurital
22. únor 2014

@evaviki Ale sedí, starší šla do školy v téměř sedmi letech, je zářijová.
Nechceš i RL?Mladší bude 24.5. 5 let.

hojda
22. únor 2014

@evaviki Tak v tom případě je to problém učitelek, pokud vědí, že je matka doma a není tak dostatečně soudná, aby si ho nechala doma a přivede nemocné dítě do školky, tak jí ho prostě mají vrátit a hotovo! U této skupiny v tom nevidím nejmenší problém! Jsi doma, tak si ho vem a nazdar...... Náš malej když se vrací po nemoci do školky (doléčený), tak ještě extra učitelce říkám, kdyby se jí zdál nějaký unavená nebo začal kašlat, tak až mi zavolá, že si pro něj hned jdu, protože jsem doma a můžu si to dovolit.

alisek
22. únor 2014

@hojda dávám ho tamasi proto, abych se mohla doma válet, ne.
Ne dávám ho doškolky primárně proto aby bylomezi vrstevníky, protože v našem okolí moc dětí není,nevíc dítě v kolektivu se rychleji vyvíjí, zlepšuje se v mluvení atd...ale to ti snad nemusím vysvětlovat.
Navíc se mi hodí,že 4 hodiny mám na to abych plnila svoje pracovní závazky.

Koukám že na školku mají narok pouze někteří a ostatní mají brát v potaz že v kolektivu budou často jejich nachlazené děti a pokud se jim to nelíbí, tak ať tam děti nedávají..."dobré" smýšlení.

evaviki
22. únor 2014

@laurital jo aha 😀 tak to sedi.. Jinak u nas ve skolce bylo loni neco podobneho.. nejdriv napsaly ucitelky papirm ze je ve skolce strevni chripka.. dalsi den rano, at rodice nechavaji svoje deti po odozneni priznaku doma aspon dalsi 2 dny.. odpoledne - at nedavaji nemocne deti do skolky.. dalsi den rano - ze prosi rodice, aby zvraceji deti a deti s prujmem nevodili do skolky..
no a pak se tam objedvila dalsi cedulka, ze do skolky se nesmi vratit zadne dite, co chybelo, bez papiru od doktora, ze uz muze do kolektivu..
z cele skolky (4.tridy) zustaly dve ucitelky a asi 20 deti..

laurital
22. únor 2014

@evaviki Já jsem NIKDY dítě s horečkou či střevními problémy do školky neposlala.
Ano, starší dcera šla občas s rýmou do školky, ale nic tragického.Tak mě zastřelte:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru