Bezohlední nemocní kolegové v práci, jak se bránit?

camille87
21. únor 2014

Ahojky, jsem ve 14tt, bohužel opět nakažená nějakým bacilem z práce. Asi to znáte samy, spousta lidí chodí do práce nemocných, přecházejí chřipky, angíny, chrchlají tam a roznášejí to na kolegy. Bojuji s tím dlouhodobě, bohužel od té doby, co jsem těhu je to čím dál horší. Nemůžu riskovat, že tam opět po 150. něco chytnu a zároveň nemůžu ze své pozice někoho vyhazovat marodit domů.. Máte některá podobnou zkušenost? Jak se bránit? Za běžných okolností bych si zase nechala nasadit léky na podpoření imunity, které jsem i dříve brávala, bohužel to je v těhu vyloučeno. Nezbyde mi, než na vlastní úkor zůstat doma než se tam všichni vyléčej..

sisstin
4. bře 2014

Jinak obcas nepobiram, s cim vsim rodice deti do skolky davaji a ted nemluvim o ryme nebo kasli 😝 jako chapu, ze doba je zla, muj drivejsi zamestnavatel nam vyhrozoval, ze jakmile kontrolka, tak letime atd. On si to kazdej dvakrat rozmysli, ale davat deti do skolky s horeckou utlumenou sirupem apod, uz je fakt sila.

sisstin
4. bře 2014

Pro me jsou snad horsi ty poblijoni, to je necekana mega smrst vzdycky. Dokud jsem tam nedelala, tak jsem to v zivote nemela 😀

merunkova
5. bře 2014

@zuzi.111 Nastvana fakt nejsem a ani se mnou soucitit nemusite 😀 A to jako myslite, ze jsem mela zustat doma s rymou, myslim hned v tom zacatku? Nejsem chlap 😉 Ty dutiny se rozjely právě proto, ze do skolky chodí deti se zelenou rymou.Kdyby tomu tak nebylo, moje ryma by měla normalni prubeh, jako vzdy predtim a nezvrtla by se v dutiny.Nejlepsi na tom je, ze rodice nejsou s detmi doma, davaji je nemocne do skolky, děti nakazi ucitelku a ta je osočována, ze neni doma a nakazí nemocné deti...to je logika 😀

kocicinka
5. bře 2014

@sisstin já jsem kvůli tomuhle musela ve školství skončit. Teď se mi to vrátilo s mými dětmi 😒

elvira
5. bře 2014

Hojda - trochu nechápu, proč reaguješ skoro na všechny - v podstatě píšeme totéž, ale ty reaguješ a reaguješ a následuje další a další komentář.
Tady ani tak nejde o to, že si nemůžu dovolit být doma s každou banalitou, ale taky o to, že je nesmysl zůstávat doma, když mě škrábe v krku, případně mám lehkou rýmu.
Ale pokud někdo chodí do práce v horečkách, tak je u mě blbej /nemyslím zvýšenou teplotu, ale skutečnou horečku/.

elllenka
6. bře 2014

@evaviki : asi to nebylo infekční. Nevím, já to neposoudím. Každopádně já jí doma nechala, v noci mi tenkrát hrozně kašlala a od doktorky jsme nic ne rýmu ani kašel nedostaly. Ale na antibiotika to určitě nebylo, neměla horečku nic. Ale rýmu mám už měsíc a nemůžeme se jí zbavit :( Vůbec nevím co s tím. Malá je v pohodě, sopel jí neteče, ale jak si lehne, tak se jí špatně usíná a hrozně chrápe a chroptí :( Právě přemýšlím co s ní, vůbec se mi to nelíbí, ale nerada bych aby jsme u doktorky chytili něco horšího a aby se na mě nedívala doktorka jako na blázna jak minule :(

gittynka
6. bře 2014

@elllenka zkuste rovnou ORL, mesic ryma to neni normalni, aby se nezvrhlo v chronickou nebo v dutinach, mozna ma vetsi nosni mandle

elllenka
7. bře 2014

@gittynka : dnes jsme vyfasovali antibiotika a kapky do nosu, byla na pár dní u babičky a zhoršilo se jí to. Tak uvidím co bude, snad to zabere. Blbý je že jí rýma neteče, jen se chuděra nevyspí :(

monnahh
26. bře 2015

Nás je v práci v jedné kanceláři 7. Před mým těhotenstvím jsme při nachlazení všichni chodili normálně do práce a nikdo jsme neřešili, že po týdnu chrchláme všichni. Od té doby, co jsem těhotná, tak kolegové buď zůstanou třeba ty první 3 dny doma a vyleží se, nebo si sednou do jiné kanceláře a když je potkám na chodbě, tak ještě říkají: "Hlavně se ke mě nepřibližuj, jsem nachcípaný/á." Řekla bych, že je to o možnostech firmy a kolektivu a já mám opravdu velké štěstí. 🙂

krisatko
16. únor 2017

@luciebx tak me to teda jako bezohlednost přijde.... Já byla těhotná a kvůli kolegovi, který chodil do práce nemocný, jsem musela jít na ukončení. Jeho dcera měla něco jako spálu a streptokoka v jednom, on taky chrblal a vlivem toho, že jsem byla vystavena infekcnimu onemocnění měl náš malý poruchu vývoje 7 chromozomu což mělo vliv na vrozené vady, které se však projevily až na druhém screeningu. ... Takže kvůli bezohlednosti kolegy v práci jsem přišla o syna, který nebýt jeho lenosti vzít si neschopenku a hodit se marod, by byl jinak v pořádku a mohli jsme se těšit ze zdravého miminka. Místo toho jsem strávila dva dny na porodním sále v bolestech, porodila, ale miminko si žádné neodnesla a teď se můžu jen modlit aby se nám brzy znovu zadařilo. Takže ano... Je to bezohlednost kolegů kteří chodí do práce nemocní a ONI by měli zůstat doma a ne já když mám práci která není fyzicky namáhavá a která mě baví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru